• BB

    omylem jsem dal o dva clanky kratsi retez nez obvykle a sukovani uplne zmizelo. Mate nekdo obdobnou zkusenost, ze kratsi retez eliminuje sukovani. Myslite, ze jsou kola nachylnejsi k sukovani a kola mene nachylna. Co krome delky retezu na to muze mit vliv. Retezova linka ? Delka zadni stavby ? Full nebo HT ? Cistota a stari retezu ?

    0 0
    • MARIN  

      V minulosti jsem se toho taky takhle zbavil-prehazka proste retez vic napina a ten ma mensi sanci se sukovat. Vliv ma na sukovani hlavne bordel(bahno),o­potrebeni a to nejen retezu ale i kazety a prevodniku no a snad i ta retezova linka

      0 0
    • vlk  

      mě se to sukovalo většinou díky oježděným převodníkům, výměna vždy pomohla.

      0 0
    • rock  

      Řetězová linka. Stav převodníků. Opotřebení řetězu. Délka řetězu. Většinu jsi vypsal sám …

      0 0
    • marapara  

      Mně se sukuje, když mám hodně zasrané kolo u převodníků

      0 0
    • Radek Broz  

      Ja na slalomaku davam schvalne kratsi retez, nez by mel byt. Pokud nechcete radit velkej prevodnik/velkej pastorek, nemel by to byt problem;-) Mam ted teda voditka + silnicni prehazku, takze problemy se suckovanim uz temer nemam.

      0 0
    • Meesha  

      Dneska sem dal novej retez a na maly placce se mi sukuje skoro pri kazdym tretim slapnuti… Prevodnik je v pohode – vubec nevypada sjete. Je nejaka rada, krome zkraceni retezu (rano zkusim)?

      0 0
      • Pekáček  

        Otočit převodník?

        0 0
        • Meesha  

          Dik, to me vubec nenapadlo…

          0 0
          • miťo  

            Ono to treba nevypada, ale ty zuby mohou byt opotrebene. Retez do nich vytlaci prohlubne okem nepozorovatelne. Predni strany zubu jsou o neco strmejsi a tak zachytavaji o retez, kdyz se chce „odlepit“. Otoceni na maly pile nemusi pomoci, nektere prevodniky nejsou stejne z obou stran. Jako ze neni stejny tvar zubu.

            0 0
      • tomaasz  

        Opilovat převodník zboku – odstanit otřepy.

        0 0
        • Meesha  

          Otrepy tam nejsou – je jak nova.

          0 0
          • MARIN  

            a nemas zatuhle nejake clanky retezu?

            0 0
            • Meesha  

              ne,ten je taky v poho.

              0 0
              • MARIN  

                tak pak opravdu jedine ten sjetej prevodnik – muze sice vypadat ze je jeste dobry ale asi ma sve za sebou. Jak dlouho ho mas a kolik ma najeto?

                0 0
                • Meesha  

                  Celkove maj ty prevodniky asi 6ticis. Z toho 75% prostredni placka – ta je pomalu hladka. Na malym sem toho moc nenajezdil.

                  0 0
                  • MARIN  

                    Tak to by opravdu sjeta byt nemela..Mrkni poradne snovu na clanky retezu a jestli neni otrepeny treba jenom jeden zub prevodniku

                    0 0
          • tomaasz  

            A nemáš tam užší řetěz než snese převodník? Pokud máš devítkové řazení a přehazovačku bez nadměrné vůle, zkus dát osmičkovej řetěz – ale ne shimano s vyhnutými vnějšími články, dobře chodí sram a connex.

            0 0
            • Meesha  

              retezy vozim furt stejny – sram 59

              0 0
              • Hrabě  

                Jak jsem koukal, tak máš ty převodníky Bontragery. Mám taky takové a už když jsem měl kolo úplně nový, tak se mi sukoval řetěz. Proto bych tipnul, že to bude tím. :-(

                0 0
                • Meesha  

                  Bontregery sem mel – ted mam od lonsky sezony Gebhardty – na nich to bylo v pohode, ale ted sem vymenil retez a sukuje se to. Asi je potreba aby si to sedlo.

                  0 0
                  • MARIN  

                    Joooo tno tak to je temer 100% jasny – ojeta/y prevodnik/y. Loni na podzim jsem koupil novy prevodnik 34z nasadil a po 50km se to zacalo sukovat jak prase. Doma jsem zjistil, ze je na prevodniku 1/2 pulka zubu a jejich vybrani jina nez ta druha. Proste uz byli blbe/ojete vyrobeny :(

                    0 0
                    • Meesha  

                      Prostredni prevodnik je uplne hladkej, ale ten malej v poho. Este to zkusim a uvidim. Ted mam teda zase dilema, jestli koupit prevodniky a nebo rovnou novy kliky – LX05…

                      0 0
                      • MARIN  

                        U toho prevodniku jsem to na prvni pohled vubec nepoznal az kdyz jsem to srovnal s jinym tak ty zuby na cele jedne pulce byli uplne mimo. Nechapu jak se jim muze takovy prevodnik podarit vyrobit.

                        0 0
                        • Meesha  

                          Ted este delaj nejaky CNC – ty by snad mohli vydrzet vic.

                          0 0
                          • MARIN  

                            No ja mel prave udajne ten CNC tak tam asi nejak blbe natukali data :(

                            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.