Eurobike Awards - editorský výběr

Každý rok na největší evropské výstavě věnované cyklistice probíhá vyhlášení Eurobike Awards, kde jsou v několika kategoriích oceňovány zajímavé produkty. Ať už se jedná o komponenty, celá kola, koncepty nebo elektroniku, vždy je na co se dívat.

Letos bylo do soutěže přihlášeno celkem 36 produktů z naprosto různorodých odvětví cyklistiky. Vybral jsem pro vás několik, které mě z nějakého důvodu zaujaly, podařilo se mi k nim zjistit i více podrobností, vyzkoušet je nebo probrat koncept s výrobcem.

Classified – řazení v zadním náboji má specifickou kazetu.Zkusili jsme se projet a řazení funguje naprosto skvěle se Shimano Di2, kde ovšem nepodporuje Synchro Shift.


Performance Protection Print jsou dresy i kraťasy s do tkaniny integrovanou 3D ochrannou vrstvou.Ta je dokonale prodyšná a plně integrovaná.


Kraťasy REVO Short od Shimana jsou vyrobeny z recyklovaných airbagů.Na omak jsou to klasické nylonové volné kraťasy.


SIGMA AURA 100 & BLAZE LINK je set chytrých světel. Povšimněte si ukazatele nabití obou světel.Zadní světlo se ovládá jedním tlačítkem na světle Aura. Reakce světel má drobné zpoždění, ale funguje spolehlivě.


ABUS HUD-Y Ace je představitel přileb s integrovanou blikačkou. SENA představila podobnou přilbu, která má navíc interkom.


Bush Muller Curve Light Assistant LEVAL... ...představuje světlomet s mechanickým přísvitem do zatáček.


MTB rám DATUM od Digit Bikes disponuje novým konceptem odpružení zadní stavby s integrovaným tlumičem.Designově čisté funkční řešení pro 140mm zdvih.


Jako každý rok, jsou některé výrobky již v nabídce jednotlivých firem a jiné teprve čekají na investora, nebo jde jen o koncept, který má k produkčnímu stavu notně daleko, případně je zcela mimo realitu trhu. I tak se ale dá pohledem na celé portfolio do soutěže přihlášených výrobků vytušit akcent na městskou mobilitu, e-bike a integraci nejrůznější elektroniky do komponentů či příslušenství. Dobře je patrný i dopad 3D tisku při konstrukci a v prototypové výrobě nebo třeba v možnostech textilní výroby.

Prohlédněte si i kompletní rozsáhlou fotogalerii níže.


Související téma ve fóru

Téma reakcí autor poslední
20 nejhezčích kol roku z veletrhů For Bikes a Eurobike 12/12 blackboy007 30.12.16 18:29
Eurobike 11/11 marekmaue 16.7.15 10:22
Videt a prezit Friedrichshafen 8/8 jezevec2 3.6.05 13:34
SportPrague sraz 59/59 Pá-dlista1 28.2.05 13:46

Komentáře

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.