• saly

    Ahoj všici. Chtěl bych vědět, jakou cestou se dá nejlíp (nebo vůbec) prodat kolo. Už jsem zkoušel inzerát v Annonci, na Aukro.cz a pořád nic. Jde o kolo jak říkám vyšší třídy (nákupka 19.000,–). Prodávám s velkou slevou (14.000,–) a pořád nikdo.

    Dík.

    0 0
    • rasto  

      a zkusils bazary na ivelo.cz nebo zde, na B-F?

      0 0
    • Vilém  

      taky zkus www.cyklobazar.cz ,ale tezko rict,to by muselo za tu cenu byt zcela novy.Kola sly ted dolu.

      0 0
    • blue  

      a to je uplne novy kolo, ze je ta velka sleva jenom 5 tisic? ;-)

      0 0
      • saly  

        A to se Ti zdý málo? Mně úplně puká srdce. Není nové, je rok staré, asi 1500 km jeté. Každopádně děkuju za tipy na inzerci.

        0 0
        • jfk  

          myslím, že blue má pravdu – na takhle jetý kolo je 5 tisíc dolů opravdu málo. odhad bych, že prodat ho za 50% původní ceny by byl docela dobrek kšeft

          0 0
          • martt  

            tiez si to myslim. Na uplne nove biky modely 2004 su v obchodoch zlavy okolo 30%. A je to fungl novy bike so zarukou. Predpokladam, za jazdeny bike starsi ako rok-dva urcite viac ako 50% povodnej ceny nedostanes.

            0 0
        • Pá-dlista1  

          Rok jety a za tyhle penize? No tak to se ani nedivim. To bych opravdu zkousel spis na annonci a aukro, protoze tam se pohybujou i lidi co se v kolech nevyznaj a treba ti na to nekdo casem skoci.

          0 0
          • saly  

            A za kolik se teda da prodat rok stary s puvodni cenou 19.000,– ? To musim jit teda asi hodne pod cenu, co?

            0 0
            • vlk  

              jo .Většinou se nevyplatí staré vůbec prodávat.

              0 0
            • McBlacky  

              docela nabídku sleduju abys měl šanci to prodat, tak o částce nad 10000kč neuvažuj…

              0 0
            • fousek  

              Kolo vyssi tridy za 19000? kde se takovy kola prodavaj?:-)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To je jako u aut. Stejne jako kazdy auto je to nejvetsi ve tride nizsi nez ve skutecnosti je, tak i tohle je nejlevnejsi kolo z vyssi tridy :)

                0 0
                • saly  

                  :-) ja to psal do tech vsech inzeratu i pro laiky, kterym kdyz reknu, ze jsem za kolo dal 19.000,–, tak krouti ocima…

                  0 0
        • RomanP  

          Já nemohl prodat kolo co stálo 22,000 za 13,000 a to bylo starý cca 5 měsíců a jetý 1,500km. Kdyby to nevzal známej, tak si ho nechám na těch svejch 10 zimních vyjížděk :-)

          0 0
    • Luka  

      Hm, asi takhle: prodej to nekomu ze znamejch, protoze jinak to neprodas. Zrovna jsem ted prodala kolo co se mi valelo doma, porizovacka 14.000 .. najeto 500km… sice bez vidlice, ale prodano za 6000 a to muzu bejt rada, ze toho Kinetica nekdo vzal… a byl to samozrejme kamos, kterej to kupoval pro svy devce.

      0 0
      • misj  

        no vidis a ja prave shanim slusny kolo… akorat kdyz jsem objevil to tvoje tak uz bylo prodany…:(

        0 0
      • TinkTink  

        Si myslim ze jsi dala dobrou cenu a ten bajk byl po tobe po tech kilacich naprosto v pohode..za ty prachy se musel prodat.

        0 0
    • grafik  

      tak dlouho jsem prodaval meho leaderafoxe az jsem skoncil na 1/3 poriz ceny a stejne jsem neprodal, ted ho mam jako zimaka. Za pytel brambor nebo za odvoz bych ho uz fakt ‚nedeal‘ …

      0 0
      • saly  

        Nejdriv jsem si predstavoval, ze kazdej rok prodam kolo a koupim novy (jakoo to nekdo dela s autama), ale u kol se to asi nevyplati vic nez u aut…

        A da se aspon prodat samotnej ram za nejakou slusnou cenu?

        0 0
        • Martyss  

          Tak u aut to může dělat jenom člověk, co neví co s penězma…u kol bych řekl, že je to stejný…:-), pokud se tedy nebavíme o závodním použití…

          0 0
          • saly  

            Fakt je, že to většinou dělaj maníci se staršíma, který daj malinko do kupy a dtřelí je ještě za víc, než je koupili atd… To jsem malinko vedle.

            0 0
            • Martyss  

              Takhle se teď definuje tahání bouraček z německa?:-).....pokud se tedy bavíš o autech

              0 0
        • McBlacky  

          no co myslíš :) sezonu jetej rám 50% dolů, pak už to tak dolů nejde. Je lepší jezdit rámy max do 10tkč ceny, dražší už jsou fakt jen pro lidi co neřešej vatu.

          0 0
          • Jogador  

            No, ještě že CRX stojí jen 9999,– jinak by tě tu pár lidí ukamenovalo:) Ale tu hranici jsi dal pěkně těsně nad ně:)

            0 0
          • saly  

            Fajn, docela jste mi tu rozšířili obzory. Doteď jsem si myslel, že by někdo třeba rád koupil kolo o pár tisíc levnějc než v obchodě (nové) třeba i s tím, že už ho někdo jezdil.

            0 0
            • McBlacky  

              je to trošku složitější… když se podíváš na nabídku v bazarech tak každý píše že je vše v perfektním stavu, minimálně jeté atd. Jenže ve skutečnosti to je pak úplně jinak, spousta věcí před smrtí nebo už odepsaná, poškozená, uznávám že bych taky nerad od neznámého člověka kupoval kolo u kterého by udal že je dvě sezony závodně jeté na plno :) takže potenciální kupci si jeté 1500km překládají jako jeté minimálně 3000km s tím že je riziko výměny celého pohonu, pláš?ů, špalků, bovdenů, a bylo by toho víc. Málokdo se v týhle republice totiž zbavuje opravdu kvalitních komponentů v perfektním stavu. No a tato atmosféra nedúvěry tlačí přirozeně ceny dolů. Samozřejmě se najdou vyjímky, poctivý prodejci, ale jejich nabídka pak je nezajímavá vzhledem k ceně kterou nasadí a nikdo na ni nereaguje.

              0 0
              • saly  

                Asi to bude tak, no. Kdyz se na to divam z druhy strany, ze bych kupoval, tak bych do ty moji nabidky taky asi nesel :-)

                0 0
                • jakub  

                  z vlastni zkusenosti, rikam, ze komponenty jako je ram nebo cely bajk temer neprodas, lepsi kola se lidi bojej koupit, nebot je tam predpoklad, ze se na nich zavodilo a sou vykurveny a levnejsi jako je to tve /bez urazky/ vetsinou nejsou schopne cenou konkurovat cenam ve vyprodejich za fungl novy bajky,

                  0 0
        • grafik  

          ram jsem taky zkousel ‚strelit‘ a nakonec jsem skoncil v bazaru a prodavac mi rek ‚at mu to tady necham zadara – ze to stejne nikdo nekoupi‘ … a mel pravdu

          0 0
          • saly  

            :-) kolo proste neni moc komodita na kseft…

            0 0
          • vlk  

            To me se ani nestane ze bych neco prodaval v bazaru -vetsinou to praskne nebo se jinak poničí a to jde rovnou do šrotu.Když mi praskl muj milovany ram klein, tak by se mi nevyplatilo stare soucastky prodat a koupit cele kolo, tak jsem radeji zakoupil jen ram.Většinou se nějakých věcí zbavuji s určitých důvodů a právě z těchto samých důvodů je zase nikdo nekoupí.

            0 0
            • Vilém  

              A cos s tim prasklym ramem udelal?Jak a kde praskl?

              0 0
              • vlk  

                koupil jsem ho od kamose v polovině 2 sezóny.Pak jsem na něm jezdil asi 8 let-moc jsem ho nešetřil ale skoky max 1m výška-takže měl celkem asi 10let.No a při navracení se z vyjížky se mi zdálo jako by občas něco vrzlo.Tak jsem doma hledal kde by to mohlo být a bylo to na dolní rámové trubceu krčku.prostě klasické prasklé vlivem opotřebování.Známý tvrdil, že nemá cenu to spravovat, že má rám životnost za sebou, a že by to vzápětí prasklo o kousek dál.A zrovna jsem měl štěstí na dobrou koupi RockMachina rámu tak jsem ho vzal.Stejně ten klein už byl celej otřískanej.

                0 0
            • grafik  

              tehdy jsem byl jeste naivni mladik, kdy jsem si myslel, ze muzu trhnout za ram aspon tak 1500 /mam ho dodnes schovanej na pude/. Mozna se jednou bude hodit pro meho syna :))

              0 0
    • jihra  

      S prodejem starších kol je problém. 90 % lidí vám řekne, že „takové“ kolo, jaké prodáváte za 14.000 Kč, koupí v hyper-supermarketu za 4.000 Kč a ještě s 2-letou zárukou. Těmto lidem těžko vysvětlíte nějaký rozdíl v kvalitě komponentů. On vám řekne – má to trojtalíř, 8-kolečko, V-brzdy, tak je to stejné kolo a basta. Takže ti přeju s prodejem kola trpělivost. Počkej, až sleze sníh a oteplí se, pak se na to vrhni – inzeráty atd.

      0 0
    • Lance  

      no reknu Ti,ze osobne bych jete kolo nekoupil! kamos prodaval jen ram a jeste ho ma doma:) je to vice mene neprodejne, tak jak pisou vsichni ostatni

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.