Test: Brýle KLS RESPECT II - všestranný univerzál

Kellys nejsou jen kola a příslušenství k nim. V sortimentu najdeme i rozsáhlou nabídku volnočasového oblečení a doplňků. Rozhodla jsem se vyzkoušet a otestovat volnočasové sluneční brýle Kellys Respect II.

Na turistiku nosím svoje cyklistické brýle na silnici, které mají dobrá skla a dobře fungují za jakéhokoliv počasí, ale vždy si v nich přijdu jak blázen. Podobný problém řeším i na horském kole, kde je mi zas na druhou stranu líto nosit silniční brýle. Do rukou se mi dostaly vzhledově povedené brýle od značky Kellys, které jsou designované jak pro volný čas, tak na kolo.

Kulaté a vlastně i lomené obroučky.

Specifikace


Jak již název brýlí naznačuje, jedná se o zcela nový design volnočasových brýlí z řady Respect. Pohodlné a odolné brýle s moderním tvarem, které si zachovaly elegantní styl z první generace. Brýle jsou vyrobené z lehkého, ale odolného materiálu Grilamid TR90, který poskytuje pohodlí při sportu i běžném nošení. Čočky jsou opatřeny REVO filtrem, díky kterému se při sportu nemlží a není problém s nimi sportovat třeba i v dešti. Brýle váží 33 gramů a výrobce zaručuje stoprocentní ochranu proti UVA, UVB a UVC záření. Skla spadají do kategorie 3, což značí propustnost světla mezi 8 až 18 %, a jsou tak určené do intenzivnějšího slunečního dne.

Váha je opravdu 33 gramů.Pogumované nožičky zajistí, že vám brýle nebudou padat z hlavy.Výrobce nabízí výběr ze tří barev: černé, modré a vínové. Balení brýlí je přitom poměrně jednoduché. V papírové krabičce naleznete pouze mikrovláknové pouzdro, návod k použití a samotné brýle. Pro přepravu by se hodilo přidat do balení i tvrdé pouzdro. Sklíčka jsou sice vyměnitelná, ale ani náhradní sklíčka v balení nehledejte.

Kompletní balení.

A jak jsem testovala?


Na kolo, na túru nebo na běh. Brýle pro mě měly opravdu velký užitek. Původně jsem chtěla brýle otestovat na horském kole, ale to se nakonec bohužel nekonalo, a tak jsem brýle nosila na silničku, kde mám přece jen vyšší nároky na funkčnost brýlí. Bydlím v horách, což znamená, že se během tréninku nevyhnu dlouhým kopcům a sjezdům. Navíc jezdím později odpoledne, kdy už je přece jen trošku tma a není neobvyklé vracet se domů za tmy. S brýlemi RESPECT II jsem během těchto podzimních jízd neměla jediný problém. Ve sjezdech se mi nedostal vítr za brýle, brýle mi díky pogumovaným nožičkám nesjížděly z čelenky, kterou nosím pod helmu během chladných dní, skla mi nezkreslovala barvy ani při dlouhém nošení netahaly za oči. Ovšem během jízdy na horském kole v lese mi přišly čočky moc tmavé. Během chození po horách jsem nezaznamenala při dlouhém výstupu mlžení a brýle jsem mohla nosit i během túr, kdy bylo pod mrakem, a skla mi přitom zbytečně neztmavovala barvy. Brýle mi přišly velmi pohodlné i přes absenci nastavitelného nosníku a velmi ráda je používám i na delší řízení auta, kdy dobře sedí a nikde netlačí.

Díky pogumovaným nožičkám mi brýle nepadaly z šátku.Lze nosit i do města.Výhody:


  • Pogumované bočnice.
  • Nemlží se.
  • Výběr ze 3 barev.
  • Použitelné jak na sport, tak na volný čas.
  • Pevné panty nožiček.


Nevýhody:


  • Nepogumovaný nosník.
  • Dodávané bez tvrdého cestovního pouzdra.


Pokud hledáte brýle na běžné nošení, které chcete používat i na sport, KLS RESPECT II nejsou krok vedle. Díky civilnímu designu nebudete ve městě působit jak tydýt a brýle budete moct používat na všechny způsoby. Cena brýlí se pohybuje okolo 1 700,- korun za kus. Brýle KLS RESPECT II objednávejte v našem Shopu MTBIKER nebo přímo na webu Kellys.

Sportu zdar.


Tento test vznikl díky spolupráci se shopem MTBIKER, kde si můžete vybrat ze široké nabídky cyklistických i volnočasových brýlí. Nákupem v obchodě MTBIKER podporujete redakční tvorbu, proto pokud se vám obsah líbí, budeme rádi, když nás podpoříte nákupem v dalším rozvoji.

Související téma ve fóru

Téma reakcí autor poslední
Brýle MTB - aby se v zimě nemlžily 37/37 Rejnok 9.12.19 07:51
Cyklistické brýle 100/100 rider7 25.9.17 12:59
Jaké brýle na kolo? 85/85 Aleshek 1.4.14 06:09
brýle a pocení 42/42 mnauprsk 29.4.07 20:47

Komentáře

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.