• RomanP

    Zdárek. Chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s přenosnými GPS-kami. Myslím třeba i na kole, ale pro moji potřebu hlavně v autě. Můj favorit je přístroj od f. GARMIN model QUEST a v bližší budoucnosti zvažuju jeho koupi. Jde mi o zkušenosti a postřehy z provozu ve městě, ale i venku s turistickou mapou. Nebo byste doporučili jiný? či jinou značku ? třeba Magelan.....? Dík za zkušenosti.

    0 0
    • kralovek  

      do auta, kde ti je fuk vydrz baterii, hmotnost a krehkost pristroje, je nejlepsi volbou pdacko CF nebo bleutooth gpskou

      0 0
      • RomanP  

        Jak je to potom s kompatibilitou map, taky jsem slyšel, že tyhle externí přijímače jsou na tom s citlivostí hůř. Jde mi i o navigaci jak se říká křižovatku po křižovatce. To znamená šipky a metry do odbočení. Myslím, že právě i Garmin dělá model s pevným přijímačem na pda, nebo Acer.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Jestli mas s hledanim v mape stejny problemy jako s hledanim na foru, pak se ani nedivim, ze potrebujes GPS :)

          0 0
          • dalimil  

            :-),bezchybné,jako vždy

            0 0
          • RomanP  

            :-) mám. Auta jsou takovej můj koníček a myslím, že je ovládám slušně, ale kudy tudy jaksi neznám a už mě to nebaví.

            0 0
          • RomanP  

            Ještě dodám, že je možné, že se to tady už probíralo (co ještě ne?), ale přístroje se mění a například ten na který se ptám, resp. zkušenosti s ním, je na trhu asi dva měsíce…

            0 0
            • kralovek  

              Klid … maj te za Jarina, protoze GPS uz tady bylo aspon ve 150 thredech … sam jsem jich zalozil nejmin 140 :o)))) Jarin je totiz nekdo, kdo porad vytahuje to, co uz bylo 100× probrano … Schvalne si nech vyhledat vsechny jejich odpovedi na foru a zjistis, ze jsou porad o tom stejnym: „..... a prooooc se nepodivaaaaas do historie? … jeeeeee ty jses ale jarin! … aaaaa novaaaacek, meli bysme te omezit“ … atd.

              Tim taky dostanes odpoved kdo ze je ten mistni ultrajarin (napoveda … pise se s pomlckou)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Hele uz brzdis nebo radsi jezdis bez brzdy? :)

                0 0
                • kralovek  

                  Jasne ze brzim. nechal jsem si poslat adapterek … do francie, jestle lip do nice a jeste nejlepe ten tyz tyden … a kupodivu z ceskyho eshopu www.cykloprofi.cz… hmmm, kde jen byla ta chyba??? … hmmm asi nikde :o)

                  0 0
              • RomanP  

                Už sem lezu cca druhým rokem a dovedu si představit, od koho můžu čekat jakou odpověď, takže překvapenej nejsem, i Jarina jsem zažil. I když aktuální nabídka a zkušenosti s gps, teď před sezónou myslím nejsou tolik offtopic jako býval jarin.

                Zkusím najít nějakou diskusi o gps.

                Každopádně díky ti jako zatím jedinému člověku, co v odpovědi neplýtval písmeny a časem :-)

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Jestli te to donutilo podivat se do historie, pak jsem neplytval ani ja.

                  0 0
                  • RomanP  

                    Ani ne, já fakt sháním něco aktuálního. Těžko bych tady za poslední dva měsíce propás plamennou diskuzi o přístroji , kterej chci koupit, protože to čtu často, no a loňský modely kupovat asi nebudu.

                    0 0
                    • kralovek  

                      az tu diskuzi najdes, dej mi vedet … taky se tam na necco zeptam. hele garmin ty modelovy rady nemeni zas tak casto, ne? … tj. co je rok stary, to je vlastne novy,ne?

                      0 0
                      • RomanP  

                        Já nevím, ale ten QUEST podle všeho je novej a na to co umí stojí asi 25,000 i s mapou, tak mě napadlo, jestli už je mezi lidma. Má 243MB pamě?, v barvě a je jako krabička od cigaret.

                        0 0
                        • kralovek  

                          a co umi navic oproti tomu pdacku? na tom pda je hezky, ze naskenujes papirovou mapu, nakalibrujes 3 body a je to … a pameti mas co se na SD vejde

                          0 0
                          • RomanP  

                            To je pravda. Má i větší display, ale nevím, jestli má křižovatku po křižovatce a nemá hlasovej výstup, což by mi asi nevadilo. Spíš odolnost, ten Quest je i proti dešti a vodě, viditelnost na přímym slunci a nevím jestli maji ty moduly pro pda 12-ti kanálový přijímač, težko říct, taky se rozhoduju

                            0 0
                            • kralovek  
                              1. pda ma krizovatku pro krizovatce
                              2. ma i hlasovy vystup … kolega ma HP nevim jaky a ukazoval mi jak to funguje. Receiver ma externi, spojeny s pda kabelem do toho spodniho portu
                              3. myslim ze 12 kanalu je standard … co jsem brouzdal, nenasel jsem nic co by tech 12 kanalu nemelo

                              hele s tema rozmerama jses si jistej? Podle obrazku mi to prislo jako docela veliky.

                              ja sel do GPSMAP 60CS … kvuli tomu ze je to outdoor, je to na AA baterky … minuly tyden vydrzel na Ni-Mh baterky (1300) celou cestu (kolem 10 hodin)

                              0 0
                              • RomanP  

                                Zase jsem chytřejší :-) body 1. –3. QUEST má rozměry 11.4 × 5.6 × 2.3 cm a display o stejné velikosti a parametrech jako máš ty. Díval jsem se na tvůj přísrtojek a je to taky slušnej kousek. Mám zase o favorita víc. No možná, že by pda vyšlo levněji, ale připravím se o kolo, déš?, otřesuvzdornost a i když to do auta není prioritou, je to škoda. Můj notebook tím nepřipadá v ůvahu.

                                0 0
                                • RapMan  

                                  tak si kup prijimac do notebooka, videl jsem to asi za 2000–3000Kc… :) a za usetreny penize si muzes koupit nejakej outdoorovej na kolo :)

                                  0 0
                                  • RomanP  

                                    No cenově by to asi šlo, ale oboje by byl kompromis. Na kolo monochrom potvora využitá párkrát do roka a na ukor toho pak tahat a maskovat v autě notebooka.

                                    0 0
                                • kralovek  

                                  jo tak ty rozmery jsou pekny. Muj GPSMAP 60CS je teda vetsi. vcera jsem videl questa v krame. Kdyby te to zajimalo, tak v Monaku ho maj za 700€.

                                  0 0
                                  • RomanP  

                                    V Monaku mě může akorát zajímat :-) ale tady jsem ho viděl za cca 22,000 s dph bez mapy. Má to jenom podkladovou kde jsou hlavní města do ůrovně popis. čísel a s mapou je za 25,000. Ten tvuj ma povrchovou upravu nějak pogumovanou ?

                                    0 0
                                    • kralovek  

                                      700€ nebo 22kkc to uz je na stejno. no pogumovanej je jenom dole, tam co se to drzi. nevim jak ten quest, ale ten muj mam namontovanej na riditkach.

                                      hele jeste jedna vec … hledam ve specifikaci toho questa, jestli podporuje NMEA protokol. ten je potreba, pokud ho chces pouzit jako prijimas ve spojeni s notebookem nebo pda. Ten muj ho ma, proto jsem si ho vybral misto Vista C, ktery jsem mel puvodne v planu.

                                      0 0
                                      • RomanP  

                                        Kouknu po netu, ale nic takovýho jsem nikde nečet. Další dobrej postřeh.

                                        0 0
                                        • kralovek  

                                          tak NMEA to nema … http://www.garmin.com/…st/spec.html

                                          pro srovnani ten muj http://www.garmin.com/…cs/spec.html

                                          ja bych teda do questa nesel … navic ma jen to ze mluvi … a jak znamo … mluviti s ridicem prisne zakazano :o)))

                                          a pameti vidim jen 115 Mb … nevim kdes sebral tech 250? Muj ma 56

                                          0 0
                                          • RomanP  

                                            http://www.gpscentrum.cz/ nemění se adresní řádel a tak klikej. gps přístroje …auto…

                                            0 0
                                            • kralovek  

                                              no je to divny .. tam fakt pisou 243, ale primo u garmina 115 … radsi si to u garminu over

                                              ve specifikaci na tom tvojem webu pisou, ze Součásti dodávky CD s mapami CitySelect (mapa západní Evropy do úrovně popisných čísel) … coz chapu porad jeste za tech 22000

                                              Co je zac ta mapa ATLAS 10R? Potrebujes ji vubec, kdyz tam budes mit ten city select?

                                              0 0
                                              • RomanP  

                                                Taky jsem viděl někde 243 a někde 115, v českejch manuálech všude 243 (třeba pro EU ?) Co jsem vyrozuměl, tak podrobný CitySelect končí někde v polovině našeho území a pak jsou jen velká města. Ta mapa A10R je myslím velice podrobná (celé naše území)

                                                0 0
                                              • RomanP  

                                                Tak jsem vypátral, jak je to s tou pamětí. Jeden z místních prodejců píše :

                                                Quest – přenosný systém s plnohotnotnými navigačními funkcemi do automobilu a na motocykl. Navigace křižovatku po křižovatce i navigace mimo silnice, hlasová navigace, vestavěný lithiový akumulátor s přímým dobíjením z externího zdroje, barevný 256 barevný displej čitelný na přímém slunci, 243 MB vnitřní paměti pro dohrávání podrobných map (tzv. „americká“ verze jen 115 MB)…

                                                0 0
                                            • kralovek  

                                              a navic … ta Lithiova baterka je vyndavaci nebo ne? Jinak ji jaksi nebudes moc vymenit, kdyz ti v terenu dojde stava … v aute to neva

                                              0 0
                                              • RomanP  

                                                Maká to myslím cca 20hod a to mi stačí. Tužkovky mají samozřejmě taky svoje kouzlo. To by mi nevadilo. Jakou má ten tvůj podkladovou mapu ?

                                                0 0
                                                • kralovek  

                                                  dost mizernou … jen par mest, a rek, ale v Nice mi to ukaze i semtam nakou hlavni ulici

                                                  76CS co jesem cet snad mam relativne podrobnou basemapu evropy … ale to je hrozne velika krabice.

                                                  0 0
                                                  • RomanP  

                                                    Já myslím, že 60 CS a Quest jsou docela odvozený přístroje, neli stejný střeva, rozdílů moc není jeden má hlas, druhej výškoměr atd…

                                                    Jenom by mě zajímalo, jestli by se do těch 56MB vešla celá podrobná ČR (ale asi jo). No a k ní třeba ještě do paměti dát nějakou turistickou, protože to jde mezi sebou přepínat a může jich tam bejt víc. V tom by se snad dala využít ta větší pamě?.

                                                    0 0
                                                  • RomanP  

                                                    Tak ještě doplněk. Místní prodejce mi řekl, že má QUEST o dost podrobnější světovou mapu z důvodu větší paměti, ale protokol NMEA opravdu nemá, dále mi k tomu napsal, že …Je mozne ale komunikovat mezi GPS a PC a napriklad i sledovat pozici v mape na notebooku, ale zatim jen se sw, ktere umi komunikovat s novejsim protokolem USB GPS – je to napr. jakykoliv z programu rady MapSource.

                                                    Co se týká baterie, tak její výměna prý zatím na žádném přístroji nebyla provedena (zřejmě jsou zatím nové) ale cena výměny bude asi 1,500,– Což by myslím šlo, nemám moc rád tužkovky, i když jsou dostupné kdekoli. Bál jsem se před dvěma roky jít do digi?áku s vyjímatelnou li-ion kou, ale pod tři dny jsem ji ještě nevybil a její kapacita je i po dvou letech nezměněná, takže aku se neobávám.

                                                    0 0
    • Lada1  

      tady maji akci Palm Zire 31 + GPS kit http://www.bezdratova.cz/ na letaku jsem ale tusim jeste videl, ze k tomu davaji SD kartu 32 nebo 64 MB

      0 0
      • RomanP  

        Nojo, ale jak je to u takovejch pda systémů s použitelností mapy, např. tý podrobný mapy ČR A10R a turistický TOPO50 ? Taky ta výdrž bude okolo dvou hodin a na kolo s tím jede ani náhodou. Ale jinak řešení je to za ty prachy hodně slušný, to pda od ACERa co má gps rovnou v sobě stojí myslím přes desítku.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.