prev.XT vs retez sram pc791 - nekompatibilita?

21 nepřečtených
  • grafik

    c, mam problem s novymi prevodniky XT (konkrtene prostrednim) a novym retezem sram pc 791. Pri silovejsim zaberu ma tendenci vyjizdet ze zubu na spodni casti (viz foto) a velmi casto se stane ze preskoci o zub a streli, pricemz vyda velmi nelahodivy zvuk. Retez a prevodniky jsou uplne nove, nejel jsem na nich dnes jen cca 80km. Muzete poradit co s tim? Myslite, ze se po par stovkach vzajemne zajedou a chod se „vyladi“?

    0 0
    • mato tope  

      Dle mého oka(oko vidí není pí..) evidentně něco jiného,prostě to nepásne.

      0 0
    • grafik  

      ne PC791 ale PC971 :)

      0 0
    • Pekáček  

      I kdyby byl řetěz moc dlouhý (blbě vyrobený), nemělo by to dělat problém. Sám jsem nasadil nedávno na zimáka s extra vytahanými řetězy nový převodník 32z (ocel Deore) a no problem. Spíš krátký (nový) řetěz dělá potíže – když se nasadí na sjeté převodníky, lepí se na ně. Ale tenhle se nelepí, naopak, odstává od zubů dole. Tak nevím. Koupil bych si nějaký starý dobrý osvědčený řetěz a zkusil to s ním. A tyhle změřil, pro sichr. A nebo mi ten nový půjč, mám teď nové placky Truvativ.

      0 0
      • Zerocool  

        dá se s tím opotřebovaným převodníkem jezdit dál?? když se řetěz trochu natáhne tak problém ustane???

        0 0
        • Pekáček  

          Nedávno jsem měnil prostřední placku na výše zmiňovaných Truvativech, prostě další řetěz už nepobrala, začal se lepit a sukovat. Pokusil jsem se trochu pilníkem zarovnat zuby a řetěz akorát začal střílet, takže jsem koupil novou placku. Jestli máš nervy jezdit když tě to bude zlobit a doufat že to bude po čase v pořádku…

          0 0
          • Zerocool  

            nervy mi to žere dost, problém je, že nám to dělá jak na sviňu na obou kolech, asi jsem pozdě vyměnil řetězy nebo jsou ty Truvativy nic moc (myslím převodníky)

            0 0
    • yetti  

      Zkusil bych koupit jeste jeden novej retez, nejlepe od jineho vyrobce. Tenhle pokud je ok, tak se ti nezkazi a urcite ho casem vyuzijes a pokud se ani jinej retez nechytne, tak reklamuj tu placku, pac to bude zmetek.

      0 0
    • mar_tin1  

      si vymente retezy s joesverigem. jemu se zase lepi :-) bike-forum.cz/forum/re­tez-se-lepi-na-prevodnik/435734/f­orum.html#unre­ad1

      0 0
    • grafik  

      vcera sem vyzkousel retez c.4 SH HG54 (viz. odkaz) a nebyl problem, zkousel jsem i velmi silove zabery, retez ani jednou nepreskocil, tudiz prevodnik je ok. Retezy 971 zkusim vyreklamovat. Uvidim jak dopadnu …

      www.bike-forum.cz/…2/forum.html#…

      0 0
    • Daf  

      To vypada divne. Meril jsi ho?

      0 0
    • Paja  

      Mels ten retez spravne dlouhej? Prijde mi divny, pokud mel 132,0 (coz je uplne normalni) aby to na pulotacce na prevodniku nesedelo.

      0 0
      • grafik  

        jo mel, ten retez je proste nejak divne kratkej

        0 0
      • grafik  

        nabidni reseni: xt prev a novy Sr 971 = preskakovani xt prev a jety Sh hg53 = chod naprosto ok

        • tak kde je chyba?! A co by ses pokusil vymenit?! Prevodniky? … snad ne ;)
        0 0
        • Paja  

          Vzhledem k tomu, ze jsou prevodniky novy, tak bych je usetril:o) on by stejne nemel byt podobnej problem ani se staryma prevodnikama, tam by se spis retez na pilu „lepil“. Pokud jsou ty retezy stejne dlouhy (pocet clanku), tak je fakt hodne divny, ze to nefunguje, kazdopadne tech 132,0 u novyho sramu neni malo, jak uz jsem psal C9 jsou jeste kratsi. Zkousels to s novym shimano retezem? Jety se budou asi tezkou shanet:o)

          0 0
          • maxtor  

            Kdyby chtěl někdo jetý řetěz Shimano, není problém:-)

            0 0
          • grafik  

            nezkousel – zitra nebo pozitri prijdou nove – pak sem dam info …

            0 0
    • grafik  

      po vymene retezu sram 971 za Shimano HG73 prevody slapou jak vino. Vcera po praci sem najel cca 50km a nepreskecil ani jednou, drzel bez problemu i pri velmi silovem zaberu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.