Pozvánka: Září ve znamení plného kalendáře

To, že dětem skončily prázdniny a dospělým dovolené, rozhodně neznamená, že si dáme klid od závodů a akcí. Právě naopak. Září je jak dělané pro cyklistické akce, o čemž vás přesvědčíme níže.

Mějte ale na paměti to, že jsme stále jako na horské dráze s nařízeními, proto pečlivě sledujte aktuální informace a zároveň respektujte rozhodnutí jednotlivých orgánů či pořadatelů.

Sokolovská 24 MTB: 4. - 6. 9. 2020


V termínu 4. - 6. 9. 2020 proběhne v Sokolově sportovní víkend, jehož hlavním závodem bude Sokolovská 24 MTB, letos vyhlášená jako Mezinárodní Mistrovství ČR na 24 hodin MTB. Dále se budou konat dva doplňkové závody, a to S-24: Páteční časovka do kopce BIKE vs. RUN (dva samostatné závody pro bajkery a běžce s celkovým vyhodnocením o Vrchaře S-24, který získá Putovní SAMOVAR S-24) a závod hendikepovaných sportovců, kde ve spolupráci s organizací Černí koně proběhne Č. P. MTB HandiCUP.

Co dodat? Bude to svátek ultrabajkingu, a nejen toho dámského (Flašarová, Marvanová, Kopecká), ale i chlapského (Kozák, Vlček, Makal, Krejčík, Kozyra). Více info na tomto odkazu.Kolo pro život: celé září


Pořadatelé seriálu Kolo pro život chytili září “za pačesy”, a tak pro vás připravili na každý víkend jeden závod. Tím prvním závodem v září bude 5. 9. Znojmo burčák tour České spořitelny, který je jedním z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších závodů seriálu Kolo pro život, už jen pro velmi příjemné profily tras (na 57 km jen 486 m). Hned druhý den, 6. 9. se ve Zvoli u Prahy jede Kona Transbrdy, 12. 9. v Mladé Boleslavi Tour Škoda Auto, 19. 9. v Plzni Plzeňská MTB 50 Kooperativy a 26. 9. v Klokočůvku u Oder Oderská Mlýnice Lesy ČR. Pro milovníky závodů Kolo pro život je tak nachystáno mnoho zábavy. Více info na tomto odkazu.Author Šela Marathon: 5.9.2020


Pořadatelé Author Šela Marathonu patří mezi ty, kteří byli nuceni kvůli COVIDu původní termín závodu změnit. Ještě nedávno to vypadalo, že závod bude až za hodně dlouhou dobu, jenže jen párkrát jsme se vyspali a náhradní termín je za dveřmi. Proto nezapomeňte nachystat kolo i nohy a přijeďte na tento legendární závod v okolí hradu Helfštýna. Více info zde.Enduro race Špičák: 12. - 13. 9. 2020


Česká Enduro Série konaná v polovině září na Špičáku je mixem toho nejlepšího, co můžou pořadatelé enduristům nabídnout. Pořadatelé se opět zaměří i na mladou krev a na vybraných erzetách tak budou vypsány i dětské závody. Stejně jako v minulých letech platí, že se pořadatelé nebudou snažit o extrémy, ale pokusí se nabídnout co možná nejzábavnější závod plný flow. Zázemím závodu bude opět Bikepark Špičák. Dvě erzety nakouknou do bikeparku, ostatní budou po lesních pěšinách a hrabance po okolí bikeparku Špičák.

Za pozornost určite stojí i to, že tento enduro závod je zařazen do Enduro World Series Qualifier! Více info na tomto odkazu.

Gravel Blinduro Česká Kanada: 19. - 20. 9. 2020


O víkendu 19. – 20. září 2020 se v České Kanadě koná mezinárodní cyklistický závod Gravel Blinduro. Gravel Blinduro chce svést na jedno místo cyklisty všeho druhu. Bikery, silničáře, cyklokrosaře, turisty, festkaře, chrty, pohodáře… S nohama oholenýma i řádně chlupatýma ? Na oči. Žádný trénink. Trať složená z měřených úseků a transferů v lážo-plážo tempu. Rychlostní zkoušky po silnici, cestách i trailech. Nic těžkého pro závodníka, dost náročné, aby hobík nezapomněl. Prostá pravidla. Berany a přilbu pro všechny! Trasa závodu je vedena výhradně po stávajících lesních a polních cestách či turistických stezkách přírodního parku Česká Kanada. Toto vše píšou na svých stránkách pořadatelé. Dojeďte se přesvědčit, že to myslí vážně. My jsme toho o Gravel Blinduro slyšeli už spoustu a věříme, že i tato akce bude povedená. Více info zde.

Takový je plán na září. Sledujte náš kalendář a nic důležitého vám neunikne.

Související téma ve fóru

Téma reakcí autor poslední
Cyklokrosová sezóna 2020/21 1035/1035 Pijer 9.9.21 20:38
UCI Mountain Bike World Cup 2020 667/667 robsol 19.1.21 09:31
1. Cyklistický virtuální závod 2/2 virtualni_jizda 21.10.20 18:50
Rallye Sudety 2020 54/54 vt 28.9.20 18:00

Komentáře

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.