Nechat kolo nekde v centru Prahy?

59 nepřečtených
  • Tom New

    Tak mi nejak nejde funkce Vyhledavani dneska – asi neco zlobi v prohlizeci.

    Proto vypisuji novy dotaz (sorry): Nevite o mistech, kde se bezpecne, zdarma ci za uplatu, necha nechat v centru Prahy kolo? Potrebuji treba se jen stavit v jednom obchode, knihovne a pod. Na 5–10 minut.

    Uvitam zkusenosti teoreticke, ale zejm. prakticke a osobni!

    Diky.

    0 0
    • Manas  

      Zrejme nikde. Ja jsem zkousel si kolo do obchodu brat, jde to nekde, ale je to nahodne. Do knihovny netusim.

      0 0
    • chodec  

      Bohužel úplně bezpečné to není nikde jak pustíš kolo z dohledu. Hodně kvalitní zámek dobře protažený rámem a něčím, co nejde urvat to vše na nějakém místě, kde nění moc klid na špinavou práci by ale měl na pár minut až desítek minut přes den stačit.

      Také pomůže pokud tvoje kolo nevypadá jako ze žurnálu – proč myslíš že část kurýrů jezdí po Praze na kolech polepenejch různým bordelem či postříkanejch barvama – nic extra hezkého, ale nepoutají pozornost.

      0 0
    • Pebe  

      jestli myslíš Městskou knihovnu na Mariánském náměstí, tak je tam dědek, kterej prudí když vemeš kolo nad schody, vždycky jsem ho připoutak k nějaký ceduli. Jednou jsem s ním měl „výstup“ od té doby to přivazuju k zábradlí dole pod schodama a zatim v pohodě. Do obchodu jako Manas, někde to jde, někde, hlavně se předem ve vchodu optat obsluhy jestli jim to nevadí. Když vadí, přijdu jindy bez kola nebo vůbec nikdy…

      0 0
      • blue  

        zrovna v Městský knihovně s těma velkejma šatnama (jestli z nich už neudělali nějaký stánky :-) bych teda vedení knihovny za toho dědka prudil

        0 0
        • Pebe  

          i tam dřív byly venku stojany, ale už nejsou :-(

          0 0
          • jecnak  

            S knihovnou jsem mel kdysi neco spolecneho a jen pro zajimavost stojany tam nejsou snad kvuli pamatkarum nebo co. Kazdoapdne bude asi bezpecnejsi zaparkovat kolo pred magistratem nekde v dohledu kamery – maji tam kameru namirenou na parkoviste.

            No a jinak se dalo parkovat kolo v knihovne (samozrejme „nelegalne“) jak je bocni vchod do Galerie a do detskeho useku knihovny – privazat vevnitr za dratenou mriz vytahu. Tam totiz zminovany protivny dedek – ostraha nechodi.

            0 0
            • Pebe  

              já zase znám toho vedoucího tam či co to, tušim se jmenuje Tomáš Řehák nebo tak nějak, já ho znám jako mýho vedoucího z TOMu (Turistický Oddíl Mládeže), říkali jsme mu Špalek :-)

              0 0
              • jecnak  

                Delal jsem tam v oddelenni automatizace, takze Tomase Rehaka znam. Zrovna jsem tam byl v dobe povodni.

                0 0
              • Tom New  

                Taky dobrej tip i pro další, tam je to skvele dole u výtahu:)

                Jo a T.Řehák je tam šéf, bude tuším v pohodě. Třeba by s ním šlo vyjednat dávání kol do té šatny tam:))

                0 0
            • Tom New  

              No tomu magisrátu bych asi moc nevěřil, spíš by člověka, se bojím, vyhnali. Ale kamery jo, to je plus!

              0 0
              • jecnak  

                Nemam na mysli vevnitr, ale venku jak je pred nim parkoviste, tak jestli se nepletu, tak ho maj pod kamerou…

                0 0
                • BiSon  

                  na to bych nevsazel, v olmiku svyho casu ukradli auto primatorovi z parkoviste, kamera nekamera. A jak je tam ten model mesta tak nejaky vtipalek jeden den vysrouboval jednu vez a druhy den ji zase nasrouboval. Na kamere taky prej nebyl :-)

                  0 0
                • Tom New  

                  taky jsem nemyslel vevnitř :) I když dnes jsem tam vlevo u topení jakysi kolo uvazany prave zahlédnul.

                  0 0
            • jožin2  

              Na ty kamery moc nespoléhejme, když tu krádež snímá kamera umístěná na věži kostela, většinou nejsi schopen určit, zda-li je zloděj muž, či žena natož lupiče blíže identifikovat. V extrémních situacích z bicyklu sundávám přední kolo a chodím s ním po krámě. Povoluju i zadní rychloupínák a semtam vyvlékám i V-brzdy z ramínek – zvlášť u lékárny, která nám stojí na kopci si někdy přeji, aby mi tu na té staré mrazce někdo zkoušel odjet.

              0 0
              • Tom New  

                Taky si muzes jit do obchodu se sedlem.

                0 0
              • hribik A1  

                neni lepsie rovno ist s nejakym fakt crepom starym opryskanym, co najneatraktiv­nejsieho vzhladu a trhovej ceny par stoviek korun, a ten proste zamknut, nez ist s bikom a musiet robit taketo caviky?

                0 0
                • Tom New  

                  Nemam doma miesto na druhy kolo:(

                  0 0
                  • hribik A1  

                    no tak taky stary crep, aky mam na mysli, taky sa da v podstate parkovat aj v pivnici, napr. ja mam na ten ucel stary fort a stary favorit, oboje priserneho vzhladu, ale ma to prevody, da sa s tym trochu ist aj do kopca a par kilometrov po meste prejst – take vozidla mam na mysli

                    0 0
      • Tom New  

        Jo, třeba tam na Marianskym. Diky! Takze u zabradli již vevnitř? To je slušný, to bych si asi nedovolil jen tak:)

        0 0
        • Pebe  

          jj, vevnitř, kolo se mi vejde akorát pod něj, takže ho postavim na shod a připoutám k zábradlí…

          0 0
          • Tom New  

            Musím tam lépe koukat, nikdy tam ještě kolo neviděl jsem. Asi je to tím, že pěšky chodím z Valentinovy od metra zkratkou a ne přes schodiště.

            Jednou jsem měl kolo krosovy tam zamceny venku, ale to jsem se bal hodne!

            0 0
      • kudlanka32  

        me vyexpedovali z budovy…:( i dole je sralo i kdyz tam s nim cekala moje kamoska…tak vyhodili bika i ji…

        to je podpora ekologicky dopravy…

        0 0
    • Smazaný účet  

      nechat ho můžeš v podstatě kdekoliv… :-)

      0 0
      • Tom New  

        Jasne, odpovedels na otazku. Já ji blbě položil. To jako s tím Kolik km mate najeto (za celej zivot?)

        Šlo mi o nechání kola a za max. 15min na něm odjet zase pryč

        0 0
        • Smazaný účet  

          no, úřady a nebikový krámy jsou problém…v práci ho mám vedle stolu a kolegové se choděj kochat :-) jinak slyšel jsem story, že někomu ukradli Kleina ZA ZÁDAMA – tady jako že se od něj jen otočil… Na ježdění po městě mám plečku zimáka na Deorečku, sice by mě mrzelo, kdyby mi ho někdo ukradl, ale zas ne tolik, jako kdyby mi ukradl Moratku :-)

          0 0
      • Medunka  

        otazka je, zda ho tam najdes. ja mam stesti, ze mame v praci dvur hned za security nebo ho muzu hodit kolegum do kanclu. Ale to ti nepomuze. U vetsiny bajkovych kramu neni problem jit s kolem do, trinnity, bikeranch atd (mozna to mam jako zenska lepsi). SavaH se dokonce dostala s kolem i do potravin, uspesne ;-) Vyhorela jsem jen jednou a to u Sterby.

        0 0
        • Tom New  

          Bajkovy kramy bych nerešil, tam je to samozřejmý. Přeci nebudu prodavače táhnout ven ke kolu svýmu.

          Štěrba? Tak to je mazec!

          0 0
          • Medunka  

            nemela jsem zamek a chtela jsem si nechat kolo na chvilku nahore u servisu. Bohuzel mi na kole chybela nalepka, ze jsem si to kolo poridila tam ;-( mozna to byla jen nahoda

            0 0
            • Tom New  

              Sis opravdu kolo pořídila u nich? To je masochismus nějakého druhu?

              0 0
              • Medunka  

                ne to ne… kupovala jsem vybavu na jeden etapak, zajela do 5 kramu, ve 4 pohoda, dovnitr do kramu a tam to neslo ani vzadu u servisu. Uz jsem se tam neukazala ;-(

                0 0
                • Tom New  

                  nápodobně! Také jsem tam jednou zavítal. „Vysvětlili“ mi, že helma od Bell je blbost a nutili mi jakousi svou a že prej má větrací tunely i když jako na první pohled nejsou vidět, nebo tak nějak to říkal. Prej když nevím, co chci … a takový ty kecy …

                  0 0
            • wewerka  

              U Sterby jsem sla parkrat s kolem primo do kramu a bez problemu. Jen mi to pri parkovani o vystavena kola vzali a radsi postavili po svem.

              0 0
              • Tom New  

                Že by před Wewerkou měli respekt? :) Ale na kolo sáhnout, to zase voni jó.

                (btw skvělá mailová adresa!)

                0 0
        • Pebe  

          u Štěrby je to jednoduchý, tam vlezu s kolem do krámu a „opřu“ o vystavená kola :-D sice jsem tam kupoval první kolo a i současnej rám, ale pochybuju, že si mě tam pamatujou…

          0 0
        • qwerty  

          Byl jsem tam na kole několikrát a vždy bez problémů. Dokonce mi zpravidla pomohou můj býk opřít o jejich vystavené býky, anžto já to z úcty k jejich novým leštěnkám dělám moc opatrně a pak mi to nestojí :-)

          0 0
    • Gung-Ho  

      Ke mě s nim můžeš klidně…bejvá jich tu často i několik:-))

      0 0
      • Tom New  

        máš něco jako garáž hlídanou na Smíchově někde? kolik vybíráš za půlhodinu?

        0 0
        • Gung-Ho  

          Nemám garáž na smíchově, ale krám s CD v Rock Café na Národní třídě. Minil sem to tak, že ke mě se prostě s kolem může, ale pokud bys tu někde poblíž něco potřeboval, tak si ho tu můžeš i na chvíli klidně nechat:-)…nevybírám nic;-)

          0 0
    • Tom New  

      A tak bylo TO tu někdy v historii nebo ne? Já když dám to Vyhledávání, tak mi to najiždí zas jen na aktuální thready. Ale někdy mi to najde normálně:)

      0 0
      • martt  

        bolo to tu. Pytal som sa na to v lete. Thread sa vola nieco s Ricanami ci ako sa volala ta dedina kde sme byvali.

        0 0
    • ravag3r  

      Hele bydlim vedle Můstku, prakticky na Václaváku, nech si to u mně:D (ale nesmí bejt zablácený, máma by mě zabila:))

      0 0
      • Tom New  

        musel bys ho asi napřed trochu opláchnout. Dík za nabídku. Jsi hodně doma? :)

        0 0
        • blue  

          vždycky, když máma zavolá, že tam je další bajk, tak pro něj zaběhne a odnese ho do krámu :-)))

          0 0
        • ravag3r  

          Jó, doma sem většinou celý odpoledne a jesi je to jenom 15 minut jak řikáš, tak je to stejně pohoda:)

          0 0
    • petebike  

      kolo si zamykam denne dejmetomu 60× ? nekdy i vickrat – prevazne centrum prahy, zatim mi kolo za 8 let nikdo neukrat, pokusy byli ale taky byli patricne odmeneny :-DDD muhehhheee

      0 0
      • Tom New  

        Díky za dobrou zprávu ze světa Messů :) Drž se v těchto deštích!

        0 0
    • ivaneck  

      Pripojim se s dnesnim zazitkem.

      Bydlim v Plzni a jezdim cca od rijna kazdy den do skoly na kole. Odpoledne jsem jeste jel do kostela na varhany a pak jsem mel namireno na doucovani. Z Chodskeho namesti jsem vyrazil smer Cernice a az ke Skoda Sport Parku do bylo v pohode.

      Jenze u reky jsem pichnul. A jako na potvoru jsem docela spechal, klic 15 jsem s sebou nemel, hasak v garazi a kleste, ktere vozim kazdy den v batohu, zustaly taky v garazi, protoze jsem cosi steloval pred vyjetim. Tak jsem si rekl, ze pujdu na trolejbus, abych dorazil v rozumnem case.

      Dosel jsem na zastavku 13ky u vodarny. Prijel trolejbus, hrnu se dovnitr s kolem, sofer vystartuje a „mladej, s tim kolem ven“. Ze prej to je v predpravnim radu a ze moje zavazadlo prekracuje maximalni povolene rozmery. Nebyl jsem si jistej, tak jsem zaklel a vycouval. Dosel jsem na nam. Milady Horakove a ridice tramvaje se zeptal, jestli muzu s kolem do trolejbusu. Rekl mi, ze ano, ze driv se to nesmelo, ale ted v pohode. V prepravnim radu zadna takova vyjimka neni.

      Tak jsem si usmyslel, ze dalsi sofer se mnou nevyfuckuje. Prijela dalsi 13ka, jdu dovnitr a ridic uz startuje. Prej „vystupovat, mistre“. Tak jsem odvetil, ze v prepravnim radu se nepravi, ze se kola nesmi prepravovat. Chvili jsme se takto preli, mimo jine pravil, ze „slapky musi byt otoceny dovnitr“.

      To mi hlava nebrala. Pozadoval, aby pedaly byly namontovany „jako kdyz to koupis v krame“. Asi mu nedoslo, ze kdybych na o mel klic, tak si i povolim matky na ose a defekt opravim. Nakonec jsem mu vysvetlil, ze leceni pripadne obeti zakopnuti o muj pedal uhradim sam. Zeptal se, kam az jedu, rekl. ze to dela jenom pro me. Podekoval jsem a dopravil se o 5 zastavek dal.

      Tak to jenom, abyste meli predstavu, jak to v Plzni chodi. V tramvaji je to vetsinou v pohode, jednak je vetsi a jednak by sofer musel dal, jenze do Cernic zatim tramvaj nejezdi, takze tak…

      Tak takovej jsem mel dneska pech. Byl to kus skla. A navic jsem zapomnel zamek, tak jsem v kostele musel nechat kolo vevnitr. Nastesti to byl stary kros, takze jsem o nej nemel strach. Nejvetsi hodnota toho kola spociva v opravach na nem provedenych a zejmena pak praci pri tom vynalozene :)

      0 0
      • Smazaný účet  

        dybys to kolo sundal a přišel tam se dvěma kusama, tak by možná neměli kecy.

        0 0
        • blue  

          //klic 15 jsem s sebou nemel, hasak v garazi a kleste, ktere vozim kazdy den v batohu, zustaly taky v garazi…

          …Asi mu nedoslo, ze kdybych na o mel klic, tak si i povolim matky na ose a defekt opravim. //

          ;-)

          0 0
      • Pebe  

        a to máte teda ještě v Plzni dobrý, v Praze se s kolem nesmí ani do autobusu ani do tramvaje a koukám, že tandemy nesmí ani do metra

        0 0
        • qwerty  

          A to fakt super! Mám žačku, ježto je nevidomá a tím pádem jezdí na kole raději vzadu za kamarádkou. A teď nesmějí s tandemem do metra. Snažím se je přesvědčit, ať vždy sundají přední kolo a tváří se, že jde o zavazadlo a ne o bycikl. Ale ony jsou moc zdrženlivé…

          Ale zase s kolem pro jediného jezdce se teď do metra může pořád, tak i něco pozitivního.

          0 0
    • Floydie  

      S uspechem muzu doporucit podzemni garaze v Narodnim divadle. Normalne jsem tam zajel a domluvil se s tema securitakama co tam maj tu kukan, nechal sem to zamknuty primo do jejich okynkem, byli velice vstricni. Pri odjezdu jsem jim dal na pivo (1). Zdar!

      0 0
      • Tom New  

        Díky za prozrazení … To zní dobře! Jen až doprší, tak mohu vyrazit:)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.