Canon 7D vs. Nikon D7000... a objektivy

112 nepřečtených
  • newbie

    Tak jsem se rozhodl pro zásadní upgrade fotovýbavy a dostal se k obvyklému dilematu Canon vs. Nikon… :-)

    Teď mám starou KM Dynax 7D a kromě pár seťáků i asidobrej objektiv Sigma 12–24, tak jsem původně uvažoval i o Sony A55, případně počkat na A77, ale pohled do toho jejich hledáčku mně nějak nepřesvědčil… takže všechno (kromě stativu) půjde pryč a začne se znovu.

    Fotím (nebo spíš přesněji budu fotit, až budou všechny objektivy) odhadem tak 50 % „krajinky“ sem tam s nějakými zvířátky nebo lidmi – většinou hory (Alpy – feraty), ale přibalil bych občas i na bajka, 20 % makro – kytičky, broučky a tak, 30 % ostatní – lidi, akce apod.

    Takže pořizovat se bude tělo, blesk, u objektivů jsem vymyslel zatím zhruba:

    širokej zoom (Tokina 11–16?)

    telezoom (Canon má 70–200 f4, u Nikonu bude prý něco odpovídajícího na podzim)

    makro kolem 100 f2.8 (má Canon i Nikon, případně Tamron 90?)

    něco na pokrytí „díry“ 16–70 – jsem ještě neřešil, asi zoom s f2.8 plus případně něco pevného

    Takže… C nebo N? :-)

    Ještě jsem to nějak moc nestudoval, ale zatím jsem zjistil, že

    plus Canonu:

    rychlejší závěrka i procesor, což nejspíš moc nevyužiju

    větší hundrtprocent hledáček

    líp se mi drží a je mi designově sympatičtější

    objektiv 7–200 f4

    plus Nikonu:

    větší dynamický rozsah

    míň šumí na vyšším ISO

    slot na 2 karty (pro mě nedůležité)

    Techniku jsem detailněji zatím neřešil, ergonomii taky ne (to bych je musel mít oba na dýl půjčené)

    Z toho technického hlediska má teda asi mírně navrch D7000, ale když k tomu přidám ten objektiv a „sympatičnost“, celkově má asi (zatím?) navrch spíš 7D…

    :-) dík za doporučení, nápady, připomínky… :-)) i případný flame

    0 0
    • Ruprt2  

      Jestli neřešíš prachy, tak Canon je malinko lepší.

      Ale zkus, který se ti líp drží a ovládá.

      Chybu udělat nemůžeš.

      0 0
      • newbie  

        drží se určitě líp Canon

        ovládání jsem zkoumal jen chvíli, ale oboje by to nejspíš bylo ok s jednotlivými malými plusy i mínusy

        a prachy… :-) jsem zjistil, že bych řešit měl, když jsem to všechno sečetl, ale zatím je zkouším řešit spíš na straně příjmů, snad se podaří

        0 0
      • jan 2  

        jedině nikon

        0 0
        • hmm  

          spíš než nikon… hromadu volnýho času… a nějakej balík peněz ročně navíc… a to jsou pak snímky

          0 0
          • jan 2  

            to není pravda, znám lidi co fotí se starejma canon 350, 400 fotky při kterých se tají dech a často zde čtu velice odborné názory bez prezentace jediné minimálně slušné fotky.

            Vše je jen čekání na dobré světlo a hlavně člověk musí být venku a fotit a vůbec nebude potřebovat drahý foťáky jako je 7d atd.

            0 0
            • hmm  

              Zřejmě si odpovídal na špatnej příspěvek :-) protože:

              hromadu volnýho času…znamená… Vše je jen čekání na dobré světlo /

              nějakej balík peněz ročně navíc… znamená…a hlavně člověk musí být venku a fotit

              0 0
        • marapara  

          :)

          0 0
    • pepino  

      Co tě v současnosti ve focení omezuje?

      0 0
      • newbie  

        zajímavá otázka… asi objektivy (kresba, světelnost…), na horách většinou stativ netahám

        :-) a čas, ale to taky řeším…

        0 0
        • pepino  

          Nic, já jen, že KM 7D je i dnes super foťák, akorát, že má malý rozlišení pro fotobanky. Tak zas si člověk musí udělat radost:)

          0 0
          • newbie  

            jsem ho pořizoval, hned jak začali prodávat, tehdy to byla fakt bomba :-) a kdyby byly jen nový objektivy, asi bych už chtěl něco hezkýho zvětšit/vytisknout a tam by ty megapixly začaly chybět

            ale je to tak – pro radost, netvrdím, že je to nutný… nový bajk taky nemusel být… :-) ale najezdím na něm 10× víc než na starým a s tím foťákem to bude podobně

            0 0
    • jan 2  

      Můžeš nám tady ukázat nějaké své nej fotky

      0 0
      • newbie  

        nej nevím, asi nic, co by stálo úplně za chlubení…

        …ale pár horofotek jsem dával tady

        a jak jsi psal o kousek výš – netvrdím, že je na dobrý fotky potřeba 7D… :-) v podstatě stačí oko a světlo… ale s větším rozlišením to pak půjde líp tisknout a dobrý objektiv na ty hory taky není k zahození :-)

        0 0
        • jan 2  

          Tak to jo,já jen pro pořádek. poslední dobou se tady topím v závalu odborných názorů na kvalitní fotky a zároveň je zde velké prázdno v prezentaci aspoň trošku pěkné fotky:).

          Na taková velká témata určitě bude dobrej L objektiv od Canonu, nejlépe 70–200 se stabilizací.

          Sám si ho budu kupovat s tělem canon 550 d, určitě to je ta nejlepší volba, ten objektiv je fakt dobrej – vřele doporučuji

          0 0
          • heerer  

            nechápu že lidi berou 4L IS proti 2,8 :)

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
            • TC  

              No třeba tehdy pokud předpokládáš, že chceš fotit s velkou hloubkou ostrosti, stejně bys to clonil a někdy využiješ spíš stabilizátor. Napadaj mě třeba letadla nebo auta.

              0 0
          • newbie  

            dík, už jsem tu někde psal že 70–200 (f4 IS) určitě chci a je jedním z důvodů, proč se přikláním k Canonu… Nikon nic podobného (zatím) nemá

            …si ho budeš pořizovat? :-) tak co te výkřik „jedině Nikon“?

            0 0
            • jan 2  

              né to byl jen útok na hloupý koment, já budu určitě kupovat 70–200 f4 s tělem 550d, což mi určitě vystačí na moc dlouho, nejradši bych ho koupil už teď, ale složil jsem zálohu – kupuju barák a do vánoc to chci nějak zrekonstruovat a zybydlet se, takže na focení nebude pomyšlení, ale pak ho určitě hned chci, je to opravdu vynikající objektiv a ze všech koutů slyším chválu, tímhle opravdu chybu neuděláš a tvé zážitky z hor to pak večer u počítače jen prohloubí:)

              0 0
            • Manas  

              Hele, ono zase třeba já fotím Tamronem 70–300 f/4–5.6 s USM a stabilizaci a musím říct, že v porovnání s tím co leze kolegovi z tý 70–200 f/4 moc rozdíl není. Cenově rozdíl už dost je.

              Fotil jsem s tím třeba toto: http://www.flickr.com/…/photostream

              nebo

              http://www.flickr.com/…/photostream

              Oboje je focený na hodně malý časy a na 300mm (Nikon D80). Přesný data nevím, nejsem doma.

              0 0
    • pepko  

      jedine pentax …

      0 0
      • hmm  

        spíš než pentax jedině hromadu volnýho času… a nějakej balík peněz ročně navíc… a to jsou pak snímky

        0 0
      • myval  

        Ano, to je podle mě nejlepší volba. K-5+15/F4+35/F2­.4+55/1,4+16–45/F4+60–250/F4. Samozřejmě je tam toho víc, např. 12–24/F4 a řada Limited či *. Ale ten set je plně dostačující :-)

        0 0
        • hmm  

          Ale když už se rozhodneš pro pentax k-5 tak si dej pozor na čip abys nedopadl jako 100ky majitelů na začátku roku. Pentax sice přišel se super DSRL ale taky se super vadou

          Po tomhle asi moc lidí větu jedině pentax už neříká

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • pepko  

            no jo no … tak potom pentax nebrat …

            0 0
          • Martin  

            hmmm, dobrý sračky :-)

            0 0
          • myval  

            O tomto problému se ví, byla to výrobní vada, kterou pak řešili výměnou těla. a na fotkách se to pořádně nedá ani najít, musí být hodně zacloněno atp.

            0 0
    • hmm  

      Pokud tě A55 zklamala tak se není čemu divit. Zkusils ale třeba Sony Alpha 580tku? pokud máš už nějaké vybavení tak bych vyzkoušel a osahal si ještě něco od sony.

      Pokud bys ale přeci jenom chtěl C nebo N pak bych se určitě vydal cestou objektivů. Vytipuj si skla co by tě uspokojovali a podle nich zvol značku. Obě těla jsou totiž super ale tělo je až za sklem :-)

      0 0
      • newbie  

        nezkusil… :-) jsem po ošahání A55 zavrhl Sony celkově… ale spíš právě kvůli menší nabídce objektivů

        0 0
    • marapara  

      Co se týče výběru lepších objektivů, tak tady vede určitě Canon. Hlavně skvělé sklo 70–200 f4L usm Nikon prostě nemá. A rešení Sigmou není to pravé.

      Já bych volil 7D.

      0 0
      • newbie  

        jj, tohle bych určitě chtěl a je taky jeden z hlavních důvodů pro C… :-) i když prodavač u Škody tvrdil, že ho N bude mít na podzim

        ale u ostatních objektivů mi ta nabídka přišla (je fakt, že na ne moc detailní pohled) víceméně srovnatelná? recenze jsem zatím nijak zvlášť nestudoval…

        0 0
        • marapara  

          To je možné, i když je to otázka a do podzimu daleko. Na druhou stranu Canon tu má jak výběr světelností u 70–200, tak možnost výběru s IS nebo bez IS. Tohle asi Nikon stejně mít nebude.

          0 0
      • pepino  

        Má a za pár korun :) http://www.kenrockwell.com/…/70210f4.htm

        0 0
    • Spilmer  

      Amatér řeší foťák, profík sklo a mistr světlo :o)

      Jinak v tomhle duelu neexistuje vítěz. Znám docela dost fotografů a nikdo z nich nedosáhne limitu techniky krom toho, že jim např. chybí světelnost… Vyzkoušej si s každým zacvakat a dej na pocit. Bude ti nanic když nebude sedět v ruce.

      0 0
      • marapara  

        :)

        0 0
      • ruza-sj  

        Jak kdo. Já řeším shutter lag, AF modul, velikost bufferu, možnost nastavení lock-on při AF-C, čudlíky..

        Chtěl bych nové tělo, ale D7000 je mi kvůli malé velikosti bufferu k prdu. A čudlíky má stejně blbě, jako D90.

        S tvým názorem můžeš fotit klidně dírkovou komorou, tam opravdu objektiv řešit nemusíš … jsou ale věci, které krabicí od sušenek nevyfotíš.

        0 0
        • gazman  

          Souhlas.

          0 0
        • Stipka  

          Ne Spilmer ma pravdu, psal ze musi fotak sednout do ruky a kdyz mu cudliky sedi tak je to o tom, ja sem se sam rozhodoval mezi Canonem a Nikonem. precetl sem si hromadu takovych diskuzi kde kazdy chvali svoje, prohlidl si mraky fotek od obojich znacek. A nakonec byl trochu nakloneny pro Canon, pak sem sel do Datartu si je osahat a Canon mi mi v ruce nesedel, mám velké ruce a tak mi sedl o mnohem vic Nikon . A to ze je Dulezite sklo a světlo je naprostá pravda. Ale urcite sou to obe vyborne znacky a lezou z nich nadherne fotky .

          0 0
      • pepino  

        Jj, kdysi nějaká firma pozvala Saudka na nafocení kalendáře v koupelně a málem dostali infarkt, když si přines Pentacon Six a dvě žárovky. Když uviděli výsledky, dostal další zakázku:) Ale někde technika omezuje, to je jasný.

        0 0
        • Spilmer  

          To je jasný, pokud budu fotit sport tak mi taky nebude stačit když to bude dělat dva snímky za sekundu…

          0 0
          • pepino  

            Tak občas bude, jako to stačilo dřív, ale bude menší pravděpodobnost podařenýho snímku – dřív se to dohánělo předvídavostí a praxí, dnes se pustí kulomet.

            0 0
            • pepino  

              Což není míněno jako odsuzování vývoje a dnešní techniky.

              0 0
          • jan 2  

            fotit sport umí každý, důležité je co z toho vyleze

            0 0
            • Spilmer  

              Pro mě je pořád rozdíl mezi fotit (fotka o něčem vypovídá) a vyfotit (cvak). Zastávám že vyfotit (cvaknout) umí opravdu každý

              0 0
            • Martin  

              každý ne, já to neumím a ani se o to nepokouším :-D

              0 0
          • hmm  

            Klidně bude jenom záleží jakej sport a taky aby se po 5 snímcích tělo nerozhodlo 10s ukládat místo focení :-)

            0 0
        • gazman  

          .

          0 0
      • newbie  

        :-D tak to jsem už profík, bo řeším spíš ty objektivy…

        a třeba světlo na horách neřeším… jakože mu nepřizpůsobuju denní plány… prostě jdu/lezu, pořád s sebou tahám těch pár kilo foto navíc… :-) a občas to dopadne

        pocit je lepší z Canonu… když k pocitu přidám ten promězajímavý objektiv 70–200 f4 IS, asi to přebije tabulkové výhody Nikonu :-)

        0 0
        • marapara  

          já zase světlo řeším, o tom to je :)

          0 0
          • Martin  

            neřešit, nejlepší světlo je aurora :-)

            0 0
            • marapara  

              … leda tak na řídítka. Není světlo jako světlo, pro mě je nejlepší světlo nízké slunce :)

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
      • Krys  

        A čo ten, kto rieši fotenie?

        0 0
    • MirosPikos  

      Bratr kupoval asi 2 měsíce zpátky D7000, nevím s čím srovnával ale celkově vzato, co se kvality a komfortu focení týká, vyšel mu lépe v dané cenové kategorii.

      Nicméně napřed bych si zjistil, jak se chová servis Canon v porovnání s Nikonem. Nikon je na tom totiž docela mizerně, snad na tom bude Canon lépe.

      A teď proč to chování servisu. Brácha zjistil, že se mu poměrně brzo na snímači objevily nečistoty. Ty šly odstranit až manuálním čištěním. K jakému překvapení když to byly jakési kapky olejového charakteru. Poprvé to odnesl do servisu a tam mu to pouze vyčistili a doporučili vyzkoušet v čem je chyba. Jestli ve skle nebo v těle. Půjčil si tátovo sklo, které sundal z D200 a problém se opakoval. Přístroj tedy znovu odnesl do servisu, kde už je třetím týdnem. Ve stavu je napsáno, něco ve smyslu, že tělo je vyřízené a čeká se na sklo (nějaké divné, když sklem to evidentně nebylo). Na zahraničních diskuzích se o tomto problému dočetl, není to nic ojedinělého. „Šťastlivcům“ jako je brácha nezbývá nic jiného než každý týden čistit snímač. Několika jedincům po opakovaném servisování dali nové tělo. Tak jako tak, člověk nedá 30 tisíc za tělo, aby pak nemohl měsíc fotit, zvlášť když to někdo potřebuje pro podnikání a není to „pouhý“ koníček.

      Nyní už by mě i bráchu musel někdo hodně moc přesvědčovat, zda koupit právě Nikon. Snad proto kolem 80 % profesionálů fotí s Canonem. Je to nemilá zkušenost, ale dávám jak jsem koupil. Vždycky jsem podvědomě fandil Nikonu, nyní se to asi zlomí a nemyslím si, že bych s touto zkušeností byl sám.

      Zjisti si, jak se ke svým zákazníkům chová Canon a pak se rozhoduj, jaký přístroj koupíš.

      0 0
      • hmm  

        Po pár letech sledování foto diskuzí na webu jsem zjistil že servisovat DSRL v ČR je problém u všech značek. Někdy až neuvěřitelný problém. Ten problém co popisuješ s D7000 mě dost překvapil. A co se týče Nikonu když jsem u nás ve štatlu vybíral zda jít do N či C tak 8 z 10ti prodejců používali N a dost ho chválili a nejsou to žádný amatéři. Já teda stejnak koupil C ale to už jsem tu psal dříve.

        0 0
      • newbie  

        dík, servis by mě jako optimistu od přirození asi do úvah zařadit nenapadlo :-) vypadá to na další malé závažíčko na vahách ve prospěch Canonu

        0 0
        • gazman  

          Kup canon a žádný servis řešit nebudeš, snímač zachlistaný kolomazí, a podobné hovadiny se u canon nekonají:-))

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
      • jeffino  

        Mimochodem servis C je nechutně drahej a dělá ho pouze AWH v Praze, tak drahý fotáky ti musí vydělat i na servis jinak to nemá cenu kupovat. Pro mě je důležitý aby byl foták odolnej, dobře se držel a daly se na něj koupit slušný skla a dlouho vydržel( ne upgrade kkaždej druhej rok)

        Já jsem amater, fotím pentaxem, tady jsou nějaký ukázky

        http://www.dreamstime.com/Jeffino_info

        0 0
      • kloubik  

        Naprosto stejný problém u D5000. Přítelkyně to po pár měsících nevydržela a foták prodala. Protože ale jinak fakt super vyhovoval a měla objektivy, koupila nový kus D5000. Skvrny jakoby olejové charakteru jsou tam opět i když v mhohem menší míře. Při normálním focení většinou nejdou vůbec na fotce objevit, ale u HDR už je to horší :-( už se s tím smířila, protože vyčistit se to téměř nedá…

        0 0
      • MirosPikos  

        Tak situace zase pokročila, bohužel špatným směrem. Bratr bude chtít hovořit s managerem servisu. Také se radil s právníkem (bratrancem, občas vystupuje v Černých ovcích) že by odstoupil od smlouvy, pak by ale musel přes soudního znalce dokazovat, že se jedná skutečně o závadu. Akorát člověk neví, jak takovému soudnímu znalci, který najednou dostane present (nějakej líbivej kompakt nebo menší zrcadlovku), může vlastně důvěřovat, že bude stát na straně poškozeného.

        Budu průběžně informovat, jak to dopadlo. Kdyby měl člověk čas, dalo by se to eskalovat do televize. Ale když člověk podniká, není na takové věci čas.

        0 0
    • pepko  

      nikon neber … ma velmi zlu ergonomiu …

      0 0
    • mathosh  

      Asi je to hlúpy nápad a nedá sa to porovnávať ale nebol by vhodný Olympus E-5 ? . Výhoda menších objektívov a vodeodolnosti sa pri outdoor disciplínach ako je bike , turistika celkom hodí.

      0 0
      • hmm  

        nebyl… Olyho s menším čipem nikdy

        0 0
        • pepko  

          spíš než olympus jedině hromadu volnýho času… a nějakej balík peněz ročně navíc… a to jsou pak snímky

          0 0
    • siafu  

      mně do ruky víc sedl třeba Nikon D90 než Canon (jestli EOS 60D?)… no a v té době vlastně ani Canon neměl nic, co by mohlo konkurovat setu Nikon D90 + Nikkor 16–85 mm v ceně cca 30 tisíc, takže nebylo co řešit

      0 0
    • MirosPikos  

      Nevím jestli už není pozdě, ale stejně doplňuji své předchozí komentáře.

      Zde je popsán bratrovo příběh: dopis

      Každý ať si udělá svůj názor. Tady jsou neupravene fotografie: galerie

      0 0
    • Lenicka1313  

      D7000 je jednoznačně můj nejoblíbenější stroj, ale zpočátku, když jsem tomu zas tak nerozuměla, jsem měla problém se sehnáním optimálního gripu. Naštěstí jsem se přes různá fóra „dohrabala“ k tomuto http://www.kabelmanie.cz/…7000-mb-d11/ a musím říci, že vyřešením tohoto posledního problému jsem se s nimi nadobro rozloučila.

      0 0
      • gazman  

        Táhni s tou reklamou do řiti ty píčo.

        0 0
      • pepko  

        nechcel som to riesit takto verejne … ale kedze majitel tohoto obchodu rad zneuziva toto forum na reklamu a pouziva nekale obchodne praktiky, tak by som rad vyjadril svoju velku nespokojnost s tymto obchodom … vyhnite sa mu jak sa da … s kabelmanie.cz mam len tie najhorsie skusenosti … ziaden seriozny pristup … len same problemy …

        0 0
    • Vegan  

      jako velke PLUS nikonu bych si pripsal existenci programu Nikon Capture na upravu RAW je tam spousty veci ktere udelas o dost snadneji nez s Photoshopem Trebas takova funkce D-Light kdy muzes vytahnout jen tmavsi casti fotky tedy zesiluje se signal jen tam kde je ho malo bez nutnosti vybirani oblasti.

      0 0
      • Siddha  

        Jestli je zrovna Nikon Capture nejaky velky plus nevim – spis View NX. Protoze View NX ma vetsinu rozumnych (celoplosnych) funkci a je zdarma zatimco Capture NX je docela drahej. A Canon ma DPP zdarma. Nastesti od te doby co jsem v lete upgradnul na D300 (a nacvakal nejakych 20 tisic cvaku prevazne cyklistiky) jsou ty JPGy ve spolupraci s LR tak dobry, ze jsem jeste do RAWu nefotil :)

        Jakozto Nikonista v klidu doporucim lidem co do foceni chteji nejak pronikat Canona, protoze skutecne je u Nikona trosku jina politika s tema objektivama a zatimco Canon nabizi supr stredni (f/4) tridu i dve verze (IS a bez IS) 2,8 70–200 telete – coz je takova klasika na sportovni foto, tak u Nikona naleznete spis lepsi „hobby“ a pak az hodne drahy profi vybaveni, plus spousta veci uz davno mela projit nejakym updatem (300/4 bez stabilizatoru, spousta pevnejch objektivu porad bez motorku…)

        0 0
        • Manas  

          To stredni tridu bych resil asi jinou znackou, treba Tamron 17–50 a 70–300 jsou hodne prijemny skla a nemenil bych je. Jest k nim prijde Sigma 10–20 a bude :-)

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • Siddha  

            to je ale podle me blbost na kterou ovsem nekdo prijde sam (a zaplati) a nekdo to prekousne… tamrona 17–50 mam a jsem nespokojenej. ono objektiv dneska neni jen o ostrosti. doporucuju drzet se znacky (a u canona je to fakt levnejsi). nejaky makra (sigma tamron) a ultrawide (tokina) to jo, ale jinak se pripravujes o velkou cast vyhod systemu at uz je to canon bo nikon (zrovna ta 17–50 mizernej AF, mereni expozice a blesku…)

            ale jinak samoze supr foto lze udelat cimkoli…

            0 0
            • Manas  

              No nevim, kde v tomhle najdu vyhody systemu, zadny jsem nenasel krom toho, ze to je pod jednim napisem. Jinak u tech Tamronu je pomerne rozptyl v ostrosti, co je ostry u jednoho modelu foteku, neni ostre u jineho. To je jedina nevyhoda objektivu od jinych znacek. Nikon objektivy jsou vzdycky delany pro Nikon fotaky. Neni to tak davno co treba Sony melo v FW zabudovany delay v ostreni pro jine objektivy nez Sony.

              0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.