• pajasimi

    zdravím, všelijakým způsobem se ke mě dostal stařičkej rám od meridy, nějaká šílená ocel, vypadá jak současný celoteska, tak jsem na to jen dočasně nahodil díly co by jinak šli do šrotu, teď už jsou zase dole a rám je osiřelej..vás se chci zeptat, jestli myslíte že má cenu jej nechat přelakovat, nějak zrekonstruovat kluzný ložisko ( je tam půlmetrovej vakl ) sehnat tlumič (dá se sehnat tl. na tak malej zdvih?) a osadit ho..ještě bych byl vděčnej za jakýkoliv info k roku výroby a názvu modelu..meriďáci mi odepsali že už je to starý a neví, a ještě mi doporučili nejezdit na takto starém rámu z důvodu možného rizika zlomení, kvůli stáří

    Anketa: tak co s nim?

    8x
    44%
    0 0
    • pajasimi  

      než odjedu bikovat na šumavu, ještě „to“ hodim nahoru, třeba tu přecijen něco najdu, až se vrátím:)

      0 0
    • Tomcat  

      Rekonstruovat a opravit, punk´s not death :-)

      www.bike-forum.cz/…3/forum.html#…

      Jinak nick Shamick na tomhle kole začínal , pekelné to približovadlo ale když se poladí svou práci odvede.

      0 0
      • pajasimi  

        vskutku? a netušíš co je to za rok výroby aspoň přibližně?

        0 0
    • pajasimi  

      tak jsem se rozhodl že do toho pudu, teď řešim do jaký barvy to hodit, uvažuju o černý nebo bílý(myslíte že by bylo v pohodě dát třeba kyvku jinou barvou než rám?), dál nevim kde to nechat přelakovat (zatím vím jen o firmě Štěrba, htčka dělaj cca za litra to by šlo, ale u fulla je litr za rám a litr za kyvku, tolik do toho nedám) (btw uvažuju o tom, že bych ho nechal jen opískovat, a sám to nalakoval timhle www.autofam.cz/index.php?… nemám však s lakováním moc zkušeností a asi bych musel nějak vyřešit ještě podkladovou vrstvu a bezbarvej lak že? nebo nevíte kde jinde by „chameleona“ udělali za nějakou solidní cenu?)

      0 0
      • roud  

        do toho kola bych nedal ani korunu kdyby to bylo naky Ht s hezkejma housenkama tak ok ale tohleto je opravdu ohyzdnost…

        0 0
        • pajasimi  

          nekoukej se na to jakýma sračkama je to osazený ale koukej na to že chci postavit retro fulla

          0 0
          • roud  

            přeju hodně štěstí třeba se ti to povede … pak sem dej foto…

            0 0
    • tbc  

      Co je zle na tom laku co tam je? Co moze byt lespie ako povodny, zachovaly?

      0 0
      • pajasimi  

        zlé je to že místama je odlouplej a na tom místě je rez

        0 0
        • tbc  

          NJ. To je zle, s tym treba nieco robit. Ale prides o tie cool napisy co tam su :(

          0 0
    • Twister  

      Kup něco na cyklobazaru. Občas se tam objeví starej rám i s tlumičem, futr se tam motal jeden ocelovej Fort. Tohle je fakt teskárna.

      0 0
      • pajasimi  

        já věřim že v době kdy tenhle rám vzniknul tyhle tescobiky ještě nebyli nebo se pletu? jinak jo..vypadá přesně jak ze špáru..

        0 0
    • Omen  

      jestli to chceš lakovat tak to nech opískovat a nastříkat komaxitem tak se stejně stříkají všechna kola a je to určitě za mím než za 2

      0 0
    • Omen  

      no nech to opískovat a nastříkat komaxitem tak se ted stejně dělaji všechny kola a nebude to za 2 tis a barevně stejně jako bylo aby to bylo „originál“

      0 0
      • pajasimi  

        ok někde se na to poptám a to dělaj třeba i v autolakovně??

        0 0
        • Omen  

          ne najdi si na netu firmy co dělají práškové laky

          0 0
    • pajasimi  

      jako já chápu že to na většinu působí jako tesco bike, žiju v přesvědčení že to kolo bylo ve svý době „dobrý“ ale jestli šlo opravdu o model pro supermarkety, tak ho hážu do popelnice

      0 0
      • roud  

        je na tom napis merida bejt to u mě doma tak bych to vyhodil jen ten představec vypada brutus :) už tvůj tuning co ?

        0 0
        • pajasimi  

          popravdě řidítka a představec byly původně černý, ale od sluníčka zezlátly, vypadá to hustě:D nejvíc hrdej jsem na to sedlo (ironie) nějaký noname zbavený polstrování a hodně hodně materiálu ubráno:D

          0 0
        • Omen  

          nemůžu si pomoct ale uživatel roud tu se tu do každýho jen sere nečetl jsem od něj snad nic jiného než kritiku přitom jeho profilu vévodí pěkná silnička s klipsnama ještě že už si pořídil kufráče

          0 0
          • roud  

            nevim zda na to mam vubec odpovidat snažim se poradit všem co můžu a když kritizuju tak jen opravněně nebo máš snad jinej pocit… a to že se mi nelíbí merida je moje věc a tenhle tesco bajk se podle mě nemůže líbit snad nikomu… strašně se mi líbí jak ste všichni chytrý ale když někdo chce poradit tak jen srandičky a skutek utek…

            0 0
    • tbc  

      MMX, tatko jazdi (1000km/rok) na cca 40-rocnom favaku, ktory dostal ako 11rocny chlapec. Samozrejme, ze povodneho ma na tom uz len malo, ram, vidlicu a brzdy. V kazdom servise mu povedali ze je riziko na tom jazdit. Z vlastnej skusenosti mozem povedat ze to ma uchylne presilenu objimku stredovej osy, takze efektivita slapania bude dost znizena, nehovoriac o tom ze pily maju tym padom viditelny vakl…

      Ale teda raz za cas sa na tom da previezt dopohody ;))

      Predpokladam, ze ked ho zrestaurujes, nepotiahens s nim niekam na preteky ;)

      0 0
    • pajasimi  

      nevíte jestli je vyměnitelný/o­pravitelný to kluzný pouzdro? je tam 1cm vakl

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.