• Lister

    Bohužel léto pryč a mně začíná být na kole zima, tak přemýšlím o koupení nějaké vesty. Ale nechci za ni dát moc peněz. Tak kolem 500. Vím, že to není moc, ale snad se něco najde. pokud máte zkušenosti z nějakým konkrétním produktem tak prosím poraďte. Zatím jsem v téhle cenové relaci narazil jenom na vestu od Atexu.

    0 0
    • aku  

      http://www.axonsport.cz/abundy.htm

      zkusenost sice s temi vestami nemam ale uvazuju o BIKER

      0 0
    • kovar  

      no budu asi některé prudit, po nějakých pokusech mohu za sebe říci, že pro mě je vesta absolutně nepoužitelná věc, pokud mi táhne na ramena, tak je to v pr… . a vesta si klidně muže být sebeteplejší a sebeneprofouknu­telnější. Každej jsme jinej, já potřebuju mít ramenní klouby nimimálne ve stejném teple jako trup, nebo i ve větším teple. To je jako s nohama, když je na ně zima…

      0 0
      • Air  

        souhlas. Ja jsem taky vestu zavrhnul kvuli ramenum. Koupil jsem celou bundu s dlouhym zipem v podpazi na odvetrani. Ale tu vestu si mozna za nejakych 500 koupim taky, ale jen jako rezervu pro chladne rana/vecery kdyz pres den se da jet i bez ni. Ale jinak taky zastavam postoj, ze klouby mam jenom jedny a kdyz me na jare ramena promrzly pri vecernim navratu domu, tak to nebylo vubec prijemny.

        0 0
        • kankrlicek  

          Mám stejný problém, a proto když jsem kupoval vestu, měl jsem podmínku, že bych chtěl, aby mi zakrývala i ramena. Prý bez problémů a opravdu vestička má aspoň minimální překrytí ramen. Není to krátký rukáv, ale zima na rameno už není. Pardubice – Kylie Sport.

          0 0
      • RomanH  

        Vesta neni spatna vec, ale jen na par okamziku v roce. Koupil jsem si pred dvema lety v akci vestu Bieme z Windstoperu za smesnou castku pod 1000 Kc. Kryje mi i ramena a v kombinaci navlekama na ruky to nema chybu. Hodi se to ale jen na leto jako ochrana v delsich sjezdech, pripadne rozjeti nebo dojezd domu. Pokud je chladneji delsi dobu, je lepsi pertexka.

        0 0
        • madcat  

          Na pár okamžiků v roce utratit „směšných“ 1000 Kč mi přijde trochu zvláštní, to bych se na to asi vykašlal, nic proti :) Nebo koupil něco univerzálnějšího, pro co budu mít víc využití…

          0 0
          • jIrI___  

            Lehká vesta je ten nejužitečnější a nejuniverzálnější kousek oblečení, který doma mám. V podstatě ji používám od jara do zimy.

            0 0
            • krokus  

              Co konkrétně používáš?

              0 0
              • jIrI___  

                Mám nějakou obyč od Pellsu, už 4 roky starou (dostal jsem ji tehdy k rámu). Hlavně se mi na ní líbí, že má záda svisle rozdělené jakoby na třetiny a prostřední část je ze stejného materiálu jako předek, síťky jsou jen po bocích. Člověku pak pocitově netáhne tak moc na záda. A vysoký límec se taky využije.

                0 0
      • Martin  

        Hmm. Já mám vestu od Axonu. Za nic na světě bych neměnil. Přijde mi, že je to jedna z nejlepších vychytávek cyklooblečení.

        0 0
      • Bikes  

        Panove, i na takové (excesy) zřejmě myslí REGATTA. Zahlíd jsem je na Bike Brnu a měli krásne věci za super ceny. mají vesty s pekrytím ramen. Mrjněte na jejich vebovky Regatta.com a posuďte, zda by to nestalo za hřích.

        0 0
      • RUMcajs  

        Cenove je vyrazne nad 500kc a nejedna se primo o vestu,

        ale nekomu se tenhle tip muze hodit.

        Plnohodnotna WS bunda s moznosti vetrat rukavama, ci je odepnout a ziskat tak vestu s kratkyma rukavama.

        Pouzitelna v idealne v teplotach pod 10C.

        Link: http://www.gearreview.com/…-phantom.php

        0 0
        • raceman  

          tohle presne dela etape… mam neco na ten zpusob a je to uplne idealni

          0 0
      • weekend warrior  

        no zatím si mě moc nezprudil, ale jestli mi zítra bude ve vestě zima na ramena, máš to na svědomí:)

        0 0
    • Volf  

      Mám vestu od Kalaše, za kterou jsem dal kolem 400,– . Nemá ani zateplenej límec, ani podloženej zip a naprostá pohoda. Dost dlouho se dá jezdit v zatepleným dresu a v týto vestě.

      0 0
      • K2  

        Vestu od Kalase mám, střih má dobrý, nic neváží, kolem krku nefouká, ale upozornil bych na následující: Guma kolem pasu je moc stažená a neumožňuje regulaci, takže vesta má tendenci se vyhrnovat a dělat v předu na zipu prapodivné záhyby – řeším to v předu přehnutím vesty a nic se nekrabatí. Pokud bych kupoval znova, mrknul bych se na vesty se stahováním gumy okolo pasu a krku – jsou většinou dražší. Zajímavé řešení ma Senzor – ultralehká větrovka, která je odvětraná stejně jako cyklistické pláštěnky sí?ovinou podél celých rukávů a bundy shora až k pasu. cena okolo litru.

        0 0
        • Volf  

          Pokud se ti krabatí tak jsi si koupil moc dlouhou. Jinak já taky.

          0 0
          • K2  

            Mám M, do S bych se nenarval (prodavač mi pořád doporučoval L co měl na krámě…Chtělo by to jen gumu s regulací.

            0 0
            • Wiktor  

              Na tu tesnou gumu si v mem okoli stezujou vsichni…

              0 0
              • Lenka.05  

                Když je těsná guma, prý je to nepříjemné. Nevím, já s tím zkušenost nemám :)

                0 0
                • Richi  

                  Já jo. Nic moc to není. Chvilku tu dětskou velikost zkoušíte nasadit a potom jdeš na cigáro, protože nic jiného už dělat nejde. :-)

                  0 0
                  • Lenka.05  

                    No údajně je to jako chodit v holinkách v teplý vodě :)

                    0 0
                    • Orfi  

                      V nasich letech uz guma netreba.:D

                      0 0
                    • rš2  

                      Holinky v teplý vodě mě naprosto rozstřelily… :-D

                      0 0
                      • Richi  

                        Nu jsou mnohé záludnosti života a správný biker musí být připraven na vše. :-)

                        0 0
                        • Lenka.05  

                          No co všechno se člověk nedozví při debatě o cyklistické vestě, že? :))

                          No ale co se vestičky na kolo týká, tak já jsem její zastánce;)

                          0 0
                          • Richi  

                            Nemusíš se rozepisovat, je mi to uplně jasný.

                            Svými názory a zkušenostmi na takovou intimitu, jakými holinky jsou, by jsi jistě dokázala inspirovat či vést nejednoho bikera, ale dotaz byl v tomto případě na vestu. :-)

                            Takže vesta asi ano, ale žádnou teď nemám.:-)

                            0 0
      • Mamut  

        Tiez mam Kalas (+ dalsi je v rodine). Za 360 (pred 3–4 rokmi) som spokojny. Ked bola nova, tak odolavala aj na vodu, teraz uz nie. A po dlhom dazdi pusta trochu farbu. To som zistil, ked som si ju vzal na vodu a mal som pod nou biele triko.

        0 0
      • bagr84  

        Vozim taky Kalase a spokojenost, limec trosku zateplenej je, zada sitovany. K tomu navleky (taky od Kalase). Da se s tim projezdit podzim / jaro, kdyz prituhne, hodim pod to termo triko.

        V pase je mi akorat.

        0 0
    • MARIN  

      http://www.bbbparts.com/…s/bbw65.html Mam ji pres rok. Predek a zada z neprofuku, boky ze sitoviny, zip podlozeny zespodu, stojacek, vzadu kapsa a reflexni pruh. Kolem ramen a v pasu je stazena gumou. Kdyz se slozi tak o ni v kapse dresu ani nevim

      450,–

      0 0
      • Bobo  

        Kdepak se to dá koupit za tuhle cenu? Takovou bych bral taky.

        0 0
      • Twisp  

        hmm pekna ja chci takyyy

        0 0
        • MARIN  

          zkuste primo dovozce: Jaroslav Mikulička-CYKLOCENTRUM,Sadová 17, 78985 Mohelnice, tel.:583431293

          0 0
    • Lister  

      Už vím jak se jmenuje ten matroš na té Atexové vestě. Je to Porotex. Máte někdo zkušenosti s tímhle. Jsem z malého města a moc velký výběr tu není. A čekat na dodávku z e-shopu teď nemůžu. Je to akutní.

      0 0
      • Air  

        podivej na diskusi „Co na seba v dazdi“ – myslim ze se to tak nejak jmenovalo… probehla pred asi 1–2 tydny

        0 0
      • Paja  

        O porotexu jsem tam psal ja mam z nej plastenku a navleky do deste – je nepromokavy a prodysny,ale na vestu mi prijde zbytecny nepromokavy mateial, zvlast kdyz by mela sitovany zada:) prodysnejsi bude nejaky lehounky sustak – pertex, tacte (zkus mrknout na axon)

        0 0
    • blue.sun  

      Mám právě tu Atexku, ale už třetí rok, takže model bude někde jinde. Jsem s ní spokojenej, zepředu neprofukuje, má polosí?ovaný záda a je mi v ní celkově moc pěkně. Stála tehdy asi 550, nebo tak nějak.

      0 0
      • davevi  

        mam asi taky uplne stejný model od Atexu a jsem s ní hodně spokojenej. Po ctyri roky vydržela a ze toho už má za sebou dost.

        0 0
    • x-mass  

      Asi to s tou cenou bude malinko mimo misu, ale opatril jsem si bundu od Craftu za 1500,–. Nepromokne, jentak neprofoukne, daji se odepnout rukavy. Radeji jsem sel do tohodle, nez abych si kupoval jednostrane vyuzitelnou vestu.

      0 0
      • Lister  

        Jo o té vím. To je taková ta, na které se rukávy přípínají tak, že pak ramena chrání dvě vrstvy materiálu, ne?? Přemýšlel jsem o tom, navíc když jsem slyšel, že ten matroš skvěle dýchá.

        0 0
        • x-mass  

          Jo-o, to je ona. Docela mne prekvapilo, jak dobre vzdoruje vode. Jeste musim pochvalit odolnost materialu vuci oderkam. Vydrzi i vetsi pad na asfaltu:).

          0 0
      • martinpav  

        Nevies nahodou model tej bundy?

        0 0
    • rbkr  

      a skusil si uz prejst nejake sekace?? sice 10× nenajdes nic, ale sem-tam sa nieco dobre najde… trebars:
      http://www.pearlizumi.com/…product.aspx?… som nasiel za 150,–Sk – uplne nova, este s etiketou… :-) uz som ju vyskusal – je super

      0 0
      • JFB  

        joo, taky mam Pearl Izumi a nemuzu si ji vynachvalit. a celkove mi prijde vesticka jako jedna z nejuzasnejsich casti cykloobleceni!

        0 0
      • Mulder  

        Prosba na " rbkr ": V kterém sekáči jsi sehnal tu vestičku? Na netu nebo na rodném Slovensku? Pearlizumi i s etiketou za 150.-Sk, super… Díky.

        0 0
    • zirecek  

      používám Kalase NoWind. Bunda s odepinatelnymi rukavy. Takze upravim dle potreby na vestu. Za jednu cenu (2.5k) „dva“ vyrobky. http://mujobchod.atlas.cz/…ategory.aspx?…

      0 0
    • F.i.l.a.s  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Vítekbiker  

      Scháním vestu tak do 500 Kč.Měl bych spíš na léto, kdzž se ochladí. Zatím se mi líbí tyto dvě ale nevím jaká by byla lepší. Nevlastníte prosím někdo tyto vesty???Děkuji

      http://www.kupkolo.cz/…na_2837.html

      http://www.kupkolo.cz/…na_3899.html

      0 0
    • krokus  

      Koupil jsem si nedávno vestu Etape Mistral. Včera jsem ji poprvé vyzkoušel; bylo asi 12 stupňů, lehce pršelo, foukalo. V lese mi bylo výborně, do kopců mi vůbec nebylo horko, ale při silničních sjezdech a při silnějším protivětru mi byla docela zima. Chci se zeptat, jestli je problém v materiálu, z kterého je vyrobena přední část vesty, tj. je to dělané do trochu vyšších teplot, anebo je prostě limitující absence rukávů.

      0 0
      • funkatron  

        podla mna to budu tie rukavy a to, ze si bol pod nou slabo obleceny

        ja som bol vcera s windstoper bundou a pod nou dva prepocovaky a tiez mi bola kosa v zjazdoch…

        bolo asi 14 stupnov

        0 0
        • krokus  

          Měl jsem Moiru bez rukávů, pak dlouhý zateplený dres a na něm vestu. Ve větrovce bych se asi potil. Bylo to vážně skoro perfektní, ale kdybych jel dlouhý sjezd nebo dlouho proti větru, mohl bych to odmarodit. Snažím se tedy zjistit, kde je chyba:-)

          0 0
          • funkatron  

            tak potom bud slaba vesta, alebo to robila len ta jedna vrstva na rukach

            a dlhe rukavice si mal?

            chlad mohol ist aj od ruk

            0 0
            • krokus  

              Ne ne, měl jsem letní rukavice a dokonce i jen krátké kalhoty bez návleků. Subjektivně mi ale na tyto partie zima nebyla.

              Mám ještě vestu na kolo z Lidlu; je vyrobena z odolnějšího materiálu, ale nemá dobře odvětraná záda, takže je celkem k ničemu.

              0 0
              • funkatron  

                to by som ani nepovedal…

                v chladnom pocasi mam radsej na chrbte teplo

                pri vyssich rychlostiach ti vzduch obteka okolo tela a prudi aj okolo chrbta…

                takze mozno nakoniec to bola chyba…

                treba na chrbat davat pozor, lebo krize su svina

                sietovina vzadu je akurat na teple letne pocasie…

                inac treba mat chrbat pekne v teple

                0 0
                • krokus  

                  Na biku jezdím z baťohem, ten trošku před větrem ochrání. Bohužel se při sportování hodně potím, takže když se nabalím, v kopci se zapotím (nemusím ani moc makat) a ve sjezdu pak mrznu. Čím je větší zima, tím je tenhle problém horší. Zatím se mi to nepodařilo uspokojivě vyřešit.

                  0 0
                  • funkatron  

                    tak ten batoh by mal tomu pomoct

                    osobne sa radsej drzim pravidla, ze nech mi je radsej teplo ako zima

                    takze radsej budem spoteny pod viacerymi vrstvami, ako by mi mala byt zima pod menej vrstvami

                    skus este teda dat tu druhu vestu, s teplou zadnou castou a uvidis

                    a doporucil by som aj nejaky dlhy rukav este pod ten zatepleny dres

                    0 0
      • tom xtr  

        Tohle je dobrá vesta spíš na léto, když se ochladí. Proti větru ochrání, ale je bez zateplení, takže do těhle podzimních teplot už to moc nebude.

        0 0
        • krokus  

          Mně se právě zdálo, že proti větru tolik neochrání. Když moc nefoukalo, tak mi bylo v těch 12 stupních úplně akorát.

          0 0
      • raceman  

        a na nohou si mel co?

        0 0
        • krokus  

          Skoro nic:-) Jen kraťasy, letní boty, ponožky.

          0 0
          • raceman  

            hmm pak se nediv ze ti byla zima… bys musel mit ws bundu aby ti zima z kopce nebyla ;-)

            0 0
            • krokus  

              To by mi pak zase bylo vedro pří jízdě do kopce:-) Ale souhlasím, něco na nohy to v těchto teplotách chce.

              0 0
              • Lister  

                Tak dokopce ji přece sundáš :-)

                Když vyrážím, tak ji mám většinou smotanou v druhém košíku na láhev. Po práci většinou vyjíždím tak na 2 hodiny a na to mi stačí jeden košík s 1L flaškou. Druhý košík pak využívám na to oblečení.

                0 0
      • Lister  

        B je správně.

        Včera jsem jel do kopce bez vesty a z kopce jsem nasadil „plnou vestu“ a přesto mi byla zima. Prostě jak se nehýbeš a jeden rychleji navíc v kombinaci s vodou, tak to ti pak nic nepomůže, to bys možná vychladl i v lehké bundě.

        0 0
    • LRRTM1  

      Vozím buď vestu Craft s windstoperem nebo mám bundu Berkner s odepínacíma rukávama. Oboje v pohodě a jdou docela hodně přes ramena, takže na ramena mi zima nejní :o) Berkner je bunda přímo na kolo, takže má parádně udělaný boční kapsy – jsou vysoko, takže ani při jízdě nenarážím třeba do mobilu stehnama. Kapsa na zádech je zapínací a taky v poho.

      0 0
      • krokus  

        jak se chová ten windstopper? Není v tom vedro? A v kolika stupních takhle jezdíš?

        0 0
        • funkatron  

          je rozdiel windstopper a windstopper

          su bundy WS s podsivkou a zateplene…v tych by ti bolo teraz teplo

          a potom su bundy co su cisto iba WS membrana

          taku mam aj ja (http://sportful.it/…big_pe10.php?…)

          ked je zimsie, tak pod nu hodim teplejsie vrstvy

          a ked je teplo, tak v nej nie je teplo…moj najoblubebenejsi kus oblecenia…a da sa zlozit asi do velkosti balicka papierovych vreckoviek

          0 0
        • LRRTM1  

          Ta od Craftu je fleecova a nad 10 stupňů to už nejni (nebo neumím jezdit pomalu a jak sednu na bike, tak se potím). Ale zas je výhoda, že v zimě v ní jezdím na lyžích i na běžkách. Tenhle týden jezdím jen v tý tenký bundě bez rukávů.

          0 0
    • d  

      Jedna praktická rada: vyber si především vestu, do které pohodlně schováš bradu, až pojedeš z kopce, neprofoukne tě. V opačném případě ti budou na hovno všechny windstop, winproof, waterproof,…, vlastnosti.

      0 0
      • krokus  

        Tohle naštěstí moje vesta umí:-) Ještě mě napadlo pořídit si nějaké návleky na ruce (z neprofuku), ale to už by skoro bylo jako vozit větrovku.

        0 0
        • MlokCZ  

          Nebo pak zkusit bundu s membránou pouze z přední strany jako dělá kalas:

          http://eshop.kalas.cz/default.asp…

          0 0
          • krokus  

            Jejej, to je ale mastné. Fungovalo by to líp než větrovka z polyesteru?

            0 0
            • MlokCZ  

              Taky se extrémně potím (u mě dané tím, že se mi téměř nepotí ruce a nohy a o to více se potím na těle) a také mám podobné problémy jako popisuješ a to celý život (dříve to bylo ale mnohem horší když jsem jezdil ještě před xx lety v bavlně, to jsem musel sebou vézt třeba 2–3 náhradní trička na převlečení).

              U mě funguje následující:

              • neprofuku vždy co nejmenší plochu je třeba, vždy se v neprofuku potímvýrazně více ať je to sebelepší materiál a záda proti profouknutí dostochrání camel, takže na záda pokud možno nevozím neprofuk vůbec (doopravdu velké zimy kolem 5st. a níže už ho vozím i na záda)
              • větrovky u mě nikdy nefungovaly, to vozit vůbec nemůžu, v tom seprostě vždy spotím příliš a je to špatné (tedy pokud to nemá býtobléct si ji pouze na sjezd
              • častěji se oblékat/svlékat, abych byl oblečený přesně akorát, tzn.na delší výjezd se klidně svléknout a nebo na delší sjezdpřiobléknout
              • minimálně používat na výjezdy rozepínání, tohle je dobréu vestičky nebo té bundy od Kalase, předek, který hůře odvádí pot se vevýjezdu rozepne
              • když je větší zima, tak nejezdit vyšší intenzitu a snažit se tunižší intenzitu jet co nejrovnoměrněji
              • vozit sebou náhradní první funční vrstvu, nic nezabere a nic nevážía když se jede někdy vyšší intenzita a je trochu zima a propotím se jakoprase, tak je to paráda vzít si suchou spodní funční vrstvu
              • jezdit přesně akorát oblečený, poměrně blízko hranice, kdy by mi užbyla zima (zejména do výjezdů) a pocení omezit na rozumnou míru, metodaraději se obléct spíše více jak píše fulkatron, tak to bych rychlezkončil (to se pouze více spotím a pak můžu mít oblečené cokoliv a budemi následně zima)

              Ta bunda od Kalase je dost drahá na to, že to není ještě žádná teplá zimní bunda. A mohla by mít mírně vyšší límeček než má.

              Když je tepleji, tak vozím jen vestu, někde kolem 13–15st. začínám vozit tu bundu od Kalase s membránou vepředu

              0 0
              • MlokCZ  

                A ještě jsem zapomněl, že je důležité mít akorát oblečený i na nohy. Nejenom, že nechci trápit kolena, ale i oblečení nohou mi hodně ovlivní jak mi pak funguje termoregulace celého těla.

                Tedy do 12st. v krátkých, to bych v žádném případě nejel i když bych to na ty nohy nějak vydržel.

                Mezi 10–20st. mi dobře funguje vozit tříčtvrteční ať už teplé pro spodní část toho rozsahu nebo tenké pro horní část toho rozsahu.

                Tím se také vyhnu tomu, že třeba ve 12st. mám těsně pod pasem, kde končí vrchní část oblečení (které se může chvílemi trošku vyhrnout) mám pouze jedinou tenoučkou vrstvu spodní části oblečení (což třeba snadno vznikne kombinací krátké tenké kraťasy + teplé návleky na kolena).

                0 0
                • Lister  

                  3/4 zateplené kalhoty jsou úplně nejvíc nejlepší kus oblečení, který jsem si za poslední dobu koupil.

                  Používám v rozmezí 10–17st.C a dokonce se v nich dá vydržet i když se o fous oteplí.

                  0 0
                  • krokus  

                    Zrovna nedávno jsem si říkal, že nechápu, k čemu tento kus oblečení je:-) Ale moje skepse pamení jenom z neznalosti…

                    0 0
                    • Lister  

                      Ano, znám lidi, kteří si stěžují, že je v tom vedro (většinou horkokrevní mladíci s neopotřebovanými klouby), ale osobně to tak necítím (a to vedro nesnáším a potí se jako pr…)

                      Jak jde teplota pod 18 st tak neváhám a nasazuju tohle.

                      Výhoda jsou kolena v teple bez nepříjemností spojených s návleky. Navíc i kyčle jsou v teple. A pokud je člověk na kolena náchylnější, tak je zateplení nutnost (pod 20st vozím návleky na kolena skoro bez výjimky).

                      Pod 12 st už nasazuju i dlouhé, ale pokud se na ty teploty dostanu až během jízdy tak to v těch 3/4 bez problémů vydržím. Samozřejmostí jsou pak ale vysoké teplé ponožky a návleky na tretry aby netrpěly achilovky.

                      Teď přemýšlím nad středně teplým dresem s dlouhým rukávem. Ten, co mám, bohužel nemá kapsy na zádech a dost často mi to chybí.

                      0 0
                      • krokus  
                        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                        0 0
                  • Slavoš  

                    Ahoj

                    Kde jsi je koupil,ty zateplený 3/4 ?

                    0 0
                    • Lister  

                      Česká klasika Kalas a velmi pravděpodobně to jsou tyhle

                      0 0
                      • Slavoš  

                        Díky,Kalas je dobrá volba,mám zateplený 3/4,ale bez výstelky.Asi si udělám radost.

                        0 0
                        • Lister  

                          To jsem právě nechtěl, protože by to bylo hůře využitelné – musel bych použit vnitřní kalhoty z volných MTB kalhot – tedy materiál navíc – a to už by v těch vyšších teplotách bylo nepříjemné.

                          Vložka je tam kvalitní, jen se musí trochu vysedět a oprat – ze začátku je méně poddajná.

                          0 0
              • krokus  

                Nejhorší je, když člověk třeba šlape na kole v interiéru. To má pak pod sebou doslova kaluž potu.

                Myslíš, že dražší oblečení schne rychleji než dejme tomu věci od Moiry? Zjistil jsem, že první vrstva Moiry schne dost dlouho – když není na těle, tak určitě desítky minut. Pořád je to samozřejmě mnohem lepší než bavlna.

                0 0
                • MlokCZ  

                  Určitě jsou v tom rozdíly a to jak v tom jak to dlouho schne, tak jak rychle odvádí pot.

                  Nemám ale zkušenosti s moc různými výrobky, takže nemůžu srovnávat.

                  Moira (hlavně mono) mi nikdy neseděla, je mi i nepříjemná na tělo. Jediné co od Moiry používám je trio a to ještě převážně ne na kolo, ale třeba na pěší.

                  Jako první vrstvu používám Progress mikro, je mi tenhle materiál hodně příjemný a odvod potu a rychlost schnutí je velmi slušná (i když samozřejmě nemůžu vědět, jestli existuje i něco ještě lepšího, klidně je možné že ano).

                  A v interiéru když jsem jezdil na válcích, tak to se dalo pouze s pořádným větrákem, který simuloval proudící vzduch. Pak to už nějak šlo při oblečení pouze progressu (a to už nic).

                  Třeba na squash musím nosit více triček, zvlášť na turnaje. Tam jsem schopný se dostat velmi brzo do fáze, že i z trička, které dokáže nasát hodně potu ze mně začne ve větším téct ten pot na podlahu.

                  Funční materiály třeba na squash nosit nemohu, jak nenasají tolik vody, tak ze mně teče téměř hned (a to není dobré, když pot teče na squashi na podlahu).

                  A do toho v kombinaci mívám zcela ledovou levou ruku (raketu držím v pravé), jak se mi končetiny zahřívají minimálně (asi horší prokrvování).

                  Aspoň jsem nikdy neměl problémy, že by mi klouzala raketa v ruce (pravou ruku už mám normálně teplou, ale nepotí se mi).

                  0 0
                  • krokus  

                    Jak to čtu, máme s pocením opravdu podobné problémy. Dlouhá léta jsem hrával pingpong. Na zápasy jsem vždycky musel nosit několik triček – většinou tak 5:-) Bohužel se mi ale potí i ruce, takže jsem míval docela problémy s držením rakety.

                    0 0
                • funkatron  

                  ak chces nieco extra rychlo schnuce, tak odporucam nieco z tejto rady vavrys

                  mal som uz rozne prve vrstvy, ale toto schne naozaj najrychlejsie

                  http://www.vavrys.cz/index.php…

                  a tie ceny su smiesne, ake je to kvalitne

                  0 0
                  • krokus  

                    Díky za tip, možná to vyzkouším.

                    0 0
                  • krokus  

                    Prodávají to někde v Praze? Ptám se kvůli vyzkoušení velikosti.

                    0 0
                    • funkatron  

                      velkost sa da trafit podla velkostnych tabuliek, ak nemas abnormalnu postavu

                      prinajhorsom ti to aj vymenia, ak ti velkost nesadne alebo vratia prachy

                      0 0
              • jecnak  

                Ona je vesta a ruzne neprofuky spis pro silnici, kdyz pocitove je pri te rychlosti mnohem vetsi zima a clovek pritom nevydava moc energie a hlavne zmeny tempa a vydavaneho vykonu byvaji mensi.

                0 0
                • MlokCZ  

                  S tím samozřejmě souhlasím. Na silnici jsem vozil (a teď už zase vozím) neprofuk už do mírně vyšších teplot než na biku (a právě na silnici se mi moc osvědčila ta Kalas bunda s neprofuk celým předkem, na biku by mi stačila při stejné teplotě vestička).

                  Je ale fakt, že klidně na silničce vozím taky někdy camel.

                  0 0
    • jecnak  

      Nemate nekdo tip na vestu, ktera ma v zadni sitovine prosite diry na to, aby se clovek dostal do kapes dresu? Videl jsem to onehda v Rakousku na zavodech, ale typ vesty ani vyrobce jsem nevypatral.

      0 0
      • raceman  

        vcera sem koupil za 300 tuhle kdyz uz nic tak tu sitovinu rozstrihnout, zaposit okraje, nekde doprostred treba maly suchac, at to neodstava celou dobu a nevypada blbe…

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce