Technika jizdy - spoluvytvorte web

91 nepřečtených
  • Luka

    Ahoj lidi, tak, ja vim, ze je toho v historii mraky, ale realita? Spousta kecu a skutek utek. Tedy, mam takovou prosbu. Vzhledem k tomu, kolik lidi tu prahlo a mozna stale prahne po nejake te teorii techniky jizdy nejlepe cesky a na jednom miste, rozhodla jsem se zalozit u sebe takovou odnoz svych stranek, kde bude technika jizdy rozepsana, tipy a triky. Jenze, mam tu par svych postrehu, par rad z velmi zastaralych knizek a vesmes spousta fyzikalnich kecu ale prakticke rady zadne. Nechteli byste mi s timhle trosku pomoct? Nemusite to psat sem, staci, kdyz mi hodite do mailu nejaky body k nasledujicim tematum:

    Nastaveni posedu Teorie slapani Brzdeni Razeni Zatacky Jizda do kopce Jizda z kopce Prace s tezistem Triky

    Mottem je samozrejme Padlistova hlaska „Ani 10tisic kilometru , ktere najedes sam, ti neda tolik, co stovka s nekym, kdo ti rekne co mas delat a kde delas chybu.“

    Diky za pomoc, vsechny poctive zverejnim jako spolutvurce.

    0 0
    • enjoy  

      nikam me uverejnovat nemusis:-),ale reknu ti ze bez videi pro me jakakoliv instruktaz nema vubec zadnou cenu.

      0 0
    • McBlacky  

      nejlepší je dívat se a jezdit za někým/s někým kdo umí a hlavně nebát se posouvat hranice a vracet se k věcem který člověk dřív nedal. Občas to bolí ale progres je velkej. myslím že teorie obyč jízdy se vyčíst nedá u triků když je video je to jiný tak to pomůže víc.

      0 0
      • enjoy  

        tak vidis,proc se dycky drzim v haku:-))

        0 0
      • blue  

        amen

        0 0
      • Peslezedirou  

        Aneb kdo nepadá nezrychluje! Tenhle rok má v plánu nehodit ani jednu tlamu…kámen.

        0 0
      • fousek  

        Az jednou pride clovek k prekazce kterou sjede poprve a naposled. Ale jinak je to tak jak pises, bohuzel v malejch mestech nebo vesnicich, je tech od ktrejch se da ucit minimum, vetsinou nikdo, takze nezbejva nez se ridit hesly: kdo nepada jezdi pod svy moznosti a kdo brzdi prohrava. Potom je jeste dobry jezdit s kamosema a nechat se vyhecovat.

        0 0
        • McBlacky  

          …případně odnést do nemocnice :)

          0 0
          • SavaH  

            souhlas ;o)

            jenze co kdyz se kamos vyseka taky???

            hromadny pohreb :o))) umiras s dobrym pocitem, ze neumiras sam

            0 0
            • Tomcat_1  
              • mnozstevni sleva v krematoriu, obradni sini…
              0 0
            • Radek Broz  

              To mi prijde dost nerealny… Kdyz teda pominu extremni pripady jako ze kibic s enjoyem jedou na XC vyjizdce za sebou;-)

              0 0
            • Jogador  

              Umírat ve dvou, jak romantické, to doma taky navrhnu:)

              0 0
    • Páník  

      vypada to dobre…akorat v „prace s tezistem“ to mas nejaky posoupnuty

      0 0
      • Luka  

        fíha, nojoooo, diky. :) se omlouvam, nějak to hold ujelo

        0 0
    • Vrci  

      Tak jo jízda z kopce: rakama se držíme co nejblíže představci, kliky dáme do vodorovné polohy, postavíme se na nohou, váhu přeneseme dopředu, zadek přesuneme před špičku sedla, bradu umístíme před představec. Ruce musí být pod tělem a pěsti schované za bradou.

      Druhá varianta je s klikama svisle. Hrudníkem ležíme na stehně pokrčené nohy. Ruka je pak z vnější strany kolena pokrčené nohy.

      0 0
      • Meesha  

        Doufej, ze se ty prvni rady nebude drzet nejakej biker, jinak ho mas na svedomi! :-D

        0 0
      • bajkr  

        sis něco šlehnul ne :D

        0 0
        • Vrci  

          Ne proč, já tak jezdim všechny kopce dolu.

          0 0
          • Vrci  

            Jde v podstatě o vajíčko upravené na kolo.

            V původním příspěvku neni zmíněno, že se má jednat pouze o MTB, tak jsem přidal i něco od žiletek. (na blbou otázku, blbá odpověď).

            0 0
            • Radek Broz  

              No ale jelikoz jsme na BIKE-foru, tak je to zrejme;-)

              0 0
              • Vrci  

                Bike – kolo, motorka RaceBike – žiletka MTB – horský kolo

                0 0
                • Radek Broz  

                  V cestine je bike ustaleny vyraz pro MTB kolo. Rikas snad silnicce bike?

                  0 0
                  • Vrci  

                    To ne, ale neříkám tak ani horákovi.

                    0 0
                    • Vrci  

                      To ale nemění nic na tom, že v původním příspěvku není zmíněno ani MTB ani BIKE. Na tomhle foru se řeší lecos: horská a silniční kola, počítače, lyže, OH, …

                      0 0
                      • blue  

                        a vsimnul sis titulku jejich stranek? myslim, ze to je snad jasny, ze tam na zadny casovkarsky finty nikdo neni zvedavej :-)

                        0 0
                        • J.A.V.  

                          Mluv za sebe blátošlape :-))

                          Ne vážně. To ste padlý na hlavu nebo už je taková doba že se ze všeho musí dělat flamewar?? To je trochu smutný :(

                          0 0
                          • VencaV1  

                            Blatoslap je slaby, u nas rikaj drsny FR jezdci crosarum hemeroide. :)

                            0 0
      • Jogador  

        Hm, na biku by to byla asi sebevražda:)

        Má rada na MTB, sjezd:

        člověk mírně nad sedlem, ale sedlo kontroluji mezi stehny, jsem spíž vzadu, ležím skoro na sedle, ruce mírně pokrčené, kliky vodorovně, abych náhodou nevzal nějaký kámen nebo v zatáčce si neškrt. Někso dokonce dává sedlo za sedlo, ale stim je na XC problem, že se člověk pak nestačí dostat zas přes něj, a v lepším případě se zahákne jen kraťasy:) Tak ted se do mě puste, že to takhle nejde:)

        0 0
        • jaski  

          podle me tam nedava dve sedla :) nebo ze by tandem sedel?

          0 0
        • Beeda  

          Ja nevim, ja si tohle precist tak akorat ztuhnu. Hlavne koukam s predstihem pred sebe a telo pak reaguje samo. Proste tyhle reflexy se naucis v detstvi a pak se to tezce dohani, a podle priucku uz je to uplna kravina. Vim to protoze, ve vode jsem ja jako sekera ke dnu… Navic hoky se prirozene vic boji a z toho plynou dalsi chyby.

          Dulezitejsi je ject v pode, klido slezt a jet si svoji lajnu. B.

          0 0
          • black.horse  

            jdeš na to blbě:-) moje rada zní, sedlo zastrčit pořádně nízko, pořídit vlaštovky, chytnout se jich pěkně na konci, abys měl sílu a hamtat, hamtat, hamtat… a když seš dole, tak zastavíš, dáš kolo na rameno a jdeš zase pěšky nahoru to zopakovat:-)

            0 0
      • náčelník  

        „rakama se držíme co nejblíže představci“ – to jako těmahle: www.prazskestezky.cz/…/obr/rak.jpg

        0 0
      • jecnak  

        Tohle bych nedaval na zacatecnicky web.

        0 0
      • cat  

        SIs ustrik ne?:)..sem si myslel,ze si delas srandu…

        0 0
    • PePu  

      Jedna technická – nejsem odborník přes webdesign, ale nechceš aspoň trošku zvětšit standardní velikost písma hlavního textu (v rozlišení 1024×768 na 17" crt je text nečitelný, ani na 19" crt v tomtéž rozlišení to není žádná sláva – obé v FF, velikost proporcionálního písma 16). Přijde mi to takové utopené ve vedlejších informacích po stranách (aktualizace, icq, novinky), u kterých se mi zdá být stejná velikost písma. Sice se dá velikost zvětšit v prohlížeči, ale proč zatěžovat potenciálního návštěvníka. Nebo už jsem slepejš a měl bych si zajít k očaři :)

      K tématu (jen malý doplněk k Jogadorovi a Beedovi): Na některých úsecích z kopce je lepší nebrzdit (nebo lépe, dát prsty pryč od přední brzdy) a raději chňapnout řidítka. Když se nejedná o nějaký extrém (např. vysoká pravděpodobnost zachycení na terénním schodu o převodníky apod.), kolo se přes překážku vždycky „nějak“ převalí.

      0 0
      • Luka  

        No, dekuji za upozorneni, zatim si nikdo nestezoval,ale neni problem to zvetsit (zaplatpanbu za css) :)… vezmu to jako namet na reportaz.

        0 0
    • Dijck  

      Pekne kresbicky tam mas!

      0 0
      • Luka  

        ;) diky moc

        0 0
        • Darkson  

          no jestlis to kreslila ty, tak klobouk dolů, pěkný. místo foťáku budeš na vyjížďky vozit paletu a štětec:-)

          0 0
          • Luka  

            jo, jsem takovej cmaral… takze diky za klobouk dole, ale klidne si ho nasad.

            :) nez paletou, to uz radsi tuztickou

            0 0
            • SELMIRA  

              Tak jsem se taky mrkla Luko. Klobouk nemam, tak nesmekám, ale musim Ti to taky pochválit. Seš uplnej Picasso! Moc pěkné! Yoo.

              0 0
              • JSt  

                nepise se PiCCasso? bojim se, ze Picasso by se cetlo trochu jinak :). jinak luka's kresbicky jsou skutecne vynikajici…

                0 0
    • goood  

      Nasel jsem neco co se netyka techniky, ale spis taktiky :-) nohavica.rfc1925­.org/praha2006/18_cy­klistika.mp3

      0 0
      • Stax  

        „jo kdyz to de tak to de a kdyz to nejde tak se musi jet a vsechno casem prejde.“ kruta pravda…

        0 0
    • rock  

      Už předtím jsi ty stránky měla moc fajn, teď jsou ještě o kousíček lepší … už si dávno trůní v Záložkách …

      Do techniky jízdy Ti prndat nebudu (ode mne by vyznělo divně, sedím na kole jak pytel brambor), ale rejpnu si jinde: doporučil bych Ti kouknout na : kap.7, v definici: místo „mýchá“ by hezčeji vypadalo „míchá“ … :-)

      0 0
      • Luka  

        šmarjáááááááá­áá…diky moc.

        I za chválu, i za připomínku :) Teda, já se stydíííím!

        0 0
    • yoggi  

      PePu: mam 17-ku monitor crt a rozlisenie 1024×768 a nemam problem to pismo citat. ak to nevidis tak by si mal ist k ocnemu a ani to nie je rozmazane. problem bude v tvojich ociach alebo monitore :)))))

      0 0
      • PePu  

        Jsem holt zvyklý dívat se na velká písmenka. Jen počkej za pár let, až tě práce donutí čučet do obrazovky několik hodin denně – pak jistě budeš hledat takové nastavení, které co nejméně unavuje oči. Btw. o žádném rozmazání jsem se nezmiňoval. Psal jsem, že text je nečitelný, čímž byla míněna špatná čitelnost (alespoň při vzdálenosti od obrazovky cca 80cm). Dost záleží na tvém standardním nastavení písma (výše jsem uvedl, že já mám velikost proporcionálního písma 16).

        2 Luka: Můj známý (webdesigner) radil dát písmo alespoň 0.7em (tomu nerozumím, ale takhle nějak to říkal).

        0 0
        • Luka  

          :) diky, mam pismo odstavce 0,6em… no, zkusim, uvidim jak to bude vypadat…

          0 0
    • yoggi  

      PePu: nie si sam co plesti do monitiru uz roky :) aby som ti pravdu povedal zatial som student ale uz som pracoval. posledne leto v praci som 4 mesiace cumel 9 hodin denne. a posledne dva roky doma stravim za pc aj 8 hodin denne :) samozrejme tie 2 hodiny predtym 5 rokov neratam :)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Takovyho casu a jeste neumi spravne zaradit prispevek. Se nedivim, ze ti vsechno tak dlouho trva :)

        0 0
    • Vymi  

      nevim presne kde jsem to videl v TV ale byla tam ukazka jak skakat na kole jak zdolavat sjezd a atd… bylo to anglicky takze opravdu nevim jakej program… nekde na Satelitu… no moc pekne a podrobne vzdy to bylo rozebrany… :-)))) Ale jinak co se tyka techniky… asi kazdej se uci podle toho co mu sedi… a jake ma max moznosti… uf… dekuji za pochopeni…

      0 0
      • Manas  

        Extreme Channel – Tips'n'Tricks

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Ja se teda ucim jinak. Me by sedelo, kdybych odletal na leto s Heinasem a Andym do Whistleru… mozna to spada pod ty omezene max moznosti :)

        0 0
        • Radek Broz  

          Hmmm, to by se mi libilo taky;-) Ale vetsina veci, co Heinas ukaze, je stejne dost neokopirovatelna – „tamhle si to trosku prizvednes, potahnes to, odrazis se z toho kamenu a preskocis tamhle“ – na to muzu jen koukat s otevrenou pusou.

          0 0
    • Páník  

      hele,este bys tam mohla pridat treba nejaky instruktazni videa…staci najit nejakyho vytribenyho technika a hura do toho:)

      0 0
      • Habib  

        hele hele, zadnyho dalsiho technika doma netreba :-))))))

        0 0
        • Páník  

          no vidis,tak uz nemusi hledat a muzete tocit:)

          0 0
          • Luka  

            nojo, jenze domaci „vyribeny technik“ nechce byt hlavnim hrdinou instruktaznich filmu :((( … no… ale super napad, zvazim..

            0 0
            • pos3k  

              ehhh, kazdy ma za to ze vytribeny technik budes ty a o kameru se postara „technik“ Habib :-D

              0 0
              • Luka  

                Prave si rozesmal pulku bikefora....... ne, vskutku ne. Jeste kolo stelovat po technicky strance, to jooo, to by slo, nejsem takovy poleno kdyz se mi rekne co a jak (to mi pripomina loni instruktaz jak vycistit nabu… no a ted to otevres a pozooor, je tam spousta kulicek…- zadny kulicky nemam…- to neni mozny, to vis ze tam jsou kulicky…- ne fakt nejsou…- tyjo, ty mas prumysly! Proc si to nerekla?… -prumysly nemaj kulicky? :))) )

                0 0
                • pos3k  

                  :-)) nevidim duvod proc by to neslo, my se VSICHNI radi podivame :-) kdyze sroste celist?

                  0 0
                  • Luka  

                    za 6 tydnu… rikali neco o prisnym zakazu jizdy na kole, ze prej to drnca… ale ja myslim ze tak kolem velikonoc, jestli se umoudri pocasi, uz to bude na lehky terenek… vsak to nic neni narozdil od zlomenych koncetin ktere cloveka drzi na kole… jen jeste nevim jak vyresim tu drobnost se ztratou vahy… jestli to takhle pujde dal tak sice budu na chrtackych 6% tuku v tele, ale budu vazit stezi 40kg :((( … uz ted je ztrata skoro 10kg…za 13dni.

                    0 0
                    • kolombo  

                      Koukám, že máme další extrémní způsob hubnutí :-) Už jsem zaznamenal hubnutí salmonelou, teď tohle … Zkusím to doma navrhnout :-D

                      0 0
                      • Luka  

                        Zkus, ale varuju te, dopadnes jako muj muz: porad si stezoval na to, ze varim malo polivky… a ted neji nic jinyho nez polivcicky, protoze prece nebudu varit 2 jidla k veceri :))) Je mi ho lito, ale az s nim skoncim, tak polivku nebude chtit ani videt :D

                        0 0
                      • Pá-dlista1  

                        To je prece stare zname… cvicici kolecko. Dulezite je si pri prvnim cviceni rozbit usta, ktera pak nemohou prijimat potravu a hubnuti se dostavi samo ;)

                        0 0
                        • JSt  

                          a vis, co je nejhorsi? kdyz je nekdo obezni a jeste k tomu tlustej. :D

                          0 0
                          • pos3k  

                            jooo ty obezity

                            0 0
                            • JSt  

                              pred tema me doma varovali

                              0 0
                              • ddd - andy  

                                Jenze obezita neni ta obezita, jak tady nekdo z vas povidal..

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  Zadruhé hladové, slabé tělo se nemůže obezitě bránit. Proto kdo nechce být obézní, musí řádně jíst a hodně spát, aby tělo mělo sílu se proti tloušťce bránit.

                                  0 0
                    • kámen úrazu1  

                      Jauvajs. :-((

                      Horní nebo dolní?

                      Mám taky zkušenost. Nic moc. Nemohla jsem první tři týdny ani ty polívčičky. Jako hubnutí to je fakt dobrá věc, ti, co mě znají, si mě můžou zkusit představit ještě o deset kilo hubenější než jsem teď. :-)

                      Tož se co nejdřív uzdrav, at Ti to sroste bez problémů. Co čelistní klouby, jsou v pořádku?

                      0 0
                      •  
                        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                        0 0
                      • Luka  

                        :) dekuji, spodni, nastesti. Klouby v pohode, hubu neotevru, polivku jen vodu zvladnu vypit. Ale svindluju a jednou za dva dny si to co spojuje horni celist se spodni rozmotam a najim se rozmixovany polivky k prasknuti a pak zase dva dny travim. Videt me ten chirurg jak si to rozplejtam, asi by me zabil :))

                        kameni, ty a hubenejsi? …to prece nejde…

                        0 0
                        • kámen úrazu1  

                          „Aspoň“ tak. Švindlování plně chápu a podporuju, ono se to stejně zahojí stejně rychle. :-) Jak se Ti to stalo, při bikování?

                          Byla jsem kost a kůže, doslova. V nemocnici jsem slintala nad stravou ostatních, nikdy předtím bych nevěřila, jak velkou nemocniční jednolitý jídlo v hnědé a hnědé barvě dokáže způsobit chuť. Prý vařili dobře. Zabila bych je, provokatéry. :-)Naštěstí jedna ženská měla zlomený žebra, tak jsem jí to mohla částečně oplácet, bo ji bolelo smát se. ;o) Ale mě taky, ale určitě ne tak moc.

                          0 0
                          • Luka  

                            hm.. z bikovani … jako znelo by to dobre, ale bohuzel nebylo to z biku a kupodivu ani z prkna :)

                            jo, tak ve VFN na Karlaku varili priserne a to nejen jidlo pro nas nemohouci, ale i pro kousavo-schopny. Des a hruza.

                            Domu sem se tesila na hovezi vyvar jako nikdy predtim :)

                            A smat se fakt boli :)

                            0 0
            • Páník  

              mno…tak mu nasad integralu a do titulku napis „akterem ve videu rozhodne a urcite neni Habib“…no a my budem delat jakoze vubec nevime o koho de:)

              0 0
    • cabbage  

      a nebyla by nejaka psychologicka poradna jak prezit snezeni?;

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.