• blisterexist

    Ahoj, hledám nějaký závodní full rám na maratony a půlmaratony.

    Líbí se mi RB IQ ale slyšel jsem že tam jdou jen tlumiče fox což je nevýhoda. Jinak se ve fullech moc nevyznám tak hledám rady a typy…?

    měl by to být levnější hliníkáč, aby to nebylo ukrutné těžítko, aby výborně fungoval a aby na něho šly namontovat standartní tlumiče…

    Anketa: full hliník nebo HT karbon rám?

    33x
    97%
    HT
    1x
    3%
    0 0
    • kubad  

      vetsina RB IQ je s tlumakem X-Fusion, tak to asi slysels blbe :-)

      0 0
      • blisterexist  

        to je prašť jak uhoď, nic jiného tam nejde dát?

        0 0
        • jIrI___  

          Co by sis představoval?

          0 0
          • blisterexist  

            DT:-)

            0 0
            • kubad  

              jde tam dat cokoli ty joudo

              0 0
            • mxv  

              zrovna vcera sem jedno RB s DT potkal

              0 0
              • blisterexist  

                tak to je supr!

                a jinak je to RB dobré nebo rači koupit nějaký 4čep apodobně

                0 0
                • maajkee  

                  Ty voe to jsou dotazy jak ze školky :) Je tady o tom X vláken. Někdo IQ nenávidí, někdo ho miluje, třeba Nox :)

                  Nejlepší vyzkoušet.

                  0 0
                  • blisterexist  

                    no jelikož to bude můj první full tak zkoušení moc asi nepomůže:-D

                    teď mám pujčeného od kámoše monstera, sice jiná kategorie, ale porovnat nemám s čím, prostě to pruží a je to paráda:-)

                    0 0
                    • maajkee  

                      Jenže jak říkám, těžko ti někdo poradí, někomu iq vyhovuje, jinému zas vůbec. Když koupíš nějakou 4čepovou klasiku, tak chybu neuděláš, mně osobně IQ příjde na alu jednočep předražený.

                      0 0
                    • Lišák  

                      V případě, že to bude Tvůj první full, a nevíš, co od toho vlastně chceš, tak vyber něco, co Ti bude sedět geometrií. Pak uvidíš, co Ti na chodu zadní stavby vadí a naopak vyhovuje. Ale bacha-chod zadní stavby se dost výrazně mění v závislosti na použitém tlumiči. A i při použití stejného pozor na jeho vnitřní nastavení.

                      0 0
                      • blisterexist  

                        no čekám od toho dost citlivosti, i na úkor trošku větší houpavosti, trochu větší progresivitu…

                        v geometriích se taky moc nevyznám:-D mohu akorát porovnat se svojím MRX

                        0 0
                  • nox159  

                    IQ jede jak silnice !!!

                    jinak je mekke a praska zadni stavba, ale jak uz jsem psal za 18k na foxu v brutal finishi to muze byt dobre :)

                    0 0
                    • blisterexist  

                      jak měké? doboku? co teď jezdíš ty?

                      0 0
                      • nox159  

                        jj doboku je to mekke jako prase si to zkus na miste opri se nohou do kliky zboku a uvidis co ti bude delat zadni stavba u IQ6 je to fakt etrem…

                        ja tedka bohuzel nic ale doma mam reigna

                        0 0
              • KAPLIS  

                A bylo to IQ? S továrny nic takového nešlo a pochybuju, že to někdo zmastil jinde… Jinak někdy na podzim půjde do světa jedno naslapane IQ v brutalu :-)

                0 0
    • Rubi  

      na zavody full 120mm? imho zbytecnost, podle me je 100 tak akorat, stejne to vozim prefoukane ostatne jako vetsina na zavodech… do iq bych osobne nesel, neprepakovany jednocep ve mne nevzbuzuje duveru a ani kdyz se podivas na zavodech tak nikde vepredu neni, ale mozna bys byl jeho prukopnik :D

      0 0
      • blisterexist  

        no chci to aj na normální vyjížďky typu rychleby:-)

        na naše závody je dobrý HT, full nemá moc smysl,

        do 100 bych nešel to už rači ten karbon HT

        0 0
        • Rubi  

          tak proc pises nahore zavodni?:D to uz bych sel rovnou do 160 na nejake blbnuti, 120 oproti 100 uz to moc nevytrhne

          0 0
          • blisterexist  

            no pravě že 120 oproti 100 tě nevytrhne tak proto bych bral 120:-D

            protože to budu mít aj na závody:-)

            0 0
            • Rubi  

              jakoze ja to myslel opacne, na blbnuti je 120 uz skoro stejne jako 100 ale na zavody je 120 a 100 uz docela rozdil, if you know what i mean…

              0 0
              • blisterexist  

                nojono, me spis stve ze na zavodech kdyz uz nemuzu tak i pres velke nerovnosti pořád sedím v sedle protoze nemam silu vstát abych to ztlumil:-/,no a to neni dobre pro moje zada, jak jinak to ale vyresit?

                0 0
                •  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                  0 0
                • Rubi  

                  to znam, taky me docela bolely zada na ht a mam teda ted fulla 100/100 uz druheho a to je uplne parada, muzes pak jezdit i mene narocne sjezdy v sede a nedostavas takove rany a na korenovych, kamenitych a travnatych usecich v tom vidim jen vyhody, nevyhoda max na asfaltu a sotoline, ale kdyz tam das dt s tvrdym lockem, tak je to jako ht jen o neco tezsi a fox s propedalem to taky zamkne docela slusne, mozna je to jeste leposi ze to porad pracuje treba v kamenitych vyjezdech, kde se to nehoupe a kdyz je vetsi nerovnost tak to veme

                  0 0
                • Rubi  

                  ale 100 vs vic uz si musis asi poresit sam, za me na zavody 100 maximalne a na blbnuti 140 minimalne …

                  0 0
                  • blisterexist  

                    ono uz ted vozim na htcku vidlu 110 mm takze by prybylo jen 10mm, coz je nic

                    0 0
                    • Rubi  

                      ono vidle 120 je ok, horsi ten zadek…

                      0 0
                      • nox159  

                        az dam ruku do kupy tak si dam 2–3 zavody rocne na reignu abych sral ostatni :)

                        0 0
                      • blisterexist  

                        myslis? je sem nedavno zkousel fulla 150 mm, a ted 180 a rozdil jsem nepoznal

                        0 0
                        • Rubi  

                          pri zavodech? ono na vyjizdky je to super, ale ted jsem poznal i 5 psu v tlumici…ale jestli tam das dobry tlumic treba to DTcko tak to bude asi ok, nejhorsi je to na asfaltovych rovinach a kopcich mimo teren kde citis kazde pohoupnuti

                          0 0
                          • blisterexist  

                            nee jen vyjizdky, asi bych dal dt pokud by to slo, jenze kdyz to zamknes natvrdo tak aby pak neodchazely ty vlozky porad

                            0 0
                            • Rubi  

                              mel jsem ho na meride 96, dt 210 a po roce se loziska trochu otlacily, ale kdyz jsem je pootocil, tak to bylo zase ok, ted to jezdi tatka a porad ok

                              0 0
                            • nox159  

                              na vyjizdkach netreba zamykat a zavod das i na zimaku ne ;-)

                              0 0
    • JMT  

      Bych se toho ikvecka nebal, neprijde mi ze ma nakou nevyhodu, vse funguje jak ma.

      0 0
    • mm  

      IQ bych na závodění jako jediné kolo nebral. Minimálně na půlmaratonech je to kolo k vzteku

      Na běžné ježdění, příp. do těch Rychlebek je příjemné

      0 0
    • blisterexist  

      tak Rb kupovat nebudu, jiné typy?:-)

      0 0
    • scota  

      Jo RB IQ je úplně naprd v sobotu jsem jel 93 km v Orlických horách a byl jsem na pokraji vyčerpání. Jo a ty tlumiče X-fusion jsou taky na pikaču. Do kopce se to houpe a hlavně pak ty sjezdy stojí za …

      V neděli jsem jel sjezd z Vrchmezí do Olešnice a musel jsem dokonce přibržďovat. Zkrátka RB IQ nebrat a na vyjížky už vůbec ne.

      0 0
      • krokus  

        Ironie?

        0 0
        • pendergast  

          Ironie!

          Hlavne to pribrzďovanie v zjazde, veď to by sa človek musel načahovať až niekam nad predné koleso.

          0 0
      • DaSnail  

        tak ale zas je to lacnejšie jak tie fungujúce 4čepy a virtuály, ne?

        0 0
        • nox159  

          prave ze ne a v tom je ten zakopany pes :D

          0 0
        • JMT  

          Fungujici 4 cep/virtual ? Co to je ? :-D

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • DaSnail  

            nemožeš si vybrat farbu a navyše je to vyrobené mimo republiky takže neřeš a užívaj si svoje iq ;o)

            0 0
            • JMT  

              Tak zrovna tyhle dva aspekty me uplne neberou :-)

              0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • blisterexist  

      a co třeba značka spyder?

      0 0
    • blisterexist  

      co třeba nějaký author?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.