• Azagthoth

    Zdar bikerz, mam taky problem.Uvolnuje sa mi vidla (dvojkorunkova). Totizto ked prudsie zabrzdim prednou sa pohne asi o 1–2mm dopredu a naspet,je to v oblasti hlavovej trubky.Potom povolim hornu korunku aj predstavec, dotiahnem zavit na jezkovi,vsetko zatiahnem potom sa nehybe ale na druhy den zase. Moze to byt tou zimou,ked sa roztahuje material alebo to bude v hlavovom zlozeni?Mozno by pomohlo kupit dvojiteho jezka, ale nie som isty…prosim poradte.THX

    0 0
    • BH  

      v jezkovi to urcite neni, ten plni jen pomocnou funkci k vymezeni vule rizeni, pri povolenem predstavci.A zimou uz vubec ne, leda by na Slovensku klesaly teploty k obsolutni nule, coz nepredpokladam. Problem muze byt v rizeni (volne misky v ramu, chybejici kulicky, krive plochy v ramu…) a nebo ten predstavec malo utahujes i tim, ze muzes mit poskozeny – strzeny zavit pro srouby v predstavci a pak to poradne neutahnes, coz je asi nejpravdepodob­nejsi.teoretic­ky by mohla byt jeste zdeformovana trubka vidlice, kde utahujes predstavec, ale to jsem jeste nevidel.

      0 0
      • Azagthoth  

        on my tu mame momenzalne minimalne –10°C :-) vidlu som kupil skoro novu,takze krk zonhuty nieje. Predstavec sa uz viac utiahnut neda, lebo laicky povedane „v spoji neni ziadna medzera“, ak vies co myslim. Ram krivy ási nebude, lebo by tam potom nepasovalo hlavove zlozenie. Este si sa nevyjadril k hlavaku, nemoze byt chyba v tom?Lebo toto co mam ma asi 7 rokov nejake shitove za 250sk.dik

        0 0
        • martt  

          samozrejme, ze to moze byt aj hlavove zlozenie. Otvor ho, pozri plochy kde behaju gulicky (ci su rovne bez kraterov), pozri aj gulicky (ci su gulate) a ak to nie je OK, vymen ho.

          ked to budes menit rozhodne si nechaj prestruzit dosadacie plochy na hlavovej trubke a vidle.

          0 0
          • Azagthoth  

            co znamena prestruzit?Ako zarovnat? BTW:ked uz sme pri hlavovom, co hovorite na FSA The Pig DH Pro?

            0 0
            • blue  

              prestruzit = znovu zafrezovat specialnim pripravkem dosedaci plochy na hlavovy trubce, v kazdym slusnym servisu by ti to meli udelat

              0 0
              • Azagthoth  

                no tak ja skusim zajst do servisu, ale pochybujem ze o takom niecom poculi. Ci to iba ja som taky blby? :-)

                0 0
                • aortacek  

                  Že do toho kecám,a nemůže to být právě tím představcem, píšeš že je na doraz.Mohla by tam tedy být nějaká vůle. Myslím tím jestli nemá nepatrně větší průměr než ta vidle ?

                  0 0
            • ojoj  

              dobra hlava za dobry penize kdyz ji nekoupis od vokolka

              0 0
            • Zdyn  

              Jo to je fakt dobrej hlavec.Nejakou dobu ho mam a parada.Jen spodni lozisko by si zaslozilo trosicku lip utesnit.Krom tesneni na samotnym prumyslovym lozisku tam nic nejni,ale zatim to nevadi. Mam ho z Bikezone. Na netu ho sice nemaj tusim,ale kdyz jin napises,tak ho sezenou.Cena mam dojem kolem 1000,– a to je super.

              0 0
        • Santus  

          „ve spoji neni ziadna medzera“ a to je chyba, proto to nemuzes dotahnout.

          0 0
          • aortacek  

            Přesně to jsem měl namysli, ale nemohl jsem se vyžvejknout.

            0 0
            • Azagthoth  

              Predstavec drzi dobre, som si tym isty a priemer je akurat na tu vydlu. Este nejake napady? :-)

              0 0
              • Vrci  

                No jen tak pro jistotu: utáhni představec, stoupni si před bicykl, přední kolo chy? nohama a zkus zatočit rodlama – jestli opravdu drží.

                Když seřídíš vůli ježkem, tak zvedni kolo za představec a třikát nebo čtyřikrát ho pus? na zem a? si hlava pořádně sedne a znova seřiď.

                0 0
        • BH  

          s tou teplotou to je blbost, pokud tam mas takovy shit rizeni, tak ho v provni rade vymen, uz si to urcite zaslouzi.To by mohl byt ten problem. Jeste je dulezite zkontrolovat zda mas spravne "utopeny " sloupek vidlice oproti predstavci. Tj. pokud nasadis predstavec na vidlici ,tak by horni okrak sloupku vidlice mel byt niz oproti horni hrane otvotu v predstavci o 2–3 mm. To je ten rozdil, ktey ti umoznuje utazenim pres jezka vymezit vuli v rizeni.Pokud budes menit rizeni, tak by si nechal urcite srovnat dosedaci plochy rizeni v ramu frezkou.To plati jak pro variantu integrovaneho tak klasickeho rizeni.

          0 0
          • Azagthoth  

            Mozno tam bude ten problem, lebo mam dost kratky krk ny vidli a konci asi 5–6mm pod okrajom hornym predstavca.

            0 0
            • blue  

              no to je prave dobre

              0 0
              • Azagthoth  

                myslis?

                0 0
                • hajtaj  

                  je to maličko víc, než je optimální, ale nevadí to.. De o to, aby když dotahuješ víčko, aby se ti neopřelo o sloupek vidlice a mohl si tak stáhnout ložiska..

                  0 0
                  • Azagthoth  

                    to chapem, nic take mi nehrozi…takze asi prve co urobim bude to ze si dam vyfrezovat tu trubku ci jak sa tomu nadava a druhe si kupim nejake poriadne hlavove.thx

                    0 0
    • Mamut  

      Pridavam sa s podobnym problemom. Mem RS Judy XC'00 a robi mi nieco podobne. Asi raz za dva mesiace musim trocha povolit predstavec, trocha dotiahnut krytku a zase utiahnut. Ta vidlica ma uz skoro 5 rokov, ale robi to iba posledny rok. Hlavak ma asi 7 rokov, ale tiez to nikdy nerobil. Nic mu nie je. Loziskove drahy ma ok a predpokladam, ze co sa nevydralo za 6 rokov, tak sa pri rovnakej udrzbe nevyderie ani za 7.

      Je mozne, ze mi pomaly vylieza krk z korunky?

      0 0
      • hajtaj  

        moc do toho nevidím, ale myslím, že to by se stát nemělo.. Slopek je dole v korunce roztaženej na větší průměr..

        0 0
      • jonti  

        ty mas nejaku divnu logiku. Ked sa nieco neopotrebuje za 6 rokov, tak sa zrejme neopotrebuje ani za o 1 viac, teda 7. Takze z toho ak sa nevydralo za 7, tak ani za 8. A tak dalej. Keby to tak fungovalo, svet by bol mozno krasny :)

        0 0
        • Mamut  

          Moja logika je vo vybornom stave. Som tym chcel povedat, ze ak za 6 rokov mohlo z toho ubudnut tak 0,1mm, tak pocas siedmeho roka nebude ubudat zase asi 0,1mm kazde 2 mesiace.

          0 0
          • jonti  

            ak je tam v lozisku nejaky makky kov(Al) s pevnou tenkou povrchovou upravou, ta mohla ubudat dlho,a ked zmizla,tak to mozno zrazu ubuda rychlo.

            0 0
          • Zdyn  

            Problem je,ze opotrebovavani u mechanickych soucasti nejni linearni. A ke vsemu taky muze nastat pripad,ze rok mas hlavec v supr stavu,pak se ti tam dostene jednoho dne treba zrnko pisku a za mesic mas drahy na loziska vydreny.

            0 0
    • micro  

      mam podobnej problem – dotahnu rizeni az to de trochu ztuha, a po par dnech mam vakl v hlavovce.. mam levnou cartridge hlavu, myslim ze ji taky ma Tink.. ja to brzo budu resit new vidli + new predstavec + utahovak hlavy od shamana + mozna new hlavovy

      0 0
      • TinkTink  

        Hmm…to je fakt divny…todle vozim na FR a DH a v pohode drzi…

        hmm…vubec celej tendle problem ktery se tu popisuje je divnej…asi bych zacal odmastenim hlavovy trubky pod predstavcem, pokracoval bych prohlidnutim hlavy atd…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse