• Bumerangista

    Tento rok to bude již třetí pokus, zkusíme zkontrolovat 3 řeky v jednom dni a přitom dát co nejvíce stojek v okolí. Předchozí pokusy (Jarní kontrola řek 2009 a Letní kontrola řek 2009) se zdařili jen z části, ale vždy to byl dobrý zážitek. 

    Datum

    Sobota 26. září 2009

    Trasa

    Pojede se opět trochu vylepšená trasa, kterou si můžete prohlídnout nejlépe na Google Earth díky exportní funkci. U trasy najdete některé zkracovačky, které využije hlavně Zevl skupina. Trasa je nedávno projeta a jediný úsek, který je aktuálně trochu špatný je výjezd z Vraného, kde je trochu více ostružin přes cestu, možná se to do té doby vyčistí.

    Hlavní tempo

    Akce se pojede tak, aby ti, co chtějí všechno zajet, to stihli. Proto bude určeno základní tempo docela svižné. Pro orientaci: toto tempo zvládnou pouze jedinci, kteří budou mít tento rok najeto již 3000km na horáku v kopcích, nebo kteří si fakt věří.

    Zevl skupina

    Vedle základního tempa bude existovat i Zevl tempo, kterým pojede Zevl skupina. Ta se zformuje buď dobrovolně, nebo tak, že se dohodnout bojovníci, co nebudou stíhat základní tempo. Zevl skupina bude hojně využívat zkracovaček, po případě přibližováků, jako je vlak. Bude tedy vhodné, aby potencionální Zevlaři měli dobře nastudovanou trať nebo sebou měli mapu. Hlavní a Zevl skupina se budou moci setkávat na občerstvovnách, nebo jinde na trati, podle toho, jak se to povede. Pro tento účel bude možné telefonicky a textově komunikovat s hlavní skupinou, poslouží také orientační průjezdní časy (i když se to dá špatně odhadovat).

    Spáčská sekce

    Vedle Zevl skupiny bude také Spáčská sekce. Tam budou všichni ti, co nebudou chtít tak brzy vstávat. Proto vynechají první kopce a využijí první zkracovačky do Vraného, nebo alespoň část. Pro tento účel je určen garantovaný sraz ve Vraném.

    Srazy a předpokládané průjezdy

    Na základě komplikovaného modelu byly sestaveny časy dosažení různých míst. Udávány jsou zde časy odjezdů, takže u některých občerstvoven budeme trochu dřív. Tučně jsou zvýrazněny garantované srazy. Ostatní jsou jen odhady průjezdu, kde se nebude čekat (ale dohoda je vždy možná).

    → Barranďák (přesně pod ním na Bránické straně): 7:30 → Komořany (odbočka z cyklostezky): 7:50 → Zbraslav (nájezd do mini-zoo nebo na konci mostu): 8:25 → Jarov (nádraží na perónu): 9:10 → Vrané nad Vltavou (před přejezdem): 9:40 → Davle (Libřice – stánek): 10:35 → Petrov (odbočka žluté kčt ze silnice): 11:05 → Luka pod Medníkem (rozcestí kčt u nádraží): 11:30 → Kamenný Přívoz (za mostem): 12:25 → Třebsín (hospoda na trase… oběd): 14:05 → Teletín (žlutá dolu do rokle): 15:10 → Třebenice (hospoda na náměstí): 16:15

    Vliv počasí

    Pokud bude hnusně, tak to může dopadnout různě. Teoreticky i přesun na neděli nebo podobně. Takže je třeba to tu sledovat.

    Na závěr

    Tak se pojďte dát do těla, sezóna už skoro končí. Kontak na mne je v profilu.

    Anketa: Můžeš si kliknout (ale nic nevyhraješ):

    0 0
    • teepeex  

      :))

      dobre jsi to poladil

      0 0
    • crom  

      cyklotrenink hadr,trenere budem na startu;-)

      0 0
    • Medunka  

      Hlasuji pro „neujedu“ :-)

      0 0
      • Bumerangista  

        To nikdo. Ale alespoň se tak do poslední chvíle tváříme.

        A neříkej, že po věcech jako 24h neujedeš tohle ;)

        0 0
    • Booker  

      Drsoňské, šílené, sebevražedné…

      Zkusím jet do odpadnutí :-)

      0 0
      • Bumerangista  

        Ok, vítej. Není to tak šílené. Náročnost odpovídá Sudetům (pokud se to dá celé) ale ne tak drsný povrch.

        0 0
        • Booker  

          Děkuji za uklidnění…:) Jedna věc je ale jistá… Zrcadlo netáhnu;D

          0 0
    • Twister  

      Vypadá to parádně. Uvidíme. :)

      0 0
    • ronin  

      Připojím se na Jarově 9:10, pojedu do posledního dechu, nebo první krve. Těším se

      0 0
    • Bumerangista  

      Datum se blíží.

      Předpověď je zatím všude perfektní.

      Je k dispozici celá rozvaha průjezdů na základě rozkouskované trasy. Nepojedeme žádné kule, ale omezíme vykecávání na odbočkách. Je ale v plánu například pivko v Davli, oběd v Třebsíně, pivko v Třebenicích a pak se uvidí.

      Vybraní účastníci dostanou krásnou barevnou mapu s trasou jako bonus.

      Světla doporučuji sebou, minimálně blikačku pro dojezd do Prahy, i když teoreticky to jde vše zvládnout za světla.

      0 0
      • crom  

        jestli me tam znicite,kamosi me na zaclerske70 zabijou,ale jedu to da rozum;-)

        0 0
      • teepeex  

        tyvole:))

        tak ty jsi maser Vasku

        ten itinerar(rozvaha)je krutoprisnej!!

        tohle si ulozim, protoze to nema v amaterskym sportu obdoby:))

        spravil jsi mi naladu chlape:)

        0 0
        • Bumerangista  

          To je tím, že mne tady půl roku masíruješ, že celá trasa je přísná. Tak jsem to hodil na papír ;)

          V reálu se nejvíc času ztrácí tím, že se na každé křižovatce hodnotí, jestli jedeme dál, nebo jedeme dál. Vem si, že cílený čistý průměr 14.4 kvalifikuje tuto vyjížďku na Lemra akci a pak je tam ještě celkově 3:27 zevlování na 8:20 jízdy. Vyzkoušeno tuto sobotu ve Středohoří , že to je vcelku pohodový poměr, protože tam jsme se uzevlovali (čumění do mapy, čekání na Penďase, který fotí čedič, focení trpasličích kamenů a pak prasat, balení ženskejch, jídlo na hradě a podobně). Tady bude známá a suchá trať a vem si, že u stojek tam mám i 6 průměr, což je v podstatě chůze. Ok, že jsi to ty, tak jsem tam dal 5 průměrku v Studeném a z Kletecka na Máj… to je ta stojka, co na ní každej nadává.

          0 0
      • Booker  

        vostré jako břitva…

        Ta mapka je barevná od začátku, nebo jako omalovánky, které si jednotlivec obarví podle množství své vypocené krve?;)

        0 0
        • Bumerangista  

          Není se čeho bát. Však já žádný namakanec nejsem. Je to jen o těch přestávkách, i když Blacky má asi trochu pravdu viz níže.

          0 0
      • Twister  

        Jedu! :)

        0 0
      • McBlacky  

        hodně hustý, chlastací výprava si to střihne ve vašich stopách o týden později :) na dvou místech jeden den to prostě nejde.

        ininerář je ok, podle mě ty časy ± sedí pokud se opravdu jede durch bez zastávek /asi se u toho místy zadejcháte, aby se stíhalo :)/. Ono zastavíš a ani nevíš 2–5 minut toho si ani nevšimneš.

        návrat bude se světlama, přeci jen 19,30 už je to špatný

        0 0
        • Bumerangista  

          Máš recht. Já budu urychlovat právě jen ty přestávky, ale tempo jízdy nechci hrotit, přeci jen to není závod a to tempo, které je naplánované je fakt pohodové.

          0 0
      • karliner  

        Tak to je neuvěřitelná práce, sice tento víkend nemůžu, ale s tímhle itinerářem se to dá jet kdykoliv!

        0 0
    • JakeF  

      Sakra, hned bych jel, jen se mám těžko jak dostat do Prahy. Nejede někdo od Plzně vlakem, že bych se přidal? Zase to je na vlak hodně brzo, co? No, tak nic, nechám si zajít chuť…

      0 0
      • Bumerangista  

        6h57 Hořovice – 7h47 Smíchov, přejezd 13km do Zbraslavi po rovince, 8:25 připojení na vyjížďku

        7h57 Hořovice – 8h47 Smíchov, přejezd 18km do Vraného nad Vltavou po rovince, 9h30 připojení na vyjížďku

        0 0
        • JakeF  

          Hmm, koukám na to… Ještě by to šlo přejet z Černošic do Zbraslavi. Nechám si to ještě projít hlavou.

          0 0
          • karliner  

            z nádraží Černošice do Zbraslavi dojedeš zhruba za čtvrt hoďky

            0 0
            • JakeF  

              Tak ještě uvidim, jak se stihnu doléčit, ale měl bych to stíhat buď rovnou na první sraz nebo do Zbraslavi, když se mi nebude chtít vstávat. Ještě otázka, jak je to s přejezdem Barranďáku? Znám to tam z auta, ale na kole jsem tam ještě nejel…

              0 0
              • Bumerangista  

                Je tam značená stezka pro cyklisty. Ze Smíchovské strany se najíždí spíše od řeky. Od nádraží je ale potřebe jet na Hlubočepy a teprve po místě, kde se točí tramvaje, jet vlevo. V Bráníku se sjede u takového hřiště, pak doprava a podjezdem se dostaneš přímo na cyklostezku.

                0 0
              • Fenous  

                Ja to ohnu za lihovarem doleva na chodnik a pres Strakonickou po prechodu k rece a odtud nahoru na most, nemusi se splhat hned poranu kopec na most pred Hlubocepy a je to vic mimo provoz.

                0 0
                • Thapsus  

                  Já se k Vám nejspíš připojím ve Vraném.

                  0 0
                • Bumerangista  

                  Jestli se ti nechce šplhat těch 10m na most na Hlubočepy, tak nevím nevím… ;) Ale ok, asi to tak taky jde.

                  0 0
                  • heretik  

                    Myslím, že mluví o stoupání ulicí Na Zlíchově – taky tamtudy nerad jezdím, přijde mi to delší, víc do kopce a ještě se motat mezi autama i tramvajema, takže také jezdím přes Strakonickou a od přívozu podél vody… a nastoupané metry nejsou hlavním důvodem :-P

                    0 0
              • JakeF  

                Tak bohužel nepojedu. Zdravotní stav mi umožňuje spíš tak ležet v posteli s čajem, než se honit na celodenním výletu s vracením se za tmy. Tak snad na jaře nebo spíš v létě, protože na jaře bude maturita…

                0 0
    • heretik  

      Zdá se, že to zase minu, a to včetně náhradního termínu, který tu naznačuje Blacky, a přitom to vypadá na moc fajn poježdění, a tak se ptám:

      Bude taky zimní kontrola řek, nebo budu muset počkat do příštího roku?

      :-)

      0 0
      • McBlacky  

        zimní :) no to stojí za to zauvažovat :) loni mi stačil human Race 23/12 nebo tak nějak. to bylo tak 70% Kontroly…

        0 0
      • Bumerangista  

        Zimní by mohla být, i když jsem při najíždění z jara docel trpěl. Teď je ale čas podzimní, skoro ještě letní, uvidíme, jaká bude odezva.

        0 0
        • McBlacky  

          to právě nesmíš nikdy přerušit sezonu. Však mi tě Vašku v zimě nenecháme zahálet :) V Halounech maj otevřeno pořád…

          0 0
          • crom  

            zas ty Halouny,nocni mura vsech jizduchtivych bikeru:-))

            0 0
    • Suchoš  

      …pre mňa škoda,veľká škoda, nemôžem sa zúčastniť,som vycestovaný. Díky za Letní kontrolu bola super.

      Prajem vám pekné počasie, dobrú náladu.

      0 0
    • ronin  

      připojím se v žs JAROV dle upraveného itineráře 9.03

      0 0
    • PavelV  

      asi se také přidám, zřejmě to neustojím, ale kdyžtak to jistí zevl skupina

      0 0
    • Bumerangista  

      Tak vše platí. Poslední instrukce: žádné. Až na to, že je výhodné si na mne vzít telefon, který mám v profilu.

      0 0
    • PavelV  

      s telefonem dobrý nápad, už si ho ukládám,připojím se jako Thapsus ve Vraném, jak tak koukám moc lidí se nepřihlásilo, tak abych nebyl v zevl skupině sám…

      0 0
      • Thapsus  

        No vídíš to, sám jsi tam nebyl :-). Jinak chrtí ( mimo zevskupiny ) akce nejhrubšího zrna ! Reportík a fotky tady http://thapsus.wz.cz/vyjizdky.htm

        0 0
        • StrejdaS  

          S cestou domu to dalo 140 a nejaky drobny a cca 3200 nastoupano. V predposlednim kopci mi doslo a navic jsem ve sjezdu jeste po druhe defektil. Nakonec me kluci ukecali jeste na jeden kopec a i presto ze uz jsem videl dvojmo, jsem to nejak nahoru vymotal. Nastesti nasledoval pigi a po zotaveni uz jenom kase domu.

          Vyjizdka super, Bumerangistovi dekuju za skvelou organizaci.

          Dobrou. :-)

          0 0
        • Booker  

          Opět super zážitek, super vyjížďka! Díky všem+extra Vaškovi za organizaci (a nápad s duší na světlo:)-svítivost nebyla pravda ideální, tak jsem to pak vzal po Strakonický a požil ho jen jako potkávačku:) Dojel jsem v 21.10 domů a lehnul do vany :-D 140 km, asi těch necelých 3200… Má jediná záchrana byla, že zašlo slunce – jinak už vidím, jak byste ukecávali na Černošice…:-DDD

          Tož nezbývá než zalehnout příjemně do postele…

          P.S.: Nechtěl bych být Cromem a sednout zítra na kolo;-))

          0 0
        • Booker  

          P.P.S.: Dík za dokumentaci – moc pěkný reportík a skvělé fotky!

          0 0
    • PavelV  

      také se připojuji k poděkování Bumerangistovi za výborně připravenou vyjíždku, včetně všech detailů, mapa, excelovská tabulka průjezdů a podobně, i přes zkracovačky jsem dojel ve 20:05, našlapáno 135 km, nastoupáno 2.300 metrů, což je můj doposud nejlepší výkon, děkuji všem, supr vyjížďka !!

      0 0
    • Bumerangista  

      Inu, dali jsem to zatím nejdál, paráda. Vše se prostě vydařilo:

      1. Spáčská sekce dorazila v pohodě na vyjížďku díky konceptu

      spáčská zkracovačka

      1. Zevl skupina se zformovala až po obědě a v podstatě dávala trasu,

      zkracovačky a piva, takže myslím, že také spokojenost

      1. Dost dlouho jsem drželi naplánovaný harmonogram na minutu přesně,

      bordel v tom uděla až tyč před zavřenou hospodou, než jsme se přesunuli do jiné hospody o pár metrů vedle

      1. Dali jsme ty 3 litry nahoru, i když to byl boj
      2. Všechno jsme v podstatě vyjeli a sjeli až na pár šlápnutí
      3. Počasí byla kombinace všeho nejlepšího: kosa, pěkná mlha až do

      poloviny věže na Cukráku, babí léto jak vyšité pro zbytek dne a nádherný západ slunce při dojezdu na odraziště nad Morkopsy

      1. Ale hlavně super nálada při takové dávačce!

      Házím jsem odkaz na profil s popisky a na GPS log (v soutěskách to má tendenci uskakovat tak o 10m od svahu), díky ní upravím oficiální trasu ne bikemap.

      0 0
      • crom  

        ja ti dam 3000 prevyseni,za­pomel jsi odecist ty metry co jsou z kopce po asfaltu,moc zadarmo!ty jsou minusove:-)))

        0 0
        • Bumerangista  

          Příště dáme ještě výjezdy na druhé straně Berounky a bude to v pohodě. Určitě se na to těšíš!

          0 0
          • crom  

            jo kamo:-))to tedy dame v zime;-)

            0 0
      • teepeex  

        pekne jste si nalozili:)

        0 0
    • ronin  

      Probral jsem se z komatu :) a už si začínám pomalu vybavovat co jsme vlastně projeli a nastoupali. Maximální zážitek a zev skupina s 2300m se nemá za co stydět. Na jarní kontrolu se mnou počítejte.

      0 0
    • Twister  

      Asi nejlepší a nejtěžší vyjíŸďka ever. Paráda, krásné výhledy, super ježdění, skvělí parťáci. Ale byla to fakt nakládačka. Doslova. Ráno jsem byl jak zbitej.

      Pár fotek :

      zde

      0 0
      • Bumerangista  

        Nejtěžší nebyla. V zimě teprv něco zažiješ.

        0 0
        • McBlacky  

          :) tak to bude fakt smrt :)

          pokud bude o víkendu slušně a vyjde mi to, tak zformuju bandu a vyrazíme ve vašich stopách. to prostě musí padnout!

          0 0
          • Bumerangista  

            Mám doma ještě 2 nebo 3 vytištěné mapy A3 s vyznačenou trasou (barevně). Jestli chceš, můžu přenechat (museli bychom se domluvit, kde bych ti to dal).

            0 0
            • McBlacky  

              to bych rád. zítra asi pojedeme na večerně noční švih do Haloun, podle počasí. Se ozvu. Nebo si pro ni v čt/pá přijedu někam.

              0 0
              • Bumerangista  

                Ve středu mám basket, takže nemůžu. Kdyžtak zavolej – mailuj, nějak se dohodneme.

                Mimochedem jsem aktualizovat (mimo jiné) plán průjezdů dle sobotní reality (odkaz viz výše). Pokud nejsou nějaké zvlášt defekty a bloudění, tak je to v pohodě datelný.

                V Třebsíně existuje i druhá hospoda, je dobré to vědět. Její umístění je vidět na GPS logu.

                0 0
                • McBlacky  

                  já bych si spíš vzal sebou chleba a obědval až později v Třebenicích ± ve 14:00 bych tam rád byl.

                  bloudění je blbý, taky je tam hodně prudkých stojek na hraně, kde prostě makat musíš a ty kopce ke konci už budou hodně bolet

                  0 0
                  • crom  

                    tebe budou bolet joo,se na ty vtipy vyser:-)to bys to musel jet cely na krev

                    0 0
      • ronin  

        Tak fotky z Máje jsou parádní,ještě že jsem si nechal nějaká panorámata na příště…

        0 0
        • Bumerangista  

          Máj je pěkný, to je fakt. Ale mně se nejvíc líbí Cukrák, jak čumí nad tou brutální mlhou.

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce