• RapMan

    Tak dneska jsem ve sklepe zjistil, ze mi nekdo ukradl 2 kola, ktera v tom sklepe byla… Za zamcenymi vstupnimi dvermi (coz nechapu) jsem nasel vylomeny zamek a 2 kola fuc, jedno takovy na zimu – http://www.bike-forum.cz/forum/bikes.php?… a jedno trekingove moji pritulkyne – http://www.bike-forum.cz/forum/bikes.php?…

    Ach jo… Ma nekdo zkusenost ze se mu nekdo ozval, ze to kolo ze seznamu videl, nebo je to jen aby nejaka nadeje zila? Nejsou to kola nejake prevratne hodnoty, kazdopadne skoda to je… Jeste ze svyho kubika mam v byte – http://www.bike-forum.cz/forum/bikes.php?… , i kdyz mama nadava… Ach jo…

    Jake mate pripadne zkusenosti s pojistovnama?

    0 0
    • kovar  

      TAkže ted už máma nebude nadávat.

      0 0
    • gomolka  

      http://www.bike-forum.cz/forum/bikes.php?…

      taky mě ukradli kolo, naděje je mizivá, přesto hodně štěstí …

      0 0
    • hkek  

      Jako prvni bych chtel vyjadrit litost… Ale oprvdu bych mamu presvedcil ze je to lepsi… I kdyz… Jee ja mam svoje kolo taky ve sklepe… Jdu se tam radeji podivat

      0 0
      • Martyss  

        Bych jí na noc také zamykal do toho sklepa. Třeba by si jí někdo také vzal:-)

        0 0
    • Mlha  

      Se mi to stalo taky. Dostali se do sklepa a vzali 2 kola. Obe prakticky novy. Od ty doby mam kolo v byte a uz bych ho nedal jinam. Preju at je najdes :)

      0 0
    • Shotek  

      uprimnou soustrast taky m ukradli uz dve kola jedno ze sklepa ani nebyl vypacanej zamek takze asi nekdo z baraku svine no a jedno sem nechal bez dozoru zamceny ve vestibulu na stavarne:-( zbyl mi jenom ucvaknutej zamek ted uz kolo nespoustim z oci na druhou stranu je to fajn ze se clovek donuti setrit na novy kolo :-) pojistovna tohle vubec neresi pojisteni kola se nevyplati nez pojistit tak je pomalu lepsi si ho nechat jednou rocne ukrast polisie mi k tomu rekla ze mam zkusit obejit zastavarnya kdybych a kdyz tak jim dam vedet:-(

      0 0
    • Richie  

      Me ukradli z garaze kolo velmi kdysi v bratislave. Svine. V poslednich letech mi nastesti …klepu na vsechno drevene… neukradli. Kolo mam neustale v byte nebo proste v obytnych prostorach a zamek na kolo vubec nemam. To me nuti brat kolo vsude sebou a nikde ko nenechavat.

      0 0
    • honzarb  

      no to je mi lito. ale na druhou stranu se neni co divit… spis bych se divil, kdyby je v tom sklepe nekdo casem neukradl… ja osobne bych nikdy kolo do sklepa (je se mnou hezky v pokoji) nedal, snad ani na vterinu, stejne tak ho nikdy nenechavam zamceny pred hospodou a uz vubec ne bez dohledu.. to jsou moje zasady. drtiva vetsina pripadu kradezi kol (pominuli nasilne uloupeni) jsou pripady, kdy je kolo ukradneo prave ze sklepa nebo, kdyz je kolo uzamcene pred hospodou. divim se, ze ho ve sklepe vubec nekdo nechava??? pri dnesni cene kol…

      0 0
      • rasto  

        neni nenormalni kola uklizet do sklepa! nenormalni je krast!!! :-/

        0 0
        • kovar  

          Důležitý je fakt, že kola ze sklepa se kradou. Takže toto mi připadá jako dost pádný důvod tam kola nedávat, a? je to či ono normální nebo ne.

          0 0
          • Pekáček  

            Bych ve sklepě vyšrouboval žárovku a položil železa na medvědy.....

            0 0
            • RomanP  

              Všíchni tři máte pravdu. Normální je nekrást, na druhou stranu, když vím, jak to chodí nebudu tomu zbytečně zavdávat příčinu a kolo do sklepa osobně nikdy nedám (už tak jsem tam s hruzou šel pro zimní kola na auto, letní na velkejch hliníkáčích už tam samozřejmě nemám). No a ty železa na medvědy…tenhle druh obrany já osobně schvaluju, protože je to asi jedinej postih co zloděj v praxi obdrží, ale víte z televize jako já, jak dopad chlap, co si zabezpečil snad desetkrát vykradenou chatu…

              0 0
              • kovar  

                zákony a právní systém tohoto státu jsou jaksi celé zvrácené.

                0 0
              • hydrant  

                toho chlapa myslím zprostili, ne ?

                I když, že bych musel být ten, který políčí na zloděje s tím, že mu to amputuje nohu, to bych nemusel. Leda, že bych tvrdil, že mi medvědi choděj do sklepa na kompoty :-)

                0 0
                • blue  

                  to by ti asi neproslo, kazdej prece vi, ze medvedi chodej do Jednoty :-)

                  0 0
                  • hydrant  

                    ten tvůj z fota v userovi tam ale kupuje akorát tak ty plechovkáče :-)

                    0 0
      • MaPa  

        //divim se, ze ho ve sklepe vubec nekdo nechava??? // Záleží kde a s kolika bydlíš. Nemůžeš to bagatelizovat. A normální je nekrást ne si dávat kolo do bytu. A normální by bylo taky proti těm krádežím něco dělat. Ale tohle už se tu taky řešilo…

        0 0
    • jihra  

      K těm pojistkám kol – jako pojiš?ovák mohu říci, že jsou pojistky (a ne až tak drahé), které dobře fungují i na kola. Bohužel pojiš?ovna zaplatí za odcizené kolo v plné výši většinou pouze v případě, že je kolo odcizeno z prostor, které jsou jen vaše (váš byt, váš sklep) a nebo v případě loupežného přepadení. Samozřejmě prostory (sklep, byt) musí být předepsaným způsobem zajištěné (zámky atd.) a „pachatel musí prokazatelně překonat překážku“ (= vylomit zámek, vykopnouit dveře atd.). Takže otázka není, zda kolo pojistit nebo nepojistit, ale kde je dobře pojistit.

      0 0
      • RapMan  

        Takze kdyz mi to kolo ukradli ze sklepni koje, ktera patri pouze nam, na ni je vylomeny zamek, pak tam jsou dalsi dvere, ktere byly take zamcene, a pak jeste vchodove dvere do baraku ze 2 stran, jdou bez klicu otevrit pouze zevnitr… To by snad melo stacit, ne??

        0 0
      •  

        A neni tam jeste ze kolo musi byt nejako zabezpeceno, myslim treba nejako zamceno nebo tak ??

        0 0
      • blue  

        taky je nutny dodat (alespon podle my cerstvy zkusenosti s hledanim pojisteni domacnosti), ze v plny vysi platej pouze v pripade, ze je kolo jeste zvlast pripojisteny nad ramec zakladni pojistky, z ty toho clovek vetsinou moc nedostane

        0 0
        • jihra  

          Co se týká konkrétních podmínek pojištění kol – bydlím v Ostravě v rodinném domku. Kolo lze pouze připojistit k pojištění domácnosti. V rámci pojistky domácnosti jsou kola automaticky pojištěna pouze do 5.000 Kč, takže dražší kolo si musím připojistit. Připojištění kola v ceně 50.000 Kč k pojistce domácnosti by stálo pouze 76 Kč ročně. To myslím jde. Na vesnici či v menším městě by to bylo ještě levnější.

          To Rapman: Pokud bys měl kolo pojištěno, tak v tvém případě by ti kolo pojiš?ovna zaplatila (se spoluúčastí 500 Kč). Je tam ale ještě otázka kvality dveří a zámku – pokud bys měl na dveřích do sklepa obyčejný zámek, tak pojiš?ovna platí jen do určité výše (50.000 Kč).

          To Voj?as: Pokud mám ve sklepě řádné dveře a zámek, tak už kolo nemusím extra zamykat. No ale čím více zámku, tím lépe.

          0 0
          • Martyss  

            Nevím tedy jestli to také pojiš?ovna započítává, ale je dobré mít na zahradě jednoho, dva psy. Nechci tvrdit, že se tahle ochrana nedá překonat. Když tě nekdo chce vykrást, tak tě vykrade, ale pro odstrašení nenechavců je to dobré.

            0 0
          • Kotěnočkin  

            Hele, já už jsem si tvých příspěvků všiml několikrát, vždy? ty lidi blbneš…Nevím, co znamená pojiš?ovák, ale říkáš asi toto: „Přední vidlice je vždy vzduchová se zdvihem 80 mm…“ Blbost, ne? Kolo v rámci pojištění domácnosti v zákl. pojištění může být pojištěno i ve sklepě u některých pojiš?oven do obvykle 3–5% celkové částky nehledě na to, že kdyby se snažili, můžou si sjednat u ČP pojištění jen toho kola.Nevím pro jakou pojiš?ovnu děláš, ale nesmíš zobecňovat její produkty na celý pojistný trh. Lidi jsou pak zblblí, blbě se pojistí a opravdu pak dostanou h…o. Promiň, to není mířeno vůči tobě osobně, ale v tomto děláš medvědí službu.

            0 0
      • nemo  

        to jihra: opravdu lze pojistit kolo i proti loupežnému přepadení?

        0 0
        • blue  

          ano, je to soucast bezny pojistky domacnosti, ktera se vztahuje i na kolo

          0 0
        • jihra  

          Jo bez problémů.

          0 0
        • kurýr na bajku  

          Proti loupežnýmu přepadení a vůbec veškerýmu ukradení na ulici, pojistit kolo nelze. Co se týče pojištění domácnosti tak samozřejmě ano, ale esli se to vztahuje na sklep je individuální.

          Já mám pro kola vyhrazenou místnost v bytě a do naší opanceřovaný kolárny bych je nikdy nedal, páč myslim že by to šlohli i lidi z baráku.

          P.S. Upřímnou soustrast.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Podle vseho mame kola pojisteny proti loupeznymu prepadeni, takze to nejspis lze. Ale zkouset jak funguje plneni nehodlam.

            0 0
    • Daník  

      Kola v panelaku ve sklepě???? Jste se všichni…to je stejné, jako je někomu darovat…

      0 0
    • Seppy  

      stastny a vesely

      0 0
    • blue  

      kamarad se prave podelil s cerstvou zkusenosti:

      Mé zkušenosti s odcizením kola: Ačkoliv jsem žil v přesvědčení, že se mi nic takového nemůže stát, i na mě došlo. Minulý týden v úterý jsem se vrátil z bajkové dovolené v Itálii, doma hromada bordelu. Ve středu jsem dojel do Prahy pro Dračici a malou, tudíž doma další hromada bordelu. A jelikož se nám každým dnem mělo narodit dítě, koupili jsme palandu, kterou jsem do toho bordelu přivezl také a rozhodl se ji smontovat. Abych tam měl aspoň trochu místa, vzal jsem své kolo www.norcobikes.cz/bikes04.php?… chytře ho dal do takového mezipatra pod půdu. Montáž palandy se protáhla a já na milé kolo zapomněl jak na smrt a tudíž tam bohužel zůstalo přes noc. Ano, tušíte správně ráno bylo kolo v prdeli. Po počátečním otřesu a nahlášení krádeže na policii ČR jsem začal uvažovat co je v mých silách udělat pro to, abych svého miláčka dostal z5. Takže jsem nelenil a objel v celém širokém okolí všechny zastavárny s fotkou kola a mým telefonem, domluvil se s městskými policajty, taktéž mezi ně rozdal fotku s telefonem a jelikož jsem měl na jistého fe?áka podezření, tak po nocích jsem pročesával místa, kde se fe?áci vyskytují. Jenže v sobotu si Dračice usmyslela, že náš další potomek je v ní už dlouho a musí ven, měl jsem s nočními výpravami za zlodějem útrum. Takže jsem už jenom doufal, že to kolo není někde v úplný prdeli, ale že se dřív nebo později objeví. O to větší jsem měl radost, když včera večer mi volá jistý pan XY ze zastavárny, že tam s největší pravděpodobností má moje kolo. Skočil jsem do auta, dojel tam a ejhle to kolo bylo opravdu mé. Koupil ho od toho fe?áka za 1000,– Kč. Jelikož jsem solidní, nevolal jsem policajty, to kolo zaplatil, nechal mu dalších 1000,–- Kč jako poděkování a odjel. Píšu to sem proto, že si mysím, že když člověk nemá úplně tuctové kolo a stane se mu taková nepříjemná věc, tak existuje zcela reálná šance na znovuobjevení. Jen se chce hodně ptát a nelitovat ani času ani peněz. Je to za poslední čtyři měsíce už druhé kolo, které se mi takto podařilo vypátrat.

      0 0
      • pos3k  

        fiha, tak to gratuluji, jak ke svistovi tak k novuziskani bajka

        0 0
      • pavelr  

        Taky máš kliku, že jsi z velkýho města, kde jsou zastavárny a předpoklad, že se tam objeví. Taky mi kdysi ukradli 2 kola z garáže. Myslím, že pokud se neobjeví ve městě, ve kterém bydlíš, tak není moc velká šance je dostat zpět. Od policie vůbec ne. Každopádně si neseděl doma a něco si pro nalezení kol udělal. Takže gratuluji.

        0 0
    • mikin  

      me taky ukradli kolo ze zamcenyho sklepa proste to vypacili, sice slo o zimaka Author ale i tak me to sr..o, policajti me jen rekli ze se s nim muzu rozloucit ze uz bude v jinym meste Presto ti preji hodne stesti

      0 0
      • 0v0ce  

        jak tak koukam…a ctu..to je peknej hnus…asi sezenu nejakej mini modul gps nebo jineho sledovaciho zarizeni a implementuju to do ramu kola abych ho v pripade kradeze nasel:-))

        0 0
        • pelt  

          Trosku semtexu, odpalovani pres mobil a napis „Sponsored by Al Kaida“

          0 0
    • terák  

      To mně se stalo něco horšího. Když jsem byla malá, vykradli nám garáž a vzali všechna kola kromě toho mého. Taková urážka!

      0 0
      • pavelr  

        Mně ukradli 2 horáky, ale nechali mi starýho favorita. Nebyli to zase takové „svině“. Omlouvám se sviním.

        0 0
    • admxx  

      to je taky napad kdyz nekdo necha ve sklepe 30 000 a pak breci ze zmizely…takove veci se proste bez dozoru nenechavaji.

      No kdyz je to nejaky zimak tak ok…ale jinak bych tohle neriskoval.

      0 0
    • vt  

      Toto je v Pb zcela normalni, znam uz nekolik lidi co jim kola ze zamcenych sklepu ukradli … bohuzel vcetne mne a to jsem tam mel mriz a zamek za hodne kc :-( Uz davam do sklepa jen brambory a bordel.

      Zamceny vstupni dvere – to myslis ty mezi sklepy nebo vstup do baraku ? to je trochu divne, ale cert vi kdo vsechno klice ma.

      0 0
      • pelt  

        Jo, taky mam z Pb stejnou zkusenost… sice jsme tam tenkrat meli horsi zamky, ale zase je to malej barak, kde je par lidi, kteri se vsichni dobre znaji – z baraku to urcite nikdo nebyl (neni to, holt, panelak)… nejhorsi je, ze ty svine ty zamky otevrely „bez poskozeni“, takze pojistovna se z toho bez problemu vyvlikla:(

        0 0
    • Creckx  

      Stane se to, lidi jsou různý :( Kolo mám teď v jedný nadbytečný místnosti v domě, když bouchnou hlavní dveře hned si na něj vzpomenu. Nenechal bych ho v garáži natož ve sklepě. Přeci jen to je člen rodiny a podle toho se k němu chovám, takže když snim dýl nejezdim mám ho u sebe v pokoji. Ještě by mě zajímalo jestli tam ti zloději chodej fakt jen pro ty kola nebo je běžný, že v celym baráku jsou najednou vypáčený všechny sklepy?

      0 0
    • fousek  

      No, tak to je v pr…, ale uz sem myslel ze ti zcorily toho Cube, no i tak to hoodne nastve, ja po PB nechavam kolo obcas zamknuty jenom ke stojanu, teda cca tak na 10 min., ale zda se ze docela riskuju. No hodne stesti pri hledani, kdybych tyhle kola potkal tak dam vedet.

      0 0
    • RapMan  

      Tento thread jsem zakladal pred Vanocemi, kdyz mi kola ukradli, tak ted aspon muzu napsat, jak to pak dopadlo s pojistovnou. Sepsal jsem skody a kouknul se na pojistku, ktera je snad nekolik desitek let stara a zjistil jsem ze tam je na sklep maximalni kryti 5000Kc. Tak tuhle casku mi nakonec pojistovna zaplatila. Ale jestli jde udelat nejake lepsi pojisteni uz neresim, protoze si do toho sklepa stejne nic cennyho uz nikdy davat nebudu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.