• Marten0071

    Zdravím všechny zkušený bajkery a prosím o radu/názor. Mám možnost koupit bazarové kolo viz link: https://cz.author.eu/…9-ua42767101#…, cena 17 tis. Kolo je na první pohled velmi zachovalé. Samozřejmě víc zjistím, až to uvidím osobně. Teď mi jde hlavně o to, jestli je to dobrá cena, nebo bych se měl podívat po jiným? Chci určitě trekový kolo a těch 17 tis. by byl pro mě nejspíš strop. A určitě mi nejde o to, aby to byl nejnovější model. Potřebuju něco, co mě doveze do práce z práce, na občasný výlet apod. Taky nechci úplně to nejlacinější, proto se s tím rozpočtem koukám spíš po bazarovkách než nových. Díky za názory. Martin

    0 0
    • scalar  

      Těžko bude někdo schopný říct, v jakém stavu je takto staré kolo. Bude to nejspíš chtít repas vidlice, brzdy jsou celkem mizerné a možná už potečou, problémy bývaly s těmito Author náboji.

      Obecně je to jako u auta, když se kupuje takto stará ojetina, tak musí být další peníze v rezervě.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Slavik  

      Nedal jsi odkaz na inzerát a jeho skutečný stav.

      Pesimistický scénář: po 14 letech bude u všeho zbývat 20% životnosti, takže výměna řetězu, vícekolečka, přehazovačky, pneu, lanek, bowdenů, pravděpodobně i tácy, možná ráfky. A to nemluvím o brzdách Tektro, včetně kotoučů.

      Optimistický scénář: všechno je tam nové a to tam těch 17litrů musel nasypat.

      Jo za 5litrů do hospody dobrý… za 10litrů by to musel být v TOP stavu.

      1 0
    • Dan205  

      Jestli chceš kros a líbí se ti Authory, tak si za tu cenu kup u nich něco nového. Pořád to bude levný kros, ale aspoň ti chvíli bez servisu vydrží.

      0 2
      • scalar  

        No nevím, když se podívám na jejich katalog, tak do 17 tis je tam tohle:

        https://cz.author.eu/…3-ua42948002

        0 0
        • Dan205  

          A v čem je horší než skoro 15 let staré kolo, které může být v kdovíjakém stavu? Jestli chce vyloženě krose za takovou cenu, asi nemá moc velké požadavky. Jinak já mu ho nenutím, jen dávám porovnání s jeho výběrem, aby viděl rozdíl stejného typu kola u stejného výrobce, jen o nějakou dobu mladší.

          0 0
          • foosi  

            Za ty prachy asi nekoupí nový kros na karbonovém rámu…

            0 0
            • Dan205  

              Dobře a doporučil bys mu tak staré kolo za cenu, která je pro něj strop? Jako s autem, jestli máš na auto max. 200 tisíc, je nesmysl kupovat ojetinu za tuhle cenu, protože se počítá s dalšími investicemi. Ale je mi to jedno, jen jsem dal porovnání, nikdo neznáme stav daného kola, víc do toho nebudu kecat.

              0 0
          • scalar  

            O stavu toho bazarového nic nevím, hlavně jestli je cena odpovídající.

            0 0
    • Honzis  

      Karbon rám je tady vcelku zbytečný. Tenhle model bude výrazně dražší než koupit něco v hliníku, bazar s klidem, vzít si s sebou někoho kdo tomu trochu rozumí, projet se a i když člověk dá 1500 do servisu tak lepší koupit za 10 kolo co stojí teď 30 …

      0 0
    • Marten0071  

      Určitě moc díky za názory.

      Značku Author nutně nepreferuji, jen se zrovna nabídla. Tady je odkaz na inzerát, ale asi z toho moc nevykoukáme: https://sport.bazos.cz/…novy-ram.php

      Každopádně značkám jsem otevřený. Pokud byste mi někdo doporučil nějaké „jeté“ kolo se slušným osazením do těch cca 17 tis., byl bych moc vděčný za rady. Předem díky.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        1 0
    • Marten0071  

      Díky všem za názor. Upřímně mě to trochu odradilo, ale ty rizika jsou u bazarovek vždycky. Říkám si, jestli nebude lepší ještě trochu našetřit a koupit radši něco novýho = chvíli jistota (min. do konce záruky). Jenže i když zvýším rozpočet na 20k, tak je mi jasný, že za to žádná hitparáda asi nebude :/.

      0 0
      • Honzis  

        záleží na co to má být určeno, Deore někde za sucha na silnici najede 20tisíc km, stejně tak to vydrží klidně i ráfky a náboje, vidlice jsou v této cenové kategorii obecně nic moc, ale věř, že i kolo „za bůra“ udělá spoustu radosti, pokud to je po svátečním jezdci a vidělo někdy servis. Když si pak člověk dá nový řetěz, pláště a vymení lanka, tak má za 8 parádní dojížděcí kolo.

        0 0
      • gerrard  

        Napiš Scalarovi co ti za 17000 je schopný postavit. Svého času delal treky se super poměrem cena výkon, ale dnes s 29" kolama už bych šel radši do něho s pevnou.

        0 0
    • vaclaw  

      Mě se jako trekový kolo líbí Canyon Pathlite, navíc teď mají ještě slevy. Např. https://www.canyon.com/…-6/2792.html

      Ale i Pathlite 5 je fajn a možná lepší 11s než 12s s ohledem na náklady a údržbu.

      0 0
      • Tomcat  

        Jako trekové kolo skloňováno od absolvovat trek…se dnes nejvíc jeví MTB nebo gravel taky s ohledem na náklady, hmotnost a třeba vydrž.

        0 0
        • vaclaw  

          To máš těžký, za mě je ideální trekový kolo s maximálně 66° HA, zbytek je na takovýto ježdění na nákupy… :)

          0 0
          • Vilém  

            A proc si teda postoval toho Canyona? Nebo toto byl jen mimodek?

            0 0
            • vaclaw  

              Ne, protože mám nějakou soudnost.

              0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce