• Seveřan

    Nevíte někdo zda FSA V-Drive MegaExo má už oversize dutou osu pevně spojenou z osou ?

    0 0
    • danno  

      Tak sem neco nasel v guglu, vypada to ze jo:

      http://www.bikesmart.com/index.cfm?…

      http://www.yatego.com/…xo-175mm.htm

      0 0
    • Pebe  

      MegaExo znamená dutou oversize osu, takže ano. http://www.vokolek-import.cz/zbozi.php?…

      0 0
      • Jarda  

        No ale nemusi to znamenat,ze je napevno s pravou klikou (ta osa)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          By me zajimalo co to podle tebe teda znamena? Precti si dotaz.

          Me neni jasny ani jedno :))

          0 0
          • Jarda  

            No u FSA MegaExo nutne neznamena to, ze je osa napevno s pravou klikou, ale osa s miskama venku a kliky jdou obe normalne sundat. Myslim,ze puvodni dotaz se ptal asi na tohle. Mozna, ze jsem se ale zmylil.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Vsude pisou ze je osa integrovana s klikou. Jakym zazrakem by to tam jinak drzelo? Podle obrazku to na nic jinyho nez zazrak nevypada :)

              0 0
          • Daf  

            S oznacenim MegaExo se totiz delaji i samostatne osy. http://www.vokolek-import.cz/…r/30_180.jpg

            0 0
            • Jarda  

              Jo presne tohle jsem myslel.

              0 0
            • Pá-dlista1  

              No asi bych se podle popisku Vokolka moc neridil :) Tady pise MegaExo ISIS, coz by podle nej mohlo znamenat, ze MegaExo jsou misky venku a ISIS zpusob uchyceni kliky. Jenze podle me je MegaExo prave ta integrovana „mega“ osa s klikou. Cemuz zas napovida provedeni klik MegaExo nebo ISIS. To jen, kdyby v tom chtel nekdo mit gulas :) Jinak proc chotit za kovarickem, kdyz muzu jit za kovarem. Ale bohuzel mi nejak nejde zobrazit kovarova kovarna :(

              0 0
              • Daf  

                Tak tohle uz te snad presvedci :) http://www.awcycles.co.uk/products.php?…

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Ok Ok. Klesam pod tihou argumentu :) Takze MegaExo ISIS je tedy oversize osa s domecky venku a uchyceni ISIS, cimz krasne spojuje nevyhody obou :))) Pak teda doplnujici otazka. Uz jste videli kliky oznacene jako MegaExo, aby byly na ISIS? :) A jestli odpovida obrazek u tech klik, pak uz neni vubec co resit.

                  0 0
                  • jfk  

                    no na tom FSA webu píšou, že „Fits most current ISIS-Drive ATB crankarms (Note: not suitable for carbon cranks or road cranks)“, takže by to mělo pasovat k většině klik uzpůsobených na ISIS

                    0 0
                  • Daf  

                    Vzdyd slo jen o to ze MegaExo nemusi byt oznaceni pouze pro kliky s integrovanou osou :)

                    0 0
                    • jfk  

                      tak tak:-)

                      0 0
                    • Jarda  

                      Podle vseho to ale vypada, ze pokud jsou kliky megaexo, tak maji integrovanou osu.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        To tu od zacatku hajim :)

                        0 0
                        • Jarda  

                          Kdyz jses takovy odbornik, nevis, jak je zajisteno, aby se osa s klikou v tom megaexo pouzdre nepohybovala doprava doleva? Ty kliky se namacknou az k miskam nebo je to udelany jinak?

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Jaks videl, tak nejsem odbornik pres MegaExo :) Ale namacknou myslim.

                            0 0
                            • Jarda  

                              A myslis, ze se tam namacknou tak hodne moc, ze se ani nehnou?

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Snad se budou tocit :)

                                0 0
                                • Jarda  

                                  Jo to by bylo dobry :). Stejne ten system ale moc nechapu.

                                  0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    Ahead hlavovku chapes? Tak asi tak.

                                    0 0
                                    • tutite  

                                      mooc pěkná diskuze.. Zavolejte, proboha, Vokolkovi, a zjistěte si, jak to je, ikdyž to snad musí být každému jasné.. Snad to děláte jen naschvál a při osobním setkání bude s Vámi normální řeč. čest.

                                      0 0
                                      • jfk  

                                        na sportlifu jsem se nachomýtnul k debatě mezi zaměstnancem vokolka a informacechtivým (jaká drzost!:-) návštěvníkem a vokolkův muž bohužel nevěděl ani to, co v tý době bylo na webu FSA. Popravdě řečeno toho věděl dost málo. Tak nevim jestli tohle bude ta správná cesta:-) btw s pádlistou naživo se už někdo setkal? že by sestoupil mezi nás pozemš?any?:-)

                                        0 0
                                        • Pá-dlista1  

                                          Tezko. Ja jsem myticka postava :)

                                          0 0
                                        • cabbage  

                                          byls na sportlifu a nepotkals padlistu? to skoro neslo…:)

                                          0 0
                                          • jfk  

                                            já jsem přestrojen za obchodníka vniknul nepozorován dovnitř asi na hodinku už ve čtvrtek, abych zjistil, že všechny věci, který mě zajímaly, vypadaj stejně jako na fotce a že jak fungujou z nich nevykoukám, tak jsem bez vokolků zase rychle zmizel:-) má tenhle thread šanci věnovat se nastolené otázce a nikoli pádlistovi?:-)

                                            0 0
                                          • Pá-dlista1  

                                            Byl jsem vsude a nikde. Tys me nemohl minout, on potkat :)

                                            0 0
                        • Seveřan  

                          Letošní model výše uvedených klik je jedním z prvních konkurentu klikám XT NEW 04 a vloni se vyráběl ještě s osou ISIS :-)

                          0 0
                          • Seveřan  

                            Jó, ještě mimochodem, loňský model předběhl co se týče tuhosti XT kliky – podle VELO testu

                            0 0
              • Jarda  

                Me taky ne. Ale v nejakym Velu byl rozhovor s chlapkem z FSA a ten se chlubil, ze u nejakych spickovych klik delaji take osu na pevno s klikou. Z toho usuzuju, ze to nedelaji u vsech a MegaExo znamena misky venku. Ale treba mas pravdu :)

                0 0
              • jfk  

                pravdu má myslím daf – v-drive jsou „integrované (tj. osa s klikou) megaexo (tj. misky venku)“ – viz zde http://www.fullspeedahead.com/fly.aspx?… samostatná megaexo isis osa zjevně neintegrovaná http://www.fullspeedahead.com/fly.aspx?…

                0 0
          • Seveřan  

            Původně místo osa tam mělo bít klika, takže jsem se ptal zda uvedené kliky FSA mají

            oversize dutou osu pevně spojenou s klikou,

            neboli lépe vyjádřeno zda je osa dutá a integrovana s klikou.

            Tímto se omlouvám za nechtěný překlep, odpověď přišla dříve, než jsem opravil chybičku a byla pro mě dostačující. Netušil jsem že se z toho stane tak bohatý příspěvek :o)

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.