• th74

    Rád bych se zeptal, jakou vazelínou mám po rozebrání promazat řažení ESP, abych těm plastům nějak neublížil. Díky, Tom.

    0 0
    • náčelník  

      SRAM za tímto účelem prodává špecielní vazelínu, kterou nazývá (tuším) JONISNOT. Složení neznám, zkušenosti nemám.

      0 0
    • Palo TT  

      Ja som tam dal, to co som mal poruke – tusim Pedros. Nemyslim si, ze by im lubovolna vazelina mohla ublizit.

      0 0
    • Mamut  

      Idelane teflonovu, ale strasne hustu, inak sa vytlaci do bokov a neostane tam, kde treba. Celkom by som sa bal roznych litiovych (mozno som zmagoreny, ale mam dojem, ze sa neda povedat, ze by boli vhodne na plasty – mozu naleptavat).

      Orig. Jonisnot stoji cca 250 za vacsiu striekacku (co mi pride celkom dost) a je to prave taka priserne husta, lepiva vec.

      Sam som to doteraz nahradzal vsetkym moznym. Ja pouzivam Yarrow pro suspension, ktora sice nie je extra husta, ale je aspon teflonova a urcite tym plastom neublizi.

      0 0
      • wroum  

        originalni je vsechno mozny jenom ne moc husta (mazu tim navijaky na ryby, coz hustou nejde :-). jinak prave cim hustsi vazelina tim spis se vytlaci. a do gripu se muze dat skoro jakakoliv vazelina.

        0 0
        • Mamut  

          No, priznavam sa, ze som v zivote nemal v ruke kupovanu vazelinu Jonisnot, pretoze cena. Takze svoj zaver som spravil z toho, ze som mal rozobraty vlastny GS a predpokladam, ze osobitne predavaju to iste, co do toho aj cpu.

          Na zvysku, ze je superhusta a lepiva trvam. A vetu: cim hustsi vazelina tim spis se vytlaci mi budes musiet vysvetlit, pretoze mne logika hovori nieco ine.

          0 0
          • wroum  

            ja ji mam (na navijaky nikoliv na GS). husta moc neni (doufam ze se bavime o te same – original SRAM na GS, mlecne bila), lepiva ano. to s tim vytlacovanim – nevym jak to teoreticky podlozit, nicmene prave treba u tech navijaku to je tak, ze cim hustsi vazelinu tam das, tim driv jede nasucho (vazelina je vytlacena mimo stycnou plochu prevodu), pri pouziti ridsi lepive vazeliny v primerenem mnozstvi to vydrzi mnohem dele (nehlede na to ze to mam mnohem lepsi chod i za velkeho mrazu).

            0 0
    • Palo TT  

      Vzhladom na to, ze je to ESP, tak to aj bez vazeliny a mazania bowdenov bude radit super :)

      0 0
      • Zdyn  

        No ale nasucho by se to za cas vychodilo a namazany to radi mnohme lepe.Mechanismusi [to je skoro na tu jednodusarnu silny slovo] ma byt uvnitr namazanej.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.