Kdo chce poradit s koupi noveho kola piste sem

237 nepřečtených
  • jecnak

    Tento tred je pro vsechny kdo chteji poradit s koupi noveho kola.

    Anketa: Kupuji

    MTB
    142x
    65%
    14x
    6%
    17x
    8%
    DH
    3x
    1%
    6x
    3%
    Nic
    22x
    10%
    0 0
    • Lister  

      muhehe :-)

      No ale pokus dobrý…

      0 0
      • treatt  

        Dle meho velice zasluzny a pochvalny pokus!

        0 0
        • borda  

          dle meho naprosta hovadina. Za 1. by to tu bylo po chvili naprosto neprehledne 2. mame vyhledavani, tak proc zakladat takovyhle kraviny 3. tato snaha nekterych jedincu mi prijde usmevna. Proc nezalozit tema kdo sem chce neco napsat, piste sem? to by bylo skvely ne?

          0 0
          • fík  

            původní téma mi připadá užitečnější, než Tebou navrhované … po bitvě dokáže být kde kdo generál

            0 0
    • Dados  

      No je fakt, že by to chtělo nějáký stálý thready rozdělený do kategorií…

      0 0
      • Lister  

        …které stejně nebudou fungovat.

        Jednak díky dynamice cyklistického trhu a jednak proto, že každý člověk a jeho nároky jsou specifické. To není jak radit jaká TV nebo jaká grafická karta je nejlepší, tady je těch důležitých proměnných krapet více. Pokud by se v jednom threadu měl pak řešit každý případ zvlášť tak by byl jendak za chvíli naprosto nepřehledný a navíc by nabyl obrovských rozměrů, takže by ho stejně nikdo nechtěl otvírat a používat.....

        0 0
        • Dados  

          …a to je druhá strana mince :)

          0 0
        • Schoscha  

          a co na to jít odjinud.Založit firmu „Kola do 15.000,–“ .Podle počtu dotazů je úspěch zaručen :-)

          0 0
    • kubad  

      silniční rám – dík za radu :-)

       
      0 0
      • Lister  

        zrovna tobě budem něco radit…to tak :-)

        Jen tak – cenový limit – do 50tis nebo může být i dražší :-)

        0 0
        • scret  

          do 50ti? neblazni na to by kubad snad ani nesed:)

          0 0
          • kali222  

            treba na tom chce jezdit do sklepa pro brambory :D…

            0 0
          • kubad  

            limit nelimit – sem s návrhy – preferuju bakelit :-)

             
            0 0
            • jecnak  

              Addict?

              0 0
            • MlokCZ  

              Tak jinou bakelitovou masovku Canyona :-)

              Ovšem kromě toho, že je to na BF masovka, tak už navíc letos stejně nebude :-)

              Jinak se mi ten rám ale vážně líbí.

              0 0
              • kubad  

                že bych měnil Cube za Canyona :-) ale je krásný zrovna se flákám na dovolené na vysočině a známý  tu Canyona má – krasavec

                ale hledám i tak trochu něco s jménem, teda už mám vybráno :-)

                 
                0 0
            • cukerko  

              stary dobry ocelak – ten zarucene nerozbijes:-)

              0 0
    • mosquito  

      v ankete chybi trikolky :-/

      0 0
    • mr.antik  

      chtěl bych nějaký pěkný kolo aby moc nestálo a hodně vydrželo..

      0 0
      • jecnak  

        Presne na takovy dotazy je tenhle thread delany.

        0 0
        • jan 2  

          Kdo chce poradit ten poradí, kdo nechce ať tedy neradí. Zakládat ještě přiblblejší diskuze s cílem (ve své megaegopompéznosti) strapnit lidi, kteří věří v dobrou radu, a proto se zaregistrují je velmi malé. Zábavné to také zovna není. To bruntál byl včera mnohem zábavnější se svými UKáčky. Tak příště více hloubej Jecnaku, než založíš podobný nesmysl, zkus třeba něco ze života, né tak prsaté a s velkým nosem.

          0 0
          • kubad  

            hmm že by nový mravokárce fora?

            0 0
              • jan 2  

                nee – můj První .......­.............­.............­.............no a stále tak aktuální a vždy s mnoha reakcemi. Však ty jsi tam také na chvíli podlehl emocím

                0 0
                • Lister  

                  no první nebyl, když už máme být přesní: prvnídruhý

                  Emocím jsem nepodlehl, vše jsem psal s chladnou hlavou a za vším si stojím.

                   
                  0 0
                  • jan 2  

                    ach jó – stále daných zákonitostí se držící, sterilní a až ledově chladný, kalkulující mozek Lister. A zrovna ty jsi soused – člověk dýchající vzduch v jedné vesnici, jezdící stejné stezky na  biku a přesto tak jiný – no nic no, tak ahoj

                    0 0
            • jan 2  

              chraň bůůůůůůůůůůh

              0 0
          • jecnak  

            To byla jen odpoved z legrace na z legrace mineny dotaz. Ale to jsi asi ve svem rozliceni prehledl.

            0 0
            • jan 2  

              nene, stojím za těmi lidmi, kteří  k Vám Bohům ( dříve registrovaným uživatelům)vznášejí své dotazy ku schválení koupě kola.

              0 0
              • pepek  

                A že tys tomu amíkovi tak pěkně poradil…

                0 0
                • jan 2  

                  I am not amercan, I am learning Czech......., já jsem byl tak něják unešenej z té diskuze o těch mimozemšťanech a v ten moment to tak sedlo..... apropo u nás v se vždycky najde hned kdo až s jistou dávkou rektální speleologie přispěchá na pomoc obzvláště anglicky hovořicímu jedinci – na to jsem sázel, takže tento nonamercan svou odpověď dostal a dnes spokojeně sjíždí Brdy. Klasický nově registrovaný český fousek by byl sterilně odkázán na historii :))))))))))))­))))))))))))))))

                  0 0
                  • pepek  

                    To víš, za chvilku těch amíků budou plný Brdy, ale to se Ti určitě taky nelíbí, že?

                    0 0
    • mastihuba  

      ale teď vážně.

      Silničku, aby trochu vypadala a stála tak do 10kk.

      0 0
    • scret  

      ja ja ja chic poradit honeem:)) Reign 2 nebo GT Force 2 (tuning dilu je samozrejmy)???

      a soupnout tam Pika 140? nebo nejaky Marz. AMko 160, prip. Manitou Nixon 160mm??

      tak jsem zvedavej co ty na to:)

      0 0
      • MlokCZ  

        Na XC ježdění s vyšším zdvihem: Reign 2 + upravit RP2 v TF tuned + upravený vzduchový Pike s dodělanou high speed expanzí.

        0 0
        • scret  

          a co vzit Reign ram s tlumicem DHX 4? muzes poradit treba v cem bude lepsi? cenove mi to vychazi skoro nastejno, protoze kdyz koupim 2ku a prekopu ji, tak me vyjde skoro nastejno, jako kdyz koupim jenom ram a dostavim:(

          0 0
          • MlokCZ  

            No já nevim, s DHX vidím spíše nevýhody. Bude to pak už pravděpodobně málo progresivní, dále DHX air nemá TF tuned v nabídce na úpravu (standardně v nabídce jen DHX pružinové), kdybys chtěl tlumič upravit. A pokud to bude ježděno spíše více do XC, tak RP tlumič bude v pohodě.

            0 0
            • scret  

              jo, tak tohle jsem potreboval vedet!:) diky… jeste ted aby byl v my velikosti a hura utracet:)

              0 0
      • fousek  

        No nevim, ja bych koupil Reigna, kvuli tomu ze GT uz mam a chel bych vedet jak funguje maesto, to by se melo pri slapani zamykat, i-drive je rekl bych pri slapani aktivnejsi. GT ma Floata, coz bych rek ze je vyhoda, ale Reign je zas levnejsi. U GT se obcas musej vycistit cepy, u nekterejch starejch rejgnu odchazeli loziska, no mas to rozhodovani tezky:-)

        0 0
        • scret  

          no hlavne to GT musim nejdriv projet a uvidim co mi sedne lip… nejvic me asi stve u Giantu to jejich povestny praskani a lupani… to je vo nervy… a to ze jsou hrozne kratky…

           
          0 0
    • Sipal  

      Pokukuju po" Specialized Stumpjumper Comp":http://www.specialized.cz/new/kolo.php?…, momentálně ve slevách za 40k. Projel jsem ho, geometrie vyhovuje, pár drobností (sedlo, gripy) si nechám vyměnit, otázka zní, jestli má cenu hledat alternativy, nebo je to prostě supr kauf a mám jít do něj. Mimochodem, překvapila mě tvrdost vidle (100 PSI), teď jezdím na Milanovo Epiconu 100mm/100PSI a ten má ze začátku hodně měkký a citlivý chod, ale je hodně progresivní, zatím jsem ještě na doraz nešel. Fox u toho Stumpjumpera je tvrdý od začátku a i když něco bere, žehlička to rozhodně není. Zkušenosti s jinou vidlicí nemám, tak by mě zajímalo, co je vlastně správně. Díky.

      0 0
      • MlokCZ  

        Žádná vzduchovka nebude tak citlivá v originálním stavu jako upravený Epicon. A Foxky když mají navýšenou kompresi a k tomu mohla být hodně přefoukaná, navíc tam nemusí být vhodná negativka na tvojí váhu. Ale i když ji nafoukáš méně, tak prostě v originálním stavu bude chodit hůře.

        0 0
      • pepek  

        A kdo říkal, že tam máš cpát 100psi ?

        0 0
      • Smazaný účet  

        spravne je to co vyhovuje tobe, pokud pozadujes jemnost chodu a citlivost i na tech nejmensich nerovnostech tak epicon, pokud sportovnejsi (zavodnejsi) charakter tak asi neco jineho…

        0 0
    • Smazaný účet  

      vybírám dělší dobu kolu a nemužu se čimdál víc rozhodnout co vzít. Vybral jsem Merida matts tfs-500D, Mongoose amasa elite, GT avalanche 1.0 disc Mongoose METEORE COMP":http://www.mojekolo.cz/…meteore-comp. Kola jsou v podobný cenový relaci a v podobný výbavě. Ještě jsem byl přemlouvanej ať vemu fulla a to v ceně ± 20tis. seženu akorát MONGOOSE OTERO SUPER. Jezdim dost po silnici, ale rád se vyřádim v terému, proto nevim který kolo by bylo pro mě nejlepší a který kolo by bylo nejlepší na menší cyklo maratony. Podle mě by bylo do terénu nejlepší Mongoose nebo GT, ale zase na silnici by to byla hrůza. Merida má zase hodně špatnou vidlici. Tak mě poraďte prosím. Klidně doporučte i něco co nemám ve výběru ať mám zase na čim přemejšlet :D

      0 0
      • MlokCZ  

        V téhle cenové relaci + když jezdíš dost po silnici, tak bych fulla nebral.

        O kole ze zahraničí neuvažuješ. Za podobné prachy mohem lepší kolo, kupříkladu Cube. Je o něco dražší, ale Reba + velmi dobré osazení, tedy úplně někde jinde než ty navrhované. A konkrétně Cuba jsem zvolil hlavně proto, že ho mají a to ve více velikostech (alternativ za podobnou cenu je sice více, ale dost z nich už nejsou k mání, až zase nové modely).

        0 0
        • mastihuba  

          tobě už by měli z cube přiznat nějaký procento z obratu :)

          0 0
          • Krocan  

            já myslím že by mu měli dát ňáký procenta z obratu CRC:-)

            na CRC sou totiž snad včecky odkazy na kola co sem tu od mloka viděl:-D

            0 0
            • MlokCZ  

              Když najdeš jinde ceny lepší (+ to bude ověřený krám), tak klidně začnu dávat odkazy jiné. Tedy jediný důvod, proč dávám odkazy na CRC je ten, že nevim, kde by měli levnější.

              0 0
              • Krocan  

                však neříkám že je to špatně že dáváš odkazy na CRC…mimochodem jak je to u nic s dopravou, poštovným a takovejma těma celníma poplatkama či co to je?

                0 0
                • MlokCZ  

                  EU – tedy žádné celní poplatky nebo DPH

                  Poštovné jak na co, malé věci nad 100 liber mají poštovné zdarma. Celé kolo má poštovné 30 liber.

                  0 0
                  • Krocan  

                    dík za informaci…já jenom že ty ceny sou fakt super a kdyby se nastřádali peníze tak se asi poohlídnu tam(zřejmě po ňákym kubíkovi:-D

                    0 0
              • TheIF  

                Těch levných a ověřenechých shopu je v zahraničí hodně, ale dost jich neche posílat celá kola např http://www.wiggle.co.uk (ten má většinou ještě lepší ceny než CRC a různé slevové akce + poštovné nad 50 £ zadačo)

                0 0
                • MlokCZ  

                  Ale jistě, třeba z wiggle už jsem taky několikrát něco bral. Mě ale šlo o lepší cenu konkrétně toho kola.

                  0 0
              • wartburg  

                A kolik to teda sype?

                0 0
          • MlokCZ  

            Cuba jsem zvolil teď kvůli tomu, že v tom odkazu je mají. Jinak bych psal třeba Grand Canyon 6tku (už nejsou) nebo třeba Radon, Poison (u ani jednoho nevím zda jsou nebo ne). Vše je to za ty prachy ± srovnatelné a našlo by se toho více.

            0 0
      • Krocan  

        jinak kdyby si nechtěl brát ze zahraničí (viz. MLOKCZ víše), tak bych zkusil třeba Apache Hawk disc nebo kdyby si chtěl levnější tak Apache Hawk

        0 0
      • Maynard  

        čau! měl sem mongoose amasa elite(r. 05, ale vypadá to že za tu dobu akorát změnili barvičky:) skoro 3 roky. je to sice kapku težší ale zas si to nechá líbit i dost nevybíravé zacházení:)…s torou to bude ok bike (já tam měl z fabriky axela na 120mm a never more:-! )…

        0 0
    • creweta  

      Já bych chtěl taky poradit :o)

      Ale vzhledem k tomu, že se v tom moc nevyznám, tak raději koukám a koukám a kupovat bych možná šel až po sezóně, ale kdyby se náhodou něco našlo za zajímavej tip už teď :o)

      Asi by se mi líbil full. V současné době jezdím na 12let starém kole. A na kole s odpruženou vidlicí jsem ještě neseděl. A o fullu ani nemluvě.

      Moje představa je kolo, které by vydrželo mých 110 Kg a pokud se zdaří tak snad v budoucnu 100 či méně… velikostně nemám tucha, výška 179 cm. Byl jsem odkojen na asfaltu. Jinde jsem v Praze ani nejezdil. A před lety jsem byl taky takovej ten exot co si to na kole drandil po rychlostní silnici R4, když jel za babičkou a bral to zkratkou. Takovou trochu cestičku terénem jsem jel před lety, ještě na základní škole s partičkou kluků co je na kolo vytáhl učitel, kterej nakonec nejel a místo něj jel nějakej jeho kamarád, kterej nás protáhl docela zajímavým terénem. Pokud tu náhodou je tak jej tímto zdravím. Ale docela se mi to líbilo a teď minulý týden jsem si trochu do terénku zajel a bylo to fajn. Takže představa lehčího terénu, nějaké sjezdíky. S novým kolem bych se i přidal na nějakej ten BF srazík. A aby to moc nedrncalo tak asi toho fulla? Cenově optimálně tak za 20tis. Maximálka by asi byla 30tis pokud by se mi to líbilo a sehnal sem na to ty korunky a manželka mne nezabila.

      Čeho bych se tedy měl držet? Pokud máte nějaké zajímavé tipy tak sem s nimi. Je dobrý nápad koupit testovací kolo? Bývají na ně zajímavé slevy, ale zase už mají asi něco za sebou…

      předem díky za reakce

      0 0
      • Twister  

        Koukni do vlákna o low-end fullech. Tam se přesně biky za 30k řešily.

        0 0
    • GuzminoCZ  
      • Ahoj bikeři a bikerky,chtěl jsem se zeptat jestli tu někdo z vás nemá nějaké zkušenosti se značkou SPYDER????
      0 0
      • scret  

        ramy levny, kvalitativne ujdou, ty vyssi modely jsou uz i docela pekny, neodflaknuty, svary precizne udelany… ale je jasny ze ram za 3tis. nebude stejny jako ram za desitku… proto tu kdysi nekdo psal ze u nejakyho levnyho ramu ty svary esteticky nicmoc a jeste neco…

        kamos ma tusim Scanner (nebo jak se to jmenuje) a moc peknej ram, zajimava profilace, tuhost dobra, zavazi to taky neni, material dobrej, lak v poho, svry pekny housenky… jen je docela tvrdej…

        nedavno jsem objednaval tady nekomu z rodiny kolo na ramu Avion…  za cca 13tis. na komplet sade Deore a vzduch. Suntour Raidon… si myslim ze hodne dobra cena…

        0 0
      • scret  

        a mozna jsem zapomnel, jediny minus, dodaci lhuta hodna tezkyho flegma­tika:( obcas maj problemy s lakovnou…tak asi proto…

        0 0
    • jecnak  

      Vanoce se blizi, tak sup s tim nahoru.

      0 0
    • Jaroslávek  

      Už mi to necpěte, nemám peníze.-))))))

      0 0
    • mastihuba  

      Já teda kolo nepotřebuju, ale chystám se na nový boty na kolo a vrtá mi v hlavě dilema jestli vzit zase tretry nebo něco v čem se pohodlně kolo tlačí a zároveň i dobře šlape(šlapat na kole by se mělo jako ve slušnejch tretrách(třeba Sidi Eagle). A tlačit kolo po šutrech do kopce by se v nich mělo jako v kotníkovejch pohorách.

      0 0
      • karliner  

        samosebou, měly by být lehké jako baletní piškoty

        0 0
      • treatt  

        no a co offroadovejsi kotnikovy tretry, do kterych nedas kufry? Zustane Ti vyhoda pevne podrazky, takze se Ti na noze nebude delat papousci zobak…

        0 0
        • mastihuba  

          jedny kotníkový sem měl od šimana, bylo v nich vedro a na šlapání na kole měly moc měkkou podrážku. Ale dobře se v nich hrál fotbálek, to zas jo.

          0 0
          • pepek  

            Na Buk nigde netlačíš a jinam nejezdíš…:-)

            0 0
            • mastihuba  

              to bys mi pak moh vysvětlit kde jsem za tři roky prošlapal ty plastový podrážky na současnejch tretrách.

              0 0
              • pepek  

                No tak vysvětlit to lze snadno, prostě od určitého množství alkoholu už neudrží balanc ani trénovaní borci a jdou radši pěšky, opřeni o bicygl – o případné ztrátě směru ani nemluvě.

                0 0
                • mastihuba  

                  od určitýho množství alkoholu se odebírám na hotel a ne směrem k domovu. Zkus si vymyslet něco originálnějšího.

                  0 0
            • mastihuba  

              krom toho už sem zažil i kalamity kdy sme to tlačili i po rovné silnici(a to prosím po cestě tam nikoliv po cestě zpět)

              0 0
          • Jaroslávek  

            To je nápad. Fotbálek na Buku. DDDDD

            0 0
    • petebike  

      už si nevím rady tak jdu sem, snad mi poradíte..... :-)

      požadavky MTB rám – HT, full carbon – pokud možno tak konstrukce Tube-Tube, váha max 1500 gramů, cena kolem 15.tis...... – plus mínus :-)

      0 0
    • treatt  

      Se schvalne zkusim zeptat, ciste teoreticky :)

      Sla by vzit tahle cyklokroska na cisty silnicni jezdeni? Bude v necem limitovana geometrii nebo vubec konstrukci ramu? Ten konkretni stroj je na ultra nekvalitni fotecce dole, osazeny to je na Dure, karbonovy kola od Zippu a hlinikovych komponentech od FSA. Kdyz by se sundaly ty cyklokrosovy siditka a daly se tam poradny brzdy, prezulo se to, je dobry napad to pouzit jako cistou silnici?

      0 0
      • raceman  

        jiny, nez cyklokrosovy brzdy tam nedas… jinak ram je to pekny lehucky, maloobchodka v cursoru je nejakych 35, coz je ale dost, ale geometrii ma crossovou, na silnici bych ho asi nevzal

        0 0
      • raceman  

        a jeste, jestli to bylo hodne zavodne jezdeny ve srackach, tak bych dal asi i nove razeni…

        0 0
    • heretik  

      Taky delší dobu uvažuju o novém kole. Mojí představou je nějaký XC full – jako laik si pod tím představuju nějaký živý a rychlý (tedy žádnej tank) kolo, který bude mít vepředu kolem 100mm zdvihu a vzadu se to bude taky trochu hejbat, nejlíp aby to šlo i zamknout.

      Před rokem (svý HT na reklamaci, praskl rám) jsem si koupil jako druhý kolo fulla Stupmjumper FSR, a časem zjistil, že to rozhodně není to, co hledám. To kolo je super a nejlíp mu svědčí cesta s kopce… i když není nijak extra těžký, je hrozně líný. Je to geometrií?

      Není to otázka dnů, možná to vůbec nedopadne, ale rád bych si nechal poradit. Podmínkou je každopádně rozumně řešený rámový trojůhelník, aby se tam dal dát nejmíň jeden bidon :-)

      0 0
      • treatt  

        VPP is the way ;-)

        Covece tady bych videl spoustu moznosti a favoritu, jeden lepsi nez druhej, ale jde o finance…

        0 0
        • heretik  

          Hehe, trochu záměrně jsem se o ceně nezmiňoval, žádný konkrétní limit nemám. Chci říct, zrovna nečekám, že bych se vešel do 30k, a když budu mít pocit, že to za to stojí, může to být mnohem víc.

          0 0
          • treatt  

            V tom pripade mi to neda ;-)

            0 0
            • Pedro RB  

              to nesplňuje podmínku dvou košíků na flašky..

              0 0
              • Krocan  

                „aby se tam dal dát nejmíň jeden bidon“

                takže podmínku s bidonem splňuje a v nejhorším už při ceně tohohle bude camel nic:-)

                0 0
      • mastihuba  

        vyměním za FSR XC  to má 100/100 a já bych bral víc :)

        0 0
    • Mr.Bambus  

      Zdravim, rád bych kdyby mi někdo poradil s výběrem MTB do 10k. Dá se říct, že se v problematice vůbec nevyznám, takže tady je to, co mě jako laika nějak zaujalo:

      "SCHWINN MESA GSD ":http://www.mojekolo.cz/…inn-mesa-gsd

      "Rock Machine Hurricane 70 ":http://kupsikola.cz/…ock-machine/

      "GT AVALANCHE 2.0 ":http://www.mojekolo.cz/…che-2.0-blue

      MONGOOSE TYAX SUPER

      Specialized Hardrock XC Comp (ty stránky jsou fakt hrozný :D)

      "4EVER FEVER EL ":http://www.mojekolo.cz/2034-fever-el

      "PELLS RAZZER COMP Disc ":http://www.mojekolo.cz/…er-comp-disc

      "MERIDA Matts TFS 300-V ":http://www.bartsport.cz/…s-300-v-2008?…

      Dalo by se toho sem dát hodně, ale jak rikam, vubec se v tom nevyznám a tak jsem sem prostě něco nahodil, takže případně navrhněte i jiné. Kotouče nemám jako podmínku, ale jsou samozřejmě „cool“, tudíž při výběru výhodou, vidlice se 100mm zdvihem taktéž. Jsem vysokej 179, takže počítám velikost tak kolem 20.

      Budu vděčný za jakoukoliv radu, děkuji.

      0 0
      • lutte1  

        ahoj, teď prodávám jednu Meridu  za super cenu .

        Merida 500-D České Budějovice (Jihocčeský kraj)

         

        Prodám ani né 2 sezony ježděné MTB.Merida Tfs 500-D.

        Velikost L

        Barva žlutá

        osazení deore / XT

        řízení , sedlovka ,sedlo , řidítka  X-mission

        pedály Sh-520

        pláště sezonu jeté Schwalbe SS + Tioga Factory XC

        kola : Deore , 2.0 dráty , Alexrims Andventurer

        Vidlice : Epicon RLD z Tuning-Test , olejovka , zvih 100mm , uzamykatelná z řidítek má najeto 500 km , udržována ( olej na pístek , vnitřní nohy )  – možno prodat samotnou

        • výbava , pumpička , tachometr cataye – 8 funkcí
         

        V případě zájmu kontakt na mail , nebo tel. rád zašlu fotky.

        Rychlé jednání sleva možná.,

        0 0
        • Mr.Bambus  

          No, nabídka je to určitě zajímavá, jen škoda že z Prahy je to tak daleko, jinak bych to mozná i bral.

          0 0
    • ove  

      Já chci poradit HT XC rám do 10.000,– : černý,pevný,lehký…8-)

      0 0
      • kubad  

        SUP

        0 0
        • ove  

          SUPy sou dobrý,akorát se mi nelíbí vedení lanek spodem.A druhá věc,já potřebuju aspoň 21" a oni mají ten nejlepší akorát dvacítku 8-(

          0 0
          • ove  

            Jinak dík,ale po sportlifu budu snad chytřejší…8-)

            0 0
          • kubad  

            Vedení lanek spodem je podle mě naopak plus a kolik měříš že ti megadlouhý SUP nestačí?

             
            0 0
            • ove  

              No já sem jen obyčejný smrtelník,tak sem myslel,že když je něco obalené bahnem,tak to nebude fungovat úplně ideálně.No a měřím 192 cm…8-)

              0 0
              • jecnak  

                Diky tomu, ze u spodniho vedeni lanek absentuji mista v bowdenech, kde by do nich zatejkalo svinstvo, tak to prave funguje v bahne uplne v pohode. Jedina nevyhoda je v zime, kdyz prolitnes brodem a ta voda tam zmrzne, to pak neradis.

                0 0
                • ove  

                  Tak jo,rád si nechám poradit.Ještě k tomu SUPu-musel bych řešit novou sedlovku-teď mám FSA 350mm karbonku a taky smyk-SRAM X-9 s horním tahem.A to je další investice…8-(

                  0 0
                  • kubad  

                    X9 je tuším na oba tahy, a  rám se dá sehnat levněji než 10tKč takže zustane i na sedlovku :-)

                    projdi si pořádně geometrii Supu je hodně dlouhý a myslím že na těch 192cm by ta 20" mohla být.

                    0 0
                    • ove  

                      Jj,mám ho v užším výběru,ta délka je o 1,5 cm víc,než má současná 22" Merida a snad bych ho mohl sehnat i za nákupku-s tím počítám.Tak dík za hodnotné rady…8-)

                      0 0
    • Smazaný účet  

      hoj,

      mám možnost mít kolo specialized hardrock xc disk (viz odkaz na konci příspěvku), ve velmi dobrém stavu, najeto cca 500km , jeté rekreačně, staré půl roku. Kolo je v rodině, takže vím, že se nerozsype a zajímá mě, zda je to za 5000kč výhodná nabídka. Díky za vaše názory.

      info o kole: http://www.mojekolo.cz/…xc-disc-navy

      0 0
      • Marccoo  

        Asi jo,moc dobře to nedokážu posoudit,ale lepší než kolo Tesco.

        0 0
    • padlos  

      Tak ja bych chtel teda taky poradit. Mam Giant Trance X1, jsem s nim spokojenej, ale jel jsem par maratonu a na to se mi zda dost pomaly. Ted vaham jestli koupit jeste jedno kolo HT jen na zavody a jinak drandit na Trancu, nebo prodat trance a koupit nejaky kolo s mensima zdvihama cca 80–100mm a zavodnejsi geometrii jako je treba Anthem. Predem dik ta rady.

      0 0
      • padlos  

        Zapomel jsem dodat ze tak trochu jde i o penize. Proste bud budu mit jedno drahy kolo nebo dve levnejsi.

        0 0
      • padlos  

        Tak to zkusim jeste jednou. Trance je prodanej a uz jsem byl rozhodnutej ze koupim karbonovej Anthem Advance 1 (dostal bych na lonskej model zajimavou cenu), ale ted jsem mel pujcenej na WTB Anthem 1 a 80mm zdvihu se mi zdalo malo. Navic jsem si ted jeste precetl recenzi Anthem X1 a tak si rikam jestli ta konstrukce u Anthem Advance tech 80mm neni uz stara a jestli nemam radsi sahnout po X1 i kdyz nebude v carbonu. Bohuzel X1 carbonovej nedelaji.

        0 0
        • Pedro RB  

          Podle mě je 80 mm vzadu na závodech fakt jen povinnost profíků vozit pro propagaci správných modelů a nebo to vozí ambiciozní samofinancovatelé co co už mají (nebo tím oddalují) zdravotní komplikace z velkých rázů (které to trochu utlumí)

          Já zvolil kompromis 110 mm aktivně chodícího 4čelu s mořností ProPedálem ho zkrotit a nelituju..

          0 0
    • pajasimi  

      první co mě napadlo když jsem se omylem přes link dostal na tohle vlákno – „tohle bych asi ve vyhledávači nenašel, bejt tu poprvý“:) proč? jsem zvyklej psát do vyhledávače v prvním pádě :)

      0 0
    • wartburg  

      Kdyz vidim na cem jezdis, tak od tebe bych si urcite radit nenechal.

      0 0
    • zizim  

      Zdravim tady na foru zdejsi bikery, jsem tu novej a uplna lama, vozici si zadek na tomhle http://www.postimage.org/image.php?…. .....

      Vim, ze tu resite uplne jiny kola nez ty na ktery se chci zeptat :). Ostatne, co taky resit na kole do 12 000 kacek v crossu na 170cm 85kg? Design, barvu, ram, znacku kola … ??? :) Jinak je to na celorocni uzivani (do prace cca 15km + turistika) pro tatika.

      Ja sem vyhlid zatim tohle: Cube, Author, Pells a GT … jde mi o jednoduchej cistej civilni design barevne az nevyrazny kolo … treba :)

      http://www.trinnity.cz/DetailPage.asp?… ale model 2008

      http://www.cyklo-online.cz/…ozi-2156.htm

      http://www.cykloservis-kola.cz/…ono-pro.html

      http://www.bikecentrum.cz/gt_detail.php?… non disc verzi v sedivym

      Takze diky za pripadny komenty a sorac, ze tu takhle vopruzuju. Jo a nemam nic spolecnyho se zminenyma znackama bo tak neco.

             
      0 0
      • zizim  

        hmm … koukam, ze sem nak nezvlad odkazy, no sand si poradite

        0 0
      • TheIF  

        Zdravim tady na foru zdejsi bikery, jsem tu novej a uplna lama, vozici si zadek na "tomhle. ":http://www.postimage.org/image.php?….....

        Vim, ze tu resite uplne jiny kola nez ty na ktery se chci zeptat :). Ostatne, co taky resit na kole do 12 000 kacek v crossu na 170cm 85kg? Design, barvu, ram, znacku kola … ??? :) Jinak je to na celorocni uzivani (do prace cca 15km + turistika) pro tatika.

        Ja sem vyhlid zatim tohle: Cube, Author, Pells a GT … jde mi o jednoduchej cistej civilni design barevne az nevyrazny kolo … treba :)

        Cube LTD CLS Pro ale model 2008

        Author Reflex 2008

        Pells CRONO Pro

        GT Transeo 2.0 non disc verzi v sedivym

        Takze diky za pripadny komenty a sorac, ze tu takhle vopruzuju. Jo a nemam nic spolecnyho se zminenyma znackama bo tak neco.

         

        Ve foto jak na to :-)

        0 0
      • jecnak  

        Byt je to cross, tak doporucuju hlidat si, aby to kolo melo prevodniky 22/32/44 a ne 28/38/48. Protoze jezdit na 48/11 moc nebude a lehky prevody do kopce urcite oceni. Kliky delky 172.5 mi prijdou jako minimum i na 170cm bych bral na treka 175ky. Taktez se vyhni ruznym stavitelnym predstavcum a odpruzenym sedlovkam pokud to ma byt na trochu sportovnejsi jezdeni. Pokud s tim nebude jezdit do terenu, tak Superior, Merida a dalsi delaj pekny city crosse se sportovni geometrii a bez odpruzene vidlice = jsou to lehky svizny kola.

        0 0
    • xp3  

      Kua zda se mi to, nebo" toto":http://cgi.ebay.com/…cmdZViewItem by vubec nebyl spatny kauf?

      Treba by se nejake zenusce mohl libit…

      0 0
    • jurajisko  

      Zdravím všechny,
      chtěl bych si pořídit nové kolo do přibližně 10.000 Kč a potřeboval bych poradit s výběrem. Jezdím převážně po lehčích polních a lesních cestách, měřím 175cm a vážím 70kg. Celkem mě zaujali tyhle kousky:

      http://www.cykloexpert.cz/…s-300-v-2008
      http://www.koloshop.cz/…urricane-70/
      http://www.rockroad.cz/…-p-3815.html

      Které byste mi doporučili? Pokud máte nějaké lepší varianty, rád je uvítám.

      0 0
      • dua  

        Ahoj, tu meridu máme doma 2× a pohoda, každá uplně jiný rok, tudíž jine komponenty, ale jedna je tahle a je v poho. Ja tedka jdu na HFS 1000D

        0 0
      • Marccoo  

        Meridu 18¨

        0 0
    • mastihuba  

      Potřeboval bych poradit, kde by se dal sehnat do 1500 kč Al rám 20palců – novej.

      0 0
    • Trainman  

      Zkusím to tady. :) Prolezl jsem několi topiců o kolech kolem 15 litrů a nedostalo se mi odpovědi. Vybírám na nadcházející sezonu nějaký hardtail na častější vyjížďky do přírody, přes léto i nějaký ten maratónek. Bohužel můj rozpočet  je omezen na +/- 15 tisíc Kč. Od kola bych rád nějakou normálnější hmotnost, osazení úměrné ceně a nějakou ne úplně špatnou vidli. (značku bych viděl tak na PELLS, GT, Merida… prakticky ničemu se nebráním-starší modely mi nevadí, pokdu možno nové.) Měřím 184, vážím 60 kilo – takže nějaký 20´´ rám? A ještě k tomu přidám – Jaké zkušenosti máte s nákupem kola po netu a případně znáte nějaké slušné prodejce/servisy v jižních Čechách? (Strakonice, Písek v nejhorším ČB). Děkuji za odpověď.

      0 0
      • prvniodkonce  

        Tohle nebo tohle by nemuselo být špatný…

        0 0
      • Marccoo  

        Tohle nebo tohle a nebo tohle

        0 0
      • >vodouch<1  

        Ve Strakonicích určitě zkus Bečváře – celkem slušnej krám, pokud chceš Meridu, mívá docela výběr, v Budějovicích můžeš kouknout do Cyklo-Extra, tam jsem kupoval svýho Zaskara, mají hodně kol na krámě, hlavně GT a Cube. Co se týká jednání, měl jsem ale v ČB lepší zkušenost tady, mají tam m.j. Specialized, Meridu, nově snad i GT (byl jsem tam naposled asi před 3 měsíci), navíc fakt dobrej výběr cyklohadrů

        0 0
    • mastihuba  

      známej by chtěl koupit mtb 29" do 30kk, který mám doporučit? Líbí se mi sup, ale dyby někdo věděl o něčem lepším tak pište. Je to pro staršího silničáře, kterej na bajku nikdy nejezdil, proto je základní požadavek: " vidlicu aby se to nesralo". (vyměnit za pevnou?)

       

      http://www.mtbs.cz/katalog09.html?…

       
      0 0
    • drtyc  

      nejlevnejsi full 29? tlumice asi v provedeni vzduch, protoze 130kg, 195cm

      0 0
    • elkelk  

      Ahoj,

       

      poradíte někdo, rád bych si pořídil kolo, láká mě silniční, cena kolem 25k, možná i do třiceti bych přitlačil :-)

      Problém je, že měřím bez dvou centimetrů dva metry a vážím přes 100kg. Dělají se vůbec silniční kola s takovou nosností?

      Nebo strávím zbytek života na spinneru v klimatizovaný cimře? :-)

       

      Předem díky za každý tip,

      Karel

      0 0
    • Frostty  

      ahoj, mám možnost koupit GT Avalanche 1.0 model 08 V-Brake 

      za cenu 14990, mělo by sloužit jako takový rekreační kolo na občasné výlety. Vyplatí se jít do modelu 08 nebo raději koupit letošní model?

      0 0
    • Baldorex  

      Zdravím, chci Vás poprosit o radu – váhám mezi koupí tří krosových kol do 18 000,– a to mezi 1. Authorem – Zenith http://www.author.cz/…9&pid=610014 dále 2. Gary Fisherem – Kaitai http://www.trek-bikes.cz/…009/kaitai09 a 3. je Trek 7500 http://www.trek-bikes.cz/…ola/ktk-7500. Rád jezdím dlouhé trasy 70% silnice a 30% lesní cesty, polňačky, zpevněné komunikace… Nejsem závodník, jen nadšený cykloturista. Chci něco spolehlivého v dobrém poměru kvalita x cena. A pokud by někdo mohl doporučit i jiné kolo do 18 000 ,– , rád se nechám inspirovat… Děkuji

      0 0
      • t29  

        Jsou to dost odlišné kola – Zenith je klasický turistický cross, na kterém budeš sedět spíš jako na židli, Trek je delší, sportovnější – a GF Kaitai tě natáhne ještě víc. To bys musel vyzkoušet a osedlat. Pak taky záleží, co považuješ za dlouhé trasy, jestli jednodenní cesty do 200 km nebo několikadenní expedice – nakonec možná bude rozhodovat možnost upevnění nosičů.

        Co se týká spolehlivosti, mám crossového Authora a ten drží a funguje už 11 let a 16 tisíc kilometrů (teda, z původního kola mi zůstal akorát rám, přehazovačka, kliky a náboje, zbytek jsem po opotřebování vyměnil), mám MTB Gary Fisher a ten drží a funguje 2 roky a 4 tisíce kilometrů (zatím nebylo potřeba měnit nic krom řetězů a kazety), a myslím že Trek na tom taky bude podobně. Bez ohledu na značku záleží i na tom, jak si dal prodejce/servis záležet s přípravou kola.

        Když porovnám jenom podle výbavy, Zenith by šel, akorát na RST vidlice tady chválu neuslyšíš, Kaitai má kotoučovky vykoupené nižší řadou osazení a u Treku vůbec nevím, co čekat od odpružené vidlice a sedlovky. Místo Zenithu bych doporučil zařadit do výběru Apache Kolla – podle mě líp vybavený za stejnou cenu.

         
        0 0
    • Medunka  

      Kamarád má nabídku koupit za 23 todle kolo , napadá vás nějaká vhodnější alternativa?

      0 0
    • Baldorex  

      Prosím ještě o jednu radu… Přítelkyně by chtěla krosové pánské kolo do 11 000,– a vybíráme mezi – http://www.kola-online.cz/…R-Viva/d2410 nebo http://www.kola-online.cz/…-Arrow/d1872 a nebo http://www.kola-online.cz/…-Matto/d1465 či http://www.ghost-bikes.cz/…5/Cross-1800 budu Vám moc vděčen za rozumy či lepší návrhy!!! Předem děkuji

      0 0
    • stall  

      mě osobně se líbí ten Ghost. Máme doma 4, přítelkyně má cross 5100. a jezdí bezvadně. Já mám teď měsíc EBS 2. Obě mají dobrej posez, a jedou krásně lehce. Na ghostech vůbec se mi velmi líbí geometrie rámu.

      0 0
    • heretik  

      Kamarád a kolega chtěl teď po mě poradit kolem nákupu nového kola. Zhruba:

      • někde kolem 20k
      • je malej (cca 172), takže rám ve velikosti 17–18
      • váží dost, takže ani žádná třikrát zeslabovaná hlína :-)
      • radši slušný véčka než mizerný kotoučovky
      • nemá žádný předsudky vůči nějaký barvě nebo značce ;-)
      • přestože bude asi jezdit dost po silnici, snad to kolo vezme i do lesa, takže si myslím, že radši horský třeba s užšíma pláštěma než cross (já ty hybridy prostě nemám rád)
       

      Výběr je velký, takže spíš mě zajímá, jestli nevíte o konkrétních zajímavých tipech (zlevněný loňský nebo předloňský modely apod.)

      Přikládám pár odkazů, co zaujalo mě při letmém výběru:

      "TREK 6500 ":http://www.bikestore.cz/…175-2009.htm?…

      Merida Matts TFS 800D

      Scott Scale 60 – možná moc velkej rám

      Cube LTD Comp HS33

       
      0 0
    • Maldonado  

      Ahoj,

      potreboval bych radu. Uvazuju o kole SCHWINN 405. Nemá nekdo zkusenosti? Má to cenu?

      Chtěl bych ho na jezdeni po lese atd. plus prilozitostne nejakej DH nebo skocik, zacinam.

      http://www.schwinnbike.com/…91-S9405-405

       

      Nový stojí 12 tis.

       

      Diky všem!

      0 0
    • Maldonado  

      Ahoj,

      potreboval bych radu. Uvazuju o kole SCHWINN 405. Nemá nekdo zkusenosti? Má to cenu?

      Chtěl bych ho na jezdeni po lese atd. plus prilozitostne nejakej DH nebo skocik, zacinam.

      http://www.schwinnbike.com/…91-S9405-405

       

      Nový stojí 12 tis.

       

      Diky všem!

      0 0
    • brany  

      Ahoj, potřeboval bych poradit, našel jsem a docela se mi zalíbilo toto kolo Scott scale 60. Našel jsem ho za 15800kč, myslíte že je to dobrá cena za tedle komplet a nebo bych našel něco jiného a lepšího max v této ceně? Děkuji za rady!

      Scott Scale 60

      0 0
      • Hejdik  

        Vzhledem k ceně je to dobrá volba(ovšem pozor na velikost-jak se dívám mají pouze v „L“,ale pokud je ta velikost na tebe ,tak no problem)Jinak koupí tohoto kola dostaneš dobrej základ pro případný UP-Grade -výhodou je ,že náboje jsou připraveny na kotouče.Takže za mě ANO.

        0 0
    • muhaha  

      ahoj,potřeboval bych pomoct s výběrem kola… Jsem amatér.  40% silnice,jinak terén..

      Vycházím z tohodle kola:

      http://cube-bikes.cz/detail.php?…

      To bych měl cca o 10–15% levněji.Kdyby mě to neubrzdilo.   185cm,80kg, tak bych koupil hydry. Asi slx,jen třmeny,páky…  Navíc je to kolo hezké…:)

      Jinak si myslím,že za ty peníze. Komplet deore,až na ty brdy,které alespoň jsou připravené na uprgrade..

       
      0 0
    • Riekt  

      Ahoj potřeboval bych poradit s koupí rámu. Představoval bych si cenu cca 5000 – 8000. Vhodný pro závody a do terénu. Hardtail.

      Zatím mi do oka padl tento : http://internetovy-obchod.msbox.cz/…86-dp-20728/

       

      Děkuju moc za rady a tipy.

      0 0
    • BigKarel2  

      Ahoj, Rozhodl sem se pro koupi nejspíš "tohoto ":/libs/kola co vy na něj dá se koupit za nějakejch 16500Kčkola co vy na něj dá se koupit za nějakejch 16500Kč

      0 0
    • Bukeš  

      Čau, chci si koupit nový kolo do 25-ti tis. nejvíc mě zaujalo toto, http://www.author.cz/…3&pid=625906 nebo potom ještě http://www.kolokram.cz/…uct_info.php?…, tak by mě zajímal váš názor…

      0 0
    • koffil  

      Ahoj, nemůžu se rozhodnout, jestli koupit toto celopéro (http://www.mojekolo.cz/…-zero-5-comp) nebo ht (http://www.mojekolo.cz/…-q-620-black). Mám na to tak 15 000. To první mám možnost koupit na necelých 15t. Které byste brali vy? Kdyžtak poraďte i něco jiného. Dík

      0 0
      • pI3rre  

        Toho Felta za ty prachy určitě ne, seženeš o třídu lepší kolo

        0 0
      • Palec  

        Kdyz Felta, tak se mrkni na výprodejový 2009 Felt Q820. Taky bude kolem těch 15000Kc, s mnohem lepsi vybavou.

        No a fulla – to zalezi jestli ho vyuzijes. Osobne bych do tohoto Schwinna nesel, nepusobi na me nijak moc kvalitne.

        0 0
    • Bukeš  

      Ahoj, chci kupovat nové kolo cca.25000,–, líbí se mi tohle http://www.author.cz/…3&pid=625909, tak by mě zajímal váš názor, připomínky, alternativy apd.

      0 0
    • baobab  

      Ahoj, po sezoně chci kupovat nové XC kolo do 32000,– , tak bych chtěl poradit po jakých se mám porozhlédnout.

      Zatím mě zaujala tato kola:

      http://www.superior.cz/…fi/bike.html?…

      http://www.merida-bike.cz/…FS-XC-2000-D

      http://www.trek-bikes.cz/…10/trek-8000

      Z těchto tří by se mi nejvíce líbil ten Trek, ale musel bych se na něj jet podívat do Prahy nebo Ostravy a taky není jistý jestli bych ho sehnal v mý cenový relaci. Naopak Meridu jsem mohl vidět v krámě poblíž, na první pohled se mi líbila, ale nechci se s koupí ukvapit a Merida jako značka taky nemá úplně nejlepší jméno ;). Proto budu rád za každou radu či další návrh.

      Předem díky za odpověď

      0 0
    • morgan2  

      Zdar chlapci, co by jste řekli na toto ? Vzhledem k 50 % slevě,přemýšlím,že do něj půjdu,je to dobrý kup ?

      http://www.mall.cz/…park-30–2009

      0 0
    • Marafoglik  

      Zdar chlapi,

      vybírám nový kolo a nějak se nemůžu rozhodnout zda Felt q820 2010, nebo Meridu Matts TFS XC 800-D 2010. Nebo víte o něčem lepšim do 23 tis.? Jízda po silnici, les, polňačky občas sjezd.

      Díky za odpovědi.

      0 0
      • thesecond96  

        když trošičku připlatíš, vzal bych toto, za ty prachy super

        0 0
        • Marafoglik  

          Jo to je supr, ale zapoměl jsem zmínit že potřebuji rám 21/22 palců – moje výška 191 cm.

          Mě totiž nejvíc zaujal ten Felt q820, ale viděl jsem zde hodně negativních reakcí, tak nevim no.

          0 0
    • heretik  

      Uvažuju (už druhý rok) o silničce… Není to žádná nutnost, když potřebuju daleko, hodím na bajka tenký pláště… ale na silniční závod (Ötztaler) jsem si silničku půjčoval, taky uvažuju o triatlonech včetně hladkých, kde se silnička taky hodí. Počítám, že by se doma zrovna neválela, a to nejen na jaře.

      Prd tomu rozumím, těžko se mi srovnávají i nabídky, takže si rád nechám poradit. Nemám nic ani proti bazarovkám (když z toho nekouká čorka), naopak, někdy se dá natrefit na fajn kousky za rozumný peníz.

      Moje představa:

      • karbon rám (vidli už dneska beru jako samozřejmost)
      • maximálně 8 kilo (půjčenej karbonovej Tarmac se tomu s košíkama takyblížil, a to měl super kola)
      • velikost na postavu 180 cm (cca 54?)
      • Ultegra a výš nebo ekvivalent
      • rozhodně za to nechci dát víc než 60k včetně dobrejch kol, bavme setedy o hrubém limitu 40k

      Leccos si nechám poradit nebo možná i něco rozmluvit, od toho tady máme fórum, ne? :-)

      0 0
    • mastihuba  

      dalo by se to označit jako kopie Pinarela? :D

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.