RockShox SID Race X Magura Durin MD100R

47 nepřečtených
  • Kublajchán

    Prosím pomóc potřebuju osadit Epica novou vidlí a nemůžu se rozhodnout jeslti SIDa nebo Durin. Resp., ještě mě napadla Menja. Problém je, že jsem žádnou nejel, tak kterou ?

    Dík.

    0 0
    • Zerocool  

      myslím, že přesně toto srovnání se tady před nedávnem řešilo, zkusil jsi hledat?

      0 0
      • Kublajchán  

        Nehledal, ale už jsem to našel, sorry.

        0 0
        • tassajara  

          a k comu si dosiel? O tej magure vo vele moc pochvalne nereferovali co sa pamatam.

          0 0
          • Hnoj  

            Ty tady ale hemzáš nesmysly skoro neustále, mohou tvoje příspěvky vůbec být brány vážně?

            0 0
            • tassajara  

              som sa ta nejak dotkol? Predavas magury alebo co? :D

              0 0
              • marapara  

                No právěže prodává :)

                0 0
                • tassajara  

                  aha, tak to je jasne – ohrozil som mu obchodne zaujmy. Lepsie sa to ani nemohlo odohrat! :o)))

                  Pre tych co maju zaujem o konkretne info davam do pozornosti:

                  Velo 12/2007:

                  NA KOST: duo závodních XC vidlic MANITOU R7 Elite absolute a MAGURA Durin MD80R

                  (rozdiel MD100 a MD80 by mal byt len vo zdvihu)

                  a tiez

                  Velo 1/2008:

                  SOUBOJ ČTYŘ A V NĚM ČTYŘI STUPNĚ ČESKÉHO KARBONU! Karbon, magické zaklínadlo současné cyklistiky. Černý materiál přes všechny prognózy proniká cenově stále níže. Jaké jsou rozdíly v jeho různých kvalitativních stupních, jak se k němu staví čeští výrobci? Na otázky vám odpoví test čtyř různých biků, kdy rám nejkvalitnějšího je sám o sobě dražší než celé nejlevnější kolo v testu. Najdete v něm Leader Fox Carbtec, Galaxy Sirius, Rock Machine Team 50 a Pell´s X6.

                  Ten Pells (top model) ma vidlicu magura, je tam nejaka zmienka o spravani.

                  Treba si to precitat – netvrdim ze su tam tie vidlice znosene pod zem, ale…

                  0 0
                  • Darius  

                    neboj, prodava i RS, co ze psali v bozskem Velu o SIDovi?

                    0 0
                    • tassajara  

                      no to si uz sam musis pohladat

                      0 0
                      • Darius  

                        nemusim

                        ale kdyz uz tu prezentujes svoje vyctene zkusenosti (Velo ma vzdycky pravdu), mel bys uvest neco k obema vidlim

                        0 0
                        • tassajara  

                          a co vyskakujes? VEd ja netvrdim ze mam s nimi osobne dlhotrvajuce skusenosti. Dal som potencialnemu zaujemcovi do pozornosti recenzie, ktore mu mozu pomoct sa zorientovat. Ze tebe pripadne nevyhovuje co tam niekde napisali je dost irelevantne a mne ukradnute, tak laskavo sklapni

                          0 0
                          • tassajara  

                            nejak to hapruje:- ATLETI NEJEN ZÁVODNÍCH TRATÍdlouhodobý test vidlic Fox 32 F-RL a RockShox SID Team v nové podobě rubriky Na kost (Velo 3/2009)

                            0 0
                          • Darius  
                            1. sedim uplne klidne na zidli
                            2. nevim co pisou ve Velu
                            0 0
                      • tassajara  

                        ale zrovna nedavno tam cosi bolo:- ATLETI NEJEN ZÁVODNÍCH TRATÍdlouhodobý test vidlic Fox 32 F-RL a RockShox SID Team v nové podobě rubriky Na kost

                        0 0
                      • tassajara  

                        omg takze 3× :o) Vo Vele 3/2009 je podrobnejsi material o side

                        0 0
                  • Hnoj  

                    Ano, také jsem viděl test DURINa ve Velu a od té doby ho nečtu…

                    Testovat Top Model videl s totálně sračkovýma kolama (Crossride) a pak říkat, že Durin se kroutí a je měkký považuju za vrchol kreténismu :-D

                    0 0
                    • tassajara  

                      Tak asi tie crossridy az tak nevadili, ked nizsiu tuhost vidlice ti Nemci aj namerali :D (aspon vid Darius nizsie)

                      0 0
                      • Darius  

                        porad nevidis ten rozdil?

                        Nemci to zmerili, zatim co Velo „mělo pocit“…

                        0 0
                        • tassajara  

                          Aky „rozdil“? Ved dosli k rovnakemu zaveru, tak snad je to podstane. A ze vo Vele k nemu dosli bez exatnych meracich nastrojov, im IMO sluzi len ku cti…

                          0 0
          • Kublajchán  

            No pročetl jsem to a zjistil jsem, že to vlákno nemá výsledek. Takže jsem tam kde jsem byl. Pořát mám na výběr SID, DURIN, MENJA a asi si budu muset hodit korunou…

            0 0
            • Darius  

              Menja je vahove jina kategorie, zuzil bych vyber na SIDa a Durina. A tady si uz budes muset vybrat sam… SID je vyzkouseny, trochu tuctovka, ale dle meho slusna lehka vidle. Durina jsem nejel, podle mereni nemeckeho biku ani dvojity mustek tuhosti moc neprinasi, urcite mnhome mene okoukane nez RockShox, fci by museli zhodnotit majitele. Rozhodni se srdecem nebo podle financi.

              0 0
            • tassajara  

              na nahodu by som to asi nenechaval :o)

               
              0 0
            • Marccoo  

              Já jsem spokojený z durinem,vyměnil jsem ho za foxu a rozdíl tuhosti nepociťuji,sida jsem nechtěl pač tenhle rok vyhraje tuctovku roku.Foxu jsem měl dost,chtěl jsem zkusit něco jiného a udělal jsem dobře.Asi tak.

              0 0
    • kubad  

      aby bylo trochu jasno :-).

      tady sou testy z německého Bike, kterým se na rozdíl od různých jiných dá věřit protože nejsou jen pocitové, ale i laboratorní. Obě vidle sou špičkové, ani s jednou neuděláš špatně.

      0 0
      • Darius  

        diky za ty obrazky, zrovna jsem je chtel tipnout… jen pozor u hodnot tuhosti Durina je chyba, prvni cislo 29,1 ma byt 19,1, v tabulce dale v testu uz to maji dobre… obe vidle jsou cca stejne mekke :)

        pro kublajchana: moje poznamka k dvojitemu mustku byla myslena tak, ze to neni zadny zazrak a Durin je proste podobne mekky jako ostatni lehke vidle

        0 0
      • MlokCZ  

        A tady Durin Marathon 09 z nového testu, mezi kterou se rozhoduje. Tuhostí je na tom slušně, třeba o trošku lépe než Foxka F120tka.

        0 0
        • Dave.6  

          hm podle testu vypada ze foxka je na tom ale chovanim prece jen lepe, me se zamlouva vzhledove u te magury ten dvojitej mustek i kdyz jde jen o estetickou zalezitost… nejakeho toho sida a rebu uz jsem zkousel v okoli a nebylo to uplne ono (hlavne testovani nebylo na dlouho a hlavne tlak nebyl presne na mou vahu) Ale ono zvyknout se da na vsechno..

          Takze dkyz bych chtel nejakou lehkou vidlici se 120 mm tak Durin nebo foxka… ta reba uz je prece jen o neco tezsi…

          Jinak diky za ten test…

          0 0
    • Dave.6  

      Zdravim, tak o necem podobnym presne uvazuji jen bych potreboval zdvih kolem 120 mm. Je to na fulla Anthema a jeliokz jsem vysokej sedi me predni vyska vidlice i zdvih na tech 120 mm. ram to snese uplne v pohode jelikoz uhle hlavovky je nejakych 72° a kdyz tam dam 120 mm vidlici klesne na 71° coz me uplne vyhovuje.

      Takze se rozhoduji mezi klasikou Reba race dat ji na 120 mm a Magura Durin Marathon ktera ma taky 120 mm.

      POradite co by se vice hodilo?

      Diky

      0 0
      • tassajara  

        Pokial viem, Anthem ma so seriovou vidlou uhol hlavy 71 stupnov, ale inak suhlasim, ze nan dat 120ku je v poriadku, okrem ineho aj stred tak dostanes vyssie co by mu malo prospiet. Ale ktoru, tak to ti neviem jednoznacne poradit.

        0 0
        • Dave.6  

          No ja mam jeste anthema model 2008 a ten ma jeste 72° az ted ten prepracovany letosni ma 71° a presne jak pises mam na nem 180tky kliky takze i o neco vysse stred se taky hodi..

          Ted uz jen jakou vybrat…:)

          0 0
          • tassajara  

            Aha, to o 08 som nevedel. Kazdopadne mas sladke starosti :o))

            0 0
            • Dave.6  

              Jj v par vecech jsou ty modely Anthemu 08 a 09 ruzne (zdvih, vaha, a prave uprava geometrie) me ta verze 08 maximalne vyhovuje ale nemuzu porovnat jelikoz novej jsem nejel..

              Jinak ano mam super starosti :) to je ten studentskej zivot, ted mam prazniny a na skolu se podivam zas tak za dva, tri mesice :)

              0 0
    • Kublajchán  

      Děkuji za testy a rady, nakonec jsem dospěl k názoru, že na tý vidlici je stejně nejdůležitější jak vypadá :) takže vyhrál DURIN.

      Až něco najedu, hodím sem nějakou recenzi, akorát asi nebude moc objektivní po 5 letech ježdění BLACKa.

      Ještě jednou dík.

      0 0
      • tassajara  

        Kym to fakt kupis, naozaj odporucam este si niekde najst tie clanky vo Vele – vcera som si to znova precital, niektore vety zneli dos varovne… aby si potom nebol sklamany, lebo nie je to vidla za 5 tisic. Kazdopadne vela stastia :o)

        0 0
        • kubad  

          varovně? jako že sou to nepoužitelné vidlice, nebo jak to myslíš?

          0 0
          • tassajara  

            nepouzitelne priamo nie, ale nie take ake by som za tu cenu chcel mat na kole… teda ked by som hladal vidlicu co ma aj inuy funkciu nez drzat predne koleso (co mne mimochodom uplne staci, lenze taka vidlica ma stoji cca 1/4)

            0 0
            • Marccoo  

              nevíš o čem mluvíš,mazej si číst VELO

              0 0
              • tassajara  

                :DDDDDD Uz som myslel ze nemas maguru! :D Vidim predelanej epikonek, ale nesklamal si, z toho druheho kola hrdo trci MAGURA DURIN! :DDD

                Predychaj to, a neber zivot tak vazne. Ja chapem ze dlho si musel makat aby si si kupil vysneny produkt nemeckeho vyrobcu, ale zas ja za to nemozem… V najhorsom niekde dostanes kupit samolepky a tie napisy nejak prelepis alebo tak neco. :D

                0 0
                • Marccoo  

                  jseš fakt blb!Ale snad na fotkách vidíš fox,myslíš že bych si koupil něco hodně horšího.Chod durinu je pro můj styl jízdy perfektní a nevím proč zrovna ty by jsi tu měl snižovat funkci jákékoliv kvalitní vidlice.Možná že jsem tumpach narozdíl od tebe,ale těch vidlic jsem jezdil dost.

                  0 0
      • Marccoo  

        Děláš dobře,durin je vynikající vidlice,vlastní zkušenost,což o některých slintalech se nedá říct,že by měli nějakou tu malou zkušenost (s čím koliv).

        0 0
        • tassajara  

          jo jo jo, je to ta nejsamlepci!!! :D

          0 0
          • Hnoj  

            Ty seš holt vůl… Kde ses tady vůbec vzal? A nechceš zase jít tam, odkud jsi přišel? Slyšel jsem, že VELU hledaj novýho redakzora, jedinej jeho předpoklad je bejt blbej jak šrozok a mít plnou hubu keců :-D Na kole máš hádám suntůr XCR a SIDa nebo jinou vidli jsi viděl tak maximálně na obrázku…

            0 0
            • tassajara  

              No… ako by som to…  ja som sem prisiel aby som spasil vase hriesne duse. Ale toto ked poviem, vacsinou ludia nejak nescu verit temu ze som to Ja. Furt cosi ze ved ja nemam existovat a tak, nejake pochybnosti. Tolko sa modla a modla az si ma vymodla, a potom ked sa clovek dostavi tak zas horekuju a furt nejake one… Ale to je jedno.

              0 0
            • Darius  

              porad vaham, zda je to skutecna existence nebo nejaky socialni experiment, ktery se sem cas od casu vraci (stihac/medviedok atd) a sbira data

              0 0
      • smash_mouth  

        Ahoj

        jak u tebe dopadl ten DURIN?

        Velmi aktualne zvazuju 120 Marathon

        Diky za info

        tms

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.