• Komi

    Nastala zima a mnoho bikerů se uchyluje čím dál častěji k hraní si s čísli a podobným aktivitám. Kdo z vás si vede deník jízd, či, jestli chcete, tréninkový deník? Jak podrobný? A hlavně by mě zajímalo, v čem ho děláte (papír a tužka, MS Excel a podobné, MS Access a podobné, etc.)?? Já osobně se ho teď snažím vytvořit v MS Access (zkoušel jsem i OO Base, ale selhalo :-) ).

    Anketa: Jaký deník si vedete?

    0 0
    • Komi  

      LoL … sorry za tu anketu, místo TABulátoru jsem zmáčkl ENTER .. když ty klávesy jsou takovej kousek od sebe :-)

      0 0
    • grafik  
      • vubec zadny (1)
      0 0
    • cabbage  

      denik vedu jen v podobe cmaranice na stolnim kalendari;) mozna to na konci roku sectu kalkulackou, ale to uz bude asi vetsina necitlena…

      0 0
    • Elwing  

      tak takovou věc nás jako menší nutili si psát na atletice (tak do 15ti let). já to vždycky každý půlrok před odevzdáním obšlehla od sparing partnerky a bylo :)

      0 0
      • kubajs mtb  

        jo taky sem to na Volejbale pokaždý opsal, nikdy jsem po tréninku neměl náladu eště něco sepisovat a do příště už jsem zase všechno zapomněl :o)

        0 0
      • ziki007  

        Muhehe, my lyžaři sme to dělali ouplně stejně-metoda Tužky Ostrého… Na tréninkovej deník mam alergii :-)

        0 0
    • kovar  

      kdysi jsem takhle utrácel čas pomocí ciclosportu CM414M propojitelného s PC a SW CicloTour a archivoval jsem si výlety. Už mě to nadobro přešlo, takže podobné archivační funkce u GPSky, kterou budu používat místo cyklokompu, rád nevyužiju.

      0 0
    • Luka  

      Taky byly casy kdy jsem si tuhle vec vedla, ale pak zasahl nekolikrat nejvyssi (cti muj muz) a odmazal mi behem sezony 2× muj denik z kompu + 1× se ztratil nejak sam + 2× jsem znicila kabliky k tachometru. A od ty doby me to nebavi psat. Jsem radsi kdyz vim kudy jsem jela, kolik to hodilo priblizne km a kolik byl prumer. Ridim se tim, ze kdyz to bylo v prumeru pod 15km/h, tak to stalo za houby. A cim vic tim lip. A misto vysedavani u cislicek radsi umeju a namazu retez nebo jdu probirat zazitky se spolujezdcem nad nejakou dobrotou :)

      0 0
      • TinkTink  

        Souhlasim. :)

        Ale s tema 15…to musis jezdit v obcas dost nudnym terenu…ne? :)…nebo jsem se nekdy spatne dival a jsi vetsi chrt nez jsem videl :)…neres rychlost, zkus vyhodit computer taky :) Clovek je bez nej vetsinou svobodnejsi…

        0 0
    • DW6  

      Vše do kalendáře. Max TF,průměrná TF čas,km

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Začal jsem tento rok a píšu tam všechno co je v rámci sportu, nebo spíš tréninku, to je kolik km jsem najel nebo doba na trenažéru (válcích), čas, ale i třeba doplňkové sporty (např. běžky, běh, plavání…)

      0 0
      • Komi  

        No, to je podobný, jako můj případ … spíš takovej hobby deníček .-)

        0 0
    • rasto  

      ahoj, podrobny denik si vedu uz asi 12 let. v blocku. mel jsem (zalohu) i v PC – s grafy, ale po te, co mi bracha zformatoval HD :-/ jsem ho v PC neobnovil. zapisuji do: 1. radku datum vyjezdu, trasu 2. radek: celkove km, ujete km, max a prum. rychlost a cas vyjezdu. tepak vozim, hodnoty nezapisuji. ale asi zacnu. toto vsechno na pravou stranu blocku. a na levou si k patricnemu datumu vyjezdu pisu nove soucastky – retezy, prilba, katata, rukavice atd atd. mam alespon priblizny prehled o (casove/ kilometrazne) vydrzi soucastek. dale si delam mesicni souhrn najetych km a rocni km podil mezi 2 biky. takze pohled na leden je depresivni: v roce 2005 jsem najel 350 km, v roce 2006 ubohych (stydim se, cervenam se) 130 km :-/

      0 0
      • Jirik123  

        to si muzem podat ruce, loni taky 350 a letos jen 150… ale lonskej leden byl priznivejsi co se pocasi tyce, letos to dohanim na bezkach:-)

        0 0
    • vozejk  

      kdyz to clovek bere trosku vazne tak to bez deniku nejde…ted sem nafasoval paradni…vydano metodickym oddelenim ceskeho ustredniho vyboru CSTV z roku 1983…akorat nevim co mam zapisovat do politicko-vychovnych cilu sportovce…

      0 0
    • black.horse  

      No, u mě to bude znít asi divně, ale jelikož sem momentálně ve stádiu osobního převratu „v lepší zítřky“, tak sem si na podzim začal psát sportovní deník a docela mě to začalo bavit a je to fajn zdroj informací… vyrobil sem si ho v Excelu a mám tam tyto údaje:

      • obecné údaje:

        datum, ranní hmotnost, ranní kondice, popis trasy nebo, aktivity, kondice po aktivitě, průběh, počasí,večerní kondice, zkratka aktivity,

      • údaje z tachometru a tepáku:

        najetých km, ridetime, AVGspeed, Stp, Hi, Lo, In, AVG, max, kcal, poznámka,

      • údaje o posilování:

        bench, ramena, bicáky, ramena, ramena, bicáky, břicho… (těchto položek postupně ještě dost přibude)

      Je to docela fajn, mám přehled jak regeneruju, jak se citím atd… blablabla, prostě informace jsou informace:-)

      0 0
      • termit  

        jak se meri kondice?neco jako tuhost stolice? :)

        0 0
        • vaclavfikr  

          Já si píšu své „výkony“ do kapesního kalendáře. Píšu tam jen kolo, běh a plavání. A to vzdálenosti, co jsem dělal a jakou jsem měl tepovku. Nic velkýho, ale mně to stačí.

          0 0
        • black.horse  

          nene, to se měří odrazem světelných paprsků… stoupneš si před zrcadlo a podle barevného spektra vyhodnocuješ: růžová…cool, červená…nicmoc, zelená…sem v prdeli, modrá…umírám, bílá…umřel sem :-)

          0 0
          • termit  

            taky zkusim…jen doufam, ze nezjistim, ze uz jsem umrel :)

            0 0
      • Peslezedirou  

        Ranní kondice :o) To bych si ty zánamy chtěl někdy přečíst. Dneska bych napsal: cítím se fakt blbě, večer jsem dal pět svařáků a flašku červenýho, citím v žaludku podivný tlaky, do pusy mi jde podivná odpudivá kyselost, nemůžu se soustředit, kašlu na to, jdu spát :o))

        0 0
        • Medunka  

          A nebo: Dneska mi nedala, mam protivnou naladu, vykon na biku bude nulovy ;-)

          0 0
        • black.horse  

          no, zezačátku sem tam psal každou blbost, třeba o kolik sem vyhrál nad kámošem na kulečníku nebo zápis ranní kondice: „a *****“ atd, ale postupně sem tyhle kravin vymazal a snažím se to brát aspoň malinko vážně:-) díky tomu vím, že když si dám ráno 3hod volejbalu, odpoledne 2–3hod na kole a večer posilování, tak se z toho budu vzpamatovávat tak 3dny:-D kdo by to bejval řekl… že…

          0 0
    • Martinkaa  

      Nikdy jsem si nic nepsala, ale pak me zacalo stvat, ze si poradne nepamatuju, co jsem delala minuly tyden a ze mi to vsecko splyva, tak jsem si tak pred rokem zacala psat „denicek“ :-) Napisu si vzdycky v bodech strucnou charakteristiku, co jsem ten den delala a nejake hlody, abych si to snaz vybavila a je to parada :-).Nekdy se clovek zasmeje, kdyz si to cte a vzpomene si na kde tu co, treba jak nekdo zlomi riditka, kdyz zkousi, jak mu to pruzi :-))) Na cas, kilometry, tepovou frekvenci a vsechny ty veci okolo kaslu. Hlavni je, ze to cloveka bavi. ;-)

      0 0
      • Rychlej turista  

        Já to píšu taky kvůli tomu, aby měl člověk nějakou vzpomínku – až vymění ty dvě kola co jedou v jedné stopě, za dvě kola co jedou vedle sebe a mezi nimiž se sedí :-D /…cz//user.php?…

        0 0
    • jaradal  

      No já mám už několik let stažený z netu prográmek Cyklistický deník a v něm si píšu všechny vajížďky. Umí to pěkné grafy za měsíce v roce, kola atd. Další výhoda je, že si pamatuje v jednom souboru i data za minulé roky, takže pouhým kliknutím přepínám mezi grafy za roky 2003 – 2006. Za letošek je to bída celkově mám najeto jen 50km na běžkách. Kolo = 0km :-(

      Můžete eviovat jak trasy (vč.oblíbených), tak tepy (časy v zónách…) i počasí (teplota, wind-chill index atd.). Celkem promakaný SW! Ve své době (asi 2001) volně ke stažení na webu autora. Bohužel se ten človík co ten SW tenkrát pověsil na www této záslužné činnosti vzdal a tudíž neexistuje žádná novější verze.

      0 0
    • BB  

      pro me jediny zpusob pomoci HAC4 a programu CicloTour. Stasne se mi libi profily trati, tak vzdy po navratu domu nahraji do PC a tak mam naprosto presny prehled najetych kilometru a nastoupanych vyskovych metru za posledni 3 roky.

      0 0
    • Volf  

      Exelovská tabulka se vzdáleností, venkovní teplotou, s jednoduchým popisem trasy a s údaji z tepáku. A z toho potom součty, průměry, grafy a tabulky na dalších listech v sešitu.

      0 0
    • petebike  

      sedmou sezonu v excelu, posledni rok SW Polar a pristroj 720i…

      0 0
    • Darkson  

      já si vedu treninkový deník v excelové tabulce. u bikových vyjížděk si píšu datum, počet najetých km, někdy pr.rychlost, a hlavně kde a s kým jsem byl, osobní hodnocení a další poznámky. u jiných činností jako posilovna, vesl.trenažér, běh nebo rotoped minimálně čas. dělám to druhým rokem a je to fajn občas kouknout do historie a zavzpomínat:-)

      0 0
    • goofy  

      To reknu hned, ze kdyz na to kliknu, tak hlasuju do ankety. Nevedu si zadny, takze si tam hned jeden hlas vymaz… ;o)

      0 0
    • Ice-goofy  

      ja pouzivam denik jen na vyjizdky a to ted v softwaru od Plaru a pred tim od hac4..

      0 0
    • pavelr  

      Od r.1994 si píšu kilometry za rok a kolo, posledních 5 let si vyjížďky zapisuju do kapesního kalendáře (trasa, denní km, celkové km, teplota okolí, u silničky navíc dobu jízdy a průměrnou rychlost). V Excelu mám udělaný tabulky s grafama zobrazující závislost km/měsíc a kolo, km/rok a kolo. Pro letošek jsem si pořídil CM436M, tak jsem zvědavej, co to umí.

      0 0
    • Pebe  

      Druhým rokem používám www.cyclingdiary.org/ Dá se tam zapsat víceméně všechno, jsem spokojenej.

      0 0
      • Lance  

        nevypada nejhur,snad tam neco napisu:)

        0 0
      • Santus  

        Vypada dobre, uz tam mam dnesnich 35km, uvidim jak dlouho mi to nadseni vydrzi.

        0 0
        • Ice-goofy  

          ja ho stahl a chtel vyzkouset a psalo mi to pri ulozeni dat error.. tak nevim.. kde je chyba

          0 0
    • Manas  

      Ja si ho vest nemusim. Me ho vede doktor. Vetsinou zaznamy zacinaji: Pri jizde na kole upadl, nebo pri jizde na koleckovych bruslich … atd. :)

      0 0
    • namelnik  

      Taky pouzivam od cycling diary a sem s nim spokojenej. Navic sem ted koukal ze je mozny si program stahnout zdarma nebo za dobrovolny prispevek na strankach www.cyclingdiary.org

      0 0
    • rock  

      V Excelu, jenom nejzákladnější informativní údaje: u kola datum, km, čas, případně lokaci, pokud je jiná než blízké okolí (tedy dovolenou, víkendové výlety, závody apod). U ostatních aktivit (posilovna, plavání, spinning apod) alespoň datum a čas. Potom ještě investice (datum, kolik a za co) – ovšem to je docela depresivní oddíl. Na dalších listech se mi to pak sčítá. Mimochodem, nevím, co všechno chceš evidovat a vyhodnocovat, ale vzít na to Access mi připadá jak jít s dělem na komára …

      0 0
    • Rokro  

      Používám prográmek CrossTrak,verze 2.06, ta byla zdarma. Dá se tam evidovat kolo, běh (teda ne že bych běhal), běžky, plavání a posilka. Dá se slušně parametrizovat, umí nějaký grafy. Bohužel bych chtěl nějaký další výstupy a po přechodu z nelegálních MSOffice na OpenOffice mi přestaly fungovat vlastní makra.

      0 0
    • MARIN  

      Ted uz asi pul roku co mam POLARa 725 tak jejich denicek ale zaroven porad i svuj v excelu uz 10let neustale modernizovany – mam tam datum,druh aktivity,ujety km,cas,prumerna rychlost,prumerna TF,max.TF,macitani celkovych km trasa,teplota a poznamka; 2 list je tydeni statistika vseho; 3 list mesicni statistika; 3list graf prirustku km s hystorii minulych roku; 4list graf tydenni km; 5list graf mesicni km; 6list graf tydennich hodin,7list casy v jednotlivych zonach TF; 8list vaha vcetne grafu; 9listudrzba;10list (skryty) naklady

      0 0
    • SavaH  

      cyklo denik jsem si zacla vest, kdyz jsem si v asi 15 poridila tachac. Byl to vymakanej notysek se vsim vsudy a dokonce i s popisem tras. Loni jsem to presunula do excelu, vyhodila jsem vsechny udaje krom km a doplnila to grafikama. Letos jsem to zase presunula na papir a zapisuju hlavne udaje z tepaku. Jinac se chystam, ze to preklofu do exc, protoze to zacina bejt dost neprahledny. Je videt, ze jsem se v loni v praci nudila. Ted nepracuju a vedeni deniku v exc nemam cas ;o)

      0 0
    • Komi  

      Stáhl jsem si ten cycling diary a je to fakt pěkný ;-) … pro mě ideál. A shodou náhod zrovna dneska vyšla nová free verze

      0 0
    • jizby  

      píšu si co nejstručnější zápisky z větších akcí a tréninky na oblíbených cestách pro srovnání výkonnosti pro běh i kolo. Z výpočetní techniky jsem uznal za použitelný pouze zápis na děrné štítky. Tužkou :) Za rok popíšu tak jeden, takže přehlednost je i po letech dobrá. Lístek mi visí na mag. nástěnce v předsíni i s tužkou po ruce a pak mám ještě jeden v práci, takže zápis je věcí okamžiku. Přesto se do toho musím někdy nutit, nebo na to zapomínám. Psát to na kompu bych nemohl.

      0 0
    • wroum  

      zadnej. me staci si vecer rict: „to sem se pekne projel“ a s dobrym pocitem si jit lehnout.

      0 0
    • quassar  

      No tak ja prispeju taky svou troskou do mlyna: www.cyklodiskuze.cz/redirect/?…

      0 0
    • j-c  

      kpo.cz/fyziolo­gie/fyziologi­e.htm

      vcelku zajimavej treninkovej plan a dennik…

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • chupas  

      3 roky jako excel, grafy, statistiky, vykonostni predpoved, odhady a dalsi blbinky. po nakupu tepaku jsem to zacal brat vic vazne tak to zadavam do online aplikace co jsem si napsal. casem z toho mozna udelam verejnou vec. neni to zatim jako ten excel, ale ma to lepsi potencial na rozsirovani, grafy a neda se to tak lehce smazat.

      0 0
      • jaradal  

        Hmm… To vypadá velmi zajímavě. Jak funguje ta předpověď výkonnosti? Do loňska jsem používal jakýsi prográmek určený jen pro cyklistiku, ale letos bych si rád zbastlil v excelu něco co by mi umožnilo sledovat i jiný trénink než kolo. Mohl by jsi něco z toho co používáš poskytnout?

        Díky J.

        0 0
    • jecnak  

      Udrzuju si denik diky Polaru / takovymu tomu programku co k nemu dodavaji. Psat bych to bych byl linej, takhle tam je vsechno.

      0 0
      • Andrea  

        Jojo, pripojuji se k Polaru, ten soft k nemu je genialni, je tam naprosto vsechno. Jinak Polar mam model S725× i s merakem kadence, takze reportu mam vic nez jsem schopna pobrat :-)

        0 0
    • kolvys  

      Používám Excel a zároveň sešit, Píši si tam datum, trasu, ujeté km, AVG, čas, povětrnostní podmínky včetně stupňů Cº a nějaké další poznámky. Mám to rozdělené na bajka, silnici i běh. Tohle už dělám od roku 1988 a jsem tomu moc rád, protože mám přehled, kdy a kde jsem všude byl.

      0 0
    • McBlacky  

      něco v excelu sice mi to i ukazuje že bych měl jezdit několik typů intervalů atd ale na to kašlu. píšu: Km, čas jízdy, AVG TF, na jakým kole a jak se mi jelo, u závodů umístění a sekeru na prvního. Běh, plavání píšu jen čas

      0 0
    • TinkTink  

      Uz si nic nevedu…v Tvym veku jsem si to vedl furt i s popisama tras a tak…jeste to furt nekde mam, ale je to ztrata casu…nedase predpokladat, ze se mi nekdy neco takovyho bude sebemin hodit, to uz si radej doctu nektery knizky :)

      0 0
    • Petr 1  

      Já mám trochu úchylku,že si vedu deník už od pravěku né tak podrobný jako za mlada,ale abych věděl co jsem dělal před rokem,jaké byly akce mi plně stačí. Cyklo si vedu zvlášť,každý rok nové desky,kde jsou trasy od 30 km do 150 km kde píšu den,čas,dříve kalorie a průměrnou rychlost.Na disketě ve Wordu mám roční sportovní činnost,kde vykazuji měsíční km v NTB,hod.posi­lování,počet bazénů,km běžky.Je sladké,když při chátrajícím organizmu je člověk schopen udržet nebo zlepšit např. pět let starý čas.Doporučuji zavést nějakou evidenci a nemusí se vůbec jednat o závodnické ambice.Je to jen o stavu tělesné schránky a vůle.

      0 0
      • Petr 1  

        Samo,že MTB,to abych nebyl kamenován

        0 0
      • Petr 1  

        Samo,že MTB,to abych nebyl kamenován

        0 0
        • Petr 1  

          Protože jsem puňta,píšu si všechny věci,komponenty,atd včetně ceny do přehledu,které vrazím během roku do sportu. Má to tu výhodu,že vím kolik mi jednotliv.komponent vydržel a kolik mě stál třeba před pěti lety.Taky chci,aby všechny prachy určené na sport neschlamstlo jenom kolo.Ta němčina v příloze/jestli se mi ji povedlo umístit/je takový bič, abych se ji už konečně naučil.

          0 0
    • multib  

      Nic. Ale měli by jsme psát alespoň do kalendář věc, kterou jsme namontovali na kolo, ať víme, kolik co snese. Když tam nebudou km, bude to jen orientačně, ale aspoň něco. Má to i výhodu, že při závadě budeme vědět, jestli je věc v záruce a má smysl hledat záručák, příp. kde ho hledat

      0 0
      • TinkTink  

        To bych se upsal :o)

        0 0
      • McBlacky  

        to bych si to šel hodit. Já nic nereklamuju, protože při tom jak s tím zacházím se nedivím že to moc nevydrží…

        0 0
      • multib  

        Kdo nemá (nebo pro zjednodušení) kalendář, může psát datum montáže (koupení) přímo na věc, do pláště, ráfku, na řídítka atd.Kde to jde.

        0 0
      • petebike  

        tohle si vedu jen u pracovniho kola, kde vim ze jezdim porad stejne a vim zhruba co kdy vodejde a nebo kolik mi vydrzi rafky atd. ale je to tajny :-)))

        0 0
    • Krutor  

      Cyklodeník si vedu jen se základníma číslama – datum, km, čas, průměr, trasa, počasí, nějaká perlička. V Excellu, sčítá mně to počet dnů na kole, celkovej čas. Nic víc. Občas do toho zpětně kouknu, buď pro srovnání nebo se inspirovat nějakou trasou, kterou sem dlouho nejel.

      0 0
    • Lump83  

      Excel – km, TF (ale dost často zapomínám tepák). Ale dělám to spíš proto, že si nepamatuju co jsem dělala včera, natož před 14 dny a ám trochu zdravotní omezení, tak abych věděla, proč je mi pak zle :-)

      0 0
    • Gorgov  

      polar soft, driv sem se pokousel psat to, ale na to sem byl moc linej a zapometlivej.

      0 0
    • Cryzyy  

      Mam SW od Polaru a jeste tabulku v Excelu vedenou od roku 2003 :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.