English

Přidat foto

5.44kg final build weight with this version. Frame Reynolds 953.

(Některým zahraničním stavitelům kol s ocelovými rámy, zdá se – třeba na rozdíl od těch našich zde – nakonec, krom jiného, i na té výsledné hmotnosti kola, bůhvíproč, poněkud záleží. :)

(vloženo 5.8.22)

Komentáře

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
bikerman2
bikerman2

8.8.22 10:21

Pekne kolesa

Reagovat
cioran-m
cioran-m

6.8.22 22:49

Jo a jinak – máš pravdu: prostě nápisy na náklaďáčkách. :)

Reagovat
cioran-m
cioran-m

6.8.22 22:48

Jasně.

Mně se zas však na druhé straně velmi nelíbil Burkeho přístup napřed (na Armstrongův podnět) k Lemondovi, pak zas k samotnýmu Armstrongovi. Ačkoli bez něj by, aspoň v Evropě, tu firmu skoro nikdo neznal.

Ale nejhorší z mého pohledu bylo to, jak, přes všechno předchozí ujišťování zařizl Garyho Kleina.

I když kola Trek ke Kleinům se měla nějak podobně, jako VW k Porsche.

Reagovat
ferlikster
ferlikster

6.8.22 20:30

Cio: ale tak konkrétně na té zadní korbě to hrdě píšou všichni (Chevy, Ford, Isuzu, GMC…) stejně jako to mají hrdě napsané na předním “grillu”.

Bude to zase Trek (díky doživotní záruce), a ano bude to mít ten meganápis – v jedné z více decentních barevných kombinací. Jejich přístup k zákazníkům osobně dost kvituji a nemám důvod měnit stáj.

Reagovat
cioran-m
cioran-m

6.8.22 19:23

ferlikster: No, a pokud to (zase) bude Trek, tak navíc taky od mimořádně nesympatické firmy (včetně jejího velmi pragmaticky jednajícího šéfa).

Mimochodem, pořád mi vrtalo hlavou, kde jsem něco poměrem podobného, jako ten obrovskej nápis na té placaté trubce Madon-e viděl a už jsem si vzpomněl: vždyť tohle mívaly kdysi pikapy TOYOTA na zadní korbě! :))

Reagovat
ferlikster
ferlikster

6.8.22 17:13

Jako samostatnou disciplínu to gramaření respektuji, vypadá to dokonce i moc pěkně – ale jezdit bych se na tom bál. Nejvíc se mi páčí ty kliky a představec.

Moje nové kolo bude moderní: těžké a slizské :-)

Reagovat
milan.v
milan.v

6.8.22 12:22

Primárně to souvisí s offsetem, kdy minulý rok vozili bez offsetu, ty Colnago nedělal, byť pár kusů se objevilo, co vím…

Tyto už jsou s klasickým offsetem a nedivili bych se, že by si je nechali u Darimo vyrábět, protože rozdíl v hmotnosti je cca 100 gramů, to už jim za to může stát…

Já mám Darimo produkci celkem zmáknutou, ale takto z videa a fotek to dokážeš identifikovat asi jen ty…

Ano, ta struktura UD karbonu na fotkách a videích je hodně podobná té Darimo, ale jednoznačně bych si to netroufal tvrdit, pokud bych ji neměl v ruce a nebo nebyly ty fotky naprosto detailní…

Reagovat
Petr Ch
Petr Ch

6.8.22 11:21

milan.v: Jezdí i letos. I v těch odkazech, které jsi zde vložil, vidím sedlovku Darimo, aniž bych musel některé fotky zvětšovat, nebo zastavovat video. A že není uvedena v popisu kola pod článkem, nebo na ní nejsou přímo loga – viz můj příspěvek níže. Darimo není oficiální sponzor, UAE si je pořizují ze svého. Navíc UAE nejsou jediní v Pro Tour, kdo je osazují. Pan Kudlanka a někteří jeho kolegové ji na Factorech též používají.

Reagovat
milan.v
milan.v

6.8.22 10:51

Tak tady je ta brzda dole vynucená okolnostmi a stavbou kola, že ano…

Co by neudělali pro pár gramů…

Reagovat
miťo
miťo

6.8.22 10:46

Mně se cioranův styl čte pěkně. Kolo je zajímavý, pokud míří na hmotnost, chtělo by to mechanické řazení. Co ale nechápu, je zadní brzda u šlapáku. Mám to na koze a na chuť jsem tomu fakt nepřišel.

Reagovat
milan.v
milan.v

6.8.22 10:41

S Darimo sedlovkami to platilo minulý rok, tento rok už je vše jinak, viz například

https://www.cyclist.co.uk/…pogacar-bike

https://www.youtube.com/watch?…

Reagovat
Petr Ch
Petr Ch

6.8.22 09:55

Takto velký sloping na oceli je porušení nepsaných pravidel a nevypadá to pěkně. Kolo patří do vitríny, jízda na něm bude o ničem. Je to od pohledu hodně poddimenzované, tímto směrem cesta k lehkému ocelovému rámu určitě nevede.

Když tady byla zmíněna firma Darimo, tak ještě doplním, že tým UAE Emirates od nich na své náklady nakupuje sedlovky a osazuje s nimi všechna svá Colnaga. I Tadej ji vozí dlouhodobě, včetně např. celé letošní TdF.

Reagovat
milan.v
milan.v

6.8.22 09:26

Tak je to ultimátní stavba zacílená na hmotnost.

Například ale ten představec Darimo má problémy s tuhostí, co vím…

Reagovat
nooski
nooski

6.8.22 08:44

Kolo samozřejmě zajímavé, hmotnost fantastická. Potěžkat by si kolo chtěl, jezdit na něm určitě ne a ani by pode mnou nevydrželo.

Reagovat
nooski
nooski

6.8.22 08:42

karel d.: To, co TJK vadí, je nadužívání parazitických slov, což jde Ciovi skvěle :-)

Jen rychlý pokus o přeformulování:

Některým zahraničním stavitelům kol s ocelovými rámy, zdá se – třeba na rozdíl od těch našich zde – i na výsledné hmotnosti kola, záleží. :)

Reagovat
cioran-m
cioran-m

6.8.22 08:41

TJK: Tobě to psaní připadá vzletný? Mně spíš snad, ve srovnání s věcným a čistým územ bf, takový kostrbatý či co. :)

Nimrod: Jo, podíval jsem se zas po nějaké době na CycleExif (to snad už nějak skončilo, či co?) a tam to bylo. Jsem si nepamatoval, zda jsem to sem už dřív dával. Se mi ta Roboba kola už trochu pletou. Ale možná lepší znovu takovýto kostlivce, než ten zdejší obvyklej standard. :)

Reagovat
karel d.
karel d.

6.8.22 08:35

TJK-k tomu „vzletnému“ stylu. Ono to bude asi tím, že standardní sloh tady na BF je, tedy až na výjimky, holá věta a k tomu ještě plná chyb. Takže, pokud někdo napíše i jen trochu rozvinuté souvětí za použití interpunkce, „nedá se to číst“. Řekl bych, že to vypovídá i něco o současné společnost vůbec. Viz vývoj kol, kdy za 100k mám dnes k mání krásnou 8,5 kg aero silnici a váhu neřeším, protože trend je právě to „aero“ a pohodlí širších plášťů.

Reagovat
Nimrod
Nimrod

6.8.22 05:18

vytahuješ kostlivce? :-) myslím si, že tu už sub6 párkrát byl. momentálně má skoro 6 kil , asi ten původní setup byl fakt postavený jen na hmotnost

Reagovat
Hogy
Hogy

5.8.22 23:28

Hlavová trubka by se bez toho bakelitu obešla, Darimo bych tam taky nedával, hlavové složení jde rozhodně lépe, převodníky jsou měkké a to víčko od hlávka si mohl alespoň srovnat. Jinak vzhledem k té mizérii, co je tu k vidění, to je pecka.

A jo, mluví takto normálně. Naštěstí :-)

Reagovat
TJK
TJK

5.8.22 23:16

Hele zeptam se uplne narovinu… to takhle jak pises i normalne mluvis? nebo mas potrebu psat takhle radoby „vzletnym“ stylem na internetu? sory ale neda se to cist…

ke kolu, kdyz dam vedle sebe ten Schmolke vytvor a tohodle krasavce od Roba… tak ocel beru vsema deseti… to je naprosto nadherny!!!!

Reagovat

Další galerie z kategorie

gemini 1
cioran-m 27
Tomi.B 21
LehniBaryne 4
waters 10
nooski 3