bike - postavit nebo koupit celý

52 nepřečtených
  • sfinga

    Stavíte si kolo podle svých představ nebo pouze podle stavu financí? Nebo je lepší si koupit celý bike už postavený? Já si dnes bika dostavěl a je to krásný pocit, jen je to občas docela honička sehnat to co tam chci. Občas si říkám, že koupit celý je jednoduší :-)

    0 0
    • v3d  

      Taky jsem právě ve finiši, ještě si zítra vyzvednu nově vypletené kolo a přijde mi kotoučovka na veverky. Měl jsem postaršího RM Master, tak jsem do něj nacpal 11 tisíc a je to fakt bezva pocit.. Nový už mě tak nějak ani neláká:) Brzo sem hodim fotky

      0 0
    • Veeteck  

      Hod fotku, to me zajima.

      0 0
      • sann  

        NO ja osobne jsem priznivcem stavenych kol, ja bych si ho nechal postavit od nakeho prodejce, co tomu hodne rozumi a je schopen stavet kola za rozumne penize. Ja jsem si vzdy kolo stavel nebo alespon prestavoval seriovky

        0 0
      • sfinga  

        večer ji sem hodím, at mužete kritizovat :-)))

        0 0
      • v3d  

        Jj, zítra. Prodejce tak nejak nezvladl vzpouru IT a tak kotouc prijde az zitra

        0 0
    • yetti  

      Staveni kola me bavi a mam alespon v zime co delat a nad cim premyslet.

      0 0
      • wlk  

        souhlasím,chodím jak hladovej vlk okolo bajku,promačkávám páčky, koukám, koukám a nakonec jsem o pár set až tisíc lehčí :-))..ale aspoň se přítulkyni zlepšuje výbava :-)

        0 0
    • mdk  

      Ja jednoznacne skladam i ked moj prvy s odpruzenou vidlou som kupil komplet..teras nikdy…Iba keby som nasiel bike mojej potreby(LX, HAyes 9, SPlice, Ritchey, mavic 317, maxxis ignitor) neviete o niečom takom?

      0 0
    • black.horse  

      rád si kolo stavím a i kdybych koupil celý bajk, tak ho stejně začnu přestavovat, kolo je prostě moje úchylka a rád si s ním hraju:-)

      0 0
    • goofy  

      Kola si stavim. A jeden z hlavnich duvodu je nedostatek financi na zacatku prestavby… Proto uz sem do kola narval tolik penez, a jak prijdou plaste, tak to bude asi vicemene definitivni podoba, nez koupim fulla :o) Ale kdybych mel nejaky staly prijem, tak bych kolo koupil cele, a posprehazoval veci, ktere se mi nelibi. Je to o hodne mene financne narocne. Ikdyz kdovi… mne to bavi se v tom hrabat ;o)

      0 0
    • VencaV1  

      Kolo si koupim a pak ho postupne prestavim. U minuleho mi nakonec zustal puvodni akorat ram a predni naboj.

      0 0
      • wbiker  

        Už jsem myslel že tady tenhle názor nezazní. Dělám to úplně stejně.

        0 0
      • pop  

        přesně tak…aspoň se pořád na každej novej komponent těšíš :))

        0 0
      • jonti  

        Ja to robim rovnako, len skoda, ze do bicykla, ktory sa dal zohnat za 26000Kc, dam vyse 15000Kc. Ale bike budem mat snad lepsi nez by bol ten za 40000 a navyse dost suciastok na zimu :)

        0 0
    • Lister  

      no tak první kolo jsem si koupil a někdy minulý rok na podzim začal přestavba a skončilo to tak, že mi tam zbyl jen přesmykač :o) Byla to švanda, hodně mě to byvilo, když se vychytzají dobrý akce tak se dají pořídit skvělí věci za super peníze, i když celkově to vyšlo 100% dráž, ale na kolik nevím, preventivně jsem to nepočítal :o)

      No a abych přesně specifikoval můj přístup – rád si stavím kolo z věcí, které mám rád, ale jsem silně limitovanej penězma, takže se často kompromisu nevyhnu – oblíbenou značku bych asi neměnil, radši vezmu nižní model.

      0 0
      • Lister  

        „moje cesta“ na fotce :o)

        0 0
        • v3d  

          Hezký.. Ty dráty zatím zvládaj kotoučovku? Přijde mi jich tam hrozně málo:)

          0 0
          • Lister  

            zatím kotoučovku zvládají, ale není tam dlouho. Kola jsou jen provizorně, přes zimu chci sehnat něco jiného – líbí se mi zapletený FSA, ale hodně uvažuju, jestli se nevrátit ke klasice.

            0 0
        • Thidney  

          se mi líbí i ty změny pozadí na fotkách, pane jsem maaagoooor, ale to si opravdu uzivam .-)

          0 0
          • Lister  

            no ani mi nedošlo že je to focený všechno jinde – te´d to vypadá, že si současně polepšuju i pokud jde o bydlení :o))))

            0 0
      • grafik  

        pokud mas dobre kontakty tak skladacka nemusi vyjit o moc draz … ;)

        0 0
      • sportovni_biker  

        Finančně omezený? :-D Tak to mě nenapadlo, protože jsem vůbec nestíhal sledovat, jak se to kolo mění. Co týden, jiný komponenty :-)

        0 0
        • Lister  

          no však už jsem taky skončil, prašule musí jít jinam :o)

          0 0
      • DD  

        taky si kola stavim ale kdybych ho nemel tak tomuhle asi neodolam :-) www.velo-shop.cz/…robnosti.php?…

        0 0
      • DD  

        taky si kola stavim ale kdybych ho nemel tak tomuhle asi neodolam :-) www.velo-shop.cz/…robnosti.php?…

        0 0
        • mosquito  

          supr tip .. a nebylo by neco v 21" ? neco jako GT avalanche expert ?

          0 0
          • Rolei  

            Na velohanak za 30,ale asi si hledal ještě levnější předpokládám :-o

            0 0
            • mosquito  

              no tech 23 co za nej chteli bylo max, jeste nebyl spatnej ten Ravo Racing XC za 18 ale ta bila to kolo vylozene brzdi .. a ja chtel neco nenapadnyho

              0 0
    • TheIF  

      Jasně, že jsi koupím celý kolo, který později upravím vyjde to mnohonásobně levněji (hlavně samostané rámy známých značek jsou hodně předražené)

      Moje kolo stálo 52000 (a kromě SHITMANO klik a nábojů jsem spokojen) a tolik by stálo si jej složit:

      Nerve ES All Mountain New Fact 8 Chassis + RockShox Pearl 3.3 :34000 FOX TALAS RLC :21420 SRAM X.9 :2395 Shimano Deore XT :1090 SRAM X.9 Trigger :1794 Avid Juicy 7 :7490 Shimano Deore (náboje) :1000 Shimano Deore 11–34 (kazeta) :730 SUN SOS P1 (ráfky) :1500 Schwalbe Albert 2,25 (pláště) :1800 Shimano Deore LX M580 Hollowtech II :4490 Syntace Superforce (představec) :2600 Syntace Vector Lowrider 2014 (vlajdy) :1700 Selle Italia C2 Special Edition (sedlo) :800

      Thomson Elite (sedlovka) :1800

      CELKEM :84609

      0 0
      • rock  

        No, nevím, jestli se to cenové porovnání dá brát takhle doslova. Za prvé, spousta komponentů se dá sehnat MNOHEM levněji (namátkou bez dlouhého hledání -Koloshop, první net obchod, na který jsem klikl- na klikách úspora 40%, na přehazovačce cca 20%, přesmyk 25% a tak by to šlo dál). Samozřejmě by to dráž vyšlo -cenu rámu beru jako danou-, ale snad by se ten rozdíl dal trochu srazit Za druhé, na kupovaném kole moc neovlivníš skladbu komponentů. Píšeš, že se Ti líbí, tak jak je, tak je to až druhořadá námitka, každý se na to dívá jinak. Mně třeba připadá nepoměr mezi cenou sedla a třeba kol (ráfky + náboje) na jedné straně a řidítek s představcem na druhé. Ale každý má jiné priority, to je jenom můj osobní náhled …

        0 0
        • Lister  

          souhlasím, ty ceny mi přijdou taky přemrštěný, rozdíl tam určitě bude ve prosspěch komplet kola, ale nebude tak veliký, zy tahle peníze bych z těch komponentů nekoupil vůběc nic :o)

          0 0
          • TheIF  

            Jasně já jsem neprolézal všechny shopy, ale vzal ceny z prvního na který jsem narazil (cykloexpert)

            O těch nábojech jsem věděl – vyšší model, který jsem chtěl byl už vyprodaný (komplet SUN ringle) ale stejně tam přijde MAVIC CrosMax XL/SL

            0 0
            • Lister  

              to je zajímavý, cykloexpert je většinou úplně poslední obchod na který neražím :o)))))))))))

              0 0
              • TheIF  

                Ale asi ho má googl rád :-) Já ty komponenty hledal přes něj

                0 0
    • Jane  

      Tak já raději stavím – i když je to cenově nevýhodné… Prostě nemám po ruce 50 tisíc na solidní HT, takže to skládám komponent po komponentu… A časem z toho něco vyleze. Navíc dnes je docela problém sehnat postavený kolo na Sidu s náboji Hugi a XT komponenty. Cenu skládačky srážím nákupem přes net, Sidku a zadní kolo jsem sehnala přes inzerát… Aspoň mám bike podle sebe a mohu volit cenu komponentů přesně podle toho, kolik chci do jednotlivých částí investovat. A nové kolo s XTR to rozhodně není, pač by mě mrzelo, že bych časem přešla na XT a vzniklo by z toho jaksi „horší“ kolo…:-)

      0 0
    • Mamut  

      Este som nevidel hotovku, ktora by mi plne vyhovovala, co mnou poskladany bude vzdy. Na druhej strane, akurat som skoro doskladal noveho fulla a narazil som so smykacom. Specialne som si z nejakeho kamenaku nechaval posielat stary dobry Sram Quartz (este plastova verzia, s normalnou taznou pruzinou namiesto beznej torznej) a nenahodim ho, pretoze mu zavadzia hlavny cap. Takze kupujem dalsi smykac, sucasny Sram X-gen. Obcas sa to trocha predrazi.

      0 0
      • pegas  

        co mas za fulla jestli se muzu zeptati?…jinak bych to rekl asi takto pokud bych jezdil na HT tak bych asi svoje dalsi kolo skladal a verim ze to vyjde cenove nastejno, pokud si projedu net tak priznivou cenu vzdy najdu..a ramu je velkej vyber…Ale chtel bych aby me dalsi kolo bylo nejaky enduro, all-mountain, coz me vystava poblem jakej ram sehnat…pokud bych fulla skladal tak ram vyjde asi pekne draho..takze asi koupim neco serioveho a postupne budu obmenovat…libi se me trance nebo rb..ted se snazim sehnat veskere info o techto kolech..

        0 0
        • Mamut  

          Merida Mission. Mal som ram aj s tlmicom za 9000. Co je polovica ofic. ceny.

          0 0
          • pegas  

            aha..toz to se pak sklada:-))))…to je moc pekna cena…

            0 0
            • Mamut  

              www.bike-discount.de/www/navfram.asp?…

              Momentalne 999E, este pred tyzdnom ho mali za 799. Co je zhruba suma, ktoru som ja vrazil do svojho. Pricom som zo stareho recykloval brzdy a kolesa. Tu som mohol mat vsetko nove, navyse hydry, zdvih 100mm a pravdepodobne tuhsi ram, nez Merida.

              Na druhej strane svoj vlastny mam komplet na Srame a nemusim sa srat so Shimanom.

              0 0
    • zirecek  

      Kde je slíbené foto? :-)

      0 0
    • georgio  

      No, ja jsem presvedcenej, ze komplet kolo vyjde levnejc…ale presto zustavam u stavby…pred sesti lety jsem si poridil sve prvni lepsi MTB…a vlastne hned zacal s prestavbou…ted ji dokoncuju…uz zbyva jen ram a sedlovka, a ty mam take objednane…i kdyz mnoho komponentu casem odchazelo, je to preci jen mensi financni sok kupovat postupne, nez komplet kolo…ted jsem stal pred tezkym rozhodnutim…protoze do kola davam dalsich cca17 tis, jestli nemam jit do noveho…ale je to hodne citova zalezitost…ted mam na kole presne ty komponenty ktere chci…a nenasel jsem komplet kolo, ktere by me pozadavky plne splnovalo, takze jsem zustal u prestavby…vyjde to draz, ale mam kolo takove jake chci:-)

      0 0
      • v3d  

        Něco podobnýho jsem taky řešil. Dát do něj 10–12k nebo 15k úplně novej. Nakonec jsem to poskládal a bavilo mě to, vybíral si s ohledem na finance, jen to tu většina strhalo, že prej vyhozeny peníze:)

        0 0
        • georgio  

          Ja stal pred rozhodnutim dat 17tis do upgradu, nebo tak 29 do noveho kola, ktere by odpovidalo mym predstavam, zvolil jsem prestavbu…celkove to vyjde draz, ale jsem spokojen:-)

          0 0
    • Daf  

      Kdyz clovek zacina bez niceho. tak je asi lepsi koupit celyho bika a tam vymenit par komponentu. No ale kdyz ma ve skrini 50% pouzitelnych dilu treba z predchozyho biku, tak neni co resit a hura do skladani :)

      0 0
    • cabbage  

      když se povede koupit kolo co má ± včechny komponenty jaký bych chtěl, tak rozhodně koupit celý kolo. stavět kolo má smysl pro ty co maj a) hodně peněz b) hodně komponentů

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.