• Lance

    Dotaz prevzaty z Velo-diskuse. Myjete kola po kazde vyjizdce? Protoze na mym uz nepoznam v jake je barve po posledni asi pred mesicem a pul vyjizdce odkdy stoji obalene bahnem.:-) Nenapadejte me,ze se o to nestaram. :-)Neni to od soli a podobnych zimnich sracek a bahno tomu nemuze tak vadit ne? Cim to myjete?

    0 0
    • Seppy  

      bahno nevadi, tedy jak kde, ale me osobne se to libi, nemusim mit furt bajk jak z vystavy…

      0 0
    • Pekáček  

      Používám blatníky a takový udělátko co zepředu kryje celej šlapák. Takže mytí řešit nemusím a řetěz vydrží dlouho čistej. Co na tom, že to vypadá blbě, hlavně že mám s bikem a s dresem míň práce. Na maratonech to ale navěšený nemám, tak používám netlakovou vodu. Kámoši kola vesele wapkujou a pak dolejzaj že jim tady něco a tam ono… Znáte to. Sám newapkuju abych se v ložiskách apod nemusel rejpat. Používám Mývala a kyblík+smetáček, popř vanu.

      0 0
    • Daf  

      Po kazde vyjizdce kolo urcite nemyju. Nicmene me vetsinou potkate na umytym kole :) lehke zablaceni neresim, kazdopadne prevody, retez a vidlici udrzuju v cistote. Kdyz mam kolo hodne zablacene umyju ho jeste ten den a nebo hned druhy den. No a pouzivam kybl s horkou vodou a smetak.

      0 0
    •  

      no ale u levnějších komponentu jako napr draty vypletu a podobnejch veci se muze stat ze uz nepujdou umejt, vytvori se na nich nejaka vrstvicka a pak z toho je rez, teda aspon na mim starym bajku se to stalo

      0 0
    • Martyss  

      Na svém kole jsem zjistil, že nejlepší bude asi čistil akorát pohon, ráfky a na ostatní dlabat…:-/

      0 0
      • vlk  

        tak nějak-stejně se to zase znovu zasere.čistím pohon-jen kartáčem-předtím nechám oschnout.Ráfky někdy otřu hadrem.

        0 0
    • norman  

      Hned jak přijedu tak kolo hodim do vany a ještě mokrej bordel osprchuju teplou vodou. Jde to dolů bez jakýchkoli mechanických pomůcek. Pak je hned řada na mě. Blbý je, že mezi tim musim umejt vanu :-(

      0 0
      • Pekáček  

        Mě by za to měli bejt spolubydlící vděční, protože takhle jsem jedinej kdo jí meje :o)))

        0 0
    • fousac  

      co znamena „myt kolo“ ???

      0 0
    • Luke  

      tak tento rok me vychazi pomer 1 myti / 1000km. resim akorat pohon. a taky kdyz mam kolo pekne nablyskane, tak se me potom nejak nechce do bahna. takto me je to jedno :-)

      0 0
    • Radek Broz  

      Koukam, ze jsem tu jeden z mala, kdo ma rad bike cisty;-) Mam ho vedle postele a jelikoz ted jezdim docela ve srackach, tak je myti temer nutnost. Vetsinou to vemu pred barake „rucni wapkou“

      0 0
      • Volf  

        Nejsi sám. Taky nesnáším zasr… kolo. Jinak jakej pán takovej krám.

        0 0
      • Martyss  

        Jo tohle jsem taky tuhle seŸonu občas praktikoval. Výsledkem bylo vyrezlé spodní ložisko řízení a ořech…:-(

        0 0
    • Azagthoth  

      Tak prave som doumyval moj bajk a mam z toha sajrajtu pekne zrakvene ruky :-/

      0 0
    • Peter82  

      Podla potreby bike umyjem, ale neprehanam to zbytocne. Ako tu uz bolo napisane, ziadna WAPka… Teraz nedavno som ho umyl tak, ze si ho mozem dat do izby (akoze na zimu) a je mi luto ked vletim do prvej mlaky :)

      0 0
      • Lance  

        Tak dneska sem ho dorazil, je tezsi asi o dalsi 4 kila,ale vyjizdka byla supr!

        0 0
        • Vašur  

          Já taky, na Točný jsem jel asi 200 metrů dokonalym lepidlem. Necákalo, ale drželo. Kola vypadaly jako válce, bahno se ořezávalo o vidli a o všechno v blízkosti zadního kola – tedy i řetěz. Apoň jsem vydržel a nešláp do toho, tak SPD zůstaly čistý. Nejdřív z nejhoršíko pomohl klacek, pak rychlý sjezd a potom Vltava a nakonec na vanu už tak moc nezbylo.

          0 0
    • Pekáček  

      Když potřebuju něco ladit a nebo vyměnit, namontovat, mám rád kolo čisté. Nesnáším, když se mi po každém dotyku sype písek a sajrajt do závitů a tak.

      0 0
    • MARIN  

      Po kazde vyjizde kolo rozhodne nemyju. Po kazdem maratonu uz ale jo – abych na cistem laku prohledl zda to prezil ve zdravi ram. Lehce zastrikany,za­blaceny ram neresim ale cisty saltr,presmyk,retez a brzdy se snazim udrzovat porad. Velky cisteni pak tak 2× do roka pri totalni rozborce a zborce kola. Kdyz uz kolo myju tak bud kyblik a kostatko pred barakem, popripade hadice napojena na sprchu (z prizemi je to kusek) nebo taky samotna kola a pak ram se zbytkem ve vane pod sprchou dost casto taky staci zaschlou spinu jen vzit suchym hadrem :)

      0 0
    • Dipsey  

      Osvědčilo se mi používat na hrubou nečistotu nádobu na postřik stromků s tryskou o objemu cca 5 litrů. Tlak tak akorát, donesu to kam potřebuju a těch 5 litrů objemu stačí na celé kolo v pohodě. Potom Mývala a znovu oplach z tohodle plus pračka na řetěz a kolo je docela čisté. a dá se to vzít naplněné sebou na závody do auta a z nejhoršího to ostříkáš vždy, bez nutnosti používat vysoký tlak Wapky.

      0 0
      • MartinXC  

        Jo , to jsem taky skoušel – tu malou nádobku z plastu na cca 2 litry. Na oplach bláta bezprostředně po jízdě a vymytí řetězu je to výborné.

        0 0
    • slavekRM  

      Myju jak musím, většinou jednou za 1 měsíc. Vzhledem k tomu, že bydlím v paneláku – tak vana, jar a jednou za čas cyklostar.

      0 0
    • SavaH  

      Právě přemejšlim, jestli mam svoje kolo po sobotní vyjížďce a zkratkou přes pole umejt nebo se na to vykašlat. Za normálních okolností ho meju teplou vodou a smetákem před panelákem, když je hoooodně špinavý tak ho hodim do vany, ale to teďka udělat nemůžu, protože by vana asi neodtekla:o(

      0 0
      • rock  

        Hlasuji pro „vykašlat se na to“ … stačí zprovoznit převody …

        0 0
        • SavaH  

          NJN jenže to znamená sehnat někde majzlík a kladivo…

          0 0
          • rock  

            Já na tom byl líp … stačilo procvakat řazení a krusta se rozlámala a šla odloupnout :-) … pak jsem to symbolicky máznul a v neděli znovu tradá do světa …

            0 0
            • SavaH  

              Tys jezdil v neděli?Dy? bylo hnusně. Dneska bych se projela, ale jsem v jobu – fuj!

              0 0
              • rock  

                Uznávám, že tak krásně, jako na fotce ve Tvém profilu rozhodně nebylo, ale dalo se to přežít … těsně nad nulou, bezvětří. Depresivně zataženo …

                0 0
                • SavaH  

                  A to bylo v dubnu… Hned bych jela někam za sluníčkem. Jo, kolo je připravený na další vyjížďku. Vypucovala jsem řetěz, přehazku a přesmykač a na zbytek jsem se vykašlala. Stejnak ho o víkendu zase zašpinim.

                  0 0
                  • Daf  

                    Koukam ze mas ruku zase ok kdyz uz muzes cistit i spinit kolo :)

                    0 0
                    • SavaH  

                      už 14 dní ;) ale teprv tenhle víkend jsem vytáhla bika. Johoho. Ještě nakoupit nějaký zimní výbavu a můžu jezdit.

                      0 0
                      • Daf  

                        Teda zavidim ti tvou horlivost do jezdeni. Ten letni abstak bude nakonec vyvazen kvalitni zimni pripravou :) Ja mam totiz ted velkej problem jak se na kolo vubec donutit :)

                        0 0
                        • Lance  

                          Ten problem mam i ja,ale v nedeli jsem vyjel a krasne jsem se zaspinil.:-) Nehlede na to,ze trenazer uz jsem zase schoval,protoze me FAKT NEBAVI!!!

                          0 0
      • fousek  

        do 1 cm to neni spina a zbytek opada, jestli bude reznout rezez tak namazat a je hotovo. Ja meju az 4× do roka, a tlumic meju kdyz se mi zda moc spinavej takze tak 8× do roka Postup: ostrikam hadici, 1–2× doroka horka voda + hadr, ostrikam a po te namazu, tlumic meju v umyvadle

        0 0
        • Lance  

          Tak to na tom nejsem tak spatne, az ted posledni 3 mesice kdy jsem to neumyl. Jinak projizdim kazdy drat z vypletu az se krasne leskne. A jednou do roka sundam i kosiky na lahve abych opucoval je i misto pod nima. A to vytahuju i sedlovku a nekdy rozeberu zamek sedla, ale po 1,5 hodine myti me to uz tak moc nebavi:-)

          0 0
    • notakale  

      Tak jsem zacal jezdit v zime se silnickou po cyklostezkach kde je obcas i bahynko, takze bych chtel poradit od problemu znalych.. Jak cistite kazetu? A taky bordel uvnitr retezu, jde to nejak rychle bez pracky? A muze se mi stat, ze mi treba sul rozezere plaste, ikdyz uz je vse suche?

      0 0
      • Lance  

        Kartackem na zuby, samo,ze starym. Retez mam s rychlospojkou, vykoupu – kazdou sobotu – a pak dlouho projizdim hadrem, neni to sto pro,ale stejne to zase zasvinis. Pokud je sucha,tak za jizdy Ti to urcite nesezere:-) otri to vodou po projizdce,ja to ale nedelam

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.