• delfyn

    Jakou vazelínu dáváte do ložisek? Jde mi hlavně o náboje kol s konusy, požíváte lithiovou, speciální na kolo, nebo nějakou obecně do ložisek?

    0 0
    • Daf  

      V podstate lze pouzit jakoukoliv beznou vazelinu. Myslim ze nema cenu to nejak moc resit ;)

      0 0
    • Volf  

      Já používám všude i na ližiska ořechu tuto: www.bike-eshop.cz/…white-500-ml Jenom hlavový složení mažu jednou za uherskej rok jakousi hustou zelenou od Castrolu.

      0 0
      • smith22  

        Tak ta zelená od Castrolu to je grarafitová vazelína.A je to velice kvalitní vazelína, která se používá do homokinetických kloubů u aut.A tam už sou pořádný točky.Ve Škodováckým servisu sem to cpal do Oktávek,felicí atd.

        0 0
    • Smazaný účet  

      mažu modrou lithiovou exuskou. až dojde, koupim pixlu nějaký vazelíny do ložisek v mototechně. ;o)

      0 0
    • Luma  

      Vazelínu DURA ACE od Shimana.

      0 0
    • Pebe  

      RockShox Judy je na piksle, jinak je to obyč žlutá vazelína, používám úplně na všechno.....

      0 0
    • Bulda  

      Motorex, takova zelena, oproti jinem, co sem driv pouzival se tahle nejak jakoby sama nabaluje na kulicky v lozisku, ostatni se vytlacily mimo drahu a na samotnejch kulickach toho moc pak nezbylo

      0 0
      • kudlanka32  

        dokud bylo kam daval jsem pedros syn grease.....taky jsem udelal jednou tu blbost ze sem rozebiral XTckovou nabu po roce abych ji namazal…no uvnitr bylo cisto a zeleno a myslim ze shimanacka vazelina ma neco do sebe.....na hlavu mi prisla nejlepsi nejaka vazelina na cerpadla, opravdu vode vzdorna:)

        0 0
      • Q  

        Motorex ted' používám taky. Dřív sem měl lithiovou bílou, ale Motorex se mě zdá o něco lepší.

        0 0
    • Mamut  

      Kym som mal konusy, tak v podstate akukolvek co najhustejsiu. Podstatne je aby bola lacna, aby s nou clovek nesetril. Vela lacnej je lepsie ako malo drahej. Ak to vyplnis vazelinou, tak mozno ziskas par gramov navyse, ale je to vyrazne odolnejsie proti vode.

      0 0
      • zum  

        Já tomu tedy nerozumím,ale našla by tam takzvaná vodní vazelína co se dávala do auta do vodní pumpy?

        0 0
        • ares  

          Šla. Kónusy jsou pomaluběžná ložiska, tak nemusíš řešit trhání filmu. Vodoodpudivost určitě :-)

          0 0
    • Krys  

      V jednom cyklosope mi predali vodeodolnu vazelinu specialne na loziska. Michelin. Zatial som s nou spokojny.

      0 0
      • Vilém  

        miche a michelin je trosku rozdil:)

        0 0
        • Krys  

          Trosku ano. ;) Fac Michelin je talianska firma, ktoru zalozil isty Ferdinando Michelin. Ich produkty nesu nazov MICHE. Z firmou Michelin, ktora vznikla vo Francuzsku a vyraba pneumatiky asi nema nic spolocne.

          0 0
    • Extremist  

      Treba ti to pomuze :-))) zdroj zive.cz: Kamarád mi jednou nechal v pixle značkovou vazelínu DEA Glissando 30, mazal něco na svém Fordu. Říkal, že to je universální ultrajemná vazelína a používají ji i Američani v raketoplánech. Už jsem s ní mazal i kladky ve videu VHS, panty u vrátek, Rubikovu kostku ap.

      0 0
    • gobike  

      Ja se ridim podle moudrosti: Lepsi hodne levne vazeliny, nez malo drahe, aleb pouzivam nejakou leteckou cervenou vazelinu a nema chybu.

      0 0
    • RUR  

      Mogul A4-do vodních čerpadel. Funguje pro jízdu se v dešti, v brodech a v marastu. Cena se mi zdá také milá.

      0 0
    • kadett  

      Trochu opráším tohle téma.Jakou vazelínu nyní doporučíte? Díky

      0 0
    • kadett  

      Je nějáký zásadní rozdíl mezi Motorex Bike grease 2000 a MOTOREX univerzální mazivo LONG TERM 2000 ??

      https://www.bonmoto.cz/…grease-2001/

      https://www.bonmoto.cz/…m-2000-400g/

      0 0
      • Strakááč  

        Netuším… kup parktool vazelku a máš vystaráno… ta je super odolná vůči vodě a maže suprově.. dost servisů s ní maže vetsinu věcí na kole.. :)

        0 0
      • novas752  

        Řekl bych že to bude to samé, v anglických popisech uvádějí že nežere těsnění a zabraňuje galvanický korozi stejně jako u bike grease.

        0 0
    • doubleingram  

      Loziska mazu PTFE vazelinou.

      0 0
    • Edwin  

      Mám doma mogul a00 a g3. Co z toho je vhodnější na ložiska nábojů? Zdá se mi to takové řídké.

      0 0
      • milan.v  

        Do ložisek?!? :-o :-D

        0 0
      • novas752  

        A00

        0 0
      • Strakááč  

        Žádná… potřebuješ lithiovku :)

        Nulnulka je hodně hustá a vhodná leda na kluzny loziska který se pomalu točí.. a na ochranu kovu…

        G3 je grafitka na pomalu tocici se ložiska a na kluzná ložiska… obojí to jsou nevhodný vazeliny..

        Nejidealnejsi je lithiovka s nejvyšším teplotnim rozsahem… :) a nejlíp s molybden disulfidem… :)

        Třeba toto https://www.prumyslovamaziva.cz/…ckove-mazivo

        0 0
        • Vilém  

          A proto se ta ********* cpe treba do lozisek HT2 klik, protoze je na to uplne nevhodna.

          0 0
          • orm  

            Tak Strakac psal, ze se dava do pomalu tocicich se lozisek, coz podle me loziska u klik splnuji. Nebo jak rychle tocis nohama :-)?

            0 0
            • pepek  

              A ty jak rychle točíš kolama? Těch strakáčových 2000 RpM?

              0 0
          • Strakááč  

            Ale jo, tam se to dá.. Ja myslím především na ložiska v nabojich :) na který je fakt nevhodná.. na hlavko, střed.. se to dá, ale stejně je lithiovka nejlepší na všechno

            …nulnulka je bláto… lithium je mnohem vhodnější na ochranu před vodou :)

            0 0
            • Vilém  

              Bohuzel doted neuvedl o jakych loziscich a jakych nabojich vubec mluvi.

              Pokud by mel vybirat z tech dvou co uvadi, tak proste ta 00 bude lepsi.

              0 0
              • Edwin  

                Rozebral jsem deckokolo a jsou tam v nabojích navolno kuličky. Tak jsem to vyčistil, odmastil a chci to dát zpátky. A ptám se, jestli tam můžu naprat co mám doma, nebo je potřeba koupit něco jinýho.

                0 0
                • Strakááč  

                  Dej tam nulnulku a hotovo :)

                  0 0
                  • Edwin  

                    Oukej

                    0 0
                  • parduba  

                    Konus je kluzný ložisko?

                    0 0
                    • Strakááč  

                      Ne ne, konus je vzácné velké kapradí z antarktidy..

                      0 0
                    • beranek666  

                      Tady je těžko někomu radit,když nerozeznaji kluzné od valiveho ložiska. A00 je na kluzná vedení, do kulickoveho ložiska se nehodí. To samé G3, je na kluzné povrchy a je tužší než A00, ta se v podstatě na kole nedá použít vůbec z důvodu konzistence. Shrnuto, na kolo není ani trochu vhodná ani jedna z uvedených. Na kuličková ložiska kup lithiovou, konzistence 2 nejlépe.

                      0 0
                      • Strakááč  

                        však.. ale když se ptá jakou použít na dětský kolo, na kterým se tohle tak neřeší bude stačit nulnulka… na svoje kolo bych si samozřejmě koupil minimálně lithiovku jak už jsem psal vejš :)

                        0 0
                        • beranek666  

                          A konus teda je kluzné ložisko? Tvou předchozí odpověď jsem moc nepochopil.

                          0 0
                          • Strakááč  

                            samozřejmě že není.. je to valivé kuličkové ložisko..

                            moje odpověď? ..... debilní odpověď na debilní otázku přeci :)

                            0 0
            • Maka123  

              Hlavně ta ochrana před vodou, na kole se stejně vše točí jak zeměkoule. 

              0 0
              • Strakááč  

                no.. když to rozvalíš na horáku z kopečka 60tkou tak se ty ložiska taky slušně točí hele.. :) kolik to tak může bejt otáček za minutu.. u 26" kol to může bejt dle mě klidně i 2000otáček za minutu a to už je dost otáček na to použít tam pořádný mazivo :)

                0 0
                • Strakááč  

                  ehm takže … výpočet otáček (ložiska v náboji) za minutu v 50km/h zhruba..

                  …a těch mojich směšných 2000 otáček má bejt 200.. jsem se maličko uklikl.. :)

                  50km/h to je 13,9m/s ..a tj 834 metrů za minutu

                  26" je 66cm .. takže Pí krát 66 = 3,14 × 66 = 207cm obvod což je jedna otáčka žeby? :D :D a 834/2,07 = 403 otáček za minutu :)

                  29" je 74cm .. takže to samý co nahoře… = 232cm obvod a 834/2,32 = 359 otáček za minutu :)

                  0 0
                  • novas752  

                    Jediný co mě na kole napadá že se točí dlouhodoběji dost rychle jsou kladky přehazky, když se na silničce jede velká pila kadencí 100+

                    To máš 100 otáček za minutu na převodníku 50–53z, kladky mají cca 11z, takže přibližně 500rpm a něco k tomu. A i do těch kladek na zimu A00 dávám.

                    0 0
                    • Strakááč  

                      já a00 nemám ani nepoužívám… ta je dle mě na kolo nevhodná i když může něco mazat.. lithiová vazelína maže spolehlivě a na dlouho.. s těma dalšíma přísadama bude fajn ale kladky nejsou dle mě tak manáhaný jako právě ty ložiska v nábojích na těch už nějakej tlak působí a né jen z jedné strany ale střídavě ze všech stran… dostává to rány do všech stran a tam musí bejt pořádný mazadlo a projeví se i na životnosti :) ložiska u kladky mohou běhat klidně na kluzných ložiskách.. což by mělo být standard… když vidím na nějakých kolech průmyslový ložiska i v kladkách, přijde mi to jako zbytečně náročná věc na údržbu.. tam se totiž nikdy neví, kdy se to ložiska zadrhne.. kdežto kluzný může jet nasucho zreznout.. a nic se nestane.. a když se tam dá kluzný pouzdro z mosazi nebo měďi případně CrV, CrMo atd.. tak nezrezne nic :)

                      0 0
                      •  

                        Kladky jsou jediné místo kde mi prum. Ložiska nevadí.Na ůdržbu jsou náročné asi tak,že od té doby co jsem je namontoval (shimano xt) jsem na ně nesáhl přes 20t.km.

                        0 0
                        • Strakááč  

                          a jinak ti průmysly vadí v nábojích, středu atd jo ? je to jen přežitek :) ale chápu, na nenáročný kolo to je imho skoro na furt no..

                          0 0
                          •  

                            Nechápu proč by se to ložisko mělo zadrhnout.

                            0 0
      • ScottAspect  

        Není to plastické mazivo? Asi bych tam nedával ani jedno. Mám vyzkoušeno, že bohatě stačí vazeníla Atlantic – škatule s cenovkou 50 Kč.

        0 0
    • Martineq  

      V práci máme soudky s NILS Atomic RH tak jí používám a zatím vše funguje.

      0 0
    • waters  

      Zustal jsem u

      0 0
    • Markony  

      Použit tohle a máš klid https://www.metanova.eu/…novaf15.html mam to odzkoušené a funguje na 1000%

      0 0
    • Kinetic  

      Rád se podělím o větší balení Motorex Bike Grease 2000, 1Kč/gram. Do vlastních nádob nebo ve stříkačkách. Praha 4 nebo Říčany. 773784319

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.