Vyjížďka po práci

Přidat foto

To není tank, ale podvodní buldozer, co čistí koryto Labe v Toušeni

Lesní školky ve Staré Boleslavi, místo brambor zde pěstují sazenice lesních stromků.

Pořád mi něco brání jet rychle, tady to je přejezd u Otradovic, donedávna osazený PZZ vzor SSSR, jeho typický bzučák mi docela chybí.

Železniční most přes Jizeru v Horkách je jediný pozůstatek bývalé vlečky z Chotětova do cukrovaru v Brodcích.

Barokní kostel sv.Mikuláše v Horkách nad Jizerou, pod ním kaple Narození Páně. Malebný celek dotváří ještě bývalá tvrz, ta ale odsud není za stromy téměř vidět.

Trocha drážní archeologie, zbytek kolejí dráhy Chotětov- Skalsko, zrušené r.1970. Bývalý přejezd se nachází na silnici Jizerní Vtelno- Chotětov.

Gotický, později barokně přestavěný kostel sv.Prokopa v Chotětově. V popředí zvonice.

Trocha odpočinku na návsi. Zmrzlinu neměli.

Bývalá vlečka ze Zdětína do Benátek nad Jizerou , zrušená r.2005 slouží jako cyklostezka.

Veřejnosti slouží i most, po kterém překračovala Jizeru.

Zámek, původně klášter Cyriaků, zničený husity v Nových Benátkách. Ta fotka je opravdu příšerná, všude auta, cedule, sloup, dráty...

V lese Okrouhlíku u Benátek krásně kvete a voní Janovec metlatý.

Barokní poutní bazilika Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi má nově opravenou fasádu.

Původní vyřezávané vstupní dveře.

Trasa

Odpolední vyjížďka po okolí, Toušeň, Horky nad Jizerou, Hrušov, Chotětov, Benátky, Stará Boleslav. Ujeto 88km, průměr 26,3km/h a nastoupáno 538m

(vloženo 18.5.22)

Komentáře

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
miťo
miťo

21.5.22 11:26

Dneska fučí jak sviňa. Potřebuju strávit hoďku na časovkářské koze, to bude zajímavý :D

Reagovat
vapes
vapes

21.5.22 10:28

miťo: Něco řádí, v krku bolí manželku a prostřední dítě, jsem zvědavý, kdy to chytím. Dneska jsem měl chuť jet ráno na otočku do Poděbrad, ale ten západní vichr mě o ni zase hned připravil. Ten mrak, to je teda smůla.

Reagovat
miťo
miťo

21.5.22 08:57

Včera jsem měl taky krizi. Dusno a vedro, mouchy lítaly nízko, nohy nejely a bolelo mě v krku. Pár dní zápasím s nějakým virem. Bráchu to položilo a já se nějak nacházím na rozmezí zdraví a nemoci. Navíc jsem zmokl z jediného mráčku nad celou republikou. Po dojetí 30 minut šlofík a bylo zase fajn. Prostě každej má občas blbej den.

Reagovat
PLATYPUS3
PLATYPUS3

20.5.22 20:52

Dneska 47km, v bočáku třicítkou, proti 27, s až 43, ňáký kopečky, doma u vrat zpocenej jak kráva a výsledná průměrka 25 cosi, to se tady dává na b-f na kochačku:-)

Reagovat
vapes
vapes

20.5.22 14:19

Aduldinho: Letos mě nějak ničí vítr, už ho úplně nesnáším. A taky rozpadající se silnice, pořád chtějí stavět obchvaty a dálnice a zatím se jim rozpadají normální silnice. Hodně jsem se s tím selfíčkem odvázal, jestli takhle vypadám doopravdy, tak chudák manželka…

kotew: Díky, po práci si musím vyčistit hlavu. Ke spokojenosti scházela jen ta zmrzlina.

Reagovat
kotew CZE JIHLAVA
kotew CZE JIHLAVA

20.5.22 13:35

Hezky pěkně, tomu říkám po práci legraci, GJ a fajný reportík.

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

20.5.22 12:50

Vapi, vyser se na depky, pojď dávej, já třeba teď jezdím průměry, který třeba pro mě byly před cca 5 roky plouživé, no a co, valím dál, je fakt, že dřív jsem se nenacházel v tak kopcovité lokalitě, ale kopce jsou koření cyklistiky, tak hurá do sedel, já si to vždy užívám a motivace je káva a dort, popř nějaká nová hadra, včera jsem třeba natočil kilo jen kvůli modrému kusu látky z Dekáča. A jelikož mám zde zakázáno dávat selfka, tak tu hadru ani nevidíte :-D

Reagovat
vapes
vapes

20.5.22 08:02

miťo: Děsím se chvíle, kdy se budu vléct po rovině krokem a naskakování bude rizikový podnik. Můj soused jezdil do krámu ještě po osmdesátce, ale když na to kolo lezl, tak jsem se radši díval jinam. Vidím to s těmi vyjížďkami ještě tak na pět let (to se ten můj veterán akorát tak rozpadne) a šmitec. Pak už nebudu dělat ostudu a budu jezdit jen pro rohlíky a na hřbitov.

Reagovat
miťo
miťo

20.5.22 07:24

vapes: já taky s letošní formou moc spokojenej nejsem, ale každej rok, kdy můžem dělat co náš baví, se počítá ;-)

Reagovat
vapes
vapes

20.5.22 06:57

bara2: Zdá se mě, že je to letos dost špatné, možná vítr, možná stáří, nevím, ale moc spokojený sám se sebou nejsem. Bývalá vlečka z Benátek nahoru k Hřivnu je bezva. Škoda jen, že ji nejdřív po povodních opravili a následně zrušili. Teď tam straší úplně nový most k ničemu : 50.2876281N, 14.8284125E Druhá vlečka o něco víše proti proudu (fotka č.3) se cyklostezkou nestala a zbyl z ní v podstatě jen ten most, který aspoň slouží pro pěší.

Reagovat
bara2
bara2

19.5.22 21:36

Jako obvykle: svižná jízda, na odpoledne vzdálenost až až a pěkné fotky s popisem. Teď se tam musí jezdit dobře, ještě není moc velké horko.

Využití staré trati na 9 a 10 je tak, jak by mělo být. Když už tam ta trať byla, tak to zachovat jako cestu a ideálně pro kola. Udělat trať dalo kdysi hodně práce, má to mírné sklony, není problém s majiteli pozemků, co víc si přát. Škoda, že ne všude se to zadaří.

Něco jako podvodní buldozer na jedničce jsem kdysi viděla na Váhu. Tam byly bagry na dolování písku ze dna řeky.

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

19.5.22 20:51

Hlavně nejezdit přes Hostýn, to je trošku z ruky, ale zase by si Miťo užil Grapy :-)

Reagovat
vapes
vapes

19.5.22 10:10

Miťo: mě tady po okolí často nic jiného nezbývá, vyhýbám se jen silnici č.16 mezi Krnskem a Mělníkem a Mělníkem a Velvary, silnici č.9 pokud možno kdekoliv. Ale i tak po nich tu a tam 2–3km musím jet. Zbytek mi přijde relativně v pohodě.

Reagovat
miťo
miťo

19.5.22 09:53

Raději polňačku a stěnu nahoru, než se nechat vcucávat pod návěs kamionu. Právě takový zážitky z té silnice mám, když jsem jel čtyřistadvacítku.

Reagovat
Pepa Hrabačov
Pepa Hrabačov

19.5.22 08:55

Jo tam jsem jel z Řípu. Miťo na tvojí cestě bych volil rovně po silnici. Zase takový provoz tam nebyl , ale asi nejvíc záleží na čase průjezdu.

Reagovat
vapes
vapes

19.5.22 08:16

Miťo: Tuhle trasu znám, za sucha jde ta neasfaltová část jakž takž projet, ta stojka za cukrovarem je děsná, nahoru jsem ji ještě radši nejel.

Reagovat
miťo
miťo

19.5.22 07:42

Krpál by nevadil, kvalita asfaltu ano. Nechtělo se mi po vytížené a úzké hlavní silnici s kamiony. Nakonec raději volím 500m polňačky a jedu podél Labe plus krátká stojka od řeky přímo v Mělníku.

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

19.5.22 07:20

Vapsi, tak je vidět, že je to rovina, s tím se asi nedá nic dělat. Je fakt, že to tady máme členitější, ale Jihlavsko vs třeba Žďársko, to je zase úplně jiný kafe a dalo by se to porovnat s rovinou v Polabí. Žďársko mi zůstává zatím tapovězené, ale ani tak ne kvůli kopců, ale spíš vzdálenosti, přece jenom je to tam/zpět skoro 80 km…

Reagovat
vapes
vapes

19.5.22 07:00

Miťo: toho jsem si právě všiml, říkal jsem si, že ti nestačí Krušné hory, tak ještě přidáš krpál u Mělníka…

Kocour Mikeš: Bazilika teď vypadá barevně skoro stejně jako ta v Přešticích u Plzně, ale tam je na kopečku. Zapomněl jsem, jak jsem večer spěchal vložit výhled do údolí Jizery, tak tady je. Proti Vysočině to samozřejmě je jen mělké údolíčko.

Reagovat
miťo
miťo

19.5.22 06:36

Hostín už taky raději objíždím. Na trase byl :D

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

19.5.22 06:05

Vapsi, moc pěknej report a na Polabí i dost nastoupáno. Pokud bych si měl vybrat fotku, která je nejhezčí, tak by to bylo samozřejmě foto sama sebe (to se musí) a bazilika Nanebevzetí Panny Marie ;)

Reagovat
vapes
vapes

19.5.22 05:33

Aduldinho: To je právě ono, kde vzít ten čas.

Miťo: Je to tak, jedinný pěkný asfalt široko daleko. Já bych jel do Lipska radši jinudy. Hlavně ne přes Hostín.

plysovykozisek: Nevím, je to rovina a když vidím, co za průměry se tu občas vyskytne. Fakt je, že po rozmlácených silnicích se to moc hnát nedá, na cyklostezce zdržují bruslaři atd.

Pepa Hrabačov: Já taky jezdím pomalu a proto nestíhám ujet za odpoledne víc, než těch 80–100km.

Reagovat
Pepa Hrabačov
Pepa Hrabačov

18.5.22 21:43

Super report a krásné fotky . Depku neměj já jezdím zase pomalu . Průměr přes 26 to je pěkný fofr .

Reagovat
plysovykozisek
plysovykozisek

18.5.22 21:34

Solidní průměrná rychlost. A pěkná štreka po práci.

Reagovat
miťo
miťo

18.5.22 21:32

Poznávám cyklostezku na deváté fotce. Široko daleko jediný kousek nehrbolatého povrchu! Jel jsem tam tudy do a z Lipska (první trasa přes Krušky).

Pěkný report a pečlivě popsané fotky.

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

18.5.22 21:28

Vapsu, nebuď depkózní, každý holt nemá v týdnu čas na 3kila a každý nejsme horal z Hrabačova, já su rád i za večerních 45km kolem komína, akurát mohlo být krapet tepleji ;-)

Reagovat
TK75
TK75

18.5.22 20:58

Vidlov Chotětov…to v Bezně tam to žilo :-D

Reagovat
vapes
vapes

18.5.22 20:46

Aduldinho: dneska jsem ty popisy vyloženě odflákl, nemám na to totiž čas. Anavíc mám depku z Pepy Hrabačov, asi přestanu jezdit…

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

18.5.22 20:43

Slušná práce jako vždycky, konečně pořádný selfko a jako vždy bezchybný fotoreport ;-)

Reagovat

Další galerie z kategorie

Doktorzet 3
xtonda 5
Hlousa1 2
H88 12
malamala 3
Winux 7