Mavic Crossride vs DT Swiss kola?

62 nepřečtených
  • PT

    Potreboval bych znat nazory, ktera kola pro pritelkyni. Mavic Cross Ride nebo DT Swiss+ draty Champione 2.0 a rafky XR 4.1 s naboji Onyx. Myslim,ze pominu-li vzhled,tak vse svedci pro DT,jen to chci slyset od Vas:)

    0 0
    • Peslezedirou  

      www.bike-forum.cz/…9/forum.html#…

      rohodl jsem se pro DT swiss :o)

      0 0
    • PT  

      Má 60kilo:)

      0 0
    • MlokCZ  

      Tady se řešilo téměř to samé a ještě to je na titulní straně www.bike-forum.cz/…6/forum.html#…

      Pokud ti nevadí větší cena DT, tak bych šel do nich. Ale pro zase pro lehkou váhu není žádný problém o něco menší tuhost těch Crossridů.

      0 0
    • kubad  

      Kromě ceny a vzhledu vše hovoří pro DT

      0 0
    • raceman  

      Taky teď řeším tohle dilema protože když nenašetřím na vidlu tak pudu do kol. Tak teda Mavic crossride 07 nebo Náby DT Cerit, DT špice a ráfky Mavic 717 disc na 32 děr.

      Mám cca 65 kg a bylo by to na kotouče. Jde mi o váhu (kvůli závodům) a o výdrž, protože to z kopce docela dost prasim a skokům se nevyhýbám.

      Tak co byste mi doporučili?

      0 0
      • PT  

        Založ si svou kolonku,tahle je moje:)

        0 0
      • JJ  

        A me by zase zajimalo: Crossride 07 vs. Cerit + DT 2.0 + mozna SunRims DS2-XC. Pouziti lehci enduro, 180mm kotouce, GT I-Drive 5.. Ale nikdy jsem nemel problemy s rozcentrováváním kol ani praskanim dratu, i kdyz vazim skoro 80 kilo. Nebo dopredu Novatec s 9mm upinakem? Je ta vetsi tuhost znat?

        0 0
        • Smazaný účet  

          Zítra (snad) mi přijdou od Hnoje kola na Novatec 9/10mm + XM819 + 2mm sapim dráty. Odhaduju že by měly vydržet všechno, váha sice půjde nad 2200g ale to neřeším. Jak se projeví tuhost těch 9 a 10mm upínáků ti poreferuju až je budu mít :O)

          0 0
      • Darkson  

        jestli to z kopce prasíš, tak na Crossride zapomeň…ani muší váha tě nezachrání :-)

        0 0
        • zvolouš  

          Že se tak do toho vkládám, ale crossridy mam celou sezonu a myslim že s kopců občas docela dostaly. Přesto sem na ně nemusel šáhnout a sou pořád v cajku na další ježdění. Samotnýho mě to překvapuje, vážim k 80ti kg a ani sem nepočítal že snesou tolik. Ale zas je mi jasný, že až se něco fakt nepovede.....;)

          0 0
          • zvolouš  

            asi bych měl dodat, že je mam na xc bajku, ne na DHčku :-)

            0 0
          • enjoy  

            dostaly asi malo:-))

            0 0
            • zvolouš  

              Asi jo, je fakt že těch pár lidí co mě tu zná ti jistě potvrdí že jezdim jak posr…

              0 0
              • kudlanka32  

                pekny XC :))

                0 0
                • zvolouš  

                  nj, fotky z xcčka nemam (nebo jenom nezajímavý) každopádně netvrdim , že sou to nezničitelný kola, ale dyž člověk neudělá výraznější chybu, tak vydržeji relativně dost. I když do krutu sou to žvejky, to jo. :-)

                  0 0
                  • raceman  

                    a kolik vážíš?

                    0 0
                    • zvolouš  

                      noooo, přes sezonu sem měl nějakejch 75kg, teď o něco víc ;) je teda pravda, že dyž se vyřádim na druhym kole tak xcčko tolik netrpí, ale dyž příde hezkej sjezdík, nějak zapomínám, že pod sebou nemam 20ti kilovou mrchu, ale XC bajk.

                      0 0
                      • raceman  

                        tak to je dobrý, já mám o 10 kg míň :-)

                        0 0
                      • Polka  

                        Ja o 10 kilo vic, a dam jim schvalne pekne na prdel. Uvidime, co vydrzej :-)

                        0 0
                  • Darkson  

                    nj, jenže my jezdit bez chyb neumíme :-)

                    0 0
      • šlapatko  

        Nazdar,já bych vyplétal na nábách XT nebo novatec light.Ráfky alex rims,jen nevím jak se jmenují.Cena 700 kus,váha 4OOg.Al niple a dráty si zvol sám.Bez práce s Novatecama lehce nad 4000kč.Váha myslím 1620g a to jde.Já skončím nejspíš u REmerxů fast disc,dobrá cena a snad vydrží hodně.Závody nejezdím,oběvím se zase až na Bystřičce:-D.

        0 0
        • Hnoj  

          Teda nevím, jak to počítáš, ale já jsem se s náboji novatec Light dopočítal minimálně k sumě 4300Kč a ještě by sis to musel vyplést sám. Kde jsem udělal chybu?

          0 0
          • šlapatko  

            Samo že bez práce,psal jsem to nahoře.S prací kolem 5000kč.

            0 0
            • Hnoj  

              A není potom lepší koupit si přímo od remešů ten jejich náplet (nepamatuju si přesně číslo), ale je to složený: Novatec 711 a 712, Fastdisc a Sapim CX Ray za 5500Kč?

              0 0
        • Mamut  

          Myslim, ze sa 3 roky to uz vyriesil, aj keby to mal vyrezat z dreva.

          0 0
    • jIrI___  

      Jsem bohužel nucený koupit nové kola na svojeho bika. Existuje nějaký rozumný ekvivalent k Crossridům? Byl jsem s nimi celkem spokojený a pokud se nic nenajde, pořídím si je znovu. Nechci kónusy, tím pádem vypadávají ze hry všechny Shimano náboje. Hmotnost bych chtěl do 2 kg. Hledal jse co to šlo, ale nabyl jsem dojmu, že se ručně zapletená kola pod 7k snad ani neprodávají :-/. Maximálně chci investovat 3700 Kč (cena Crossridů), víc za kola dávat nehodlám.

      0 0
      • jonti  

        fulcrum red metal 5.

        par lidi na cyklobazaru prodava kola na DT sundane z kola za cenu pod 4000Kc.

        0 0
      • Evilcleaner  

        fulcrum red metal 5, nižší váha. napiš uživateli „hnoj“

        0 0
        • Matony  

          Souhlas RM5 od Hnoje, budeš překvapený co všechno vydrží!

          0 0
          • Tunat  

            Ty Fulcrumy se asi na véčka nedělaj, co?

            0 0
            • Matony  

              tuším jenom red metal zero na véčka

              0 0
            • Hnoj  

              Na véčka pouze Top Model… Ale na véčka je ideální si naplést Novatec, Remerx Dragon a k tomu třeba Sapim Race… Váha slušná a cena taky kolem 4K…

              0 0
              • daymaker  

                Jak jsou na tom RM5 s tuhostí…??? 84kg, 180 kotouče, nejsem moc nežný… :-)

                0 0
                • Hnoj  

                  Bez problémů, znám lidi co s nima dával cca metrový dropy :-)

                  0 0
      • Smazaný účet  

        Co se ti stalo s crossridama?

        0 0
        • jIrI___  

          Nějakým zvláštním způsobem jsem to zapíchl v lese mezi skály, praskl ráfek a dráty se na předním kole vytrhaly z náboje. Už je ani nemám doma, prodal jsem je za symbolickou cenu kamarádovi na náhradní díly a teď bude muset být kolo měsíc na špalkách než našetřím na nové kola :-)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ach jo :0( Mě praskl na zadním drát v polovině niple a nikdo ho nemá. Teda až na kupkolo, ale 49,– za drát + poštovné se mi nechce dát :0(

            0 0
    • Smazaný účet  

      Když už se tu řeší Cross-ridy: Neměl by někdo doma náhradní drát? Prasknul mi u c-ridů v polovině niple a já bych je rád využil jako náhradní kola. Nemá náhodou někdo? na barvě nezáleží.

      0 0
    • StuntJ  

      Když už se tu plká o kolech, tak se trošku přiživím. Přemýšlím o trošku jiných kolech na moji hajtru a padly mi tyhle kolečka. Myslím si že poměr cena/výkon mají dobrý a váha snad též.  Nebo mi doporučíte lepší, kvalitnější v cenové relaci do 8 klacíků :o)

      0 0
      • Hnoj  

        Za tyhle prachy se daj pořídit kola na Hope Pro 2 nábojích a revolution drátech na CRC

         
        0 0
        • StuntJ  

          I s prací a ráfky ? Pokud ano sem snima :o) Zaplétat kola neumím, na to jediné jsem ještě nepřišel :o)

          0 0
          • Hnoj  

            Ano ano, s prací a poštovnévné z UK máš zdarma. Na tom odkaze máš konfigurátor takových kol, tak si to tam zadej a můžeš objednávat… I když tímhle hraju tak trošku sám proti sobě, musím říct, že ceny na CRC jsou fakt nepochopitelně dobrý !

            0 0
            • StuntJ  

              No dvě věi mě odrazují, jednak hlučný ořech a něco objednávat ze zahraničí, stím nemám dobré zkušenosti … Já bych nejradši ořech co nejde slyšet - ty moje Deorečka jsou velice tiché, ikdyž teď rachtají, na zimu plánuji údržbu. DT jsem slyšel a při vhodném mazivu, taky umí být tiché .

              0 0
              • Hnoj  

                Hlučný ořech je praktický. Když upozornuješ chodce na svou přítomnost chodce a spol. Tiché ořechy jsou snad jen shimano.

                0 0
                •  

                  malinko mimo mísu, poohlížím se po novýn celopevňáku, dal by se u tebe sehnat ještě Drossiger XC10.2 Limited (2009) za těch 25 t.Kč, příp počítáš s něčím podobným na příští sezónu?Ještě jakou velikost na 174cm 17´-ku?

                  0 0
                  • Hnoj  

                    Čau,

                    LTD určitě už ne, ale teď nabízejí tohle, za 25K bych to nechal… Ale už jich moc nemají, takže doporučuju neváhat…

                    0 0
                    •  

                      dík za nabídku,to by se mě líbilo,uvidím kdy poskládám peníze a ozvu se,na jakou velikost by jsi to viděl,výška 174cm,delší trup,kratší nohy.Díky

                      0 0
                • StuntJ  

                  No mě to připomíná mladá léte, kdy sme cpalibordel do výpetu, aby to dělalo kravá, potřebuji jednoduchý, levný a spolehlivý kola. Na tu moji hajtru a prasečí váhu 85kg :o)

                  0 0
                  • Hnoj  

                    Pod emailovat :-)

                    0 0
                    • StuntJ  

                      ? jako něco natírat :o), no zatím výběr kol není aktuální, doufám že DEOREČKA a 117 přežijí další sezónu, pak půjdou z kola a místo nich něco podobné. Zatím kola nemají ani vakl, ani nedřou. Ale včera po dešti znich tekl černej bordel, takže kdo ví, jak dlouho přežijí. Jám mám představu pevná kola, která snesou mírné kravnutí, minimální udržbu a i rozumnou hmotnost. Prostě zlatý střed :o)

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.