• zdenek

    Chtěl jsem v rámci zimní údržby sundat pastorky z 10-kolečka, ale nedaří se mi nasadit „mnohohran“. Překáží matice našroubovaná na osičce. Znamená to rozebrat celý náboj a osu vytáhnout nebo mám shánět jiný stahovák (s menší tlouš?kou stěny)?

    0 0
    • Vrci  

      nemáš náhodou mnohohran na shimano. Campa a Shimano má stejný snad jen imbusy.

      0 0
    • BH  

      urcite shanej jiny stahovak.Pokud pouzijes original campa, tak by jsi nemel mit zadny problem a rozhodne nemusis rozdelavat osu.

      0 0
      • zdenek  

        On to je stahovák originál Campa, ale poněkud starší. Na 8-kolečko fungoval dobře. Tam ta matice na ose vlezla dovnitř stahováku. Rozebírat nábu na průmyslech bych při každém čištění nemusel, takže zkusím sehnat lepší.

        0 0
        • marhi  

          Máš asi špatný stahovák. Já koupil ten od BBB. a je přesný. Jen si ve finále dej pozor na podložky mezi pastorky, nejsou všechny stejný. Taky nepíšeš jaký náboj máš. Já mám centaury a sundavání bez problému. Navíc jsem ani nepřišel na to jak se ten náboj rozdělává.

          0 0
          • zdenek  

            Dík za info. Taky mám Centaur (na zapletených Protonech), takže to bude stahovákem. Už jsi někdy rozebíral nábu? Má to smysl, když jsou tam průmysly?

            0 0
            • BH  

              urcite ne, jen pokud by to nejak drhlo a nebo tam vznikla vule, a tedy byla by nutna vymena lozisek. Cim mene kolo rozebiras tim lepe

              0 0
            • MartinXC  

              Protony jsou na průmyslech ? Já tam šteloval na levé straně vůli tím kroužkem s imbusem napříč – to je spíš udělátko pro konusy ne ?

              0 0
              • BH  

                to byla obecna odpoved. Protony maji konusove loziska. Ja mam zkusenosti s lonskyma Ventama, ty maji loziska prumyslova.

                0 0
                • MartinXC  

                  OK, díky.

                  0 0
                • zdenek  

                  Přiznám se, že to bez rozebrání nepoznám. Vycházel jsem z tvrzení, že Protony jsou na nábách Centaur, a ten je na průmyslech. Ruku do ohně bych za to ale nedal.

                  0 0
                  • BH  

                    No ja jsem jsem je nevidel rozebrane,ale v katalogu Campa 04 se u naboju pro výplety PROTON uvádí:„…and axle in light alloy with high-precision adjustable bearings“. coz si ja prekladam jako osa s lehkeho hliniku s vysoce presne serizovatelnymi lozisky…, z zehoz pak usuzuji, ze jsou tam konusy. U vypletu Venta pak uvadi ze naboj ma „industrial bearings“ tedy prumyslova loziska a ta tam fakt jsou.

                    0 0
    • marhi  

      Koupil jsem na bikezone stahovák od BBB. Na to že ho použiju tak jednou za rok to stačí. Má to i ten vodící trn. Koupíš neprohloupíš. Ale to čištění ti kromě pocitu nic moc stejně nepřinese. Na jízdu to bohudík vliv nemá.

      0 0
      • marhi  

        Ještě maličkost. Teď jsem koukal na Campy net. a do rozebírání náboje bych se moc nehnal. Tedy mě se to nepovedlo povolit. Jinak jak to rozděláš bez zřejmého důvodu tak to bude spíš horší. TJ. zákon schválnosti.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.