1000 mil Trans Czecho-Slovakia-Jan Kopka

437 nepřečtených
 • Tomys

  Nevyzvídal jste někdo třeba na sl nebo když jste s Honzou Kopkou mluvili více info o této akci. Aniž bych věděl více, než Honza uvádí na svých stránkách, už teď vím, že bych se této akce chtěl zúčastnit. Dle mých domněnek a fantazií se domnívám, že tento závod bude bez zajištění, povede nádhernými terény včetně Vysokých Tater a Honza se určitě inspiroval jak jinak Alaskou Iditarod Race a Great Divide Race. Jsem zvědavý na více info…

  Co si o tom myslíte vy?

  0 0
  • witmar  

   Taky bych uvital info…

   0 0
   • Tomys  

    Budeme si muset počkat, už se na podrobnější info dost těším…

    0 0
  • witmar  

   pro ty kteří netuší:

   Jéňa Kopka, cyklistický fenomén, extrémní biker a dobrodruh. Když vyprávěl o tom co připravuje na léto roku 2010, úplně se mi tajil dech. Dva dny jsem potom nemyslel na nic jinýho a už se viděl někde tam na biku s čelovkou v horách. Málem jsme propásli i termín pro odevzdání jeho nové knihy Cesty peklem a sněhem. 1000 mil Trans Czecho-slovakia bude první skutečný bikový ultramaraton v Evropě. Stručná pravidla závodu jsou následující: pravděpodobný termín je červenec nebo srpen příštího roku, přesun závodníků na start bude hromadný – autobusem. Startovné se bude platit na pokrytí nutných nákladů. Závod má ale i svého silného sponzora z oblasti sportu.

   Trať závodu povede z Humenného do Aše severní cestou přes Tatry, Fatru, Beskydy, Jeseníky, Orlické hory, Krkonoše, Jizerky, Lužické a Krušné hory. Podle GPS-ky. Když sjedeš z trati z jakéhokoliv důvodu, musíš se na tom samém místě napojit. Trať teda bude stejně dlouhá pro všechny a bude se kontrolovat v cíli podle GPSky. Na trati bude jen pro závodníky pár kontrolních stanovišť, kde se můžete trochu vyspat pod střechou a odpočinout si. Dovolená pomoc při závodě – žádná. Když sjedeš (kvůli noclehu, nákupu, defektu) někam do údolí a najezdíš při tom 50 km na kole nebo v autě s někým koho si stopneš, tak je to v souladu s pravidly, když dodržíš celou trať. Všechno co budeš potřebovat si vezeš s sebou nebo si to můžeš koupit. Buchty s mákem od mámy si můžeš poslat předem někam poštou. Časové rozdíly mezi jednotlivými účastníky v cíli se předpokládají i několik dnů. Vůbec se tak v cíli s ostatními závodníky možná nepotkáte. Kdo bude v cíli první a prokáže korektní data z GPSky – vyhrál. Kategorie – muži, ženy. Z Aše si každý zajistí dopravu domů sám. V případě úspěchu akce se další rok pojede v opačném směru.

   Tak nějak mi to hlavní a jediný organizátor Jéňa Kopka řekl během asi 15 vteřin u kafe. Hned ten večer jsem na kousek papírku namaloval logo akce a pak už jen přemýšlel o tom co povezu a co můžu nechat doma. Vím, že bych to moc chtěl absolvovat.

   čerpáno z :http://www.uniqa-mtb.cz/index.php…

   0 0
   • adco  

    Perfektný nápad, ja sám som si plánoval a trúfal tak na nonstop jazdu najsevernejšie-najjužnejšie sídlo Slovenska (Oravská Lesná – Patince). V tomto duchu by som navrhoval troška predåžiť navrhovanú trasu (alebo vyrovnať, ak to má byť cca. 1000 míl) z Novej Sedlice do Krásnej pri Aši, t.j. z najvýchodnejšieho do najzápadnejšieho sídla bývalého Československa (po roku 1945, nerátam územie Podkarpatskej Rusi z prvej republiky).

    0 0
    • Rychlej turista  

     Krásná není nejzápadnější. Jsou to Hranice a ještě asi 2 km za nimi Trojmezí.

     0 0
     • adco  

      Vychádzal som z internetu zo zemepisných rekordov ČR (http://www.kompas.estranky.cz/…teplejsi-nej), kontroloval som to aj na mape (www.cykloserver.cz/cykloatlas), tiež sa mi zdalo, že to Trojmezí je najzápadnejšie, ale to asi nie je vedené ako sídlo-obec. Teraz som pozeral aj ďalšie zdroje, podľa ktorých je Krásná najzápadnejšia obec z vlastným obecným úradom.

      0 0
      • Rychlej turista  

       Pak to jsou Hranice), ty mají taky městský úřad. I poštu.

       0 0
       • Rychlej turista  

        Tak jsm teď koukal do mapy a ta Krásná opravdu může být o nějaký metr západněji, než Hranice. Ale Krásná je prakticky kus Aše a nebýt cedule, ani to nepoznáš, že už nejsi v Aši, ale v Krásné, kdežto ty Hranice jsou ještě přes dva kopce a opravdu už na konci světa.

        0 0
  • teepeex  

   super akce, pokud to pujde, urcite pojedu

   0 0
   • McBlacky  

    jsi se asi zbláznil :)

    0 0
    • Zerocool  

     jel bych taky a taky jsem se asi zbláznil:)

     0 0
    • teepeex  

     proc? :))

     za 14dnu jsem v cili, vsad se;)

     0 0
     • McBlacky  

      to jo, ale to není extra mazec. kdybys napsal za 10 :)

      0 0
     • ememem  

      to si aj tak docela dobry – cca 110 km denne neznamym pocitam celkom slusnym terenom k tomu docela nalozeny 14 dni v kuse pocasie nepocasie… ale vyzera to zaujimavo.

      0 0
      • Howgh  

       na LOUDÁNÍ – viz můj příspěvek níže – je limit na 550 km 4 dny. Dá se to stihnout

       0 0
       • ememem  

        asi aj hej ale tiez to neni malo a hento je 3 krat dlhsie a si myslim bude zamerne vedene narocnejsim terenom.

        0 0
        • karliner  

         Nemáš ani šajn, kudy vedlo Loudání…

         0 0
         • ememem  

          nemam, len som kukol namatkovo tie mapky, mozno akurat tie „zle“.

          0 0
          • Howgh  

           můžu srovnat Sudety, Beskyd tour, Šelu…co se týká terénu –Loudání určitě nebylo míň náročné

           0 0
           • Rychlej turista  

            No já tu trať neznám, ale co jsem četl tak se projížděl i Český les. A ten je dlouhý, takže musel tvořit podstatnou část. Takže minimálně přes Český les je to rychlovka, samá šotolina a rozbité asfaltky. Snad jen na Čerchov by se dalo jet terénem, ale tam je zákaz pro cyklisty, takže zase pohodlná cesta.

            0 0
            • Howgh  

             koukni na cykloserver. Tam teď visí dost podrobnej popis loudání na pokračování . Jsou tam i fotky. To ti otevře oči.

             0 0
             • Rychlej turista  

              Jak říkám, nevím kudy jste jezdili, mám projetý jen Český les a ten se dá projet v pohodě. Podle fotek jste si ale vybírali neprůjezdné turistické pěšiny, což je podle mě na takovou štreku nesmysl a celkem o ničem.

              0 0
              • Howgh  

               Trať vede po turistických značkách. určuje se podle mapy a předem se neprojíždí.

               0 0
               • Rychlej turista  

                Jenomže právě ty jsou dost často neprůjezdné a kolo se tlačí nebo tahá na hřbetě :-(

                0 0
                • Gorgov  

                 a vo tom to je!

                 0 0
                 • RomanH  

                  Presne tak. My kdyz jsme s klukama planovali tereni akci Brno – Praded, tak jsme si taky dle mapy a tur.znacek vybrali trasu a tu jsme se pak snazili (az na obcasne bloudeni) dodrzet. Jasne, neni to 1000 mil, ale 180km za jeden den je v terenu taky slusna porce.

                  0 0
                  • Howgh  

                   jasnačka – todle nejsou sterilní závody alébrž dobrodružství

                   0 0
                   • Rychlej turista  

                    Před pár rokama jsme s klukama na Šumavě jeli na Ostrý. Když jsme se konečně doplahočili na vrchol, tak jsme se rozhodli, že zpátky teda tudy rozhodně ne. Tak jsme to dolů vzali německou stranou. Po pár metrech tam bylo ocelové lano :-D

                    Když něco takového člověka potká na krátkém výletě, tak se to skousne, ale jestli se má dostat odněkud někam…

                    Na takové štrece se přece zažije dobrodružství dost i když se jenom jede, tak proč si to znepříjemňovat nošením kola.

                    0 0
                    • RomanH  

                     Treba proto, ze cesta je cil. My se taky drapali po skalnatych schodech k Javorickym jeskynim – hodne se u toho nadavalo, ale zase je na co vzpominat, stejne tak jako v loni stoupani na Ztracene („zatracene“) kameny.

                     0 0
                     • McBlacky  

                      v Jeseníkách ?

                      tak tam bych to nedal ani dolů :)

                      0 0
                      • RomanH  

                       jj, v Jesenikach.

                       Bylo to narocne, ale zase ten pocit nahore a ta panoramata :-)

                       0 0
                    • Howgh  

                     to je dost omezující – jezdit jen tam, kde vím že je sjízdno

                     0 0
                     • Rychlej turista  

                      Já raději jezdím, než kolo tlačím nebo nosím a proto je pro mě spíš omezující, kbybych měl jet někam, kde tuším, že neprojedu. Proto třeba na Dyleň vždy raději pojedu po hnusných šutrech, ale pojedu, než bych se kousek vedle posunoval pěšky po červené. Takže záleží na tom, co který soudruh raději :-)

                      0 0
                  • Howgh  

                   Romane, kdybyste něco takovýho plánovali, dej vědět.

                   K fotce : nejsu žádnej extrémista. Tady bych byl s kolem asi dost otrávenej (je to z Rumunského Fagaraše)

                   0 0
           • Buf  

            Jmenuješ zrovna závody kde se náročnost tratí rok od roku snižuje v zájmu poptávky po tratích, které zvládne většinová populace.Dalším faktorem klesající náročnosti jsou omezení ze strany ochránců přírody a postupné likvidace původních technických lesních chodníků při lesním hospodaření ( každoročně přibývají kilometry nových asfaltových, zpevněných a šotolinových cest v našich horách). Trend závodů dnes udávají etapáky a pak takové akce jako tato Kopkovina. Tu by jsem ale označil více za extrémní turistiku než závod. Čas za který trasu absolvuješ je sice také důležitý, ale na prvním místě jsou zážitky z „divočiny“ a vůbec dojet do cíle. A co se dodržení trasy týká, tak ta není zase tak důležítá jako způsob jakým trasu absolvuješ. V tom si myslím , že spravedlivé by bylo jet nalehko od campu do campu a spát a mít zásoby za srovnatelných podmínek. Spat pod širákem , ve stanu nebo hotelu, a vařit si sám nebo jíst v mekáči , tak to jsou zcela rozdílné „závody“ a zcela rozdílný výkon a zážitky.

            0 0
            • ememem  

             sudety a beskyd tour su fakt z roka na rok lahsie? kua hombre deprimujes ma, som bol celkom rad ked som to dal a vcul toto…

             inak k tym podmienkam toho zavodu – sa sice pise ze mozes obdocit z trasy ked sa zas vratis na ale jak je to napr. s tym prespavanim? povinne vonku alebo mozes vyuzivat nejake ubytovne v okoli za cenu nejakej zachadzky a pod. lebo to je docela dost zasadny rozdiel jak v podmienkach tak v tom co vsetko musis vliect zo sebou hlavne v pripade nepr. pocasia.

             0 0
             • gargamel  

              Tak třeba na loudání můžes přespávat jak chceš. Buď v lese, nebo ubytko.

              0 0
              • ememem  

               tak to je ale podla mna dost nefer. bud alebo. lebo tym padom idem uplne na lahko – bez spacaku, karimatky, nahradneho oblecenia, varica, iba s najnutnejsim zradlom(ranajkujem a veceriam v ubytovniach) a nech je vonku ako chce spim v suchu a teple. coz po dvoch ušťatych blatovych dnoch bude dost zasadny rozdiel.

               0 0
               • gargamel  

                Ale tuhle volbu maji všichni.

                0 0
                • ememem  

                 ok, len je to potom trocha o niecom inom ako ist natvrdo pod sirak, zato sa pytam ako to ma byt v tomto preteku.

                 0 0
               • JSt  

                tak prohrajes, protoze nez se naranajkujes v ubytovne, bude mit druhej spavsi u meze uz 50km za sebou ;-).

                0 0
                • Rychlej turista  

                 A co teprve ten, s nímž pojede doprovodný karavan se vším všudy :-)

                 0 0
                 • JSt  

                  nejsem si jisty, jestli by tohle nebylo proti pravidlum…

                  0 0
                  • ememem  

                   to bola moja druha otazka kedze sa tam pise ze buchty od mamy si mozes poslat dopredu. nejak su mi tie pravidla fakt neni celkom jasne.

                   0 0
                • ememem  

                 fakt? kolko ušťatych a vykosenych nazvime to bivakov si dal dodrbany s tym ze rano musis makat dalej. nerypem, pytam sa.

                 0 0
                 • McBlacky  

                  dost lidem stačí jeden, bohatě

                  0 0
                 • JSt  

                  na kole i pesky nekolikrat… ale prave z toho duvodu mas moznost volby, kde spat, ne? kdyz je hezky, lehnes do meze, kdyz je hnusne budes rad za penzionek ;-).

                  0 0
                  • ememem  

                   nejde len o to ale ked mozem prespavat v chatach tak si to +/- naplanujem tak aby som spal podla moznosti v nich a tym padom mozem ist pomaly jak na jednodnovy maraton a nebudem jak howgh na svojej fotke v profile (sorry Jan ale nic lepsie ma nenapadlo :-) )coz je dalsi dost zasadny rozdiel.

                   0 0
                   • Jenda  

                    ono se to dost blbe planuje kdyz trasu se dozvis az na startu zavodu a o sjizdnosti nekterych cest nema tuseni ani poradatel takze jestli do danyho mista dojedes za 8 nebo 16 hodin kolikrat nejde odhadnout. K napadu rychlyho turisty s podpurnym karavanem – myslim ze pravidla jsou stejny jako na grate divide race – muzes vyuzit libovolne podpory mistnich ale nesmis si zadnou podporu objednat dopredu. Celou trasu musis absolvovat vlastnimi silami.

                    0 0
                    • ememem  

                     aha, vyjasnuje sa.

                     0 0
                     • Rychlej turista  

                      V tom případě nalehko, jen s plnou kreditkou, ta dokáže divy :-)

                      0 0
                      • Medunka  

                       Karta ti je ale k nicemu, kdyz zkoncis nekde na vesnici o 50ti baracich nebo nekde, kde nejblizsi bankomat je 20 – 30 km

                       0 0
                       • Rychlej turista  

                        Tak něco u sebe mít budeš, ale nepotáhneš se s pytlem peněz celou cestu. Tím jsem měl na mysli, že nebudeš řešit, jestli přespíš za stovku nebo za litr. Prostě kam dojedeš, tam přespíš.

                        0 0
                        • Medunka  

                         Jasné

                         0 0
                        • witmar  

                         Nevím jak ostatní ale já bych asi řešil jestli přespat 3hodiny za litr :-))))))))

                         0 0
                         • karliner  

                          věř mi, že při závodě typu Loudání může nastat situace, kdy ti to bude úplně ukradený :-)

                          0 0
                         • witmar  

                          Tak já tedy jedno kilo zátěže uvezu vždy a vím že můžu přespat kdykoli a kdekoli…a komfortně.. Hledat ubytovnu a někde kvůli tomu zajiždět? to bych nedělal a navíc podle mě je loudání více o dobrodružství než o vítězství…Každý to má jinak…

                          0 0
                         • v POHODÌ klokan  

                          Vidím to úplně stejně. Každou noc se ubytovat v nějakým penzionu, to není dobrodružství, který by to mělo bejt.

                          0 0
                         • Jenda  

                          protoze ve 3 rano prochcanyho zmrzlyho a komplet od bahna te proste nikdo neubytuje:-)

                          0 0
                       • civetta  

                        Naaahodou – takovy zaludsky eso ti muze v ty vesnici hodne pomoct, kdyz mas k nemu treba desitku a osm trumfu 8-)))

                        0 0
                      • McBlacky  

                       dneska věci pro spaní v přírodě na takto krátký podnik váží 1kg – výborný jsou třeba GoLite spacáky. Takže je otázka jestli mít možnost spát kdy potřebuješ, nebo volit penziony a riskovat, že budeš muset jet unaven přes hranu třeba 20km neznámým terénem po TZ, nebo jít spát „dřív“ než bys musel.

                       dle zápisků účastníků spí tak 3–5 hodin, což pokud je to malý penzion je problém s tím, aby tě někdo pustil třeba v 5 ráno ven odemkl garáž s kolem atd.

                       0 0
             • Buf  

              Konkrétně Sudety, první okruh zcela vypustil technické pasáže před myší dírou, na Křižáku,a pak hlavně dojezd do Teplic kolem koupaliště a kostela ( hřbitova), jediný adrenalín jesou železniční přejezdy. Nemyslím si, že by ale Tomáš Čada ubíral náročnost schválně, těch okolností je spousta, ochránci, vlastníci pozemků i ten ekonomický tlak na snadnější trasu.

              Beskydtour, například v prvních ročnících se jel sjezd pod starou lanovkou do Ráztoky a dále chodníkem v lese a přes brod u nové lanovky…, očesaly se pasáže na Smrku, Kladnaté,…, na nové trati ve Veřovických se to také má zase zjednodušit…

              Šela , nová trať vypustí sjezdy od hradu k Bečvě, …

              Taková je realita. Tak pokud bude někdo dělat akci bez povolení úřadů, na principu individuální cykloturistiky, což je zcela legální, tak může jet terény mnohem náročnějšími než jakýkoliv kultovní bikemaraton.

              0 0
              • ememem  

               tak to s tymi ochranarmi, vlastnikmi, urbarmi, starostami a co ja viem cim mas pravdu, by ti napr. organizator takeho horala vedel vypravat, co uz narobis.

               0 0
            • sibal  

             bobe, to je ale zásadní omyl.

             trend závodů udává kolo o život, ať se nám to líbí nebo ne.

             0 0
             • Howgh  

              Sice se o tom zatím moc neví, ale trendy určujeme my. …

              0 0
             • Buf  

              Já mám na mysli to horské kolo, né cyklistiku jako sport. Horské kolo pro horaly je jen sportovní náčíní pro pohyb v horách. Když to začínalo bylo XC super zábava. Pak přišli sportovci , zavedli depa a peníze a hory se vytratily, zůstal jen „sport“. Horalé utekli a vymysleli si bikemaraton , přišli finanční poradci a vymysleli „bikebusines“ pro davy lidí. Zůstala ekonomika hory se vytratily , trasy se splaskly, z hor jsme se přiblížili supermarketům. Horalé utekli a začali jezdit horské etapáky, přišly „cestovky“ a začly se jezdit přejezdy alp s CK . Z divokých hor s bivaky a stanováním se uteklo do hotelů a campervagnů.

              No tak zbylo pár horalů a pokud nás zelení mužíci nezačnou střílet jako škodnou tak zase pojedeme na biku do hor…

              Podmínka účasti přesně stanovená hotovost bez kreditky na startu, jinak to zase horalé prohrají…

              0 0
              • RomanH  

               Moc hezky napsano

               0 0
              • Rychlej turista  

               Přesně tohle jsem myslel, že nejsou podmínky stejné: Tady máš 2 000,– Kč a za 1 000 mil se uvidíme. Ale to nejde dodržet.

               Poto mi přijde zbytečné to organizovat jako závod. Pokud něco takového budu chtít jet, tak k tomu přece nic a nikoho potřebovat nebudu. Navíc odpadne komplikace s GPS nebo jak se to jmenuje, ale hlavně si budu moct vybrat dobu a tedy počasí.

               Takovým způsobem jezdí přece jezdí spousta lidí. Vezmou si v práci neplacené volno a jedou třeba do Kapského Města. Někde v Africe je skolí malárie, tak si v horečkách dají 300 km do nejbližší nemocnice. Pár dní poleží a jedou dál, jako třeba Honza Tajč.

               0 0
               • karliner  

                Nezlobte se na mne, ale idea „Tady máš 2 000,– Kč a za 1 000 mil se uvidíme“ apod. kvůli stejným podmínkám je kravina. Stejné podmínky jsou maximálně na startu v tom, že každý ví jakou má ujet trasu na kole a kdo bude v cíli nejdřív, tak ten vyhrál. Nikdy nebudou stejné podmínky materiální, někdo má najeto víc, někdo míň, někdo má lepší kolo, hlavu atd…

                Krásu těchto extrémů vidím právě v tom, že si každý zvolí strategii a vybavení, na které je zvyklý, pokud začneš omezovat vybavení ve formě peněz, kde skončíš? Zákazem fullů, povinnými klipsnami?

                0 0
                • Rychlej turista  

                 Pak platí, co jsem psal výše. Nabouchanou krediku a jen jet a nic neřešit.

                 0 0
                 • karliner  

                  uvidíme, co Kopka nachystá

                  0 0
                 • Howgh  

                  nechce se mně opakovat co už se tu napsalo. Přečti si znovu o plusech a mínusech jízdy na lehko a s věcmi na spaní v lese. Ono s tou kreditkou to vůbec není optimální

                  0 0
                  • Rychlej turista  

                   Že jedeš nalehko, jen s kreditkou, ještě přece neznamená, že jsi odkázaný na hotely. Pokud je hezky tak se snadno obejdeš bez nich. Chce to jen jezdit přes noc a do kopřiv zalehnout, až se oteplí.

                   Je mi ale jasné, že mi odpovíš něco v tom smyslu, že hezky nebude :-)

                   0 0
                   • Howgh  

                    hezky / nehezky – v tom problém nevidím 8-)) Že se v noci nemůžu kochat panorámatama bych skous, ale to tápání po turistických značkách …

                    0 0
                • Frankie  

                 Myslim, ze v nasich podminkach, je mozna lepsi podporu nezakazovat, protoze kdo bude chtit, tak nebude vetsinou mit problem si nechat vecer nekde pristavit dodavku, manzelka mu nachysta jidlo, zatim co se umyje vodou z kandaku, naji a vyspi se, rano frci dal…

                 Ta divocina na DGR v USA preci jen tohle trosku omezuje…

                 Ale ja myslim, ze organizatori a ucastnici tohle moc neresi – vizezstvi je pro ne fajn, ale hlavni je ten zazitek, sounalezitost atd… F

                 0 0
                 • karliner  

                  Řekl bych, že většina účastníků podobných akcí primárně nepřemýšlí, jako vojebat pravidla.

                  0 0
                  • Frankie  

                   Jo, s tim souhlasim, ale preci jen tady v civilizaci je to realnejsi… Ale treba bude zvat jen hrstku lidi, co zna nebo mu budou doporuceny… Kazdopadne temhle akcem fandim, i kdyz bych se asi tezko sam zucastnil :D … F

                   0 0
                  • Rychlej turista  

                   K čemu potom ta navigace a striktní dodržení trasy. Si vůbec nedovedu představit, že bych podle toho otročil.

                   0 0
                   • ememem  

                    v tom s tebou suhlasim, to gps je aj pre mna dost limitujuci(citaj odradzujuci) faktor. (potrebna vykonnost je samozrejme faktor sekundarny :-) )

                    jednak bych si to musel kupit, naucit sa s tym zaobchadzat ale hlavne ma podobne vydobytky (ako napr. mobil a pod.) docela otravuju. je to vazne komicke, kedysi proste clovek zobral batoh, mapu, kompas a isiel a povacsine presiel. (napr. ako 20 rocny studak na lyziach z chamonix do zermattu – ako iste to chcelo nejaku predpripravu). dnes mas v batohu gps, telefon, beeps, fotak k tomu patricnu sadu nahradnych (vzajomne nekompatibilnych) bateriek alebo (vzajomne nekompatibilnych) nabijaciek, chodis ovesany jak vianocny stromcek, neustale nieco chcekujes a si s nervami uplne na sracku ked pol hodinu nemas signal…kam sme to vlastne pokrocili?

                    0 0
                    • Howgh  

                     kopku snad potkáme v sobotu – viz úplně poslední příspěvek – budu se snažit mu tu gps rozmluvit. 90% lidí nevyhovuje

                     0 0
                     • karliner  

                      Loudání taky letos mělo být podle GPS a organizátoři od této podmínky ustoupili.

                      0 0
                      • Medunka  

                       a jak se kontroluje trasa? Já že se musí jet po předem definované trase

                       0 0
                       • karliner  

                        V itineráři je označeno několik desítek míst (50–60), kde se závodník musí vyfotit i s kolem. Jestli mezi jednotlivými kontrolními body dodrží vytyčenou trasu je ponecháno na jeho cti.

                        0 0
                        • Medunka  

                         To je pak slušná galérka. Ale výdrž baterek je lepší než výdrž GPSky

                         0 0
                        • Rychlej turista  

                         Tohle už zní celkem rozumně.

                         Blbě jsem to zařadil, mělo to být pod Karlinera.

                         0 0
                        • McBlacky  

                         právě, navíc jde spíš o překonání sama sebe, než za každou cenu vydrtit vítězství.

                         je jasný, že kolikrát brutální TZ kopíruje lesní asfaltku a ty jedeš avg 8–10 km/h zatímco bys moh v klídku solit 28–30 bez námahy, o ušetřený energii nemá cenu mluvit.

                         já bych to GPS neodsuzoval pouze pokud by přístroje zapůjčil organizátor a trasa v nich již byla dána. Sám vím jak je těžký jet v noci po neznámé TZ. Náhle odbočí se široké na neznatelný singlík ani si nevšimneš. Navíc ve stádiu únavy v jakém se to pojede se i stane, že na rozcestí se dáš opačně atd. S vyčerpáním a vnímáním mám trochu zkušenosti a dost bych se toho „volného“ vytyčení trasy bál. To zvládne jen mizivá hrstka lidí bez problémů a rizika

                         0 0
                         • Frankie  

                          Tak snad by se dalo spolehat na to, ze kdo nema zkusenosti, vzda driv, nez se mu neco stane :)

                          0 0
                         • McBlacky  

                          tak to je právě chyba předpokládat. Osobně si myslím, že pro člověka jezdícího 90% akcí do 6 hodin v sedle nastává problém už po 10–12 hodinách vytrvalostního výkonu. Dle mého dřív než třetí den nevzdá nikdo pro únavu. Pro techniku/zdraví možná ano

                          0 0
                         • mastihuba  

                          jj my jezdíme takovou akci na jednu noc 55–65km a nad ránem se udržet neznámé TZ značky už je docela psycho. K lidem co se pustí do akce jako je loudání mám velkej respekt.

                          0 0
                     • Frankie  

                      Jj, uz se tam tesim :) F

                      0 0
                 • Jenda  

                  no co Kopka popisoval tak na vetsine tech extremnich etapaku to probiha tak ze se spoleha na cest zavodniku a vpodstate vsichni jedou pro to ze se chteji pomerit s ostatnima a vyhra je to ze se dostanou do cile. Pokud se o nekom vi ze ma tendenci ojebavat pravidla tak se to mezi tu hrstku postizenych co tohle jezdi rozkrikne a proste ho mezi sebe a nic nepojede.

                  0 0
                  • Frankie  

                   Verim tomu, do urciteho poctu lidi se na to da spolehnout, ale treba to, co popisoval v zaveru Krokodyla… fuuujjjj :( Ale to je preci jen trosku jiny zavod… F

                   0 0
   • Twister  

    Sakra, tak to abych pořídil GPSku. :) A doufal, že se to nebude křížit s nějakou prázdninovou akcí.

    0 0
    • karliner  

     Jako v GPS se tedy moc nevyznám, ale vidím v jejím použití jako jediného důkazu o projetí trasy celkem velký problém, nevím které fungují na běžně dostupné baterky (nějaký starší Garmin, snad 405?) a ty nové vydrží tak půl dne. 1600 km pojedou i ti nejlepší aspoň týden.

     0 0
     • Honza729  

      Ano. V GPS se skutecne nevyznas.

      Jen namatkou: GPS 60CSx – tuzkove baterie, vydrz bez podsvetleni bezne 12–16 hodin. Garmin Oregon – tuzkove baterie, vydrz kolem deseti hodin. A tak by se dalo pokracovat…

      Ale tys zase potreboval psat…:-))

      0 0
      • ZbynekN  

       12–16 výdrže hodin je ale pořád málo na tisíci mílový závod. A taky větší výdrž mají dobíjecí tužkové baterie, takže to chce slušnou zásobu nebo pořád dobíjet

       0 0
       • Honza729  

        No to se ale neda nic delat. K tem variantam jeste pridam moznost se po ceste stavit v trafice a tuzkovky dokoupit…

        0 0
      • Medunka  

       Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde.

       Co Honzíku, ty musíš pořád rýpat, viď. Den bez rýpání a urážek je pro tebe špatný den. Když chceš napsat k tématu, napiš, ale blbé kecy si nech na doma

       0 0
       • Honza729  

        Ano, s tou prvni vetou souhlasim. Mela by sis ji opakovat vzdy nez zacnes tukat do klavesnice pismenka.

        Jinak bych doporucil se doma poptat po aktualnim zneni Desatera, mozna zjistis (anebo taky ne :) ), ze bys nemela takto reagovat.

        hezky den

        0 0
       • Janouch  

        ty mas co kecat !!!!!

        0 0
        • teepeex  

         k devcatum se Janouchu chovej slusne

         muzes pouzit treba „ty mas co povidat kocko!!!!!!“ ;)

         0 0
         • Janouch  

          k devcatum se chovam slusne … k prudicum uz nikoli.

          0 0
          • matts1  

           Já jsem si nevšiml, že by děvče nějak prudilo na rozdíl od kolegy, na kterýho reaguje.

           0 0
         • Medunka  

          V poho, já nejsem urážlivá :-) Mě si tu třeba bere k utahování jeden místní kolega – občas mě překvapí, v jakém vláknu se o sobě dočtu, převážně kvůli činnosti, kterou jsem aplikovala max. 5 na tomto fóru, ale dotyčný to prezentuje tak, že to dělám non-stop. Sama se tomu směji, že to tomu člověku stojí za to.

          Janouch tady párkrát založil vlákno, ze kterého se chápalo, že bez ČD není enduro – chápu, že k přepravování nepoužívá auto ale vlak, ale styl příspěvků navodil dojem, který v tomto příspěvku popisuji :-) Karliner to bere jako vtipnou věc, občas něco napíše, přiznávám, že já také (přemýšlím, že více jak 5× to taky nebude). Můj post Janouch ignoruje, ale Karlinerův se neobejde bez barvitých komentářů – škoda, že to Janouch nepřejde s úsměvem nebo vtipnou narážkou :-( Situace by se pak vyvíjela u Karlinera jinak :-)

          0 0
      • karliner  

       Mno, ta poslední věta byla zbytečná, mne totiž, na rozdíl od tebe zajímá ježdění na kole, dokonce i tento závod a ne jen slovní onanie.

       Ale díky, že jsi poradil, počkáme, s čím pořadatel přijde, určitě na problém náhradních baterií nebo dobíjení bude pamatovat.

       0 0
       • Honza729  

        Nebyla zbytecna, vzdyt se podivej, jak sis tu nekolikrat nabehl – priklad budiz tvoje pocty 26 – 20 = 7 :-)))

        Radsi me vynech ze sveho hledacku, ulevi se ti.

        0 0
      • popik  

       půl dne zpravidla bývá těch 12 hodin…

       0 0
  • minikin  

   Hmmm, 1000 mil z Humenneho do Ase… To bude riadne klukata trasa kedze vzdusnou ciarou je to tak polovica… Uz teraz som zvedavy na trasu najma tu na dalekom vychode a na sposob, akym bola vytvorena. (len podla mapy? overene zjazdne trasy? a co zeleni a povolenia prechodu narodnymi parkami…)

   Kazdopadne to bude veeeeeeelmi zaujimave. Ale nabuduce mi toto nerobte. Cakat do 1.1.2010… Uz teraz mam v hlave 10 moznosti kade prejst cez vychod. Som zvedavy, ci sa trafim aspon jednou. :-D

   0 0
   •  

    já taky jedůůůů, ale jen na podívat se na přejezd Jizerek či Krkonoš, doufám že někde budou zprávy jak na tom kluci jsou a hlavně kde jsou abych alespoň někoho viděl a povzbudil

    0 0
    • brochmil  

     zdarec.Kdybys to byl schopnej zjistit kudy a jak kolem nas pojedou tak bych se sklouznul s tebou.Jestli by ti to neva

     0 0
  • karliner  

   Podobný závod tu už funguje – „Loudání českou krajinou“, toto je však ještě o level výš.

   Jinak, než bez zajištění (čti – neoficálně) proběhnout nemůže, protože v případě oficiální organizace závodu na 1000 mil by organizátor začal vyběhávat letos razítka, aby za 50 let závod odstartoval, o polovinu kratší, bez Slovenska a na úplně jiné trase.

   0 0
   • Buf  

    Když to bude čistě podnikatelsky pojatý zájezd ala cestovní kancelář, tak si účastníci můžou jet kde chtějí bez jakéhokoliv razítka. V tom je paradox naších demokratických zákonů.Jen na tom Slovensku musí použít dle zákona oficiální cyklotrasy. Dá se také jet na hranici zákona, což je kolem patníků státní hranice a tvrdit v případě kontroly, že zrovna jsem v té druhé zemi ( pokud si počkají ochránci společně máš smůlu). Nikdy to nebude možno nazvat závodem, je to prostě pouze výlet.

    V Beskydech by jsem to přirovnal akci Drtič, která je taky přesně takový závod nezávod.

    A když někdo chce tak podobná trasa se jezdí již několik let jako skutečné etapové MTB závody, stačí se přihlásit na Mad East Challenge 500, Bikechallenge, Beskidy MTB Trophy a Transcarpatia v jednom roce.

    Biku zdar

    0 0
    • karliner  

     Tebou jmenované závody jsou ale úplně něco jiného.

     0 0
     • Buf  

      jiné je jen to, že většina mých zmíněných etapáků má značenou trať a je zajištěná pořadateli. 1000 mil je divočina se spacákem, na neznačené trati, což v podmínkách civilizované krajiny střední Evropy si nedovedu dosti představit, jak bude zvolena trasa a kontrola jejího dodržení, protože například na hranicích jsou mnohdy zcela rozdílně sjízdné cesty-stezky jen pár metrů od sebe…

      0 0
      • karliner  

       Jde to. Jukni se sem

       Na podobné závody se nehlásí lidé, jejichž cílem je ojebat ostatní.

       0 0
       • Buf  

        tady nejde o to někoho ojebat, ale závodit na čas na neznačené trase není ani závod ani orienťák, je to turistika, i ten název to říká sám za sebe. Nic víc a nic míň nechcí říct. Ujet 1000 mil se dá , ale závod to nikdy nebude. Ani legální ani ilegální…

        0 0
        • Mikikuba  

         Přesně jsi to vystihl!Tyto akce,které absolvuje Honza Kopka nejsou závodem,ale extrémním druhem turistiky.Naprostý souhlas.Závod vypadá jinak i po stránce organizační i po stránce závodní.Sama absolvuji extrémní závody na silnici a prostě exztémní závod vypadá jinak než jsou tyto akce! Hanka

         0 0
         • teepeex  

          :) wtf?

          neni to pro vas, ok

          ale mam pocit, ze to i bez vas zvladneme

          proste nezavodit na stopro vytyceny trati

          0 0
    • minikin  

     Na slovensku cyklotrasy len v narodnych parkoch a chranenych uzemiach. Inde lubovolnu lesnu cestu Ale spoliehat sa na jej prejazdnost podla mapy sa neda. Rovnako ak chce vytvorit .gpx zaznam podla ktoreho by sa malo ist je najlepsie to prejst a nie klikat v mape pretoze ani zakreslene cesty v mapach nemusia byt zjazdne a niekde blizko moze zjazdna cesta existovat. Hovorim, velmi zaujimave to bude a chcem vidiet tu trasu a sposob, akym je navrhnuta…

     0 0
     • Ricci  

      No myslim,ze tam zjazdnost asi prilis organizator riesit nebude…

      0 0
      • minikin  

       Tak potom je skoda, ze bude vyzadovat presne urcenu trasu. Idealne by bolo, ak by mal kontakt na domorodcov-bikerov v kazdej oblasti a zaslal im poziadavku priblizne odkial-kam chce prejst (mozno aj narocnost, stupania, povrch) ich bikovym-revirom, nech navrhnu (peknu, zjazdnu) trasu.

       Alebo mozno prave chce riadnu divocinu, ale potom sa mu moze stat, ze do ciela zacnu prvi prichadzat po mesiaci. (takto v pocitaci podla map som si planoval nejednu trasu a napr. pred tyzdnom som do nej zaradil 4.5 km usek spevnenou lesnou cestou takmer po vrstevnici bez prudkych stupani… nakoniec sme ho isli 1 a stvrt hodiny…)

       A zasa nepredpokladam, ze by organizator bol taky makky, a chcel pouzit iba same overene asfaltove hradske cesty…

       0 0
       • Foose  

        já si myslím, že to organizátor napřed projede než aby se jelo nějak blbě.

        0 0
  • Howgh  

   neříkejte mně, že jste si nevšimnuli tohodle.

   http://www.bike-forum.cz/…cechach.html

   Příští rok se pojede třetí ročník. Taky se špekulovalo, že bude GPSka povinná, ale naštěstí od toho upustili. Důkazem projeté trasy jsou fotky na určitých místech. Trať vede po turistických značkách. určuje se podle mapy a předem se neprojíždí.

   Na cykloserveru.cz zrovna vychází dobrodružný popis letošního ročníku na několik pokračování.

   0 0
  • Howgh  

   Kopka bude k zastižení v sobotu v Praze na cyklofestu

   http://www.luciemichal.cz/…t/indexa.htm

   0 0
   • Howgh  

    tož Trans Čecho-Slovakia bude v r. 2011

    0 0
    • karliner  

     Asi ještě musí Kopka okouknout Loudání, jak se takový podnik pořádá :-)))

     0 0
  • Howgh  

   na webu závodu už visí i pravidla. Placama docela srandovní čtení. Honza říká, že gpska bude nutná, neb nevěří, že by se nešvindlovalo. Nebylo by jednodušší sledoval závodící osoby skrz mobil?

   0 0
   • jonti  

    Jak to myslis, sledovat pres mobil? Dokazes nejak univerzalne sledovat jak se ta ona osoba pohybuje pres mobil?

    0 0
  • Corbett  

   Na co se to Honza dal – docela mazec – http://mbc-kopka.ivelo.cz/

   Je to asi to co mu vyhovuje.

   0 0
   • Howgh  

    …na jaře dal Loudání – dojel na 1. až 3. místě – jestli jste to nezaregistrovali

    0 0
  • sharrow  

   Tak jsem si napsal o bližší info, protože mi bylo pár věcí nejasných (a evidentně nejen mě)

   V pravidlech a na stránkách byl rozpor jestli se pojede na východ nebo na západ. 2011 se jede na západ.

   Na stránkách bylo uvedeno, že bude do konce roku zveřejněna trasa. Prý se uvidí, možná se dočkáme neoficiální verze.

   Ptal jsem se taky jestli musí být po celou dobu funkční GPS, prý ano kvůli kontrole. Vzhledem k tomu že 1600km bude nejmíň 100 hodin + něco na bloudění a GPS mě vydrží tak 10, potřeboval bych > 20 baterek. Váhám spíš nad možností vzít nějakej menší olověnej akumulátor. Nemátě někdo zkušenosti se solárníma nabíječkama?

   0 0
   • martin_bakov  

    co dynamo :) ?

    0 0
   • karliner  

    No, nevím jestli dáš +/- 1600 km neznačené trasy za 100 hodin jízdy, tipl bych si, že spíš ne, podle mého ani absolutní špička to nedá pod týden (start – cíl, včetně spánku, odpočinku, jídla atd.). Takže baterek povezeš asi o dost víc ;-)

    0 0
   • maajkee  

    tak koupit starýho legedna co dával béda trávniček, ten my vydržel i víc jak 24hodin.

    0 0
   • Bumerangista  

    Jestli jsem to pochopil, tak budou na trase jeden nebo dvě místa, kde si účastníci budou moci nechat dovézt nějaké věci tohoto typu.

    Solární nabíječka by se musela řešit tak, že bude za jízdy na slunci. Což docela riziko kvůli různým větvím a podobně.

    Při loudání měl Teepex dobré zkušenosti s GPS na tužkovky, protože ty jdou koupit skoro všude. Já jsem zas měl zas Holux 1000 a nabíječku do zásuvky, v hospodách to šlo dobíjet.

    Jinak já měl taky víc baterek na noční jízdu, než na GPS…

    0 0
   • o5majkl  

    co spíš nějakej gps logger, ten by mohl vydržet dýl a mohl by bejt na nějaký standartní baterky ne…?

    0 0
    • o5majkl  

     třeba tenhle

     0 0
     • Bumerangista  

      Mám verzi tak dva roky starou a v přírodních podmínkách tak 12h max. Samozřejmě záleží na stáří baterky, ale myslím, že v těch materiálech taky trochu kecaj.

      0 0
      • o5majkl  

       To asi kecaj :) ona to nakonec taky nebude taková výhra… Vydrží to asi stejně.

       0 0
     • sharrow  

      Dobrý, takže koupíš logger a povezeš mapu? :-D

      0 0
      • o5majkl  

       no počkat, Honza Kopka jel napříč Aljaškou do Nome bez gpsky, tak proč bys nemohl jet Ty z čech na slováč s mapou? :D chceš survival máš ho mít… Já se divim, že se to nejede v lednu :)

       0 0
    • Howgh  

     taky bych to takhle viděl. Napíšu mu to na web..

     0 0
  • pelhrimov  

   Tak to vlákno také vytáhnu nahoru, když už jsem ten byznys plán Jana Kopky objevil. Pan Kopka má nějaký podnikatelský záměr, který je hodně podobný běhu okolo ČR. Vše je to krásné jen do okamžiku než se řekne, že je to závod a začnou se vymýšlet strašně složitá pravidla, která stejně nezajistí regulérnost závodu. Zkopíruji sem tři body pravidel, každý bod má dvě až tři věty, které si protiřečí. Úplně nádherné je pravidlo, že mohu telefonovat a mohu informovat, ale nesmím získávat informace :) Nesmím využívat pomoc svého doprovodu, ale mohu si zavolat mechanika, který přijede taxíkem :) Je to čistě otázka peněz a logistiky, trasa bude známa předem, takže kdo bude chtít vyhrát, tak si domluví support na trati a pojede nalehko jen s tím povinným hadříkem namočeným v benzínu :)

   Příklady naprosto gumových pravidel:

   1. přivolání cizí pomoci: účastníci mohou použít mobil a jiné

   komunikační prostředky (místní telefon, místní e-mail, místní internet apod.) k vyřešení své situace a svými organizačními schopnostmi si zajistit jakoukoli „cizí“ pomoc (přivolání taxi, zajištění si příjezdu mechanika z místního cykloservisu apod.). Nesmí být ale porušen bod c) tohoto článku.

   1. Internet v mobilním telefonu nesmí být používán, aby nebyli

   nezvýhodněni ti, kteří tuto možnost nemají. Jakýkoli nahodilý internet v libovolném místě je možno použít.

   1. kontaktování příbuzných a známých: Účastník může jakkoli

   kontaktovat své známé a příbuzné během závodu a informovat je o svém stavu, průběhu závodu apod., nesmí od nich ale získávat informace, které by mu napomáhali při závodě.

   Následujícím závěrem jsem si docela jistý: Akce už před svým odstartováním bude rok přitahovat menší či větší pozornost, to je také jejím účelem. Seriozně trénující sportovci se této akce nemohou zúčastnit pro nejasnost pravidel a pro většinu nadšenců je tato akce příliš časově a finančně náročná. A argumentovat nějakou dobrou partou je dost liché, když se závodníci minou o několik dní. Jo a ten běh okolo ČR měl dokonce naplánované živé vstupy v celostátních mediích a nakonec ho organizátor běžel ve dvojici a byl to velký úspěch.

   0 0
   • karliner  

    Nepruď.

    0 0
    • jonti  

     Me to naopak prijde jako velmi dobra zpetna vazba. Urcovat pravidla, ktere jsou takhle vagni a neni mozne jejich dodrzovani kontrolovat neni dobre.

     Idealni by bylo mit seznam povolenych nastroju, zpusobu komunikace a druhu predavanych informaci s tim, ze co s seznamu neni se nesmi.

     0 0
     • karliner  

      Ideální by bylo, kdyby pravidla nebyla potřeba.

      0 0
      • ememem  

       tiez si myslim ze by to bolo najlepsie kedze bych predpokladal ze asi nikto na taketo nieco nejde s tym jak to o…t.

       0 0
   • teepeex  

    pelhrimove vsad se, ze pokud tenhle vejlet uz nekdo pojede, tak to nebude posrana vychcandira, damy prominou

    je to vec cti kazdyho jedotlivce,

    0 0
    • pelhrimov  

     Hele, já jsem tomu věnoval čas, přečetl si celá pravidla a něco k tomu napsal, přes hodinu jsem se tím zabýval a podělil se o své závěry. Pak přijde zaslepený sektář, který nemá jediný argument k věci a jen vykřikuje hlášky typu: „Už to nehul.“ Ten závod má už teď, když si někdo náhodou přečte Tvoje argumenty, zaděláno na zajímavé startovní pole. Proč používáš slovo „vejlet“, když to má být závod nebo nakonec sám něvěříš tomu, že to bude regulérní závod?

     0 0
     • Darkson  

      mám pocit, že podle podobných pravidel jel Kopka závody na Aljašce nebo z Kanady do Mexika a šlo to. ono asi není reálné na takové trati kontrolovat rozdodčími dodržování pravidel…

      0 0
      • pepek  

       To mně na tom taky fascinovalo-borci dojeli na mexické hranice, oznámili na netu kdy dojeli, nikdo to nekontroloval a přesto nikdo nepochyboval o regulérnosti.

       0 0
       • Darkson  

        přesně tak. předpokládám, že na Kopkovu akci se přihlásí podobná sorta lidí

        0 0
     • teepeex  

      myslim si, ze tomu nerozumis

      nejsi clovek, co tohle pojede

      a preber si to jak chces

      ale co se tyce citovanych pravidel a jejich zneni, mas pravdu, nejsou exaktni a nezajisti nic

      0 0
     • sharrow  

      Souhlas, z mojí zkušenosti čim brutálnější akce, tim férovější lidi. Vyzkoušel jsem toho hodně, Spořku, 24hodinovku a 80+ hodinový outdoory. Čim drsnější závod, tim férovější lidi.

      Navíc třeba na těch 24kách si de trasu zkrátit uplně bez problémů, zejména v noci jseš často na trati široko daleko sám. Nikdo to nedělá, protože čelo takhle stejně nesjedeš

      0 0
      • Mikikuba  

       Mám za sebou opravdu hodně extrémních závodů a podle mě pokud má jít o závod musí být jasně daná pravidla včetně kontroly.Jinak to není závod nýbrž expedice.

       0 0
       • sharrow  

        Já měl právě pocit, že tu lidem vadila přílišná specifičnost pravidel ne? Navíc jak by sis představovala kontrolu toho, že někdo nemá support?

        0 0
        • Mikikuba  

         Myslím jestli chápu co se píše,že jim vadí rozpory v pravidlech a protichůdná pravidla.Normálně pokud je organizátor schopný se dá gps na kolo a kontrola je velice snadná a nonstop.Opravdu mám zkušeností hodně a v pohodě to funguje.Je to jenom o organizačních schopnostech pořadatele.

         0 0
         • Mikikuba  

          Všechny extrémní ZÁVODY jsou složitá logistická záležitost jak pro závodníky tak pořadatele.Je omyl lidí že sednou na kolo a jedou.To samý platí i o pořadatele!

          0 0
          • sharrow  

           Ale zrovna kontrola trasy pomocí GPS opravdu bude, myslím že se tu právě řešily spíš pravidla typu podpora, který podle mě kontrolovat moc nejdou.

           Četl jsem pravidla několikrát, četl jsem i tohle vlákno a zatim jsem nenašel nějaký vyložený rozpor.

           0 0
           • Mikikuba  

            Já jen reaguju na to co je výše.S kým a o čem se smí telefonovat třeba:)A jen podotýkám jak já vidím extrémní závod,že to bez jasné kontroly a pravidel nejde.Několikrát je zmíněno, že kontrola není třeba…Pak to podle mě ale není závod.On Honza Kopka k těmhle faktorům přistupuje hodně volně…Na čestnost se zvláště v Čechách vůbec spoléhat nejde.Také mám osobní konkrétní zkušenosti.I toto podvádění čechů bylo jedním z důvodů proč jsem poslední roky jezdila ultra závody jen v cizině.Tam prostě fungují striktní pravidla,kontrola i je pod úroveň účastníků podvádět.Jinak samozřejmě přeju ať vše proběhne OK!Ale prostě bez financí a to poměrně slušných ať už na straně závodníků nebo na straně pořadatele tyto závody na vrcholné úrovni dělat nejde.

            0 0
            • sharrow  

             Tak pravidlo telefonování je podle mě naprosto jasný. Smim zavolat domů, že se mi daří a mám vlka, ale technicky vzato by mi neměli říkat, že bude pršet a kolik hodin ztrácim na prvního člověka předemnou. Že mi to přijde přitažený za vlasy je druhá věc, ale neřekl bych že si tam něco protiřečí.

             Co se týká podvádění, tak sice češi jsou občas leváci, ale tohle je prostě jiná sorta. Třeba na outdoorech se dá vošulit uplně všechno a nikdo to nedělá, protože člověk může vyhrát maximálně diplom. Na 24hodinovkách se dá zkrátit trasa – nevim jestli to někdo dělá – ale pochybuju že tim někdy někdo závod vyhrál.

             Takže v kostce mi přijde, že se bavíme o tom, jestli můžeš vošulit support tým kterej ti vždycky za bukem podá housku s máslem. To asi můžeš, a pokud někomu stojí za to 2 týdny takhle zaměstnávat kamarády, tak mu ten den dřív v cíli přeju.

             0 0
            • sharrow  

             No a ještě přidám jeden příspěvek, nějak jsem přehlídnul s kým si píšu :-D

             Takže já to opravdu beru takovym tim hurá stylem, chci dojet v limitu. Pokud se tam objeví nějaký echt závodníci, tam je to asi jiná, do toho nevidim, takže tam to může být tak jak píšeš.

             0 0
             • Mikikuba  

              :)jo v poho.já fakt přeju, aby to dopadlo a všichni v ve zdraví zvládli.Vím o čem mluvím.Ještě mě zaráží v pravidlech jedna věc a to že neexistuje VŮBECžádný limit…to opravdu nechápu proč se to pak nazývá závod.a nemyslím to nijak zle.ale to v těch pravidlech fakt je napsaný…

              0 0
              • Bumerangista  

               Limit je ten, že když potkáš závodníky jedoucí v protisměru, tak už je další ročník a musíš odstoupit. :)

               0 0
               • Mikikuba  

                aha:)no jo to víš jsem nezkušený silničář jen…horák přijde na řadu letos:)

                0 0
                • Howgh  

                 dyť ještě není ani trasa (vidím jen čárku přes Československo). Počítám , že limit bude stanoven včas…stejně se bere jen symbolicky. Na Loudání vždycky dojedu v pondělí a vůbec není řeč, že by mě neklasifikovali. K těm názorům na sklony k podvádění. Honza Kopka je taky závodník z lepších kruhů, tak to nebezpečí šizení dramatizuje. Asi je to mezi „výkonnostními“ aktuálnější než u „normálních“

                 0 0
                • Howgh  

                 jo .. zdar Hanko, kdybys chtěla dát Loudání, řekni jim, že jseš má kamarádka. Určitě tě vezmou před všema náhradníkama :-))

                 www.loudani.borec.cz

                 není to nekalá konkurence 1000 miles . Jede se to, tuším, od 8.6.

                 0 0
                 • Mikikuba  

                  Teprve pořizuju horáka:)a slyšels na Cyklofestu já už se závoděním na 99%skončila.Nemám už žádnou motivaci:)nic těžšího něž RAAnení.Ultra je o co nejkratších pauzách,jízdě beze spánku a hlavně velice slušné rychlosti a výkonnosti.A tato kombinace je pro 99% lidi nestravitelná­.A k tomu logistika a finance.Proto ultra dělá pár lidí na světě.

                  0 0
                  • Howgh  

                   jj..tady jde o to být schopen přečkat ty noci na divoko (teda jet na lehko a hledat nocleh v eventuelních penzionech je v rámci pravidel), a k tomu být relativně dobrej biker. Psychika je důležitější než kondička. Každopádně je to hlavně dobrodružství a pak teprve závod.

                   0 0
                   • Howgh  

                    ps. takže finančně todle zas až tak náročné není

                    0 0
                    • Mikikuba  

                     jo souhlas.přesně takhle tuto akci chápu i já a psala jsem to výše.dobrodružství je to správný slovo.

                     0 0
              • Darkson  

               Kopka někde psal, jak se na Iditarodu zhoršilo počasí a někteří účastníci přečkali 3 týdny snad kdesi ve srubu, pak pokračovali a úspěšně dosáhli cíle:-))

               0 0
               • Mikikuba  

                Přesně vždyť říkám furt.Toto nejsou závody nýbrž extrémní expedice!A to že ještě není trať hotová je taky malinko mimo…

                0 0
                • Howgh  

                 ona možná hotová je. Třeba to bude řešit jako na Loudání. Tam se trasu dozvíš až na startu

                 0 0
                 • Mikikuba  

                  to samozřejmě nevím ale pak by to mělo být napsáno v pravidlech

                  0 0
                 • sharrow  

                  Psal jsem si s Honzou a naznačil že bude alespoň provizorní verze trasy někdy začátkem roku

                  0 0
      • Milwa  

       80+ hodinový outdoor myšlen Octoginta Octo?

       0 0
    • Howgh  

     jasňačka. Obzvlášť pokud ceny za vítězství budou jen symbolické, v což doufám. ty gpsky by se mu měly rozmluvit. Je to velký zádrhel – překážka účasti..

     0 0
     • pelhrimov  

      Výše cen s dodržováním pravidel nemá často nic společného. Nejvíce se fixluje v hloubi startovního pole, viz. masové maratony. Rozmazávat to více nebudu, kdo opravdu závodí, tak ty případy zná. Buď mobil povolím nebo zakážu jako v atletice, ale omezovat pravidly to co závodník do mobilu říká během 14 denního závodu je pitomost. Proč to vůbec pravidla zmiňují, když si tak věříte? Když už pravidla zmiňují taxíkáře, tak toto slovo je pro mne symbolem komerce v té nejčistší formě.

      0 0
      • RomanH  

       Ty si fakt myslis, ze na akcich typu Loudani, 1000mil a podobne, kde pojede kolem 50ti lidi, bude nektery z nich fixlovat ? Proc by to proboha delal ? Nejaka pravidla stanovit jako poradatel musis, ale tady se fakt nepredpoklada, ze si to nekdo vedome zkrati.

       0 0
       • pelhrimov  

        Nejde jen o zkracování, to je jasné selhání závodníka a týká se to i krátkých závodů. Zde jde o ten povolený/nepovolený doprovod. Ti s doprovodem v „rámci pravidel“ to pojedou týden a Ti na těžko 14 dní. Tento závod vyhraje ten, kdo maximálně „využije“ složitá pravidla. Je to čistě logistický problém, který vyřešit stojí velké peníze. Už před rokem Vám psal Turista, že v takto koncipovaném závodě rozhodne kreditka. Pořadatel si to zjednodušil a nerozkouskoval to na jasně ohraničené etapy, tys by toto částečně eliminovaly.

        0 0
        • JSt  

         kreditka rozhodne nerozhodne ;-). za sebe muzu rict, ze bych zavod nevyhral, ani kdyby za mnou stala miliarda :-)).

         mikikuba ma recht v tom, ze tenhle zavod je spis takova merena expedice.

         0 0
       • pelhrimov  

        50 lidí? Včera jsem si dělal v Excelu tabulku s počtem závodníků v kategoriích při závodech na 24h v letech 2010 a 2009. Nevím kolik lidí odstartuje, ale 50 lidí v cíli by byl velký úspěch i komerční, pokud by si zakoupili sponzorem dodanou GPS.

        0 0
        • RomanH  

         Tak Loudani jezdi okolo 50ti lidi, toto pojede mene.

         A kde beres tu jistotu, ze vetsina tech, co to pojede, GPSku nema ?

         0 0
         • pelhrimov  

          já to nevím a nic takového jsem nenapsal, jen zde čtu, reakce ostatních.

          0 0
       • karliner  

        Popravdě – na prvním Loudání se našli týpci, kteří třeba využívali asfaltky +/- souběžně vedoucí s trasou po TZ, najeli třeba víc km, ale pošetřili čas i síly. Do dalších ročníků byla na to konto upravena pravidla.

        0 0
        • RomanH  

         Hmmm, tak to jsou „Echt-Kvasnickove“ :-(

         0 0
         • Howgh  

          zdaar Romane…mám neodbytný nepříjemný pocit, že na Loudání nereflektuješ. Argument, že je pozdě se přihlásit je omyl. Při mé protekci by tě na 110% akceptovali.

          0 0
          • RomanH  

           Zdarec, ja uz jsem si rikal, co je s Tebou, ze se ted na netu moc nevyskytujes :-)

           Diky za pripomenuti, uz jsem jim napsal, tak snad to vyjde. Nevis, co Jirik ?

           0 0
           • JSt  

            ja se na loudani neprihlasil, pac koketuju tady s timto a oboje bych asi nezvladl zrealizovat…

            0 0
            • RomanH  

             Pojed Loudani, vezmem to na pohodu ;-)

             0 0
             • Howgh  

              pohoda je naštěstí relativní pojem..:-))

              0 0
              • RomanH  

               :-) A tak jasne, ze se to budem snazit ujet co nejdrive, ale zase nepojedem na krev, a nejake to pivo behem dne a pred spanim taky padne.

               0 0
           • Howgh  

            jináč…mám periodu – jsu děsně zhnilej a zpoza pece vylézám jen když je to akutní..ale dnes se chystám vyrazit přes pláně do Tíglu na svařák, medovinku a tak podobně…a taky do Sleněnky v Březině. Sory že to píšu až teď . Byl jsem dost nachcípané a myslel jsem , že nikam nepojedu..

            0 0
            • RomanH  

             Ja dnes hlidam sviste – Katka ma sluzbu.

             No nic, jdu jim nachystat obed.

             0 0
          • karliner  

           Člověče, nevím, jestli je dobrej nápad slíbit půlce B-F, že jim zařídíš protekci, když je vyprodáno už dva měsíce…

           0 0
           • Mikikuba  

            neboj já nejedu.takže jedna odpadla:)

            0 0
           • Howgh  

            návalu se neobávám…ad 2 – nabízím to jen lidem z východu. Kdo nebude reflektovat na eventuelní bus, obejde ten limit 45 lidí, nebo kolik se vás dovnitř vejde…

            0 0
            • karliner  

             No, tak to hlavně řekni organizátorům, že jim pomáháš shánět lidi, aby pak třeba nebyli překvapení, že někde na startu se přihlásí dalších x lidí, že jim to zařídil Honza :-)))

             0 0
            • karliner  

             A co se týče návalu, myslím, že teď je už několik desítek náhradníků pro start, tak aby se ti to nějak nevymklo.

             0 0
     • pelhrimov  

      S tím svým odporem k použití GPS jen potvrzuješ můj závěr. Některým nadšencům bude chybět čas a peníze. Existují přeci systémy, které mohou pracovat zcela autonomně dlouhou dobu, ale jsou strašně drahé. Bez GPS se lze při této akci snadno obejít, prostě se jen vybere pár kontrolních bodů a jinak ať každý jede do cíle jak nejrychleji umí, bude to pořádný extrémní závod a nebudou žádné pochybnosti o výsledcích, kromě klasického problému: Jel nebo nejel autem? Teď mne napadlo jak to možná s tou GPS kontrolou vyřešit, aby se závodník o nic nestaral, ale přemýšlení moc bolí, tak ať si to pořadatel vypotí sám.

      0 0
      • Howgh  

       …po turistických značkách auto neprojede. Na Loudání je těch kontrolních bodů na 550 km cca 70. Na foťáku nutno nastavit čas. To už by se blbě fixlovalo, když musíš ke všemu dávat bacha na soupeře, aby tě neodhalili

       0 0
    • kolda  

     proc do nej tak ryjes typku? ty pripominky jsou k tematu. nebo je to akce, ke ktere nelze mit konstruktivni, byt kriticke pripominky?

     0 0
     • karliner  

      Nevím tedy jak teepeex, ale já post začínající slovy o „byznys plánu“ a „podnikatelském záměru“ neberu jako konstruktivní nebo kritické připomínky, ale jako pruzení…

      0 0
      • jonti  

       Nevidim nic spatne na tom mit business plan pro takovou akci. Urcite to nebude mozne zorganizovat bez velke investice casove a nemale financni. Proto byt minimalne na nule s urcitou rezervou je nutnost pro kazdou akci, ktera se ma organizovat vic nez jednou.

       0 0
       • karliner  

        Já řekl svůj názor, ty svůj. Víc času nad příspěvkem pelhřimova trávit nehodlám.

        0 0
  • sharrow  

   Trasa už je onláááájn

   0 0
   • sharrow  

    Tak po prvnim ohledání musim říct že se Janko kopců fakt nebojí. Tatry neumim posoudit, ale třeba Krkonoše mi přijdou jako solidní horská etapa. Navíc žádná hřebenovka, ale pořád nahoru dolu.

    Pak mi taky přijde že Slovensko dělal nějakej silničář, moc terénu si tam člověk neužije tak váhám jestli neuvažovat o nějakejch žiletkách.

    0 0
    • teepeex  

     haha:)

     0 0
    • hribik A1  

     čo čakáš keď naši myslitelia vymysleli také zákony? keby to navrhol mimo ciest a lesných ciest, bolo by to protizákonné

     0 0
     • sharrow  

      Tak právě lesní cesty jsou ještě v pohodě, ale přijdou mi tam fakt dlouhý kusy vyloženě po silnici. Když se podíváš k Tatrám, tak se praktický celý objíždí po silnici. Na jednu stranu nadávám na kopce, ale nějaká vrcholová prémie po lesní cestě by se tam podle mě určo našla

      0 0
      • sharrow  

       Tak ještě update, koukal jsem že by se to dalo třeba po té Tatranské magistrále, to vypadá jako lesní cesta i jako cyklostezka (pokud správně chápu ty fialový značky).

       Pak si ale nejsem jistej přesnou dýlkou závodu. Podle těch dvou map to má jenom 1442 ale zase se počítá jenom vzdálenost od bodu k bodu, tak to možná naskáče na těch zatáčkách co nejsou vyklikaný přesně

       0 0
       • ememem  

        po tatranskaj magistrale sa az na par usekov na na biku ani nepohnes

        0 0
      • hribik A1  

       pokiaľ okolo tej obyčajnej cesty nič rozumné nemá (tj. schválené lesné cesty o šírke 4 metre alebo cykloznačky, ktorých je smiešny počet), tak mu nič iné nezostáva než obyčajná cesta. alebo vybehávať milión bumážiek, povolení, najlepšie na každom okrese u každej hnilej vrby zvlášť. tatrovky sú navyše národný park, tam sa dá predpokladať že tých zákazov bude ešte viac. pre také oblasti je formulácia myslímže „po verejných komunikáciách“ alebo tak nejak. pritom lesné cesty tiež často bývajú len nespojité zhluky

       0 0
   • ememem  

    kde?

    thanks.

    0 0
  • karliner  

   Tak je už přihlášeno 69 riderů, z toho drtivá většina na 1000 mil. Docela jsem zvědavej, kolik jich nakonec skutečně odstartuje.

   0 0
   • sharrow  

    To je fakt síla, na to že jsou všude závěje mi to přijde sakra úspěch. Navíc pokud je omezení na 70 lidí tak bude do března plno. Vyrážim zaplatit složenku.

    0 0
   • sharrow  

    32 zaplaceno, 84 přihlášeno. Do konce února je podle mě šmitec

    0 0
   • sharrow  

    49 zaplaceno 90 přilášeno beru zpět konec února :D

    0 0
  • Sibstr  

   Ahoj všichni, koukám že jste tu trochu výše v diskusi řešili GPS a nutnost ji udržet při životě celý závod. Vloni jsem byl měsíc v Africe, absolutně mimo civilizaci, a rád se podělím o své zkušenosti.

   Solární nabíječka je fajn, nicméně aby nabíjela musí být v klidu, za pohybu nic nenabijete:-( To jsem zjistil bohužel až v Africe a že tam sluníčko svítilo celý měsíc a obloha bez mráčku. Takže nakonec jsem používal solární nabíječku jen na nabíjení mobilu a to jenom o pauzách, protože za pochodu ta solární nabíječka mobil naopak vybíjela (jak se na mobilu pořád aktivovalo a deaktivovalo nabíjení).

   GPSku jsem měl s sebou Garmin GPS MAP 60CSx, která při úsporném módu vydržela na jedny baterky Enelop 2100mAh celých 36 hodin, baterek jsem měl s sebou 22 párů (většina půjčena od kamarádů modelářů). Nicméně není problém tužkovky koupit po cestě.

   Osobně bych doporučil pořídit nějaké dynamo a upravit ho tak, aby dávalo stabilně 5V a udělat si konektor na USB, protože tím se dá nabít úplně všechno. Pokud si dobře vzpomínám, tak přímo Nokie něco takového nabízí, ale bude to určitě dost drahé.

   0 0