• Jogador

    Řeším tak trochu dopředu na prázdniny. Jsem potřeboval vědět,kolik kilo můžu naložit na nosič přidělanou na karbon vzpěru u Apache Shaman05. Ptal jsem se třech dodavatelů,jeden mi napsal, že neunese vůbec nic, druhý mi napsal, že je to kolo dělané na náročné maratony a minimálně 5 unese, ale ten třetí mi zdělil, že je vzpěra ztužena hliníkovými mufnami a že v klidu unese přes 22Kg. Tak by mě zajímal váš názor, jelikož ty mufny se mi nějak nezdaj, at mi neřikaj,že tam mám zase hliník obalen naoko karbonem:)

    0 0
    • RomanH  

      Tak to prerizni a uvidis :o)

      Ne, vazne, staticke zatizeni to urcite unese, ale co to udela po par stech km v terenu, z toho bych mel docela strach.

      0 0
    • Vilém  

      Radsi bych volil vozik uchyceny za rychloupinak.Je to elegantni,muzes kdykoliv odpojit a kolo pouzivat samotne.Nebo koupit kolo s obycejnym ramem.To jsem Ti asi moc neporadil,ale osobne bych nosic na lepsi kolo nedal.

      0 0
    • Siddha  

      nepis dodavatelum, ale vyrobci, kdyz se to pak rozklizi, oni budou posuzovat tu reklamaci. Ja bych tam vic jak 5kilo nedal.

      0 0
    • mn  

      Na dovolenou jezdím na starém kole kam jde nosič přidelat. Na nové bych ho nedal. Vypadalo by to hrozně a nějaké to kilo navíc (asi 6) se při váze věcí v brašnách stratí. Vozím nosič i na předním kole.

      0 0
    • jecnak  

      Nosic je pridelany do tech mufen z duralu na konci a nahore do stredu monostay – ja bych tam klidne 20kg dal.

      Druha vec ale je, jestli se takovy bike hodi na cestovani – podle meho ne. POstav si na starem ramu neco na cestovani – pevna vidle, jina geometrie (predstavec, riditka) atd.

      0 0
    • BH  

      V zadnem pripade bych na to nosic nemontoval a to ani karbonovy :).Kolo s karbonou stavbou je konstruovano pravdepodobne jako zavodni special a pri vypoctech pevnosti se rozhodne nepociat s montazi nosice. U zavodniho kola jde vzdy o hmotnost a to i na ukor celkove pevnosti a zivotnosti.Vetsinou se uvazuje s vymenou takoveho ramu po jedne sezone. Takze bud turistika a nebo zavody. Navic ani geometrie takoveho ramu neni pro turistiku vhodna.

      0 0
      • Meesha  

        Kdyz se nepocita s nosicem, tak proc tam na nej sou diry???

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Kde?

          0 0
          • Meesha  

            Konkrétně treba myslim Jecnak je tam ma a kamos na Cannonu taky – kdyz to zjistil tak ho chtel prodat. :-)) U toho Apache bych rek, ze tam budou taky.

            0 0
        • BH  

          na blatnik,na blatnik …asi.Ovsem neznam ramy Apache tak detalilne, ale vetsina lepsich ramu uz " ouska" na pripevneni nosice na patkach nema. Predpokladam, ze predmetny ram tam ma pouze otvory s zavitem pro sroub pripevneni blatniku. Obecne ,MTB kola jsou versinou konstruovana pro hmotnost jezdce do 90 kg, ovsem v praxi zvladnou i 130 kg.Bezpec­nostni hranice-tolerance je tedy posazena hodne vysoko. S vysii hmotnosti jezdce- nakladu pak riziko poskozeni v dusledku pretizeni roste spise geometricky nez linearne.Nosic s nakladem na zadni stavbe vsak zatezuje zadni stavbu jinak nez jezdec v sedle. Pusobi tam jine sily a to jak svisle, tak bocni.Kdo nekdy zkusil vest batohy na nosici vi, jak je zadni stavba i cely ram nmahany zejmena bocnimi silami.Kolo s karbonovou zadni stavbou je urceno na sport a ne vozeni nakladu. Na to jsou jina kola.

          0 0
            • BH  

              lepsi obrazek nemas? ja tam zaden osko a a ni ovor pro sroub nevidim.Jeste je tam i kotoucovka, takze vymotat se s nosicem pres to kotoucovku by bylo take technicky zajimave. Existuji nosice, ktere se pripevnuji na sedlovku , jsou vetsinou do 5 kg (napr. pekny je od Toppeak a nebo Zefal). na predmetnem kole je Al swedlovka, tak to by snad i slo.

              0 0
              • jecnak  

                Jsou tam v patce diry se zavity – jsou spis na blatnik, protoze jsou jakovy zapustene a nosic by tam moc dobre nedrzel, navic na druhe strane je navarka na kotouc…

                0 0
            • oggy  

              hele chtel bych se jen tak mimo zeptat kdyz mam 176cm mam si tenhle ram vybrat v 16,5 nebo 19 dik

              0 0
          • R.1  

            jj, ked tam je jedna dira, na kazdej strane samozrejme, tak je to na blatnik. ked su 2 tak blatnik + nosic.

            Na karbon stavbu by som nosic nedaval.

            Ak uz tak tie obijmky by som vypodlozil nejakym plastom, aby nebol kontakt na karbon a zatazoval do tych 5kg. (teda bez bocnych brasien)

            0 0
    • Jogador  

      A co nosič na sedlovku, když já mám 70 plus nějakejch 10, víc stejně ten nosič nosnost nemám a to mi na spacák atd stačí…

      0 0
      • Pá-dlista1  

        No schvalne. Co myslis? Nebo co presne chces od nas slyset? Ze namontovanim nosice jde z toho udelat pozitronovej urchlovac na destrukci kvarkovych exhalaci po impozi hyperstratu!

        0 0
        • Jogador  

          :) ty jsi fyzik? Přesně timhle se živý bratranec, dělá ve Švícarsku na urychlovači, prohání tam protony a zkoumaj co dělá jejich srážka:) No, ptám se,jestli to tomu rámu neuškodí…

          0 0
          • R.1  

            Proton, to je nejake zvire? To bracha asi dela na farme, ze? :) Pa-dlista nema ani sedlo, bobek klade primo na ten nosic. Takze to musi udrzet i Protona.

            (rada: drz se navodu od vyrobce(toho nosice))

            0 0
          • Pá-dlista1  

            Urcite jo. Az ti z toho nosice neco spadne, mohl by se poskrabat.

            0 0
            • Jogador  

              Tak poslouchej, ty vodníku, i to poškrábání by se mi nelíbilo:) ale jde oto, že ten nosič na sedlovku v náší do rámu moment, sice stejného směru jako nosič,ale určitě větší, a když mám sedlovku vytaženou na maximum, tak bych nerad,aby se zlomil v místě uchycení sedlovky, jako se to tu už pár lidem stalo, no,koukám, že si to radši spočítám a pokud ten moment nebude větší než moment vnášející 100 kilovým chlapem, tak do toho pujdu:) Ale díky za dokopání si to vyřešit sám:)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Nemam slov. Mas pravdu, ale co jsi asi cekal za odpoved (ne ode me, to je jasny:))), ze presne ten tvuj ram praskne, kdyz si koupis nosic od arsenalu, posunes spacak dal jak 25 cm od osy sedlovky, kterou budes mit vytazenou o 20cm pricemz v ramu zbyva 15cm, pri tlaku v pneumatice 55PSI, pri sjezdu z 10cm vysokeho obrubniku rychlosti 25km/h v sede a to jeste za predpokladu spatne prace jezdce(vaziciho 70kg s batohem na zadech a ledvinkou u pasu) s tezistem? Takovou kravinu bych sem mohl napsat snad jedine ja :)

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.