• ROpa

    Tak som po zime vytiahol bajka ze uz je pekne a idem ho prevetrat. Na moje pocudovanie predne koleso ked ho roztocim sa pootoci tak o pol otacky :-( zadne je ok. Odmontoval som brzdu, vybral dosticky, srobovakom zasunul valceky (mam dojem ze proti tomu ked som to robil naposledy isli dost ztuha), zlozil som to, 2× zabrzdil a to iste, valceky akoby sa nevracali spat. Zasa rozborka namackal som packu nech sa vysunu valceky viac, zistil som ze vsade inde ako v prevadzkovej polohe sa krasne vysuvaju a zasuvaju. WDckom som to vystriekal vycistil, a ani prd. Tak rozborka kompletna vycistil som to doklade inac pod valcekami ako keby bol miestami daky jemny film pripominajuci hrdzu ale ked som to cistil nezliezlo z toho vobec nic proste je to ciste, gumicky su ok. Podla navodu sa tam maju valceky zasunut, ja som ich zasuval prstami a islo to teda pekne tazko, nechapem ako to pri takej malej voli dokaze vobec chodit hore dole. Dal som tam kvapalinu DOT3 inu som nemal, zlozil, odvzdusnil a vysledok je taky ze ten valcek co zadrhal a nevracal sa poriadne chodi teraz ako blazon a ten druhy co bol dovtedy ok zadrha, proste normalne ako keby sa tam vzpriecil alebo co. Myslel som ze ked tam dam dosticky a zabrzdim tak sa dotlacia oba na max a zrovnaju sa do tej spravnej polohy, ale ten jeden proste sa stale akosi nevracia a brzdi to. Okrem toho packa prednej brzdy ma omnoho mensi zdvih ako zadnej, teda staci o mensi uhol stlacit a je nadoraz. Ked stlacam oproti nej zadnu tak ta ma krasnu volu a vidiet ako dosticky ku kotucu prichadzaju a odchadzaju, proste krasa. Ale ten predok… ci tam je tej kvapaliny vela alebo treba este tie valceky lepsie ocistit alebo inak pootocit, alebo ci som ich dako nezdeformoval ked som ich srobovakom roztlacal… ale nevyzera im byt nic :-(

    Nejake napady ?

    ROpa

    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse