Protože se tu docela často diskutuje o tom, jak má být dlouhý představec, nebo jak široká řídítka, tak přikládám svůj neumělý překlad z angličtiny, z časopisu Mountain Bike Action, odpověď Ricka Cunningama na dotaz čtenáře. Mě to připadá docela zajímavé:
Dotaz: Právě přemýšlím o tom, že když firmy vyrábějí biky s menším úhlem hlavové trubky, musí s tím zvolit i určitý představec ? Zdá se, že přestavec s nulovým úhlem používají bez ohledu na hlavový úhel.
R. Cunningham: Jeden nebo dva stupně na představci nezlepší, nebo nezničí ovládání. Zajímavé je to, že ostřejší úhel hlavy posune osu předního kola dopředu, což přesune váhu z předního kola a zvýší množství síly přenášené z terénu prostřednictvím řízení do řídítek. Takže délka představce znamená velký rozdíl. V současné době all-mountain biky se super položenou hlavou mají současně nejkratší představce, proto budí stísněný dojem při soupání, špatně točí na rovině, dokud nedáte váhu na přední kolo, a působí nestabilně mezi velkými kameny, dokud nedáte široká řídítka. Super široká řídítka se postupně stala lékem na uvedené. Jejich úkolem je (1) donutit jezdce posunout se dopředu k přednímu kolu, (2) přidat sílu na vyrovnání zvýšeného zpětného působení od terénu, (3) efektivně prodlužují posed roztažením rukou jezdce. To co všechny all-mountain a XC trail biky potřebují je kombinace lehce delšího představce a středně širokých řídítek. Přidání půl palce na délce představce má přibližně stejný výsledek, jako přidání jednoho palce na obou koncích řídítek. Lehce užší řídítka dávají jezdci více volnosti v pohybu dopředu, vzad a do strany, když balancuje v sedle. Toto je ale proti současné módě, tak musíme počkat na to, až návrháři biků sami objeví vztah mezi úhlem hlavové trubky a délkou představce.