• jjirka

    Ahoj, čím stříháte bovdeny mám si na to koupit ty spešl kleště ? a když tak jaký? Paark Tool za litr mi přijde docela dost ale u jiných nevím jestli jsou kvalitní, A nebo to řešíte jinak? Dík

    0 0
    • MARIN  
      • kvalitni kombinacky
      • sekac a kladivo
      • bruska
      • zamecnicky nuzky
      • levnejsi kleste primo na bovdeny tusim dela Kovys

      Ja to delam tim prvnim pripadem

      0 0
    • Pá-dlista1  

      No ja pouzivam prave ty ParkTool. A jestli myslis, ze za litr jsou drahy, tak se podivej na „levnejsiho“ Kovyse nebo na jakekoliv jine kvalitni kleste. Zrovna u tohohle vyrobku bych rekl, ze je pomer cena/vykon docela supr.

      0 0
    • kandik psi zub  

      bowdeny krajim rozbrusovackou, lanka se mi zpravidla podari prekousnout klasickejma klestema, misto koncovek pak dam nipl

      0 0
    • sraldo lattrinny  

      Kombinačky Knipex.(střihnou i papír, nevěřil jsem vlastním očím)

      0 0
    • RomanH  

      Bovden se jeste kombinackama da, ale problem byly s lankem. Po par znicenejch lankach od kombinacek jsem si koupil specialni kleste na lanka a bovdeny. ParkTool to neni, na znacku si nevzpominam, ale pred ctyrmi lety staly asi 350 Kc.

      0 0
    • Homer  

      Ja jsem si na tohle nedavno koupil kleste od Jagwire za devet ecek na sport lifu. Nejsou sice uplne idealni, ale staci. Jinak se to da resit vselijak, vcetne sekery :))

      0 0
    • ddd - andy  

      Park Tool

      0 0
    • Lada1  

      laserem

      0 0
    • Smazaný účet  

      v obi jsem si koupil sadu šroubováků a 2 kleštiček za 200,–. tak štípačkama malýma. chce to trochu sílu ale jde to. následně případně upravím jehlovym pilníkem.

      0 0
    • Daf  

      Normalnima stipackama a zacistuji to pilnikem.

      0 0
    • jecnak  

      Nejakyma kombinackama, ktery jsem kdysi koupil v Hornbachu za 150Kc. Kupodivu jsou z velmi kvalitniho matrose s presne usazenyma britama, takze se s nimi daj strihat bowdeny i lanka a zatim funguji stale stejne (3 roky). Kdyz ale pujdes do neceho kvalitnejsiho (treba LUXX), tak asi neslapnes vedle.

      Ja bych si treba vzal do shopu kus dratu a zkousel. Na to moje opravovani a serizovani mi prijde kupovat neco spesl zbytecne.

      0 0
    • blue  

      resim to jinak… bovdeny si necham nastrihat v kramu, kdyz je kupuju

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Tuhle metodu jsem nikdy nemel odvahu a vlastne ani prilezitost pouzit. To muze fungovat jenom, kdyz menis bovdeny na starym kole a mas je presne zmereny nebo je doneses do kramu. To vubec nemluvim o jinych koncovkach a vymene nekterych komponentu pripadne jejich pozice na kole.

        0 0
        • blue  

          ja nevim, ani u novyho ramu envidim problem v odmereni spravny dylky bovdenu… a vymena nekterych komponentu nebo jejich pozice na kole? muzes byt konkretnejsi? jako ze bys dal prehazku treba pro zmenu na predni kolo? jinak si neumim predstavit, u jakych komponentu bys menil pozici tak, aby to emlo tak zasadni vliv na dylku bovdenu

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Treba kdyz si das brzovy paky dal od sebe, vejs delsi predstavec atd. :) No ja kdyz mam treba bovden mezi navarkama na ramu, tak s tim docela laboruju, abych nasel optimalni delku bovdenu a nezkracuju v radech centimetru, ale spis milimetru. Bych to chtel videt v krame jak mu to diktuju na milimetru a on to striha :) No a nakonec ti praskne koncovka bovdenu a musis dat jinou a je to vsechno v haji :)

            0 0
            • blue  

              koukam, ze muzes uspesne konkurovat gramohonicum s novou kategorii milimetrohonic :-)

              0 0
          • Smazaný účet  

            No, já sem třeba teďka musel koupit novej kus bovdenu páč sem si přehazku (sram) dal dál od kazety (nebo blíž?) a jak tam je ten bovden přímo na kladku tak byl najednou krátkej… sem teď rači dal delší, i dyž mi to dělá větší oblouk.

            0 0
        • blue  

          jenom sem tim chtel v podstate rict, ze mi prijde zbytecny davat litr nebo kolik za nuzky, ktery pouziju maximalne jednou do roka

          0 0
          • rb  

            Souhlas,taky stříhám v obchodě…

            0 0
          • Pá-dlista1  

            No kdybych je pouzil jen na to, tak urcite :) Kdyz navic mam hydry a bovden k prehazce vetsinou v kuse :)

            0 0
          • PietroUL  

            Když kupuju dlouhej kus bovdenu, tak se mě v obchodě vždycky zeptaj, jestli mám spešl kleště, protože s normálníma nemám šanci. Tak řeknu že jo, doma ho ucvaknu štípačkama a na řezu pak vypadá líp než po ustřižení jejich profi nůžkama.

            0 0
    • lubos  

      No, pokud to delas jednou za cas, asi se ti neoplati kupovat kleste. Ale pokud mas bajku vice tak ano. Taky jsem to strihal kombinackami, ale nektere bowdeny jsou hodne moc tvrde, je to nanic. Lita to po mistnosti, rez neni cisty , nici to kombinacky. A kvalitni naradi, ktere by bylo schopne to solidne strihnout stoji taky hodne penez. Tak jsem koupil nejake kleste (v propoctu asi 500kc, mam dojem ze cesky vyrobce – nebo BBB?) a uz neni zadnej problem. Jde to lehce a bez problemu.

      0 0
      • kovar  

        Nazdar. Kdes byl tak dlouho?:-) Co tlumič?

        0 0
        • lubos  

          Dik za opatni :) .. vazne zdravotne problemy – doted nikdo nevi, proc a cim to bylo. Ale jeden z nejhorsich problemu jsem ziskal dik lekarum – nikdy nezkousej brat lek Claritin (na alergii) – ta vec muze cloveka i zabit.

          Ale je to lepsi, uz muzu zlehka trenovat (zatim tedy).

          Tlumic .. no nic moc, ale jde to. Jeden je celkem v pohode ten druhej je divnej od horala-2004.

          0 0
          • kovar  

            jejda. Tak se koukej hodne rychle douzdravit.

            0 0
          • McBlacky  

            vím že tohle není zdravotní forum, ale co je s tím claritinem, bral jsem ho asi rok a ted bych ho měl brát jen při zhoršení. Ale je fakt že jsem byl pořád ospalej a divnej :)

            0 0
            • lubos  

              Jo, jsme offtopic ale odpovim. Claritin, ale ten co obsahuje loratadin, latku ktera brani tvorbe histaminu, ktery ridi alergicke reakce ale zaroven jde o neurotransmiter, ktery se stara o spanek. Vedlejsi ucinky, ktere maji velice spatny vliv nejsou v letaku ani poopsany, lek je v USA hodne popularni nebot jako jedine antihistaminikum se muze brat kdyz clovek ridi auto. Nevyvolava ospalost. Prave naopak. Jeden z jeho nejhorsich veldejsich ucinku je brutalni nespavost. Zazil jsem to a uz nechci nikdy vic. Nemoznost spat vic nez 50hodin i kdyz se cely treses, zit dva mesice aniz bys umel zaspat drive nez za 3–4 hodiny a spis nekolik hodin … ne doufam, ze uz nikdy. Dalsi brutalni vedlejsi ucinek je velice vyrazni zvednuti tepu, jsou lidi, kteri kvuli tomu skoncili na JIT (ARO). Tady je link, kde jsou popsane ruzne problemy s tim … http://www.askapatient.com/viewrating.asp?…

              Jinak se moc omlouvat za offtopic.

              0 0
    • Smazaný účet  

      Jo, eště sem je jednou zkoušel střihat nůžkama na plech… ale myslim že nic moc, sice to šlo jak po másle, ale konce byly moc smáčklý.

      0 0
    • mosquito  

      bowdeny v obchode – jen menim za stare lanka, majzlem a kladivem, dve rany a 3× ohnout a je to … kdyz to clovek dela 1 rocne tak pohoda

      0 0
    • Radek Broz  

      Mam na to prepakovany kleste, kterejma to jde uplne lehce a pak mam taky kvalitnejsi stipacky (znacku si nepamatuju), kterejma to taky jde ok, ale moc je na to nepouzivam.

      0 0
    • Volf  

      Štípačkama z Kovomatu který stály do stovky. Jestli ale chceš utratit zbytečně prachy tak si kup ty speciální. Jen mi řekni, kolik těch bowdenů ročně potřebuješ stříhat.

      0 0
    • m&m2  

      Super jsou Knipexky, ale ta cena. Pravda, máš je na celý život.

      Ale na takovéto domácí žvýkání v pohodě stačí tyto:

      http://www.salex-naradi.cz/…-p-5273.html

      Rozhodně to nedoporučuju stříhat kombinačkama, ty stříhají moc naplocho a nikdy to neroztáhneš zpět dokulata a lanko ti v tom bude dřít.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.