Dolní Pojizeří

Přidat foto

Svítání na Labi z Toušeňské lávky, v pozadí vodárna v Káraném.

Hrob neznámého cyklisty na Zelené Boudě. Před lety tu kromě helmy byly i rohy, ale někomu asi stály za ukradení..

Most přes Jizeru v Tuřicích je v opravě, opatrně se dá přejít.

Dražice nad Jizerou. Z výstavného hradu biskupa Jana IV z Dražic bohužel mnoho nezbylo. Budova s komínem v popředí je bývalá tepelná elektrárna někdejší distribuční sítě DZD z dvacátých let minulého století.

Hrad v Mladé Boleslavi

Stránovský viadukt, pilíře z r. 1864, betonová konstrukce pochází z přestavby v r. 1924

Nezbytná stíhačka před kasárnami ve Staré Boleslavi.

Staroboleslavské kostely, vlevo je románský kostelík sv. Klimenta, nejstarší stojící stavba ve Staré Boleslavi a jedna z nejstarších v Čechách. Nezničili ji husité, ani švédská vojska a zatím odolává i automobilové dopravě.

Brandýs nad Labem, opravený zámek.

Ani z hradu arcibiskupa Jana z Jenštejna nezbylo mnoho. Jen ranní slunce svítí oknem do hradní kaple stejně jako jako za jeho časů

A nakonec trasa.

Ranní sobotní vyjížďka po náročném týdnu. Průjezd lesem z Káraného na Zelenou Boudu a z Hlavence do Staré Boleslavi není po asfaltu, ale zvládl jsem ho. Celkem 98km a průměr 25,5km/h.

(vloženo 16.8.21)

Komentáře

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
vapes
vapes

16.8.21 20:17

Jsem ranní ptáče a taky mě honí čas. Navíc není žádný provoz. V některých obcích jsou dva kostely buď proto, že je tam někdo založil a nebo proto, že jeden je katolický a druhý novější evangelický. Tady jsou oba katolické, ten velký vpravo je bazilika sv. Václava, stojí na místě kostelíka sv.Kosmy a Damiána, kde byl sv. Václav údajně zavražděn. Uvnitř je zajímavá románská krypta. Původně měla dvě věže, ale o tu severní přišla za třicetileté války. A děkuji za pochvalu, pořád se mi zdá, že jezdím hrozně pomalu.

Reagovat
bara2
bara2

16.8.21 19:24

Ty taky ptříš k těm, co do oběda odjedou, na co já potřebuju celej den a ještě si musím přivstat…

Na některých místech z fotek jsem byla, pěkné připomenutí. Zaujaly mě ty dva kostely natlačené na sebe, zvláštní, je hodně i malých obcí, kde mají dva kostely, ale takto vedle sebe jsem to ještě neviděla. To oba patří stejné církvi? I stránovský viadukt se mi líbí, na takovej most bych se určitě jela podívat, kdybych ho měla v dojezdu. Pěkný report a hezký výkon.

Reagovat
vapes
vapes

16.8.21 12:00

To se mi stává taky, Staroměstské náměstí v Mladé Boleslavi, když to srovnám s minulostí, tak bohužel musím říct „to dopadlo“ , je možná hezčí, ale úplně mrtvé.

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

16.8.21 11:49

Ještě by to chtělo ty baby:

https://img18.rajce.idnes.cz/…DSC_0794.jpg?…

Nějak se chybička vloudila :-)

Reagovat
vapes
vapes

16.8.21 11:13

Pěkné, fotka ještě před poslední opravou. Nejlepší se fotí z cesty nahoru do Pískové Lhoty, ale tam jsou kostky a jezdím tam nerad.

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

16.8.21 11:03

Ten viadukt mám též v letité fotosbírce z roku 2014:

https://img18.rajce.idnes.cz/…DSC_0796.jpg?…

A z Bolky hlavně baby:

https://img18.rajce.idnes.cz/…DSC_0796.jpg?…

:-)

Reagovat
vapes
vapes

16.8.21 10:57

To je nová hydroizolace, most je z roku 1924 a do postavení dálnice po něm jezdila veškerá doprava směrem na Mladou Boleslav. Snad ještě vydrží.

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

16.8.21 10:49

Pěkný kilíčko, ten most vypadá vachrlatě, to je čertvej beton nebo, co se to tam tak leskne?? :-)

Reagovat
vapes
vapes

16.8.21 09:25

Děkuju, mohl bych toho napsat víc, ale zde není historické fórum. Spíš to beru jako tip k vyjížďce. Jel jsem ráno, za svítání, to bylo příjemně a moc jsem to nehnal.

Reagovat
Kocour Mikeš
Kocour Mikeš

16.8.21 09:12

Tak tomu teda říkám poctivě zpracovaný report s perfektním popisem jednotlivých fotek, fakt paráda! A skoro kilo to je v tomhle vedru až dost.

Reagovat
doubeq
doubeq

16.8.21 06:57

Už to vypadalo, že nám někdo v pardubicích ustřelil vršek věže :-) . Podobnou scénu jako na č.1 mám nafocenou snad stokrát od nás, když jedu do práce.

Reagovat

Další galerie z kategorie

stev 1
mum-on-bike 8
Pepe72 4
Coural 39
natureman42 5
miťo 17