Budeč

Přidat foto

Sjezd od Klíčan do Postřižína kazí semafor (stavba kruhového objezdu). Na horizontu Kaučuk Kralupy.

Vltava v Kralupech nad Vltavou.

Silniční most v Kralupech

Socha Antonína Zápotockého v jeho rodných Zákolanech.

Z kostelíka Panny Marie a okolního hřbitova zbyly jen vyznačené základy. Za stromy je skryt dodnes stojící kostel sv. Petra a Pavla

Rotunda sv. Petra a Pavla je nejstarší stojící stavbou na našem území. Věž je o něco mladší.

Hřbitov na Budči s romanticky pobořenou zdí.

Moderní betonová boží muka před budečským hradištěm. Mladý les v pozadí ukrývá místo, kde byl nalezen hromadný hrob přibližně šedesáti obránců Budče.

A teď trocha hororu. Tady někde byli počátkem 10.st. pobiti obránci hradiště. Jejich těla tu zřejmě ležela nepohřbena několik měsíců a teprve poté byli rozpadající se pozůstatky pohřbeny v hromadném hrobě.

A ještě trasa

Nedělní projížďka na Budeč. Ujeto 78km, průměr 26,9km/h.

(vloženo 16.8.21)

Komentáře

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

17.8.21 12:48

Vapes: díky moc, zkusil jsem to a jde to, ten jejich SW, psal opravdu nějaký idiot!. Budeme si muset na tyhle výstřelky zvyknout na tyhle inženýry taky a bude to ještě horší. Jinak jsem se Sigmou spokojený, jen mi po cca 3 letech začal vadit malý, monochromatický display, a tudíž zvažuju společně s novým kolem zakoupit i jiný computer, patrně zase od Sigmy, protože nerad měním značky, se Sigmou jsem byl vždy spokojený, takže asi proto. Díky moc!

Reagovat
vapes
vapes

17.8.21 12:06

Kocour Mikeš: Jdou smazat takto: Vybereš „Trasy“, klikneš „Moje trasy“, klikneš na symbol tužky „Upravit“ ,pak vpravo nahoře „Menu“ a „Smazat“ . Ten sw psal nejspíš nějaký inženýr z Afriky. (nebo taky jako kdybych si ho napsal sám)

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

17.8.21 11:28

Vapes: díky moc, o téhle možnosti jsem nevěděl, musím zanést do paměti a vyzkoušet v reálu. Ještě bych měl dotaz, když si otevřeš ten jejich SW, jak ty trasy vymažeš, díval jsem se že jdou jen upravit, možnost vymazat je asi někde ukrytá, nebo tam vůbec není.

Reagovat
vapes
vapes

17.8.21 08:48

Kocour Mikeš: My také používáme české názvy něktrých cizích měst (Vídeň,Celovec,Be­nátky…), ale tady ta mapa vypadá jak z protektorátu… Mělo by to jít takto: Vlevo kliknout na „Trasy“, pak vpravo nahoře na „Moje trasy“ pak úplně v pravém horním rohu „Menu“ a zvolit „Import dat“ , vybrat a nahrát soubor gpx. A potom s připojenou Sigmou kliknout na šipečku v rámečku a nahrát do zařízení.

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

17.8.21 08:24

Vapes: tak to se budu muset po této funkci poohlédnout, protože o ní nevím. A ano, máš pravdu, německé názvy obcí jsou fakt až urážející, ale celkem jsem si na to zvykl, že nás nikdo, nikde nebere vážně, tohle je jen malá ukázka.

Reagovat
vapes
vapes

16.8.21 20:24

Já to v tom jejich SW nedělám, jednak je těžkopádný a jednak mě uráží německé názvy českých lokalit, prostě naimportuji .gpx soubor vytvořený v mapy.cz (jejich plánování má ale taky své mouchy). Myslím, že to musí jít i s tou jedenáctkou. .

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

16.8.21 20:17

Vapes: mám sigma ROX 11.0 a ta to má dost podobné, hotové peklo je plánování tras v tom jejich SW na PC, načíst gpx, to taky neumí, ale zvykl jsem si na to, člověk musí dost předvídat… :)

Reagovat
bara2
bara2

16.8.21 19:44

Jak píše Kocour, moc hezký výklad k zajímavým místům z pro mě neznámého kraje. Pěkně ti to jede.

Reagovat
vapes
vapes

16.8.21 18:14

Sigma ROX 7, čili ten nejzákladnější model. Pořídil jsem si ji kvůli navigaci, spoustu cest si pamatuji, ale když jedu někam daleko a chci projet zajímavá místa, tak si musím udělat itinerář a pořád ho tahat z kapsy mě nebaví. Jako bonus mám výškový profil. Nemapová navigace mi vyhovuje, ale má to pár much, především je to strašně pomalé, třeba ve městě skoro bez šance. A pak má problémy, pokud vede trasa tam a zpět stejným úsekem. Jak na chvíli sjedeš z trasy, tak se někdy po návratu rozhodne, že jsi sice na trase, ale špatný směr. Musím udělat kolečko, aby se zase chytla. Ale za ty peníze to jde.

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

16.8.21 17:17

Moc hezkej report, detailní popisky z něj dělají učebnicový vzor. Jakou Sigmu máš na kole?

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

16.8.21 15:03

Paráda, dobře to tam sázíš :-)

Reagovat
vapes
vapes

16.8.21 14:29

Docela se mi tam líbí, už jsem tam byl několikrát. Jen ten výjezd nahoru mi dává čím dál víc zabrat. Kdybych měl víc času, tak bych ještě pokračoval na Okoř.

Reagovat
bubman
bubman

16.8.21 14:19

Hezký fotky. Bydlím hned pod Budčí tak snad se ti u nás líbilo?

Reagovat

Další galerie z kategorie

stev 0
mum-on-bike 8
Pepe72 4
Coural 39
natureman42 5
miťo 17