• jecnak

    Jezdite nekdo m-bary od Morati? Hledal jsem uz vsude mozne, ale moc jsem, krome nejakych nadsenych recenzi na MTBR, nenasel. Obzvlast me zajima tuhost / tlumeni vybraci. Z duvody nizke torzni tuhosti nechci porizovat predstavce typu Ritchey WCS a k owersize riditkum mam vyslovene odpor (zvlast mi nejde do hlavy k cemu to vubec je).

    0 0
    • McBlacky  

      ikdyž takový ritchey pro oversize 2005 vypadá dost kůůůl.

      0 0
    • Pilot  

      mam je dva roky, ale minulej rok sem moc bika nejezdil.podle me je nesmysl mluvit o nejakym super tlumeni vybraci. navic mas na kole vidli, ktera toho spoustu pobere.pokud nemas nejakej zvlastni duvod kupovat m-bary,tak bych ty prachy vrazil do vidle. kazdopadne bych se nebal toho, ze prasknou, jak mi nekteri rikali

      0 0
    • Siddha  

      jaxi prisel na nizkou torzni tuhost „typu Ritchey WCS“? je to ke zvyseni tuhosti a funguje to. Mbary jsou krasny!

      0 0
      • jecnak  

        Precti si to jeste jednou a pomalu – mluvim o nizke torzni tuhosti predstavce. BTW u riditek neco takoveho tezko muzes zjistit (respektive namerit se da, ale je to vzhledem k pouziti naprosto nesmyslny udaj).

        0 0
        • Daf  

          Teda torzni tuhost predstavce bych resil mozna na silnicce. Na bikovi to nemuzes za jizdy poznat hlavne kdyz tam mas odpruzenou vidlici.

          0 0
          • jecnak  

            Dovolim si nasstinit takovou teorii. SMesnou, ale dle meho mineni pravdivou.

            Kdyz jedu kroutim soustavou riditka + predstavec. Co se tyce nevyhodnosti, tak mi prijde blby, kdyz se krouti predstavec, protoze ta energie jde do haje, neprispiva k jizdnimu pohodli (tlumeni vibraci) a navic muze zneprijemnovat ovladatelnost bika. Na druhou stranu kdyz pruzi riditka, tak tahle promrhana energie je aspon k zlepseni pohodli – tlumeni vibraci (proto mi nejde dohlavy proc delat shit tuhy predstavec a k tomu owersize riditka).

            Tyhle vyhody/nevyhody idealne kombinuji prave m-bary. Navic se k tomu pridava material dobre odolavajici unave, coz je pro me celkem dulezity – po 2 prasklych predstavcich…

            BTW: To ze nepoznam mekky a tuhy predstavec neni pravda – poznat to je a celkem dost, i kdyz nerikam, ze by na tom nejak extra zalezelo. Je to jen takova moje uchylka resit hovadiny, kteryma nas vyrobci krmi…

            0 0
            • Siddha  

              blabla

              0 0
            • Daf  

              Byt tebou resil bych design a hmotnost. Tuhost v praxi poznas mozna pri spurtu na silnicce. A mozna i diky ni ziskas nejakou tu desetinku :)

              0 0
            • MaPa  

              Torzní tuhost uzavřeného průřezu (představec) je několikanásobně větší než ohybová tuhost (řidítka). Rozdíl se zvětšuje mocninnou řadou s každým zvětšením průměru. Podle mne kroucení standardního představce nemůžeš poznat.

              0 0
    • blue  

      ad oversize – zkus zalistovat ve velu 02/2004, byl tam vetsi test riditek, vcetne porovnani klasiky a oversize

      0 0
      • jecnak  

        DIky za info, ale uz jsem to prostudoval predtim. Ten test je takovy zvlastni, ale aspon neco.

        0 0
        • Vilém  

          Presne tak,„nejaky zvlastni“ to je ono,ze by se tam nejak moc potvdila zvysena tuhost OS bych nerek,a navic nechapu jak se mohou podepsat pod nektery svoje testy.Jejich metodika mereni byva nekdy dost humorna – napr.mereni doby dobehu zapletenych kol:)))

          0 0
    • jecnak  

      Tak co nejake dalsi ovecku ve stadu vlastniku m-baru?

      0 0
      • zirecek  

        Znám lidi co je vozí, v budoucnu do nich půjdu, zatím mám klasické rovné Morati. Jediné dvě věci proč to vozím je 1) neprdne to jen tak, 2) vozím pevnou. Ty mluvíš o pohodlí – ano, ve sjezdu se to ohýbá až 2 cm na konci řidítek. M-Bary pruží ještě více. Ale když jedeš ve stoje na asfaltu, tak spíš než o pohodlí se jedná o ztrátu energie. Ale říkám, jezdím to na pevné, na odpruženou mi to připadá jako zbytečnost. To co já nahrazuju materiálem pevné vidlice a řidítek, to musí u tebe dělat odpružená vidlice. Když ti prdly představce, tak vozíš málo bytelné.

        0 0
      • Mamutt  

        Největší problém je v tom, že už se nevýrábí. A ty poslední, co v Programu mají, jsou 140mm dlouhé. Chtěl jsem je teď dávat na nové koleško, ale nedosáhl bych na ně. Jinak jsou parádní. Dal jsem Tune a jezdí to také.

        0 0
        • Meesha  

          btw. jedno z nejhezcich kol jaky sem videl… 0:-) slint!

          0 0
          • Meesha  

            jen bych dal pro exkluzivitu ty M-bary nebo do Tune Eastony EC 90 ;-)

            0 0
            • Mamutt  

              řidítka jsou objednaná Schmolke, tohle je jen dočasné řešní, za které je třeba se stydět :o( Až budou, oloupu to sedlo (stejný vzhled karbonu :oP)

              0 0
              • zirecek  

                Na tom sedle se asi moc dlouho sedět nedá, což? Na nějakou chr?árnu na 2 hoďky pohoda, ale co výlet na celý den? Ta SIDka je nějak upravovaná vnitřně?

                0 0
                • Mamutt  

                  SID je letošní RACE z krabice. Není co upravovat, vyhovuje mi. Právě že tohle je jediné sedlo, na kterém vydržím celý den, přesně padne na můj zadek. Teď na tom softíku o něm ani nevím. Ale jak už jsem tu někde psal, každý máme p.del jinou, mně je zase neskutečně nepohodlné tolik vychvalované Gobi.

                  0 0
                  • zirecek  

                    GOBI jsem vozil půl roku a nezvykl jsem si. Teď mám Nisena a fakt to byla chyba, tak dlouho se snažit zvyknout si na GOBIho, :-).

                    0 0
                  • prodi  

                    Jo jo taky musím pochválit kolečko, jen ty modrý podložky Use mi tam neladí. Mimochodem, jaké jsou ty kliky Extralite?

                    0 0
    • Mamut  

      V Kosiciach maju v jednom obchode M-bary (nove) za 4999 Sk. Oproti normalne cene sa oplati dosjt do Kosic.

      0 0
      • zirecek  

        délka?

        0 0
        • Mamut  

          Netusim, videl som ich pred 2 tyzdnami, ked som bol doma.

          0 0
          • jonti  

            Ak sa nemýlim, majú to v Mama športe vo Vítezovom dvore, skús pozrie? distribútorov Kellys na Slovensku, hádam tam bude aj číslo.

            0 0
            • zirecek  

              Bohužel není. V Košicích jen: Kelly's Bicycles Hlavná 40 tel.: 055–6229739 Díky za tip,:-).

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.