za kolik jezdíte aneb...počítáte to ??

16 nepřečtených
  • orca

    Už jednou se tu psalo kolik vyjde cyklistu 1km finančně a rád bych se optal jestli si někdo vede statistiku svých investicí a následně to lomí kilometrama ujetéma a jak se tváříte na výsledek ?? Já se zatím pohybuji na 50 kč za km :-( počítám to od nového kola na podzim) pište pro pobavení…

    0 0
    • tradic  

      Ty vole tolik jo? Do toho pocitas i benzin co jezdis autem ne? :)

      0 0
      • orca  

        Fšak jsem psal že to počítám od nového kola a to bylo s doplňky cca 33 000 a přes zimu jsem nejezdil jak utrženej ze řetězu..a počítám i oblečení..

        0 0
    • Pá-dlista1  

      No kdybych si koupil na sezonu sjezdaka…cca 150kKc a svezl se 4 zavody po dvou jizdach no a povinnej trenink… to mame asi 5000,– na kilometr, kdyz pocitam jenom kolo. Chce to nejaky plaste, lanovku, naftu, ubytovani, startovny, neco na sebe, chranice, helmu, bryle + slidy… nedejboze kdyz se neco posere. To bych se musel zastrelit premyslet takhle. Ale mel jsem bikrose za 80Kc a u toho ten pomer vychazel velice vyhodne :)

      0 0
    • Luka  

      Kazdou sezonu pocitam znova. Letos to po prvni vyjizdce a nakupu nowind obleceni a retezu bylo cca 238,–/km (kam se hrabe leteckej benzin). Ted jsem se dostala na nejakych 16kc/km.. uz to jde, ale porad je to dost drahy :)

      0 0
    • Krutor  

      No, já to sice z placu nevím, ale náklady si pro srandu eviduju. Ale podle mýho, když to chceš počítat, je blbost (promiň) do toho takhle fláknout celou cenu novýho kola. Jestli přece jenom, tak bych započítal nějakou očekávanou životnost v km (pro mě třebas 5 let po 2,5 tis. km). Pak bych to bral jako nějakej údajs vypovídací hodnotou…

      0 0
    • fousac  

      kdyz to vezmes i s porizenim kdejaky kravinky, tak me jezdi bike cca za 3,50,– a silnicka 5,– (malo najeto) na km..

      0 0
      • orca  

        nic ve zlém buď jezdíš 20 000 ročně.. a neměníš a nebo máš favorita ještě z okycan ???

        0 0
        • fousac  

          jezdim pres 10tkm rocne… i kdyz spocitam, ze z puvodniho bika mam jenom riditka, predstavec a hlavovy slozeni, rozhodne budu pod 4kc/km…

          0 0
    • tjuren  

      Blbost. Podle mýho nemá cenu si kazit radost z cyklistiky takovýma nesmyslama. Podle mne byla moje loňská koupě nové silničky nejlepší investicí roku (možná několika let).
      Jo a pokud srovnáš cenu 1km na kole a třeba na lyřích nebo na surfu tak kolo vyjde jako suverení vítěz.

      0 0
    • icewind  

      kolem 150–180 czk/km

      0 0
    • Cejlon  

      Něco kolem a kolem 25–30 kč za kilák.Ale vydatně to snižuji:-)

      0 0
    • TinkTink  

      Od zacatku roku to vychazi na 94 kc/km…ale snizuje se to :)…

      0 0
    • ddd - andy  

      Tohle jsem udelal pouze jednou a kdyz jsem byl s pocitanim zhruba v pulce, papir sem zmuchlal a zahodil… :-)

      0 0
    • lubos  

      Nema smysl pocitat do ceny kompletni vybaveni. Ani u auta se to takhle nepocita. Obvykle se pocita palivo+olej+o­potrebeni beznych soucasti (filtry, pneumatiky, ruzne dalsi oleje a podobne). Takze takhle bych to spis videl spocitat spis cenu retezu/kazety, pneu, potravinovych doplnku a napoju, praciho prasku :), benzin, nafta (odmastovani), spreje/oleje na retez , a dalsi veci, ktere se pouzivanim bezne nici. Ram a vidlici nepocitam jako vec, bezne se nicici.

      0 0
      • lubos  

        Jo, a abych nezapomnel, v prvnim pripade je to hodne moc, a to tim vic, cim clovek min jezdi, v tom druhem pripade to zas tak moc neni. Tudiz se tim vubec nema smysl zabyvat :)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.