• Corbett

    Chtěl jsem se zeptat, zda někdo používá výše jmenované spodní prádlo. Já v práci nafasoval spodky s trykem (dlouhý rukáv), které jsem začal využívat místo v práci, tak na kole a jsem maximálně s jeho funkčností spokojen. Tady je to samá MOIRA, Craft, Climatex a přitom je tu kvalitní produkt za poloviční peníze.

    0 0
    • pavelr  

      Nedávno jsem dostal dvě trika. Myslím, že funkční jsou stejně jako moira, jen jsou víc nepříjemná na omak, taková drsná, hrubá.

      0 0
    • Volf  

      Taky jsem od nich něco koupil, ale používám jen do chladna. Jinak Moiru moc nemusím, protože je mi nepříjemná na těle, ale nejsem schopen říct proč / jako by se lepila /. Craft je jiná liga, ale i v cenách. Je fakt, že za ty prachy ten Jitex není špatnej.

      0 0
    • orca  

      Jasne Jitex jsem take objevil :-) a je super doporucuji..zvlaste pokud vam staci drobet mensi rozmanitost. Ale fukcne jsou stejne jako moira . A zde je link pro pohodlne objednani : http://toga.vltava2000.cz/…/default.asp?…

      0 0
    • Daf  

      Nejaky triko od Jitexu taky mam. Je hrubsi nez Moira, ale nevadi mi to.

      0 0
    • pavlicek  

      Mám Jitex triko a je OK.

      0 0
    • mastihuba  

      taky mám jedno od Jitexu a je dost pohodlný.

      0 0
    • quassar  

      Mam dojem, ze Jitex i Moiru delaj v jedny fabrice, takze asi tak :))) Kdyz si vezmete to nejlevnejsi od jitexu a to nejlevnejsi od moiry, je to v podstate to samy, nic jinyho nemam, takze jsem porovnavat nemohl… Teda je to to samy, akorat od jitexu to stoji pulku…

      0 0
      • hanz  

        no nešijou to ve stejný fabrice ale material kupujou na stejným místě…ověřeno že spousta jitexu=moira akorát bez moira přirážky.

        0 0
    • grafik  

      od jitexu mam nekolik trik a OK

      0 0
    • Alesh  

      Mam od Jitexu spodni tricko a nemuzu si ho vynachvalit. Sice se mi para spodni zakonceni ohybem, ale taky jej uz mam rok a pul. Libi se mi, za ma delsi rukavy nez Moira – navleky na ruce pretahuju pres ne.

      0 0
      • Alesh  

        Zapomnel jsem zminit to hlavni – ZA TY PRACHY! :-))

        0 0
        • Jituschka  

          Ahoj!

          Zajímalo by mě, kde věci od Jitexu kupujete…Jsem z Prahy a po zhlédnutí jitex.cz jsem se dneska vydala do Kotvy a do Bílé labutě ( je to nejblíž) a nikde nic, prodavačky taky nic, na informacích nic:) Tak nevim, asi nezbývá než zajet do Krakova (je to ode mě trochu daleko…). Nebo je ještě jiná možnost?? Cena mě totiž taky docela nadchla:)

          Díky Ji.

          0 0
    • madcat  

      od jitexu mám triko bez rukávů, s krátkým rukávem a pak trochu tlustší rolák a ještě jednu tlustý termotriko bez límce a všechno super pohodlný a funkční, akorát u těch věci z hřejivýho materiálu se to na zadní části tak divně vytahalo, jak kdybych furt jezdil v šíleným předklonu… přitom jezdím jak když sedí na záchodě :))

      0 0
    • Lister  

      Já mám od Jitexu jen trenky. Matroš celkem v pohodě, nepříjemný stejně jako Moira. Ještě mám i Klimatex. Všechny tyhle triky plně funkční, ale nic moc komfort nošení. V poslední době je pro mě jasná jednička Sensor. Mám od nich Doubleface, Thermo, ponožky Multisport(zatím nejlepší ponožka co jsem nosil) a určitě budu kupovat i ty věci z Coolmaxu.

      0 0
    • stan222  

      Mám triko s dlouhým rukávem a spodky a jsem maximálně spokojen. Zkoušel jsem hlavně na lyžích. Za ty prachy je to bomba. Komfort mě přijde v pohodě. Nisi se mě to lip než coolmax.

      0 0
    • Darkson  

      mám kompletní vybavení od spodního prádla po teplejší oblečení a nemůžu si stěžovat;

      0 0
      • Elwing  

        :-O máš asi hroší kůži, vždyť je to jak rejžák!

        0 0
    • Bigi  

      Mám triko a je to v pohodě. Jinak ještě používám Progress a velká spokojenost.

      0 0
      • Hadrba  

        Musím se přidat. Jitex není špatný, ale už roky stejný. PROGRESS jsem objevil nedavno a jsem překvapen širokou nabídkou. A cena pomalu jako Jitex. Kvalita je ale na špičce srovnatelná s Moirou i Craftem.

        0 0
        • K2  

          Vlákno Moiry, Klimatexu a Jitexu je prý stejné, zpracování se ale různí. Jitex má z mého pohledu nejhorší střih (nevím jestli už začal používat ploché švy – pod těžkým batohem lze cítit i hrubost ultralight moira úpletu. Progress mě sice zaujal (cenou a zpracováním, modely) ale na moji postavu 184 je všechno většinou krátké (rukávy a záda) a široké, taková trochu USA konfekce – bohužel pro mě nepoužitelné

          0 0
          • maxtor  

            Tos napsal naprosto přesně. Mé termotriko Jitex na mé horní hnáty prostě nestačí – měřím 188. Neberu to triko jako módní doplněk, ale jako funkční věc, tak mi to zas tak nevadí. Asi to s Jitexem, jak jsem zjistil já, bude stejně jako s Progresem, jak jsi zjistil ty.

            0 0
          • djano  

            Neviem ako Jitex, ale Klimatex a Moira pouzivaju rozne materialy. Teda pokial polypropylen a polyester nie je to iste…

            0 0
            • K2  

              Pokud vím tak všichni používají polypropylen. Základem pro všechny prý bylo vlákno vyvinuté výzkumném ústavu pletařském Brno snad někdy už během totality.

              0 0
          • zirecek  

            Tak tak, střihy mi vůbec nesedí. Při mé výšce a hubenosti je většinou problém s rukávy. U Jitexu je ten problém nejmarkantnější… . Jitex s krátkým rukávem se mi zdá OK, i když funkci Moiry nedosahuje.

            0 0
            • maxtor  

              Kdybych měl Jitex s dlouhými rukávy používat jako módní doplněk, tak vypadám jak … U tebe to asi soudě podle velikosti tvého kola musí být ještě horší.

              0 0
              • zirecek  

                To, ano, jsem už zvyklý. Potřebuju vždy L či XL prodloužené. Ovšem u Jitexu jsou rukávy markantně krátké, přitom délka trika je více než dobrá.

                0 0
                • maxtor  

                  Já to beru tak, že na zápěstí termoprádlo nepotřebuju, tak mi to stačí. Když jsem jen v tom triku, tak prostě vyhrnu rukávy (dělám to tak ostatně vždycky) a nikdo nic nepozná.

                  0 0
    • sun7dots  

      Nevíte kde v Praze tohle prádlo prodávají? Že bych se zašel podívat…

      0 0
    • Lance  

      tak uz nevidim duvod kupovat jine pradlo, koupil jsem par veci v patek a parada za ty prachy, lepsi nez x jinych zncek pomer funkcnost/cena a pouzivam uz i v civilu

      0 0
      • maxtor  

        Mě řekli v obchodě, když jsem kupoval termoprádlo, že jediný rozdíl mezi Jitexem a Moirou je v ceně. Koupil jsem Jitex a taky nevidím důvod jít jinam.

        0 0
        • MARIN  

          Takze smrdi taky jako Moira? Mel bych duvod proc to nekoupit

          0 0
          • Lance  

            nevim co mas za moiru, ale mi teda nesmrdi a je naomak velmi prijemna, no asi jsem jina:)

            0 0
          • maxtor  

            Tu Moiru musíš občas i vyprat. Fakt to na ten smrad pomáhá:-) JInak nechápu, co tím smradem myslíš. Mám stejné zkušenosti jako Lance.

            0 0
            • Lance  

              toto je jeden z dukazu, proc kdyz se tady na neco ptam, tak skoro nicemu neverim, dam pouze na osobni zkusenost, to, ze moira smrdi, tak to jsem uz tu cet, ale tuto skusenost s ni nemam, a to ji neperu casto a potim se jak krava, na omak je uplne v pohode, stejne jako jitex, proto uz ani ty kecy o tech vidlich neberu vazne, protoze kazdy si tu stejne furt a porad haji to sve

              0 0
              • maxtor  

                Přesně tak. Na druhou stranu je pravda, že několikrát jsem si tady nechal hodně dobře poradit. Zkušenosti druhých jsou občas neocenitelné. Myslím si, že ten, kdo se tady chvíli pohybuje a na kole aspoň trochu umí, rychle dokáže oddělit užitečné informace od žvástů.

                TO MARIN: Nic ve zlém – můj bratr Moiru a pod nemůže nosit vůbec, protože ho to škrtí a když si to obleče okamžitě se rozkašle. Musí mít aspoň nějaký rozparek u krku. Takže hold každý jsme jiní a vyhovuje nám něco jiného.

                0 0
              • MARIN  

                tak to, ze Moira smrdi neni zkusenost jen moje ale i lidi v okoli jen to asi chce vyzkouset prave treba Craft. Taky jsem si na Moiru nestezoval snad 8 nebo vic let ale pak jsem nekde ve vyprodeji koupil Craft a pak i Sensor a veci od nich timhle problemem netrpi. Proste prijedu z vyjizdky vymacham Moiru a druhy den si ji rozhodne jako spodni vrstvu na cestu do prace nebo treba na nakup nevemu kdesto treba Sensor bez problemu

                0 0
            • MARIN  

              Tak tu Moiru samozrejme peru teda hlavne jen macham ve vlazne vode ale proste nejak drzi na sobe smrad potu a pak si to vzit treba pod civilni obleceni chce uz poradnej kus odvahy aby clovek vyrazil mezi lidi narozdil od treba Sensoru a Craftu

              0 0
              • zirecek  

                Proč nosíš funkční prádlo jako spodní vrstvu na civilní nošení?

                0 0
                • Lance  

                  delam to stejne, protoze kdyz se zpotim, je to furt suche,nebo aspon rychle to uschne a hreje to, ja neumim v zime bez tilka chodit:) bomi je kosa, tak proto

                  0 0
                  • zirecek  

                    Nesedl mi střih přes ramena, podpaží. Bylo to celkově čudné. Hrubost materiálu těžkou posoudit. U Jitex krátkého rukávu mi hrubší materiál vadí jen v první chvíli… . Funkce mi připadá horší než u Moiry.

                    0 0
                • MARIN  

                  Nezbyva mi nez odpovedet otazkou. A proc bych nemel?

                  0 0
                • pos3k  

                  ja uz nenosim v civilu skoro nic bavlneneho :-) mi uz prijde nenormalni brat nefunkcni hadry

                  0 0
                  • scret  

                    tak to uz je trochu extrem…:) ja do mesta nosim bavlnu,na tohle pouziti je to porad jeden z nejlepsich materialu…

                    0 0
              • Max  

                Mě má moirová trika nesmrdí. Ani ostatním, doufám.

                0 0
      • grafik  

        taky tak

        0 0
    • poiko  

      a co prádlo Progress? máte někdo zkušenosti?

      0 0
      • pz-km  

        progress nakupuje vetsinu materialu z pradelny jitexu ;)

        moira je jiny material, ale s jitexem ma preci jen neco spolecneho – drivejsi zamestnanec jitexu si zalozil firmu moira :)

        jako prvni vrstva je sice lepsi coolmax (pes), ale i pad nebo pes materialy od jitexu za tu cenu asi nemaji konkurenci…

        0 0
    • Belial  

      Asi nejlepší co jsem vyzkoušel. Nesmrdí, nedře se, nevytahuje se, je strašně drahé (proti Jitexu a Moiře). www.milo.pl/index.php?…

      0 0
      • Belial  

        vyzkoušel = kupuju už jenom toto.

        0 0
        • bestom  

          Já používám Jitex už hodně dlouho,jsem max spokojenej ,kvuli pohodlí ho nosím nejen na sport ale i do práce,kromě prádla prodávají i kvalitní ponožky na super ceny.

          0 0
    • scret  

      no,kdysi kdyz byla jenom MOIRA tak jsem si rikal jak je to super… Dneska ji vozim jenom na kolo,protoze kdyz si ustelu a rozdrbu treba pulku rukavu,tak ho klidne ustrihnu a neni mi to lito… Normalne ji uz nenosim,smrdi,neni moc prijemna,vytahava se,anatomickej strih taky zadnej… KLimatex=Moira= stejnej hadr! Jitex je jeste o tridu horsi!Pro mne jsou to vyhozeny penize! Kdo nezkusil nic lepsiho je nadsenej i z Jitexu,tak jako ja asi pred 10ti rokama z Moiry:) Dneska uz je to trochu nekde jinde…

      0 0
      • Lance  

        prave, ze zkusil, ale jsem nadseny z te ceny:)

        0 0
      • Brzdič  

        Klimatex <> Jitex Klimatex je od počátku vyvíjen ve VÚP Brno viz klimatex.cz/ Jitex Písek vyrábí několik různých úpletů, ze kterých šije funční prádlo – nejznámnější je asi Body Comfort viz jitex.cz/

        Mě příjdou tyhle funkční hadříky stejný, ať se to jmenuje Coolmax, Body Comfort (používám), Craft, Sensor (používal jsem). Na těle žádnej extra rozdíl, pokud se v tom spotím tak nepozoruju žádný rozdíly v délce schnutí, pokud je vyperu a pověsím vedle sebe na šňůru uschnou taky skoro stejně rychle. Každýmu ale vyhovuje něco jinýho, ať komfortem nebo cenou… je dobře, že je z čeho vybírat.

        0 0
        • scret  

          tak vyzkousenej mam Klimatex,Moiru,Sen­sor,Craft,Hig­hPoint Coolmax… a rozdily v nich pozoruju hodne velky!!Co se tyka funkcnosti tak i snesitelnosti na tele… Myslel jsem si ze Doble Face,co pouzivam v tomhle obdobi,tak odvadi hur,vzal jsem si na sebe Klimatex a mel jsem zada uplne mokry! to Double face je sice mokrej ale zada mam suchy!

          0 0
          • Brzdič  

            To je docela možný. Vývoj pokračuje, Double face jsem zatím nezkoušel. Ono je to vůbec špatně když někdo zdrbe, nebo pochválí značku ale nanapíše co konrétně používal. Takhle když napíšeš že Double face (Sensor?) je OK tak je to info se kterým se dá pracovat ;-) Já si bohužel nepamatuju co všechno jsem zkoušel – myslím konkrétní úplet a to je ten průšvih.

            0 0
            • scret  

              to je pravda.. Ja mam vyzkouseny dlouhodobe Moira Ultralite,Mono,Du­o,Sensor Double face,Craft Pro Cool,HighPoint Coolmax,nejakej Klimatex (nejaka 1.vrstva) starsi a i ted novej…Chystam se na Sensor Coolmax,Thermo, Devold Merino…

              0 0
    • tomek  

      Já si myslím že nejde říkat Moira,Jitex apod a potom do toho míchat názvy úpletů jako Coolmax, Comfort a mezi to ještě druh vlákna jako Polyester, polypropylen. Je to jako srovnávat nadupaného Authora s nejlevnějším Trekem. Vždy vyjde líp ten Author, ale když srovnáme kola ze stejné např. typové kategorie, tak je to jinak… Je třeba srovnávat výrobek toho či onoho výrobce s adekvátním výrobkem výrobce jiného… Moira vyrábí více typů „thermo oblečení“, Sensor, Progress apod taky…

      0 0
      • scret  

        To je samozrejme pravda ale kdyz si vemu „zakladni“ radu od Moiry (ULTR,Mono,Duo…) tak pohodlny a prijemny na tele mi neprijde oproti jinejm znackam vubec nic,snad jen Mono se da trochu zkousnout…

        0 0
    • versusio  

      ted koukám na jejich stránky ,spodky za 120 to je směšná cena ,zítra du něco od nich vyzkoušet

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.