• MiChael

    Pls aky je rozdiel medzi Suntour duro-e a duro-d? Preco je tam taky rozdiel v cene ked je to skoro to iste Dik

    0 0
    • fousac  

      E ma externi stelovani utlumu..

      0 0
      • Pekáček  

        ..coz je docela dobra vec, nemusis redit olej na jinou viskozitu kdyz nejsi spokojenej s tlumenim. Melo by to byt stejne jako u modelu 2002 (tvrdi i Tink) a tam je regulace skutecne ucinna.

        0 0
        • jecnak  

          Jo je to totez jako XCP-e model 2002 – jezdil jsem ji (ted ji ma Blacky). Asi jedina vidle S 2005, ktera me presvedcila – regulace reguluje, vidle tlumi jak ma, prubeh tlumeni je rozumny. Nevyhody co tahle vidle ma – horsi stiraci krouzky, vaha.

          0 0
          • Pekáček  

            Stiraky se daji vymenit, uz se to tady resilo (Milan 1).

            0 0
            • jecnak  

              Jasny, ale kdyz uz neco kupuju, tak chci aby to fachcilo ihned pote co ji vyndam z krabice, takze Suntour never more.

              0 0
          • TinkTink  

            Co je bad na tech stiracich krouzcich?

            0 0
            • Pekáček  

              Povest z lonskeho roku :oD Ja bych do Dura E sel hned, alespon by se mi netoulala po servisech jako… :o)

              0 0
              • TinkTink  

                Jako coooo? Manitou? Nebo FOX? :o)))…Nerikej nam, ze mas snad marusku :o)))))

                Jinak – uvidime…je dost mozny, ze DURO budu vozit i ja :)…akorat mu pro jistotu nalepim nalepky „White brothers“ nebo „marzocchi“…mozna by se hodilo taky „FOX“ :o))))

                0 0
                • Pavlos  

                  Jo a pak muzes vsem rikat ze pro foxe testujes novy model:D

                  0 0
                  • TinkTink  

                    :o)))

                    Spis tam necham to co tam je a dodam jeste nalepky „casco“ a je to…

                    0 0
              • jecnak  

                Jen jdi. Clovek si proste nektery veci musi zazit sam a sam zjistit, co je dobry a co ne. Proste neni nad to, kdy prijdes z biku domu a vidle je dalsi bezudrzbova kompomnenta.

                0 0
                • Pekáček  

                  Jasně že bych šel, zkus hádat co jsem si v dubnu koupil za vidli a kolik jsem na ni stihl najezdit. Místo ní jsem v podstatě skoro celou sezónu odjel na staré XC Pro E 02 a nová vidle se mi teď po třetí reklamaci vrátila, za těch sedm měsíců co jí mám jsem jí v podstatě jen na jaře zajel a už jí neviděl. 50ti hodinový interval výměny oleje a těsnění není až tak moc bezúdržbová vidlice, zvláš? když jsem v tom starém Suntouru měl po cca 10 000 km v podstatě čistou vazelínu. To jsou moje zkušenosti ohledně toho, co je dobrý a co ne.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    V Marzocche nenajdes vazelinu vubec ⇒ v podstate sterilni :) Mam zkusenost, ze ne preventivni, ale doslova nutny servisni zasah byl u Suntouru potreba po 20 vterinach jezdeni.

                    0 0
                  • jecnak  

                    Vim co jsi si koupil, ale rekl bych, ze spis nez na vidlici bych nadaval na neschopneho prodejce/dovozce. Po… se muze kazda vidle. Nerikam, ze XCP-e jsou spatny vidle, jen ze je potreba na nich udelat par uprav aby chodily jak maji. Jesli v tom pokracuje i Duro zkoumat na vlastni kuzi nehodlam.

                    Co se tyce vymeny oleje po 50 hodinach – to snad jen pri zajeti a pak jednou za sezonu ne? Ze jsi mel na Suntouru cistou vazelinu – zalezi jak a kde a kdy (pres zimu) jezdis. Ja mel totez a po case se vidle lehce zacala pridirat – samozrejme stacilo povysunout stiraci krouky, vycistit a namaznout, ale kdo se s tim ma v lete v prasnym prostredi neustale patlat.

                    Dal uz se o Suntourech bavit nebudu, pro me je to zrata casu. DODO veci uz proste od jisty doby nekupuju.

                    0 0
                    • Pekáček  

                      Ještě poznámečka: Jediný „DoDo“ co jsem dělal bylo odebrání gumovýho válečku co je v pružině v levé noze, jinak nic. Píšeš o XCP-e, já o XC Pro E 2002, jde o stejnou vidli? Ta moje má manžety. Vevnitř se nezadírá, stíráky nedřou. Je to fakt starší model. PS: Je docela legrační, jak dokážou Suntoury „nakponout“ zuřivou diskuzi :o)))

                      0 0
                      • McBlacky  

                        jo je to ona… manžety jsou tam na nic, bordel to nechytá, když vyhodíš ty gumy tak to ale pak při dorazu jde kov na kov, ne že by to vadilo, ale když je ta prda velká tak tě to hodí na předek (stalo se mi to tak třikrát za 4tkm) a většinou jedeš dost rychle takže jít přes by nebylo uplně dobrý. Někdo tady psal že se dá doraz udělat z elastomeru a pružinky pod prunžr do levý nohy, chystám se na to v zimě.

                        0 0
                        • TinkTink  

                          Manzety ze nechytaj bordel? Od kdy? :)

                          0 0
                          • McBlacky  

                            ted si asi nerozumíme.. manžety /harmoniky/ jsem myslel že má vyhodit, protože pod stíráky/gufera se stejně „moc“ bordelu nedostane…

                            0 0
                            • Pekáček  

                              Já jsem rád že je tam mám, ono se pod ty manžety toho moc nedostane a pod stíráky tím pádem už vůbec ne, fakt. Možná je to efektnější bez nich, ale já si je rozhodně nechám.

                              0 0
                              • McBlacky  

                                svoje výhody to má je tam nechat, třeba když hodíš blbě mezi šutry tak si nepodřeš vnitřní nohy jako já :-( stejně ti to pod stíráky min v levý bordel chytá, protože to přes ně nasává a vyfukuje vzduch (!) – i to se dá odladit, ale zase na úkor jiných věcí…

                                0 0
                                • Pekáček  

                                  Alespoň se nemusíš bát že ti to bude tahat olej :o) Nevšiml jsem si rozdíl mezi vazelínou v pravý a levý noze :o/ Jinak manžety maj dírky dole a přez ně to fučí na spodní část stíráku a ne na vnitřní nohy, jako u jiných vidlic.

                                  0 0
                  • K2  

                    Tak se pochlub, co sis koupil za vidlu, a? víme na jakou značku, nebo dovozce si dát pozor – taky můžeš napsat, co jsi měl za problémy.

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      To snad uz vi uplne kazdej…kazdej kdo to trochu sleduje, neujde mu novy thread pred, behem a po kazde reklamaci. A i bike-forista zacatecnik zna rukopis servisaka a muze si tak udelat grafologicky rozbor :)

                      0 0
                      • Pekáček  

                        Pádlisto dík žes to napsal za mě. Hned bude nový příspěvek. Ještě že tě tady mám :o)

                        0 0
                      • K2  

                        No už jsem si to našel, hold nečtu každou ptákovinu co se na BF vyskytne…

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          …a najednou te to zajima :)

                          0 0
                          • K2  

                            Když jsi mi to nenapsal, tak jsem projel seznam příspěvků a díky tomu, že jde vidět, kdo příspěvek zadává, tak jsem ho ani nemusel číst… Co si myslíš o použití vildice větší než 130 (Nixon zdvih až 145) na rám se zadním zdvihem 120 – původně byl prodáván s vidlicemi 80 nebo 100). Někteří „odborníci“ mi naznačovali, že více než zmíněných 130 (nejlépe 120) bude kur.it geometrii, rám i vidlu

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Na to nejsem ten pravej, aby ti to schvalil. Si myslim, ze Nixon potrebuje takovej zdvih, aby to vubec nejak chodilo. Nahrazeni kvality kvantitou :) Doba si to hold zada. Krom toho si myslim, kdyz nekde vic zdvihu, tak vzadu. Tam je vic potreba. Co to udela s geometrii a jak se s tim vyrovna majitel zalezi na konkretni „konfiguraci“.

                              0 0
                              • K2  

                                Při pohledu na grafy testu vidlic jednoho nejmenovaného časopisu lze vyčíst, že Fox Talas a Black potřebují na 90% svého zdvihu zhruba stejnou sílu a MArzocchi cca dvojnásobek (větší progresivita) – všechno vzduch – jak je to tedy s tou kvantitou a kvalitou?

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  Z toho akorat plyne, ze Marzocchi bude mit citlivejsi zacatek zdvihu aniz bys ji pri jizde prorazel :) Ja vzduchovky nemam rad a to ani od Marzocchi. Na muj vkus malo progresivni chod :(

                                  0 0
                                  • Pekáček  

                                    Jak to? Tink si u MX Comp Air právě chválí progresivitu.

                                    0 0
                                    • Pá-dlista1  

                                      No me to taky neni jasny. Hodne lidi si chvali progresivitu u vzduchovek, ale ja ji tam proste nejak nemuzu najit :) Mozna spis myslel konkretne u tehle Marzocchi oproti jinym vyrobcum vzduchovek. Jinak by to mel porovnat s pruzinovou verzi. Ja jsem si mohl primo porovnat Z1 DO II s Z1 FR SL a pres sirokou skalu nastaveni co nabizi se sve o polovinu levnejsi sestricce nevyrovna :) Ale to zalezi na pozadavcich kazdeho. Zase je lehci a nemusi se „houpat“ :)

                                      0 0
                                      • Pekáček  

                                        Já osobně mám raději pružiny, koho to kdy napadlo dát místo pružiny „nic“, by? stlačené :o)))

                                        0 0
            • jecnak  

              PRoste mi prijdou stejny jako na XCP-e a ty nejsou zrovna super – dostava se pod ne bordel.

              0 0
              • TinkTink  

                Hmmm…mne prijdou stejny jako na Axonech…

                0 0
                • jecnak  

                  Takze taky stojej za …

                  0 0
                  • TinkTink  

                    Na Axonech jsou spatny stiraci krouzky? Vim, ze ze vzduchovych axonu utece vzduch…to vim…ale ze by se zadiraly nebo ze by spatne tesnily – mas dukaz? :)

                    0 0
                    • jecnak  

                      Osobni zkusenost nemam, ale pokud budem verit tomu testu ve Velu, tak tam (pod stiracimi krouzky) po cca 800km bordel nasli.

                      0 0
                      • TinkTink  

                        Hmm…800km…ja bych videl 1000km jako maximum pro namazani…

                        0 0
                        • jecnak  

                          Hm, problem je, ze nikdo vlastne nevi za jak dlouho se tam ten bordel dostane – jestli si vidle chrousta prach uz po par km, nebo stiraky pustily svincik az tesne pred koncem testu.

                          0 0
                          • TinkTink  

                            No…nevim jak ty, ale me informace o vidlich, co uz jsou ted jezdeny jsou vcelku jasny – zadny zanaseni…a to jsou out uz dyl nez 2 mesice…

                            0 0
                            • jecnak  

                              OK, tak to potom jo, ale znas to, dva mesice jeste neznamena najeto vic nez 1000km. Stejne tak kdyz si nekdo tuhle vidli koupi po necem jako je Gila TL nebo tak neco, tak je asi spokojen s cimkoli.

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                A kdo by si ji kupoval po Marzocchi :) Ja sem si Suntoura kupoval po Rondu, ale byl jsem hrube nespokojen. Ale pres jaro se moc nezadirala. Peklo nastalo az v parnem prasnem lete.

                                0 0
                              • TinkTink  

                                No minimalne jeden prechod byl z olejove marusky (pero) na todle…nestezuje si :)…

                                Jako uvidime…zatim si nikdo nestezoval a nikdo to ani nerozebiral…takze se uvidi…

                                No s tema 1000km to znam…vetsina lidi z tech co ji maj, budou mit pocitam stejny najety kilometry vertikalni jako horizontalni :o)))

                                0 0
    • MiChael  

      mate s nou nejake skusenosti? Pripadne dostatocne pruzi duro-d? Nie je moc mekka?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.