sundání klik-Octalink, čtyřhran,ISIS,holowtechII

35 nepřečtených
  • vlk

    Jak jste na tom se sundáváním klik Octalink, čtyřhran,ISIS,ho­lowtechII.Já měl do teď čtyřhran a vždy to šlo velice špatně-se to dost do sebe zakleslo.

    Jsou na tom octalink ,ISI lépe?U hollowtech II asi se sundáváním problémy nebudou, že.Jde mi o to abych bez problému sundal kliky klidně za 2 roky a neponičili se při tom.Prostě pro časté sundávání a nasazování.

    0 0
    • blue  

      me jde ctyrhran bez problemu, sundavam tak trikrat ctyrikrat do roka pri vetsi udrzbe

      0 0
      • vlk  

        no já šlapu dost silově a dost kliky přitahuji-aby nevrzaly-no a pak za 2 roky potřebuji vyměnit převodník a nejde to dolů.Teď napolsed to nešlo žádným způsobem-podařilo se mi to z kola odmontovat i s osou a i při naříznutí kliky.To nesundám dolů žádným nářadím.Závit se vytrh, povolovací sprej nepomoh.Stahovák -trojnožka se zohl.A když jsem dal kliku do svěráku, tak střed jsem nevyrazil ani 20 kg kladivem, tak asi takové jsou zkušenosti se čtyřhranem.Takže teď potřebuji něco co jde úplně bez problému.A co je vhodné na silové šlapání.

        0 0
        • mastihuba  

          to je zajímavý, stržený závit u kliky jsem viděl jen při nedostatečným našroubování stahováku.

          0 0
          • Pekáček  

            Mám vlastní zkušenost – kdysi dávno kliky Walter. Musel jsem je pak stahovat stahovákama na ložiska. Chybama se člověk učí a kdo je blbej, tak vlastníma :o)

            0 0
          • Mamut  

            Videl som uz stahovak, ktory mal zavit s vonkajsim priemerom 21.5mm. Vsetky ostatne maju 22mm. Strhnes zavit uplne hlado a si v tom pri tom nevinne.

            0 0
        • Lišák  

          Mám zkušenosti jenom se 4hranem,ale vždy naprosto bez problémů. Před montáží trošku máznu vazelinou osu a otřu prstama, aby zůstal tenký film.

          0 0
          • Volf  

            Zlatá slova, zlatá slova. Jedinej problém se sundáváním kliky byly kdysi klínky. Dneska prostě už nic nemůže být problém.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              No nevim. Si myslim, ze nejlepsi reseni na sundavani je 4,6… 8 hran (atd) na stazeni sroubama (nekdy staci jeden). Ale takovej tisicihran s integrovanym stahovakem co vozim ted je z tohohle hlediska taky docela dobrej.

              0 0
            • Pekáček  

              Mažu 4hran vazelínou a stahuje se to vždy dobře a to je utahuju jak to jde. Samozřejmě že ISIS jde lehčejc.

              0 0
        • senožrout  

          Ono je dobrý vždycky po zimě to sundat. Za dva roky to sroste a pak je konečná…

          0 0
          • vlk  

            no to já právě nedělal, bál jsem se abych tak časem neodrovnal ten závit na stahovák.Ale asi to tak budu dělat.

            0 0
    • Daf  

      Octalink uplne bez problenu. Ja teda drazkovou osu vzdycky namazu. Akorat je potreba jinej stahovak nez mas na ctyrhran, protoze osa je duta :)

      0 0
      • jecnak  

        Neni, staci dovnitr nacpat treba vymeny bity ze sady klicu.

        0 0
        • Palo TT  

          alebo konus zo stareho naboja ;)

          0 0
    • MARIN  

      S Octalinkem nemam problem se sundavanim. Pri utahovani ale nejdriv utahnu a pri projeti tak 100m musim jeste dotahovat.

      0 0
    • vlk  

      no a jak vypadá u klik ten integrovaný stahovák.Které kliky to např mají.Ten je tam asi nějak nafest takže to by se nemělo vyrvat jako klasickej co se šroubuje na závity, že.

      0 0
      • grafik  

        napis mi typ toho povolovaciho spreje

        0 0
        • vlk  

          buhužel bylo to dost staré, a když jsem to dopotřeboval, tak to skončilo v popelnici, takže nevím.Ale je na to dobrý i konkord 101-myslím-používá se na odstranění usazenin na zbraních.Akorát musíš nějakou hoďku počkat než to povolí.

          0 0
      • Daf  

        Je to vlastne podlozka ktera je nasroubovana na tom zavitu nad tim sroubem, takze kdyz povolujes sroub tak se opira o tu podlozku a zaroven tak povoluje kliku. Urcite to maj kliky XT a mozna nejake novejsi LX. Teoreticky ten zavit muzes poskodit stejne jako stahovakem.

        0 0
        • kokos  

          LX 2005 tu podlozku nemaji, nevi nekdo jak se kliky LX 2005 sundavaji?

          0 0
          • hydrant  

            teď mi to říkal kámoš ( ulomil jsem v neděli v Ralsku zub z prostředního převodníku :-) ): sundat levou kliku, nějakým spešl plastovým klíčem povolit tu velkou misku, co je na levé straně mimo středovou mufnu a pak už jen osu s pravou klikou vyrazit ven.

            0 0
    • Pekáček  

      Nooo asi takhlééé … zlatej čtyřhran!

      0 0
      • kovar  

        čtyřhran nikdy více.

        0 0
        • Pekáček  

          Zapoměl si připsat „Pythony nebrat“ :o)))

          0 0
      • Pá-dlista1  

        Asi co clovek to nazor. Moje problemy s osama a klikama prestaly az s definitivnim opustenim 4 hranu. Stejne jako prechod z SR na Marzocchi :) Ty musis mit velmi zvlastni pozadavky na cyklomaterial :)

        0 0
        • Pekáček  

          Dobře dobře, Pádlisto, tedy zlatej na chrtění ;o) ISIS – každej výrobce jinej rozměr (vlastní zkušenost) HT2 – podivná řetězová linka (vlastní zkušenost s XT04, podložkama to nevychytáš) Octalink – no ten jsem jen slyšel vrzat, no (třeba je dobrej) 4hran – u mě vždy bez problémů (krom Kinexu). Kdybys mi nechal vybrat ze tří modelů klik XT délky 180mm a byly to modely na všechny typy os co dělali, hádej co bych vzal :o)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Ano, stejne tak s Kinexem jsem na 4hrane pomery nemel problem :)

            Osy a kliky mam od stejneho vyrobce. Retezovou linku moc neresim.

            0 0
          • kovar  

            podle toho, co říkáš, s řetězovou linkou u HT2 to soudruzi ze Shimana těžce nevychytali. Tak jako s dualy.

            0 0
          • vlk  

            no a proč je podle tebe čtyřhran na chrcení lepší než octalink.Jinak u čtařhranu + hollowtech-myslím že shimano dělá už jen deore.Jak dlouhá osa k němu patří čtařhran na 68 a řet. linka 47,5.

            0 0
            • Pekáček  

              Já to myslel tak, že 4hran se asi narozdíl od ocelových klik s drážkovaným spojem nehodí na hopsání nebo divočiny. Co se týče Shimana, daj se koupit starší modely XT na 4hran. Osu volím podle rámu, nejkratší jsem vozil 107mm 4hran a 108mm ISIS.

              0 0
            • Mamut  

              Vdaka tomu, ze nie si viazany na asi 2 firmy, co ho vyrabaju, tak mas podstatne lepsi vyber za lepsie ceny.

              0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce

Podobné diskuse