Už to tady jednou bylo (aspoň ten, kdo rám dělal, si to jistě pamatuje), ale takhle je to teda hotový. :)
(vloženo 28.11.22)
Kouba: Jo, vypadlo mi z toho – v baru byl hluk a kamarádi furt něco chtěli „na tom“ (špatně).
Ale když už teda – můžeš si to vztáhnout a přehodit třeba i do plurálu. :)
Na tohle nemám buňky, ale rád si přečtu komentář od jakéhokoliv buňkaře…
Já to nijak neprožívám, ale ten rám se mi líbí, narvu do něj dost věcí a pro mě má super geo. Také hodně dobře funguje. Takže vlastně jo, prožívám konkrétně tento karbonový rám:)
Jak píšeš. A proto existuje zakázková stavba, aby to každý měl tak, jak se mu líbí.
BTW když jsem přeskočil z Diverge zpět na svý starý železo, neměl jsem pocit, že bych osedlal jinej vesmír. Zas tak bych ten karbon neprožíval…
easy: Já se na to díval ještě několikrát a jsem opravdu rád, že jsme o pár desítek let dál a to hlavně konstrukčně. Tyhle „klasiky“ mi neříkají vůbec nic i když je mi k padesáti. Zlatá doba karbonová. Je to lehčí a když to nedělá de.bil, tak o dost tužší a paradoxně komfortnější. Ocel na víkendový švih na dortík prosím, ale jinak asi už ne. Ale každý to má jinak, naštěstí.
esayrider: jaky to tady ma smysl? Predstavec jde preci enorme dolu. Nebo je to kvuli delce hlavove trubky?
easyrider: přestav si mít tento komín na moderním kole s ahead hlavou! Tak to by byla slušná prasárna:)
A já bych tedy na moderní kolo nikdy nechtěl rovnou horní rámovku. Vždy sloping s co nejdelší sedlovkou a nízkou hlavou. Ale pokud to bylo klientovo přání, tak přes to vlak nejede, plně to chápu. Mě třeba naprosto vyhovuje, s ohledem na geo. Diverge.
DaD – dovol mi tě dovzdělat, stejně jako jsem byl před stavbou tohoto rámu dovzdělán já. Ten hlavový komín je konstrukční prvek odkazující na jistého pana Freulera. Přikládám fotku která hovoří za vše. Pokud chceš na terénním kole rovnou trubku a nechceš krátkou hlavu, pak je tu Freuler. Já bych si to na své kolo třeba nedal, ale náš zákazník náš pán…
Cio, rekl bych, ze ve snaze o co nejrafinovanejsi souveti ti vypadavaji nektera slova a vysledkem je nesmysl :-)
Treba v poslednim prispevku, kdyz vypustime tu vsuvku, sdelujes toto : Evidentne jsi vsak spatne.
Co je to za blabol? :-)))
Single: Evidentně jsi však, patrně vzhledem ke svému vlastnímu vedení a také tomu, co jsi schopen stran názorů i kol prezentovat, špatně. :)
Ty jsi má slova vůbec nepochopil. Předpokládal jsem, že máš o dost kratší vedení a větší důvtip…
K pobavení – mělo tam být.
To aby nedošlo zrovna u tebe třeba k mýlce. :)
Single: myslel jsem, že k jistému ponavení by spíše mohla zavdat přilčinu jak tvoje tvoje komentáře, tak v jistém smyslu oprbdu pozoruhodná tvoje kola, ale co už… :D
Doufám, že si uvědomuješ, že nedílnou součástí slavného B-F je už přes 8 let i Cioran-m, autor několika set příspěvků ve fotogalerii a několika tisíců komentářů, které jsou opravdickým závodníkům, samozřejmě, úplně fuk, tedy kromě jistého pobavení :-) .
Jo. Každej si dělá, co chce. A když má někdo za sebou nějaké ty (opravdické) závody a hlavně spoustu kol, do kterejch byl nějak namotanej (nemluvím teda o sobě) tak mu je asi celý slavný bf s jejími komentáři, krom jistého pobavení, dost fuk.
Čímž však nechci nikterak znevažovat názory lidí, jako je kamaro, DaD a easybiker, které (i když jsou třeba některé z nich od mého pohledu na věc odlišné) naprosto respektuji, protože aspoň věci ze svého pohledu na rozdíl od většiny těch zdejích fanoušků kol opravdu rozumí. :)
Cio: alespoň se nad tím můžete spolu zamyslet. Ale stejně je to o houně, ať si každý jezdí na čem chce, klidně na malém poníkovi. Za mě je to hrozná píčo.vina, ale už na to se.ru a nechám to umělecky a technicky nadanějším jedincům. Ty to jistě rádi ocení..
Cio tak ono zalezi co bylo ucelem ty stavby :) Jestli snaha vytvorit neco netradicniho, jinyho, protiproudovyho, ale s hodnotou, nebo je to proste svobodomyslna stavba pro zkraceni dlouhy chvile a experiment pro zabavu. Ja sem naprosto presvedcenej, ze B je spravne, protoze, kdyby platilo A, tak hrde priznavam, ze tomu vubec nerozumim a doufam, ze nikdy nebudu :) A dobrou chut pokud teda prave obedvate :)
Myslím, že pan Pekárek musí být velmi spokojen, že jeho stroj poskládaný ze šuplíkových zbytků vzbudil na legendárním B-F tolik pozornosti :-) .
Je to tady na bf sranda.
Sedíme zrovna s Pekynem v Práglu v hospodě a je to fakt dobrý :)
Kamaro: Myslím, že sloping je na některych kolech přijatelný. Ostatně, sám mám na jednom svém kole sloping poměrně výrazný, no a na druhém, sice mírnejší, ale zato obrácenej. :D
Ta kola, co sem dal Kouba vedle sebe, jsou sice jiná i v té hlavovce, ale nechť :-)
Kubula: nějak takhle :-) https://youtu.be/OYy9DcWZWI0
Porad jste tu nikdo nepochopil, ze tady nejde o to jak to kolo vypada, ale o to ci je a od koho je. Je to podobne jako u tech maliru. To ze na to jako prosty B-F uzivatel nema nikdo z nas dostatecne umelecke bunky je vedlejsi.
Kouna: no, dával jsem to sem sice kvůli té hlavové trubce , ale srovnávat?
Vlastně proč ne – vždyť jsou to jinak úplně odlišná kola.
Pokud je ta hlavovka symetricky, tj. stejne precuhuje dole i nahore, tak mne to nevadi, ale jak vrsek precuhuje vice nez spodek (a naopak), tak je to hnusne.
Cio: No a právě tady je vidět, že by těm rámům spíše slušel mírný sloping, který by kompenzoval ten přesah hlavové trubky. Z hlediska mechaniky by to také bylo tužší. Ale když on je pro někoho sloping zakázané slovo…
Hmm, tak ta Serotta je trochu jiná liga s ohledem na velikost a tam bych to i pochopil. Ale u toho pokusu tady je vrchní rámovka a spodní rámovka, tak blízko u sebe, že by jeden či dva cm rozdílu mezi nimi, nehrál v krutu žádnou roli. Tohle se mi u těch ocelových či titanových žížal nikdy nelíbí.
A ty kliky v grafice jsou fakt odporné. Přitom by k pákám od Campy krásně ladili kliky starší produkce od stejného výrobce. Je to, za mě, naprosto nedotažené a dost nepovedený projekt:(
DaD: Tý hlavy bych se zastal. Ačkoliv to vypadá blbě, tak napojení spodní a horní trubky blízko sebe, přestože by délka hlavy umožnonila připojení na jejích koncích, je navzdory estetice prostě tužší řešení.
Nechápu to a je to ještě ošklivé jak tlustá řiť. Nechápu rámový komín pod představcem. Je to „jako“ kroska a tam se dávají rodla, co nejníže kvůli těžišti. Tady to rám neumožňuje. Nechápu cantíky, brzdí na houno (zkuste někdy na sněhu či blátě) a nechápu řazení. Design už vůbec. Připadá mi to jako kola, na kterých jezdí místní ráno na vlak, když jedou do práce, zamknout to na nádraží a nechtějí aby to někdo čórnul. Proto musí být prostě odpudivá. Tady se to povedlo na jedničku.
Odpružená sedlovka? Místo výrazného slopingu s úzkou karbonovou sedlovkou, která toto řeší bez mechaniky jen pružností celku. Je to celé hrozná splácanina co uvařil pejsek s kočičkou.
Tohle známka punku? Tak to ani omylem. V tomto případě jsem moc rád za ty koncernové Treky, Cannony a Spešly. Na to se dá alespoň dívat bez attaku na střevní oblast.
I kdyby ten rám byl z nej oceli na světě a měl naprosto jedinečné vlastnosti, tak bych se tomu obloukem vyhnul. Tím se nechci dotknout výrobce rámu, asi jen reflektoval přání majitele, bohužel.
dusansal:_Honza to není. Jak už bylo několikrát zmíněno, je to jeho dobrý kamarád M.P.
Nakonec proč ne. Mám slabost pro krosky místo současných gravel kol. A oceňuji, že si s tím dal někdo tu design práci.
Mně to přijde, že se to snaží vypadat jako „aristokrat v nesnázích“. Ale je to uměle vytvořené a v nesnázích to nebylo, možná až přeplacené to je, takže i o té aristokracii lze pochybovat, není to spíš zbohatlík? To je, jak kdyby sis omlátil fasádu zámku, nastříkal přes to grafiti, zdobené zlaté kliky nahradil bakelitovejma, poblil schody a říkal tomu „punk“.
Je to takový sympatický zbytkáček co dům dal. Nebrzdící kantíky, levné záplety, brzdové páky 50 let starého tvaru, na hrkání kolem baráku, do obchodu, na dortíček a kávičku a kamarády ideál :-) .
Kompletně hnusný, nevidím žádnej oku lahodící díl, ale mně se to líbit nemusí.
Ad. : Diky, mně ostatně taky. :)
Ten už tam ale mockrát byl. Předpokládám, že i tenkrát s tím Pekynem.
JSt: Jo, a ještě, aspoň pokud se týče dvou malůvek na mém těžkém kole z ruského titanu, když už tě teda napadaj ty příměry, pak teda, pokud se jakési možné inspirace týče, nabízím (patrně naprosto neznámé) slovo Pegoretti. Google funguje, tak si to v rámci své edukace najdi, festko. :)
Jinak, Cio, ten tvůj rám se mi naopak líbí a s ním můžeš klidně před Kojál dojet! :-D
ferlikster: Rovněž budu rád, když (vlastně nic ostatně) nebude zváno slovy, jež jsi použil.
Naštěstí by teda něco takového asi málokoho napadlo. :D
Osobně mám radši tu těžkou taiwanskou aero konfekci, to neznamená že chci tohle hanit člověku kterému to vyhovuje a jemuž to říká “pane”.
Na druhou stranu se ale stavím proti tomu abychom toto zvali intelektuálskou valhalou cyklistiky.
No a inspirací korsky by pak mohl být Jason Pollock? Je to takové energičtější.
Rám super ale ak nějak ten zbytek už mi k tomu přijde pomlalovanej moc „na sílu“ nebo jak to říct.
Co se mi na tom celkým líbí nejvíc jsou ty samostatné kliky.
Proti gustu......
Ale ono je to fuk – je to asi daný trochu věkem a hodně založením: ale mě všelijaký ty cannodaly a treky a podobná všudepřítomná konfekce už opravdu dlouho nebaví. A kdyby člověk nějak závodil (nebo si to aspoň o sobě myslel), pak je úplně jedno, jakej čínskej monokok si na to pořidí – všechny od větších firem a od určité ceny budou stejně dobrý. Třeba i toho Spešla (protože všechny, na kterejch jsem jel, se chovaly velmi dobře) nebo Giant – to je aspoň jednota návrhu a místa výroby, teda vlastně, na rozdíl od skoro všech jiných, jakejsi originál.
Ale abych jezdil do Ameriky za Crumptonem krz karbon nebo za Englishem kvůli oceli, to už se mi fakt nechce. A ani se mi nechce kousek odtud k firmě Pegoretti (úžasnej Dario sice umřel, ale svařovaný rámy stejně nedělal on a tam to funguje pořád dál a dobře, jak má) – i na to jsem už starej.
Takže stačí trochu blbnout s kamarádama aspoň takhle. :)
Cio: Jako celek určitě, já hlavně myslel ten forbec a přední vidli. Ale mě nová doba zcela míjí, tak v tom radši ty inspirace hledat nebudu :)
Fazzy: Kdepak Kandinskij, tohle je už jednoznačně nová doba. Ale Pekoš vkus má a nápady taky. Pár věci jsme už aji spolu dali dohromady; jedna z nich se vlastně právě teď nějak taky dokončuje.
Cio: ja to myslel jeste k ty krosce, jako reakci na tvoji posledni reakci na me :) Tam vidim spis nejakyho Kandinskyho nebo k cemu bych to prirovnal :) U toho tvyho bych si netroufal tipovat kym je to inspirovany, ale hezky to teda je.
Cio, to byl fór, to kolo by bylo pěkné, nebýt tak nějak designově zabité do šrotovna ;-) Ale to Cervelo je samozřejmě jiná písnička, to před Kojál smí :-D
Fazzy: Tohle – na tom mým kole teda – zas nějak moc kreativni z mé strany nebylo. Akorát takovej nápad.
Mám moc rád a to hned z několika důvodů jednoho židovskýho americkýho malíře (už je docela dlouho mrtvej, zasebevraždil se nakonec) a tak jsem knížku s jeho obrazy přinesl jednomu malíři u nás a řekl mu, aby se jen volně inspiroval – a nějak podobně pomaloval ten rám. A dopadlo to takto.
Cio: Tak to si zase cením. Kreativita a odvaha ji použít, je fajn vlastnost ať už to dopadne jakkoliv.
Já už delší dobu přemýšlím o rámu pocákaným barvama :D
Navrhl a myslím, že to i sám maloval. Jen mu pak přes to asi udělali transparentní lak, pokud vím.
polo – já to taky tipoval ale nenapsal jsem to a tys to ještě podpořil obrázkem ;)))
easyrider: jestli vypadá jinak tak má PLUS body. Tyhle instagramový panoptikum modelové a modelky jsou děs:/
Kolo majitel takhle od začátku stavěl s konkrétním záměrem, takže předpokládám, že se mu to takhle líbí a vyhovuje. Což je samozřejmě individuální věc, Sám bych to tak nedělal, ale odlišnost téhle stavby mi vůbec nevadí.
Jenom si snažím představit majitele. Musí určitě vypadat nějak takhle. :-))
V tom případě se mi nelíbí za nálepka „spirit“, když to z toho není, jestli jsem to správně pochopil. Ale i v tom je ten punk, takže mi to moc neva.
Nádhera ! Tak by podle mě měli vypadat všechny gravely. Hlavně se s tím nes..t :-)
Nechtěla jsem se nijak dotknout kvality toho kola. Tu taky ze čtyř fotek a nulového popisu těžko odhadovat. Takže ocel, fajn. Ani to mě úplně neodvařilo, ale beru (i když se vtírá otázka, kolik to tedy váží a v čem je ten nadstandard, který by to vykompenzoval a přesvědčil mě, že to chci)
Nu dobrá, takže kvalitka. O to smutnější, že vypadá tak, jak vypadá. A i když nejsem ortodox a bijec za designovou čistotu, tak tohle kolo je dle mýho prostě ošklivý. A navíc je mi ho teď i líto :-)
Tak proto se mi to líbilo :-D no jo
Stejně jako ta jeho stará kroska 001
Jinak abych nekecal, tak mě se na líbí hlavně barvičky
Jinak ke kolu. Má to koule, barva rámu je super, na klikách si mi už moc nelíbí. Omotávka proč ne. Nesedí mi tam sedlo. Osazení je věcí majitele, do toho nerad kecám.
Fazzy: Materiál je ocel, ale není to Spirit jako je nalepeno na rámu. Rám dělal přímo easyrider a proto ví, že to není svařované, ale pájené. A také zná majitele toho kola – to tak u drobných stavitelů bývá, že se během stavby s majitelem celkem seznámí…
Fazzy: Jestli on v tom easyrider nebude mít prsty, hořák, pájku pilník… když se tak směje.
Zase Cio, abych se zastal nas technicky neznalych, tak u tech fotek nectu zadny informace o materialu, postupech stavby, osazeni, parametrech ani jmeno toho zrejme vseobecne znamyho stavitele, jehoz neznalost dokonce easyridera pobavila :) A pokud, tyhle informace chybi, pak to opravdu do znacny miry VYPADA jako skladkovy zbozi.
Meridabiker: (ta sedlovka) : Já sám nemohu říct, já na tom jel, když tam byla ještě normální, ale Pekoš tvrdí, že jo, že to funguje. A že to má efekt na celý kolo.
Ta sedlovka bude asi spíše jen odpružená, nikoliv teleskop? Nesedí se mi na tom tvar ultegráckých klik, omotávky je vyloženě humus a osobně bych volil klasický dualy – jinak ale proč ne…
Za to svařování se omlouvám, chtěl jsem asi napsat, kdo rám postavil a zblbl jsem to. Už jsem to opravil. A jo, je to kroska; toho „gravela“ jsem tam napsal naopak schválně, v očekávání reakcí, leč krom toho, kdo ten rám (pochopitelně) zná nejlépe, nikdo nereagoval.
No, a snad by se dalo dodat, že pokud mum a zejména feliksterovi připadá ten rám a to celé kolo jako nekvalitní skládkové zboží, které „zachranil technicky ne moc znalý hipster“ , pak to svědčí, obávám se, krom jiného nejspíše o neznalosti (a to i té technické) těch, kdož takto reagují. :D
A že by to nikdo nechtěl… no, třeba já opravdu ano. A tak, jak to je.
Sorry, tohle se mi fakt nelíbí a to jsem na beranidla (kola s berany) fakt ujetej a jen tak něco neodsoudím ;-)
pripomina mi to ono hipstersky meme " Sometimes it takes so much effort to look like you don´t care"
Ten rám není svařovanej, to vím dost jistě. :)
A ještě jedno vím – není to grevl ale kroska. Na zbytek si udělejte názor sami. :)
Pokud jsme v té realitě ve kteréž na otázku „Proč?“ je odpověď „Proč ne?“, tak tento výrobek plně chápu. Ve všech ostatních realitách to ale považuju za skládkové XC které zachránil ne moc technicky znalý hipster a vylepšil to berany a dvoubarevnou omotávkou.
První dojem je, že je to rezavý. Vidím – cio, tak to bude superumělecká zakonzervovaná titanová rez, to je jasný. Nakonec dobrý, je to bahno :-)))
Tohle je fakt úlet a ta přidaná omotávka do posílá do psychedelického pekla úplně. Jako mimikry do společenství popelnicových filozofů dobrý. Nebo proti ukradení před sámoškou. Fotky v odpovídajícím pojetí, jen tam chybí vyřádkované ty flašky s plachetnicí, co u toho nejspíš padly :-D
Tady je toho Punku asi moc i na mě… ale zajímavé to je! nelíbí monostay…
Tohle je dobře příšerný a zároveň příšerně dobrý. Punk is not dead!
Zálibu v tomhle typu řazení nechápu, ale celek je pecka.
Bezvadný…vlastně teď několik dní koukám na podobný kola od Squid Bikes, že bych si aspoň nějakej flíček na kole udělal :-D