• Staifus

    Včera odstartovali, ještě večer jsem zkouknul na youtube minulé ročníky. Sledujete to také? Jestli to dobře chápu, trasa je daná a každý si to rozvrhne jak uzná za vhodné?

    0 0
    • AussigBiker  

      Tuším že obrok se to jezdí v protisměru. A jo, záleží jak moc chceš spát :-)

      0 0
      • Esi  

        jojo klasická demolice těla a materiálu. na Slovensku se nesmí do lesa za tmy kvůli medvědům jinak je to na Tobě jak moc potřebuješ spát a kolik toho tělo vydrží, nic pro mě :-)

        0 0
        • Staifus  

          Překvapilo mě, že žádný top stroje, top figury, ale asi TOP odhodlání to zažít, to se mi líbí…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tak jde spíš o to, aby jsi to snadno mohl sám oservisovat, nebo sehnal náhradní díl v obyčejným cykloshopu…

            0 0
            • Staifus  

              aha, to mě nenapadlo …

              0 0
              • tomxxx  

                A taky nejaky top gramarsky stroje nevydrzej takovej zahul bez poradneho servisu. Plus i ti nejrychlejsi si to kolo financuji sami a muzes predpokladat, ze po zavode bude na vyhozeni.

                0 0
                • Manzak  

                  Zas to tak nedramatizuj.

                  0 0
                • Raf  

                  Ale prd, sezonu na tom dojezdim

                  0 0
                • makaltom  

                  Já jezdím závody stále na tom samém kole, na kterém jsem jel míle 2015. Jen jsem teda měnil vidlici loni … Ale ta už byla z roku 2012 a už tenkrát bazarová. Nemyslím si, že by kromě destiček, řetězu, kazety a plášťů muselo něco odejít.

                  Důležitá je na mílích hlava, ta aby vydržela.

                  0 0
          • Canyon325  

            Míle si za tie roky vybudovali dosť veľký hype, hlási sa preto na ne veľa hobíkov, čo si kúpi bike pred štartom a dovtedy jazdili len do potravín/krčmy a späť :) každopádne, zážitok je to veľký…

            0 0
            • mr.nikdo  

              Loni jeden takovy dojel na 3. miste, ne?

              0 0
              • Canyon325  

                nie, on pravidelne trénoval cestou do roboty a späť :)

                0 0
                • mr.nikdo  

                  Ten, co byl 3.?

                  Co si koupil “lepsi” kolo par dnu pred zavodem?

                  0 0
                  • Canyon325  

                    hej… došiel 4tý po Kopkovi, viď video proste povaha ako Jan Tyxa, krásny obraz toho, že 70–80% spraví hlava, treba byť proste „mámvp*čista“ :)

                    0 0
                    • mr.nikdo  

                      No vida, tak byl 4. :). Uz si fakt z lonska nic nepamatuji :-D.

                      Ale podle hader asi drel na jiny typ zavodu :).

                      0 0
                    • Staifus  

                      Tak ten je nejvíc, a všechny teorie a výmluvy na moje ježdění jsou v pr…li :-) Když chceš tak chceš a hotovo. Jinak prostě jen nechceš :-)

                      0 0
          • JDF  

            Tak zrovna loni prvni borec v cili, co to dal za 8 dni a 5 hodin, jel na nejakem fullu a mel celkem vtipny problem s tim, ze ohobloval desky na predni brzde – v cykloshopu, kam se dostal, je nemeli, protoze to byly Magury. Nakonec to pro nej dobre dopadlo, deda mu pro ne zajel nekam do vedlejsiho mesta.

            0 0
            • Kalic  

              Děda, jo? Nemá to být „unsupported“ závod?

              0 0
            • Singlespeed  

              Tohle nebylo zrovna férové jednání. Měl si desky zajistit sám, tedy opustit trasu, zajet do vedlejšího města, v tomto případě lze využít veřejné dopravy, vrátit se na trasu a pokračovat. Ne vyčúraně využít obětavosti cizího člověka.

              0 1
              • Libores  

                Hanba, on vyčůraně využil nabídnutou pomoc, no fůj:)))

                0 0
              • Kalic  

                To je otázka. Obecně by to mělo být tak, že závodníci můžou využít takové zdroje, které jsou k dispozici i ostatním závodníkům. Pokud by to ten borec tedy udělal pro každého, tak je to ok.

                0 0
                • Singlespeed  

                  Co si pamatuju z televizní reportáže, tak „škrábal“ u vedení závodu, aby si to nemusel shánět sám a mohl tam poslat řádně zbalamuceného nešťastníka ze servisu. Přitom tomu, aby si tam zajel sám, nic nebránilo. Chytrej kluk to byl :-).

                  0 0
                  • Libores  

                    no ty ses pěkně rozkecal:) tady se na to můžeš podívat. čas cca 3:00

                    0 0
                    • Singlespeed  

                      To je ta reportáž, co jsem viděl. Nechápu, že si tam nezajel sám. Možná proto, že tam byl kameraman a nebylo od věci zinscenovat nějakou zajímavou dramatickou příhodu :-).

                      0 0
                      • Singlespeed  

                        Kdyby tam ten kameraman nebyl, možná, že by vše proběhlo trochu jinak a zaměstnanec servisu by nebyl až tak dobrosrdečný a jet pro desky do vedlejšího města by ho ani nenapadlo :-).

                        0 0
                        • Libores  

                          no, diskuze nemá smysl, vymýšlíš si nesmysly. Míle jsi evidentrně nejel a víš prd jak to na trati chodí:)

                          0 0
                          • Singlespeed  

                            To,samozřejmě, nevím. Proto by mě třeba zajímalo, kde se tam vzal najednou ten štáb s kamerou. To si ho závodník zavolal předem sám, nebo věděli dopředu, že se v určitou dobu zastaví v určitém servisu a operativně se tam přemístlili?

                            0 0
                            • Libores  

                              Má u sebe tracker a štáb ho může sledovat.

                              0 0
                            • kodyz  

                              Štáb putuje ve vozech na trase a je jasné , že vedoucí závodník je zajímá nejvíc. Ty destičky se snažil prvně vyřešit v checkpointu a tam kamera i foťák odchytavá většinu závodníků. Až když se rozhodnul opustit trasu a jet do obchodu rozhodl se štáb jet s nim, přijde mi to logické natočit možný zvrat v pořadí závodu.

                              0 0
                      • Libores  

                        jo aha, takže sis to „škrábání u pořadatelů“ a „posílání řádně zbalamuceného nešťastníka“ prostě vymyslel a jenom pomlouváš.

                        0 0
                        • Singlespeed  

                          Jen mě teď právě napadlo (reportáž jsem viděl před rokem a pak až teď), že tam mohl hrát roli ten štáb pořadatele a mohl sehrát synergickou roli v ovlivnění toho servisáka.

                          0 0
                        • brtníček  

                          Když tento zavod začínal moc se o nem nevedelo a pomoc fakt byla víceméne náhodná poslední ročníky kdy se jezdí víceméne po stejné trase se už o závodu ví a tech pomocníku dobrovolníku je víc. Ale pořád je to v přírode a ne vyumelkované jak teď populární spartanracy geroye apod. kdy tam lidi ze sebe delají šašky v bahne ve vode atd.

                          0 0
                          • brtníček  

                            Zájem o závod je takový, že už jim spadl server.

                            0 0
                            • Pavel  

                              Není jediný, asi někde vypadlo nějaké servří hnízdo.

                              0 0
        • Manzak  

          Neni ten zakaz spis kvuli jejich pomatenym ochrancum narodnich parku?

          0 0
          • Esi  

            řekl bych že ne, mělo by jít o bezpečnost účastníků, ale nevím jistě někde jsem to četl na míle se určitě nechystám a ani o ničem takovém neuvažuju, rád jezdím nějaké ty přejezdy ale tak 150km a potom se rád osprchuju a přespím v posteli :-)

            0 0
            • satch  

              jo, kámoši jedou a myslím, že víc na palici než samotný kolo, je mít těch pár kousků oblečení a snažit se v tom přežít po celou dobu. Tím spíš, pokud to nejedou na špici a trvá jim to dýl. Hlavně teď, když vidím teplotu těch jejich čipů .-)

              0 0
              • Esi  

                No to je další věc a k tomu tak 15 tisic servis toho kola po závodě :-)

                0 0
                • satch  

                  tak s tím se asi počítá. Ono to celkově vyjde na dost peněz…

                  0 0
                  • Vilém  

                    Taky jsem z toho byl prekvapenej, kdyz jsem pokecal s jednim ucastnikem a vypadlo z nej na kolik ho to vyslo.

                    0 0
                    • Libores  

                      Ono to bude dost individuální. Jasně startovný je vysoký, ale dál už žádný horentní sumy utrácet nemusíš, ani kolo odepsat není nutný. Je to o přístupu každýho účastníka.

                      0 0
                      • Esi  

                        No řekl bych že minimálně komplet pohon bude na odpis, pochybuju že s sebou někdo táhne náhradní řetěz a mění

                        0 0
                        • Singlespeed  

                          Řetěz není problém vyměnit. Závodníci můžou využívat běžné cykoobchody a servisy po cestě.

                          0 0
                          • mr.nikdo  

                            Obchod jo. A servis je omezen, ne?

                            0 0
                            • orm  

                              Neni. Omezena je cilena pomoc, ale kdyz zajedes nekam do servisu, tak je to ok. Dost casto vyuzivali borci servis na Trilogy :-).

                              0 0
                        • gargamel  

                          Nemusíš ho táhnout s sebou. Pošleš si ho do půlky, kde si ho vyměníš. Hodně mílařů to tak dělá. Pokud nejsou vyloženě sračky a deště, tak nevím, co by se mělo na kole za 1600km podělat. Pokud máš kolo připravený, tak žádný velký a drahý servisy se snad konat nemusí. Jasně, nějakej spotřebák vyměníš a občas někomu praskne třeba rám, ale to by mu praskl i bez závodu:))

                          0 0
                        • Libores  

                          No já po mílích komplet kolo vyčistil, promazal, vyměnil destičky a docentroval zadní kolo. Cestou koupě nového pláště (utržená patka) a půlce výměna řetězu. Ještě kliky odešly kvůli výrobní vadě, vyřešeno reklamací.

                          0 0
                          • Esi  

                            tak to jde to jsem to čekal horší, vzhledem k tomu že míle jsou asi půlka mého ročního nájezdu tak jsem o tom nikdy ani neuvažoval :-)

                            0 0
                          • gargamel  

                            Přesně, vyčistit, namazat, vyměnit desky, řetěz. Spousta závad na trati dle mě pramení z lajdáctví;)

                            0 0
                            • Esi  

                              To asi jo, já dneska chytil do přehazky tak 2m rybářského vlasce, samozřejmě nejde vyndat tak že řetěz dolů a rozebrat hazku :-( jako kdyby byl takový problém aby si ten vlasec vzal do kapsy a hodil ho někde do koše, taky okolo sebe nerozhazuju obaly od tyčinek

                              0 0
                            • Libores  

                              tak tak, čteš spoustu příhod, do jakých problému se tam lidi dostávají, co všechno musí řešit a přitom si za většinu těžkostí můžou vlastně sami;)

                              0 0
                      • tomxxx  

                        Jenže když jsou ty sračky…

                        0 0
                      • satch  

                        tak oni kupovali nějaký batohy, brašny na kolo, myslím že jeden i spacák a snad malej stan (nemají umisťovací ambice), něco servis před závodem, startovný něco na cestu a tak :-) takže se to naskládá

                        0 0
                        • Libores  

                          to si nejsem úplně jistej jestli počítat spacák a stan do nákladů na míle, to není jednůčelový náklad na něco, co použiješ jen v souvislosti s mílema. To pak můžeš započítat i kolo a fusekle:)

                          0 0
                          • satch  

                            tak to pak záleží…, spacák pro jednoho si na výlety s rodinou asi brát nebude :-) ale jo, nemusí to tak mít každej, souhlas

                            0 0
                  • Canyon325  

                    nutne to tak byť nemusí, v r. 2015 som to šiel na trekingovom biku, kt. stál približne toľko čo štartovné :) došiel som do polovice, pričom celé vrátane štartovného ma to vyšlo na cca 600€… ale na Hrešnej som sa bavil z jedným čo nasypal do prípravy/biku/vý­bavy okolo 3K€, takže je to individuálne

                    0 0
              • Tencovozikmin  

                A co teprve ta panímáma ktárá si to jede užít s prckem ve vozíku,asi jede i s panem manželem,ale i tak,to bych nedal ani náhodou.

                0 0
                • brtníček  

                  Nevím jak to monstrum chce v tech horách tlačit. S tím fakt na tech trasách všude neprojede.

                  0 0
                • iron.hide  

                  fakt tam taka je? No tak to som zvedavy na prvy brod. Panimama bude dva dni hladat most.

                  0 0
                  • brtníček  

                    Je mrkni na fotky. Známá byla v zime v Laponsku na bežky a táhli za sebou vozík s cca ročním dítetem. Přežili. Paní co jde míle s dítetem ani nejak moc vysportovane nevypadá.

                    0 0
                    • Esi  

                      No ona jízda v terénu pro dítě v dětském vozíku musí bejt pro krční páteř toho dítěte velká paráda.

                      0 0
                      • jonti  

                        Ona jde jako chodec. A tomu diteti jsou skoro 4 roky, tak asi taky dost pujde pesky.

                        0 0
                    • raw 4  

                      Za mě je tohle už dost mimo..co jí k tomu vede? Ukázat se, že jsem exot?

                      0 0
                    • mr.nikdo  

                      Kurna, to dite z toho musi byt, jak na LSD (tak moc ho to musi bavit)…

                      0 0
                    • Esi  

                      Tak snad to paní stihne než bude muset kluk do školy, osobně tohle nechápu, pokud je to recese a zítra to zabalí tak budiž, ale jinak chudák kluk, na tom ho těžko může něco bavit nějakou delší dobu trvá týden

                      0 0
                      • dan001  

                        Paní píše,že by ráda zvládla 500mil za 6týdnů. Ale prý se ukáže kam doputuje.

                        0 0
                      • bodlak2  

                        Hm, tak to taky nechápu. Příští rok může zkusit Everest, to je teď taky in.

                        0 0
                      • babkanakole  

                        Spíš než ta akce samotná přemýšlím, jestli za nimi bude táta dojíždět na víkendy.

                        Jinak to zas tak dramaticky nevidím. Vypadá to, že jsou zvyklí chodit (nebo tedy se vozit a trochu chodit v případě toho kluka), tempo si dají podle sebe. Klukovi to je v podstatě jedno, bude si užívat s mámou. V žádném případě na tom nebude hůř, než ten druhý extrém, kdy by si ho nikdo nevšímal celý den.

                        Zas takové tempo neplánují. Jestli počítám dobře těch 500 mil na šest týdnů, vychází to na necelých 20 km denně, nebo 23 km denně s jedním volným dnem v týdnu nebo při každodenní chůzi pak se skoro týdenní rezervou. To se v pohodě dá, zvlášť pokud se to během dne ještě rozkouskuje a proloží odpočinkem. Nepředpokládám, že to budou nějak hrotit, a pokud bude hrozit extrémní počasí, včas to někam zabalí.

                        0 0
            • Manzak  

              No ja bych prave rekl ze jo, medvedy tam totiz mas vsude, ne jen v tech zakazanych uzemich, ale Kopka musel hodne balancovat aby dosahl prujezdu Slovenskem u slovenskych uradu, a soucasti toho povoleni projet pres narodni parky byla ulitba, ze tam ucastnici zavodu nebudou projizdet pres noc.

              Strucne receno, nejde o medvedy nebo bezpecnost zavodniku, jde o byrokraty.

              0 0
              • Singlespeed  

                Žádná úlitba to není. Závodníci nejsou žádní privilegovaní VIP, takže pro ně platí návštěvní řády NP úplně stejně jako pro všechny další návštěvníky národních parků. Neexistuje důvod, proč by je neměli dodržovat.

                0 0
          • iron.hide  

            preco pomateni? a preco si myslis ze je rozumne jazdit na medvedich uzemiach v noci? By si sa posral od strachu a to by bol este tvoj najmensi problem.

            0 0
        • scota  

          A až se rozkřikne že larvy těch hodných světlušek jsou masožravé to bude teprve hukot ;-)

          0 0
    • Raf  

      Nemůžu usnout

      Pokud chcete vědět, kde zrovna jsem, tak mě od neděle můžete sledovat na

      https://www.onisystem.net/v2/#…

      nebo stáhněte do androidfounu aplikaci ONI SYSTEM

      Použijte přihlašovací údaje

      355@onisystem.cz

      DBlI4K

      0 0
    • ZdenekM  

      Mohl by mi prosím někdo z účastníků poslat na email letošní trasu v GPX (ne z Cykloserveru). Chtěl bych si po této trase vyjet na několikadenní výlet. Děkuji předem.

      0 0
    • dan001  

      Včera jsem zachytil na ČT sport dokument o letošním ročníku.

      https://www.ceskatelevize.cz/…muzes-zitra/

      0 0
      • brtníček  

        Bylo to hodne zameřené jen na nekolik lidí a panu šéfovi tam bylo venováno až moc. Začátek byl dobrý pak šla úroveň dolu.

        0 0
        • Canyon325  

          podľa mňa práve jeden z tých lepších zostrihov, pred pár rokmi z toho spravili hodinovú reklamu na Bernard :) pri príležitosti jubilejného 10. ročníka bude aj 2000miles variant trate, ešte len to bude riadny masaker :)

          0 0
          • 01carbon  

            Když jsem vcera tenhle příspěvek cetl, tak jsem si vzpomnel na zabery tech co dorazili do cile a rikal jsem si jak by asi tak reagovali, hned po dojezdu jim rict – a ted si to dej ještě zpatky.

            Fakt to tam je TRASA 2020 mil (http://www.1000miles.cz/) – mazec

            0 0
            • Raf  

              Tohle je ale stejný u všech závodů, když by Schurterovi řekli v cíli MS XCO, že se to hned jede ještě jednou, asi by taky nevypadal úplně dobře, stejně tak Hynkovi na MS XCM, Kipchogemu při maratonu…

              Prostě se na tu dvojnásobnou délku zařídíš. (v případě Mílí hlavně hlavou :D )

              0 0
              • 01carbon  

                Jo jo jenom me to tak napadlo. Vůbec jsem netusil ze Kopka pripravuje variantu dejte mi pane vrchni to peklo 2× – jinak smekam klobouk, jsem zvedav jak dlouho rekord trati vydrzi.

                0 0
          • Smazaný účet  

            to je ta reklama co se trefuje do božského Karla?

            0 0
        • robb  

          Mně se to líbilo. Kamaráda jsem tam zahlídl a nevím jak jinak to pojmout. Ten sjetý kotouč, co vypadal jako list papíru, mě pobavil. Nedokážu si představit to odjet.

          0 0
      • Kacko  

        Loňský byla tragédie, letos opět fajn. Nejvíc se mi zatím líbí dokument Mílaři, který mě i přiměl se přihlásit.

        0 0
      • plevka  

        Za mě parádní, líbil se mi příběh toho jednorukého koloběžkáře, jak vyprávěl, že mu ten úraz otevřel oči atd. Taky ta mamka s kočárem byla šílená, ani nevím, jestli dorazila do cíle. Ale respekt všem, co se do takovýchto šíleností pouští :)

        0 0
    • team_daddy  

      Prosim Vás, poučte mě, proč vozí J. Kopka vždycky tu čelovku přidělanou nezkrácenýma zip páskama? Vypadá to děsně a takhle z gauče v tom nevidím benefit. Tak prosím zkušenější o nápovědu.

      0 0
      • Smazaný účet  

        když na to přijde, může jí přidělat kamkoliv jinam…

        0 0
        • team_daddy  

          Jak? Je to desna piplacka ten pasek povolit.

          0 0
          • zdenek  

            Jj, taky jsem si toho všiml. Vypadalo to jako antény pro online stream. :-)

            Povolit to jde, když má člověk čas a nářadí. Ale zdržovat se tím při závodě mi nepřijde reálný. Leda by byl extra škudlil a chtěl pásky sundat po závodě a příští rok použít znovu. :-))

            0 0
            • Zvanty  

              Některé pásky mají povolovací pojistku, tu zmáčkneš a páska se rozjede sama. Proto je lepší pro opětovné použití nezkracovat. Mám tak přidělaná čidla rychlosti a kadence pro případ výměny baterií a pásku delší o 3mm. Při závodě lepší nezkracovat, lépe se znovu čelovka přidělává na helmu.

              0 0
              • team_daddy  

                Ano, to vim, ze takove jsou. Ale co si pamatuju, byvala ta pojistka dost videt. Ale jo, tak nejak si myslim, ze mas asi pravdu. Ty baterky do celovky asi budou zasadni duvod.0

                0 0
          • babkanakole  

            Normálně jdou rozdělat pomocí špičky nože, nebo něčeho podobného.

            0 0
      • Singlespeed  

        Když si dává čelovku na helmu, nemá po ruce nic, čím by pásky zkrátil. Tak to prostě neřeší.

        0 0
        • team_daddy  

          Člověče, to se mi nezdá. Mám pocit, že anténky má už na startu.

          0 0
          • Forester  

            Neřeší, jezdí. Prostě utáhneš pásky a jedeš. Nevidím v tom problém.

            Na vyjížďce na afterparty jsem se lekl, že pojedeme nějakou dlouhou, bo čelovku se zip páskama měl pořád :-).

            0 0
      • Libores  

        Připadá si s tím vtipnej.

        0 0
      • kotew CZE JIHLAVA  

        To je na plašení medvědů, pač když tohle každej medvěd uvidí, tak si lehne na záda a posere se smíchy :- )

        0 0
      • Raf  

        Není gramař :)

        0 0
        • brtníček  

          Tak letošnim mílím v plne podobě i se Slovenskem by nemelo nic bránit ne? Pokud se teda nezhorší situace s Covidem. Tech 2020 mil odpískali na příští rok.

          0 0
    • Jason Voorhees  

      Včera jsem na to koukal na Čt. Neskutečná dřina a zároveň krása. BORCI ! Smekám kšiltku, klobouk nenosím ;-)

      1 0
      • Singlespeed  

        Určitě obdivuhodný výkon všech. Ale trošku to vypadá, jakoby účastníci ze svého startovného zaplatili tým kameramanů jen pro pár nejlepších cyklistů a na ty ostatní se tak nějak zapomnělo včetně chodců a koloběžkářů. Pozoruhodný byl i pojízdný mechanik v autě, kterého jeden ze závodníků zavolal. Kam se hrabe Kolo o život :-) .

        0 0
        • Jason Voorhees  

          JJ. Asi jo. Já to vnímal spíš jako dokument. Ale 2020 miles za 15dni a 19 hod? To jede RAF a spol +/- 200 denně v tomhle terénu? Brutus.

          0 0
          • Sinpa  

            https://mtbs.cz/…ie/popis-xcm

            Závod na 2 020 mil měl několik favoritů, a tak na špici se jelo od počátku nadoraz. Nikdo nikoho nešetřil. První noc čelo 5 borců jelo nonstop, což bych na trase 3260 km a 75 000 m převýšení, tedy jedné z fyzicky nejnáročnějších tratí na světě, nečekal. Zastavili až po 33 hodinách jízdy na druhou noc v kontrolním bodě CP1 v Jizerkách na 450. km se jen pár hodin vyspat a brzo ráno zase do sedel. Defekty či zranění čelo promíchávaly. Do cíle 1 000 mil přijel jako první Milan Hanyk, a přestože byl ve své půlce, vytvořil ve směru západ-východ časem 7 dnů a 2 hodiny rekord na této distanci. A vedení pak udržel až do F 2020 mil. Jeho čas na 3 260 km – neuvěřitelných 15 dnů a 19 hodin se bude těžce překonávat. Denně téměř 210 km a skoro 5 km převýšení!

            1 0
            • 01carbon  

              prostě RaF :)

              0 0
              • Raf  

                Ten ale první noc poctivé dvě hodiny chrněl. Jenže skrzeva opravy druhý den jel rychleji než měl a druhá noc stala z pohledu množství spánku za prd :)

                0 0
                • 01carbon  

                  prej pristii rok ju es ej? Budu drzet pesti.

                  0 0
                  • Raf  

                    Chtěl bych. To byl okamžitej nápad, který se mi dostal do hlavy už asi první den Mílí. Druhý či třetí den jsem začal kluky přesvědčovat, že to naplánujeme a odjedeme společně. Pak jsme si to připomenuli v cíli.. A teď už to běží :)

                    0 0
                    • orm  

                      Co presne mas v planu a kdy se to jede, abych pripadne drzel palce :-)?

                      0 0
                    • andy97  

                      Kdo vše pojede? Zaznamenal jsem Ozogán a Fabián a ještě někdo?

                      0 0
                      • Raf  

                        Zatím takhle. Kdyby se chtěl někdo přidat, dejte vědět. Chceme sdílet navzájem know how a už vytěžujeme kluky z loňska :)

                        1 0
                        • ladys  

                          Snad to Michal sepíše :) neuvažujete o gravel řídítkách? kolo ve stilu co má Mohy?

                          0 0
                          • Raf  

                            Tomáš F. nad tím uvažoval. Já ne, padám a páky bych asi odrovnal. Navíc bych na tom najel asi málo km abych si zvykl. Dám hrazdu na MTB a strávím v ní většinu doby, takže to vyjde aerodynamicky podobně.

                            0 0
                            • andy97  

                              Řazení mechanika? Předpokládám, že po zkušenosti z míli asi větší jistota bude mechanika. A co tak pozoruji tak problému na ultra závodech má s tím hodně lidí.

                              0 0
                              • Raf  

                                Budu se modlit za elektriku, bez řazení na hrazdě jet nechci :)

                                0 0
                              • RomSva  

                                Co bylo konkrétně za problémy?

                                0 0
                                • Fabulator  

                                  Já radši zůstanu u mechaniky. Můj problém byl poškozený (zapadlý) pin na přehazovačce, takže nevedl proud. Doma jsem pak zkusil zacvaknout baterii s kusem alobalu, a přehazovačka zase začala fungovat, takže už mám zmáknutou opravu v terénu. Nicméně s tou mechanikou je stejně nakonec o starost méně… Na TD navíc není cykloobchod za každým kopcem.

                                  0 0
                                  • RomSva  

                                    ty piny jsou za mě jednoznačně největší weakpoint celého toho řešení.

                                    resp.: riziko ohnutí a poškození pinu tam prostě je a SRAM nenabízí žádný kompatibilní powerpack který by výměnu baterie redukoval. Ani na aliku nic není, všude jen tyhle malinké baterie které prostě musíš měnit a to ne vždy v ideálních podmínkách

                                    0 0
                                • Raf  

                                  Mně postupně chcípala, asi voda někde uvnitř. Pořád hlásila prázdné baterie.

                                  Pak chcípla Lachlanovi Mortonovi na TourDivide (taky elektrika nejspíš, protože pár převodů nahnal ohnutím vodítka náhradním drátem do kol) a tamtéž třeba někdo další měl problémy s nefunkční nabíječkou.

                                  0 0
                                  • RomSva  

                                    hmm tak teď jen vědět proč. Jestli chyba v konstrukci nebo prostě smůla. resp.: Mechanické hazky mají taky své problémy. Na AXS jich bude asi víc, jenže mechaniku člověk spíš dá nějak dokupy.

                                    Já osobně jsem měl strach hlavně z baterií(2022 jsem jel s mechanikou, takže teď jsem byl na mílích na AXS až teď) a baterka mě přišla jako jednoznačně nejslabší článek celého řazení, ale šlo to předělat, takže jsem baterie měnil poprvé a naposled někde za Krížnou (jel jsem jen 1000) a to jsem je ještě nemusel nic nikde vycvakávat, jen odšroubovat víčko.

                                    Jinak pokud má někdo čelovku a světlo třeba na 18650 tak to jde udělat aby to vydrželo celých 2020mil

                                    0 0
                            • ladys  

                              Padáš :D Na hrazdu si také nebudeš zvykat. Vzhledem k profilu by jsem to řešil.

                              0 0
        • brtníček  

          Letošní dokument jsem zatím neviděl, ale v loňském mi chyběli právě ti pouzi účastníci. Většina je věnována závodníkům. Když ten střed a druhou půlku pole vidím jak tady u nás a 2× jsem je potkal v Jeseníkách, hodně tlačí místo jízdy o to víc na to čumím.

          1 0
          • Jason Voorhees  

            Tohle byl ročník 2020 myslim, jistej si nejsem.

            0 0
            • Singlespeed  

              To byl 2023 i když se tam často objevovala číslovka 2020.

              1 0
            • DDDD  

              2020 byla vzdálenost, ne ročník

              0 0
              • trpaslik72  

                Myslím, že 2020 bylo odvozeno od 2×1000 mil + rok 2020 :), ve kterým se to původně mělo konat, žel kvůli covidu to trvalo 3 roky.

                Každej, kdo ujede i těch 1000 mil je za mě borec. Dokud jsem nezkusil, nedovedl jsem si moc představit :D. Takhle v bedně vypadají ty časy kolem 7 dnů/1000 mil jako pohádka a pohodová projížďka s kamarády, ale ono to ku**a bolí jak po těle, tak v hlavě :D

                5 0
        • Eastwood  

          Letošní dokument (o závodě v r. 2023) byl jednoznačně promarněná příležitost. I ten loňský byl násobně lepší, než tahle hrůza. Technicky to provedeno dobře, detailní záběry na hmyz a kytičky super. Ale než dokument o závodě, to celý bylo spíš jen medailonek o několika málo jednotlivcích na kole. Dokument se absolutně nevěnoval celýmu tomu náročnému „divadlu“ okolo. Krom závěrečných titulků ani nezmínil ty desítky magorů, z každý kategorie.

          Měli na dosah tak ohromnej zdroj a promarnili to sledováním jen pár borců. Pokud nebude nějaký 2. díl, tak to byla ztráta času.

          Tam muselo být takovýho materiálu, takových příhod, útrap a zdolávání cesty, složitosti organizátorů apod., že by to muselo vydat na několik hodin dokumentu. A oni to zaplácali pár lidma. Pozor- nesnižuju jejich obdivuhodnej výkon, obdivuju každýho startujícího, ale jako dokument o závodě 1000 mil to nebyl ani náhodou.

          4 0
          • Jason Voorhees  

            Vidíš. Je tam archiv, tak zkouknu. O „závodě“ vím, o těchhleh dokumentech ne.

            0 0
            • Sinpa  

              Jako dokument mi přišel nejlepší ročník 2018

              https://youtu.be/Z8K2t4pUPmE?…

              2 0
              • trpaslik72  

                Joo tam jela princecezna, kočička nebo jak se ji přezdívalo :D s tou jsem se loni fotil na CP v Trenčíně :D:D

                Fakt je, že většinu těch starých filmů si s chutí občas pustím. Ten poslední už mě bohužel moc netáhne :( byť asi po filmařský stránce je to pro diváka pěkný. Naštěstí míle nejsou jen o filmu.

                1 0
          • bluerider  

            Je to příliš sentimentální…

            1 0
          • ladys  

            Musí se vejít do stanoveného času. Ale věnovat se pouze pár lidem, je blbost. 2020 šli i chodci a nic…

            Třeba bude na YT prodloužená verze.. Toho materiálu je mraky.

            Loňský byl dle mého názoru absolutně nejhorší i amaterské začátky měli náboj, příběh…

            1 0
          • Shaby  

            Teď okolo Nového roku to v televizi šlo několikrát a když jsem na to náhodou narazil, v různých částech dokumentu, tak jsem to nikdy nevydržel dýl než pár minut. Nuda, rozvleklý, rozhovor s rodičema wtf?. Jak píšeš, možná jako medailonek pár nejlepších, které já neznám, ok. Jako dokument o závodě nula nic.

            6 0
          • Milonak  

            Souhlas, stačí se podívat na cca hodinové dokumenty z předchozích ročníků, kde jsou zachycené i pocity závodníků z hloubky startovního pole. A o tom Míle jsou. Letošní záznam je jen o hrstce těch elitních a prostě to není úplně ono…

            4 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.