• pes

    Marzocchari, vim, ze uz se tady tahle otazka resila ale prece: jak to je s mnozstvim oleje do MX Comp ETA (konkretne 105).Na Marzocchi webu pisi 135/135 cc(cubic cm?)prava/leva. Pokusem jsem zjistil, ze tolik oleje se nevejde ani do volne nohy,a ze ma byt v obou stejne je nesmysl,protoze nemaji diky ete stejny objem.Je vubec v noze s etou tlumeni?!Jestli ne,na co tam tedy je olej?!Na foru byly rady 50–55mm pod okraj-pod okraj ceho,vicka? Od zkusenaku prosim souhrnnou radu.Dik.

    0 0
    • kovar  

      tož objem oleje nevím, a navíc mám 120mm, ale olej jsem stanovoval metodou pokus-omyl a nevím, kolik jsem ho tam nalil a nevím, zda to odpovídá ůdajům v manuálu. V ETA noze tlumení není, olej tam ale musí být, jinak by ETA nefungovala a nemazalo by se to. Výška hladiny se v ETA noze špatně měří, je to téměř nemožné:-) Kyž jsi tam lil olej, pumpnul jsi sem tam vidlou, aby tam zatekl?

      0 0
      • RomanH  

        Nekde na netu jsem videl, jak to borec meril v noze s ETOu pipetou. Ja to meril sirkou.

        0 0
        • kovar  

          no mi se nezdařilo odšrubovat špunt od ETA (nemám na to nějaký bazmek na upnutí táhla), takže tam nenarvu ani sirku

          0 0
          • hanz  

            no já nevím jak je to s etou mv MX-ku ale v marathonu 120 04 v etě tlumení je a eta je vlatně totalní uzavření tlumiče…řekl bych že při otevřený etě to trošku pomáha tlumit pravý noze. A poznal jsem to podle toho že když nedovřu etu tak vidlice je značně přetlumená.

            0 0
            • kovar  

              no ano, to u ETA u MX comp taky, ale když se zcela otevře ETA u MX Comp, tak zpětně netlumí skoro vůbec – zkoušel jsem to hned po koupení vidlice. Zpětný útlum leží na bedrech druhé nohy, což je trochu hodně blbé u otevřené olejové lázně a toto považuju za jeden z největších nedostatků MX Comp ETA, nebo? trpí výpadky tlumení díky občasnému namixování oleje se vzduchem

              0 0
              • hanz  

                hmm..to se mi nestává, ale může to být jinýma patronama=olej nepění.....leda tam příště dej plnou sintetiku a uvidíš, třeba to pomůže a nebude to pěnit

                0 0
          • pes  

            Nepumpnul jsem s tim, ale okolo tahla ety snad neni problem,aby to tam zateklo,ne? Vysku jsem meril prouzkem papiru-prostrcis do pruziny pod spuntem a podel tahla tam zajede:)Zkusil jsem tech 55 mm pod vicko, ale nic presneho to tedy neni.Ten objem by byl idealni,nalijes z valce a basta.Zkusim napsat na jejich technical support,jak se to s tim jejich udajem ma.

            0 0
            • Karaya  

              Ja meril vysku oleje brckem od mcdonalda, ma tam takovy sikovny kloub, strcim to az po nej za pruzinu a mohu merit… Jinak jsem dal vysku myslim 10cm od okraje, ale soudim, ze by to mohlo byt i min. Jak uz jsem psal jinde, stacilo by asi oleje po tu malou dirku navrchu patrony, odkud patrne nasava olej…

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse