• rich

    potrebujem vidlu so zdvihom 120–130mm.kedze o peniaze ide az v prvom rade, mam trosku problem sa rozhodnut. Talas R a Pace RC40 (s lockom, zmena zdvihu..)rovnaka cena Talas RLC +5tis. Float cena –2–3tis. stale neviem ci vyuzijem natolko zmenu zdvihu, aby som za to priplatil 2–3tis. rovnako, do akej miery vyuzijem lock. ak vezmem dva extremne pripady Talas RLC a Float R (z US – akcia s hlavovym zlozenim za vybornu cenu) rozdiel je 7tis. Pace je za skvelu cenu, ale trosku sa obavam tvrdosti pruziny a meksia je +1,5tis. takze zmenu zdvihu ano-nie lock ano-nie pre tieto konkretne vidlice (ide to na enduro)

    0 0
    • blue  

      muj osobni nazor: zmenu zdvihu bych nevyuzil, a lockout uz vubec… rozhodne bych ty penize radsi dal do neceho jinyho

      0 0
    • tutite  

      Tu PACE ještě furt mám.. Rozhodoval jsem se podobně a vše jednoznačně hovořilo pro PACE, však moje postřehy jsi četl. Zdar.

      0 0
      • rich  

        ja viem, a je stale vo finale :-)

        0 0
        • Beeda  

          U PACE jsem neslysel zrovna dobre reference na servis a zastoupeni, ale designove se mi libi :-).B

          0 0
    • K2  

      A co tak Marzocchi MX Comp Eta 120 – na výjezd do krpálu si snížíš a cena je v pohodě. Dále se nabízí Black2005 s IT (regulace z řídítek) 120 mm a dobrou váhou, cena je rozumná a nebo Nixon s IT zdvih až 145 a nebo AllMoutain2 s Etou 130, nebou trojka bez ETy a tím pádem bez možnosti snížení

      0 0
      • rich  

        Marzocchi – ak,jedine Marathon S Manitou – ak, jedine Minute vzduch Nixon a AllMoutain – tazke pretazke, ram uz ma 3,1kg so sedlovkou.

        0 0
        • Air  

          a proc Marzocchi jen pruzinovou a Manitou jen vzduchovou?

          0 0
          • rich  

            prioritne vzduch, ale ak sa nemylim tak Marathon sa so zdvihom 120mm nerobi vzduchova, nie?preto som pisal „ak“, ale velmi nad Marzocchi neuvazujem. aj ten pace je pruzinovy, ale ma 1800g.fakt mi trosicku zalezi na vahe :-) to som asi protirecim kedze Marathon ma tiez prijatelnu vahu :-)Kazdopadne stoji 21.700, to je tym padom takmer najdrahsia.

            0 0
            • rich  

              ok opravujem sa M SL – vzduch 1600g, zdvih 105/120 M XC – pruzina/vzduch, 1900g, zdvih 105/120

              SL je za tych 1600, a ak ju robia aj ako cisto Disc bez „brake bosses“ tak je v pohode.

              0 0
              • lubos  

                Je cisto disk, na Vcka musis sroubovat drziaky. Odkial vies ze 1600g ? Nie je to viac ?

                0 0
                • rich  

                  vsetky udaje z oficialnej stranky bude to viac, ale mozem to tvrdit? :-)) cisto disk, ale da sa nasroubovat V-adapter?to nie je cisto disk :-)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Jak si predstavujes ciste disc u M Marathon SL? Ze ty oka pro cepy urezes? :)

                    0 0
                    • rich  

                      ze nohy budu krasne hladke ako ked zenu hladis po stehne…staci? nebude tam prosto nic!teda nie na tych nohach zeny :-)jednoducho dve verzie bud – alebo. nie jedna „co ak keby“

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        No dobre. Predstavujes si to hezky. A uz jsi ji nekdy videl, ze ses tak ptal?

                        0 0
                        • rich  

                          koho?zenu?nejake v playboyi.preco? :-)) nerozumiem otazke. videl som M M SL v Brne na SportLife – a jedine o com mi ide je nemat tam navarky na V-brake, ani len zaslepene dierocky na akukolvek dodatocnu montaz..uz si rozumieme? ale nevidel som tu vidlu ani v tomto usporiadani ⇒ zaslepene navarky.

                          0 0
                  • lubos  

                    Joj, lenze Marzocchi vzdy uvadza vahy bez stlpika :) K tejto je alu stlpik s vahou asi 150g. Takze zo skratenim to bude tak 1720g odhadujem, cize plus-minus autobus ako doteraz. Jedine kde vyrazne odlahcili je ta Race, ale ta ma 80mm zdvih, cize napr. pre mna nezaujimava :) Ak chces lahku Marzocchi (1500g), co ma 100mm a nieco vydrzi a ma byt nova, tak by sa malo dat este si ju poskladat z objednanych nahradnych dielcov, a este bude asi aj lacnejsia ako tie nove 2005 modely.

                    0 0
        • K2  

          A proč ne nového 2005 Blacka Paltinum 120 vzduch s IT s blokem nebo bez váha cca 1587g cena dle provedení 10990 až 14490 Kč Jinak Nixon má 1900g s krkem (dle dovozce) a je to vidle s 145 mm zdvihema a 32mm nohama. Co máž za rám? Mám jednočep s pružinovým tlumičem 120 vzadu a marzoškou 100 + běžné lehké komponenty a mám ±13 kg. Taky uvažuju nad zvýšením zdvihu v předu, něktří mě varují, že výše naž 130 by jízdním vlastnostem, rámu a vidlici nemuselo svědčit…

          0 0
          • rich  

            Black nie – osobne antipatie, nic konkretne. Nixon je uz prilis zbytocny zdvih.Povodne som chcel tych 125, teraz 130, nechcem skoncit pri 145mm :-)) Ram je Enduro Specialized 130mm a rad by som sa dostal na 12,5kg…uvidim ako pojde aj financne. Doporuceny zdvih je prave 125mm.

            0 0
            • K2  

              Black by ti do tvého finančně váhového rozpočtu zapadl. Minuta má bohužel SPV:( K rámu blahopřeju, patří mezi nejlepší ve své kategorii. Pokud si kolo postavíš jako pohodlné enduro, tak v případě 120–130 mm není regulace zdvihu pro výjezd špatná. Mám 100 Ecc a když přijde na stoupání, tak ECC používám proti zvedání předku (Eta by byla lepší – škoda, že ta MXC ETA 120 je tak těžká, jinak je to hezká vidle – stejná katogorie je Black nebo Marathon)

              0 0
              • rich  

                marzocchi robi vidle aj pre Vcka a to tam nechcem mat – skladam bike, aby bol okrem funkcnosti aj esteticky :-) zabijem sa? :-) rozposlal som mail do roznych shopov a uvidim podla odpovedi.

                0 0
                • Twisp  

                  Kdybych mel hodnotit estetickou stranku tak bych pripsal bod Minute. Mohl sem si ji vyzkouset na sportlifu a moc se mi libila ta zmena zdvihu tou pacickou (jako by od zvonku).(teda doufam ze to byla minute) Preci jenom asi taky nekdy vyjedes do kopce a rvat se tam se 130 no nevim, zalezi na geometrii ramu.

                  0 0
            • lubos  

              125 ? Tak Fox Vanilla 2004. Jeden z mojich favoritov na turistiy bajk ;)

              0 0
              • rich  

                bude to Talas R 2005 za 440 USD a ochotou deklarovat pri posielani cenu aka mi bude vyhovovat s ohladom na poistenie. Postovne 50 USD. Tak som si nechal za tychto podmienok pribalit aj predstavec Thomson a hlavove CKing :-)) este poslem fax a snad to do tyzdna budem mat doma a nebude to podvod :-))

                0 0
                • Twisp  

                  Jak platis? A jakou spolecnosti to budou posilat ?

                  0 0
                  • rich  

                    MasterCard a pravdepodobne USPS…to neviem naisto. Ale zatial to neprebehlo, cakam na dnes kedy si stiahnu peniaze (ci si nevezmu daleko viac :-)) Potom podam detailne info.

                    0 0
        • TinkTink  

          No dovol…muj MX COMP AIR se 120mm stal zhruba 7 litru a vazi 1840g se zaslepkama na vidli na kotouce…kdyby se jeste serizl krk a pripadne vyhodil jezek, tak ma 1800 taky :)

          Jinak – dej si lehci sedlovku a je to :)

          PS: Tutiteho vidle je v naprosty pohode…von na tom prakticky nic nenajel…ma hodne dobry chod a vypada jako nova…funkce ma zajimavy a vubec by mi nevadilo tuto konkretni vozit…radsi bych zvolil ji…zastup u Maxcursoru prej neni spatny…Fox se ted meni…

          0 0
          • Air  

            hlavne ceny foxe uz budou jako v zahranici. docela jsem nechapal, jaktoze tady jsou foxky o rad levnejsi nez treba v nemecku. obycejne to byva naopak. dokonce ani v usa bys foxku nekoupil nejak extra vyhodneji (opet – jako tomu byva u ostatnich veci)

            0 0
          • K2  

            Máš hliníkový nebo ocelový krk? TY jsi překopal tu 105 na 120? Co jsi upravoval?

            0 0
            • Air  

              odpovim za nej :) – ma hlinikovy krk a ta uprava se tu resila v jednom threadu pred nekolika tydny.

              0 0
          • lubos  

            Ale citlivost spatna, a zadne serizovani tlumeni zvenci. Navic SSV .. hmm.

            0 0
        • lubos  

          Minute s SPV sa mne vobec nepozdava.

          0 0
    • rich  

      tak povedzme, ze sa rozhodujem medzi nasledovnymi moznostami, ale pre istotu este jedna otazka. Plati stale clo 4% na komponenty + DPH + manipulacny poplatok cca 200Kc? A pri dovoze po 5.000 Kc je to oslobodene od cla a dph? Teraz vyber a ceny s prepravnymi nakladmi

      1. Talas R 509+75 = 584USD
      2. Talas R + hl.zlozenie (RF Deus/Orbit II/CC S2) 549+85 = 634 USD (cena toho hlavoveho je ± rozdiel oproti volbe c.1)
      3. Float R + hl.zlozenie Chris King 479+95 = 574 USD

      Ak by som nemal obavy o spravanie biku vo vyjazde nevahal by som nad tym Floatom. Nejake konstruktivne rady? :-)

      0 0
      • enjoy  

        stejne bys to do kopce nesnizoval nebo by te to brzo prestalo bavit.ja bych se s tim nedelal,pripadal bych si jako kdyz podvadim:-),proste se na svym kole musis naucit jezdit a zadny snizovani zdvihu jasny?:-)

        0 0
        • rich  

          jasny sefe :-) ja mam iba obavy, ze bude dost lenivy, je to dost dlhe kolecko…naviac je tam uvedeny hlav.uhol 70,5 pre 125mm tak tych 130mm to uz dufam velmi nerozhodi, nie? :-))pripadne to hodim na ten 69 „head angle“. takze ked tak tam hodim predstavec s 0 sklonom. a dnes rano cestou do prace som si skusil predstavit ako pred kopcom krutim regulaciou a potom spat…mozno tak v Alpach ked pojdem 2hod hore…tak o tyzden objednavam Float. Dik

          0 0
      • RomanH  

        Mozna bych od Tebe za rozumnou cenu koupil toho Kinga, bez do Floatu :o)

        0 0
        • rich  

          cha, ak pojdem do Floata tak King samozrejme poputuje na ram :-) Ale vdaka za skvelu ponuku :-) Teraz je akcia zase na Fox+camel zdarma

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.